Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2006, 0:10   #21
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Zato meni ne treba neki Beogradski malograđanin-kolumnista da mi priča da li je dial up spor ili ne,nisam debil to i sam mogu da zaključim.
Btw, Kuzma je Novosađanin i živi u Novom Sadu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 0:33   #22
Enigma
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 78
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
VMedic kaže:
A sto se tiche lika koji se predstavlja kao IRISVULGARIS...ja imam teoriju da mu je u jednom trenutku u zivotu Kuzma maznuo ribu ili mu napravio tako neku gadariju,da ovaj jedva ceka sledecu kolumnu da opljuje coveka....
Mozda ne 100% tacno ali ocigledno ima neke istine u tome posto doticni vulgaris kritikuje gore pomenutog kolumnistu na veoma nekonstruktivan nacin. Cak stavise, posjeduje neskriveni talenat da to cini na drzak i neobrazovan nacin. Prava osoba za kriticara, nema sta.
Nadam se da Mr.(?) vulgaris zapaza ironiju u predhodnim redovima. Mada ne bih se iznenadio ako on pocne da ispravlja i savija moje misli kao sto to radi sa mislima pojedinih kolumnista iz samo njemu poznatih razloga.

E.
Enigma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 4:47   #23
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Taman kad sam pomislio da ce pasti kisa zato sto nema iurisa da malo popljuje Qzmu, eto nama njega... jos samo nexxogena da sacekamo pa da se uhvatmo za usi i zaigramo kolo, dok njih dvojica pljuju na poene
Ne znam samo o cemu to treba Q da pise, pa da zadovolji njihov istancani i prefinjeni ukus
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 14:24   #24
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
cyberserbia kaže:
Decko, procitaj zakon o lokalnoj samoupravi i samoj organizaciji unutar opstine. Ne dajemo mi ni Beogradu, ni Cacku ni Valjevu, svako gleda sebe. E sad sto su pojedine opstinske vlasti nesposobne...
Kakve veze ima lokalna samouprava sa internet i telekomunikacionom infrastrukturom?O takvim stvarima se odlučuje centralizovano na nivou jedne države a opštine se ništa ne pitaju.A plan je da se isključivo na ovome polju ulaže u Beograd i poneke mrvice u N.Sad,Niš i Kragujevac.Za to vreme mi "seljaci" iz provincije kroz uvećane i duplirane PTT račune treba da "pomognemo" Telekomu da se restruktuira i izfinansira uvođenje nove i savremene infrastrukture u Beogradu.Istovremeno mora se istrpeti i sve gori i gori dial up koji se ne može porediti sa onim od pre 2-3 godine.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 22:57   #25
Belinea
Banned
 
Član od: 7.6.2006.
Lokacija: Visoko-BiH
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Belinea
Unhappy Re: 7/2006 „in other news...”

Malo me stid...Ali mozeli mi iko reci kako pokrenuti novu temu???
Unapred zahvalan!!!
Belinea je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 10:10   #26
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Sve sto tamo pise stoji, kao i uvek kad Kuzma pise. Ali pitanje je koliko one kojih se to tice zabole za sve to. Sta mislite da li iko od nadleznih cita SK??

Pozdrav za najvecu legendu Kuzmanovica, najveci razlog zbog cega kupujem SK!!!
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 10:36   #27
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Evo sve slikovito objasnjeno
Sad objasnjenje za slicicu sa brojevima:
1-Ukucas ime teme
2-Sadrzaj teme
3-Dugme za postavljanje teme
4-Pregled poruke!

Pre nego sto otvoris temu obavezno pogledaj da li neka takva tema vec postoji,jer ako napravis duplikat tema ce ti biti obrisana!
I pre otvaranja teme obavezno procitaj pravila foruma!

Toliko od mene, ljudi ako sam nesto izostavio dopunite me

Poslednja ispravka: Teva (15.1.2008 u 2:28)
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 11:41   #28
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
Belinea kaže:
Malo me stid...Ali mozeli mi iko reci kako pokrenuti novu temu???
U ovoj "sobi" samo moderatori mogu da pokrenu novu temu.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 14:03   #29
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 7/2006 „in other news...”

Sve je to fino...Ali mene interesuje sta bi sa Horor o d dezrt ajland i sa himera entertejnmentom?Jednom coek napisa da ce sto posto da snimi film i nista od toga.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 16:31   #30
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Ovomesečna kolumna je izuzetno nekritična i preterana.Kao Telekom je kriv što smo tehnološki zaostali i što nam je infrastruktura praistorijska,što nema para za razvoj telekomunikacija.Ne mogu da verujem da je jedno jedino preduzeće krivo za sve te stvari.Da je stvarno telekom jedini i glavni krivac,onda bi nam sve druge oblasti cvetale,ali vidimo da nam je privreda u očajnom stanju a i telekomunikacije su deo te iste privrede.Ne očekuje neko valjda da u okruženju gde je sve manje-više propalo,cveta adsl i bežični internet.Koliko se u proteklih 20 godina iživljavalo i eksperimentisalo sa telekomunikacijama i privredom uopšte,dobro je što imamo i dial up.
Bilo bi lepo kada bi neko došao i ponudio nam besplatan adsl sa neograničenim protokom u svakom gradu i selu,ali nije to Ubuntu pa da ti stigne poštom,već ozbiljan poslovni poduhvat sa velikim rizikom.Ovo u Beogradu je tek početak,svako normalan takvo nešto počinje od velikih gradova a ne od malih opština,u početku će većina i dalje ostati na dial up internetu .
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 17:37   #31
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
djuricdjordje kaže:
a je stvarno telekom jedini i glavni krivac,onda bi nam sve druge oblasti cvetale,ali vidimo da nam je privreda u očajnom stanju a i telekomunikacije su deo te iste privrede.
Jel si ti ikada bio u prostorijama Telekoma? Jel znaš kolike su plate zaposlenima? Žive bre ko bubrezi u loju a dinara ne ulažu u infrastrukturu, ne zato što nemaju, nego što NEĆE. Šta njih zabole za internet, kad prosečnom seljaku telefon služi samo za zivkanje i dosta mu je, a Telekom uzima pare.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 11:16   #32
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Koliko puta covek obrnu Telekom u svojim kolumnama?! Strasno! Mislim da bi bolje bilo da malo izadje na sunce iz svoje zamracene sobe i osvrne se oko sebe na svezem vazduhu.
Koliko i kakvih ima preduzeca kod nas, Telekom je sjajan. Mi bolje nismo ni zasluzili... Nazalost...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 12:53   #33
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
vertigo kaže:
Strasno! Mislim da bi bolje bilo da malo izadje na sunce iz svoje zamracene sobe i osvrne se oko sebe na svezem vazduhu
Ja i dalje kazem.... da ga zenimo! Tek ce onda da pljuje telekom kad mu zena nabije petocifreni racun od maratonskog pricanja sa svojim prijateljicama
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 23:50   #34
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Jel si ti ikada bio u prostorijama Telekoma? Jel znaš kolike su plate zaposlenima? Žive bre ko bubrezi u loju a dinara ne ulažu u infrastrukturu, ne zato što nemaju, nego što NEĆE. Šta njih zabole za internet...
Ote mi reč iz usta
Toliko su im vredni radnici da je to nemoguće.
Odem nedavno da platim telefonski račun, ispred mene četvoro-petoro ljudi i tip za šalterom radi sve živo samo ne gleda stranke (nas). Gura olovku u uši, pa je provlači kroz kosu, pa kao nešto broji po stolu pa ubacuje u fioku... Sve u svemu, čekao sam blizu sat vremena. Ej, da mi je pri ruci bila neka alatka iz Quake-a...
Ali, na žalost, mislim da je isto stanje i sa EPSom (plate ima, ali su žice, bandere i sve ostalo u katastrofalnom stanju).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 1:27   #35
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Posle nekoliko bezličnih i anemičnih tekstova Kuzma obavezno ubaci neku temu za koju zna da će naići na opšte odobravanje.Posle saga o sirotim malim Kinezima koji moraju da igraju pc-igre za pare i naširokom jadikovanju zbog svojih problema sa igranjem u WoW,on lepo samo napiše u svom tekstuljku "Ua Telekom", i onda mu široke čitalačke mase oduševljeno kliču.
Kao i uvek Kuzma površno i neozbiljno obrađuje temu samo da bi se dopao publici bez nekog dubljeg ulaženja u problematiku zašto je to tako,već samo konstatuje postojeće stanje,a svi znamo kakva je situacija sa dialup-om i Telekomom,ne treba jedan kolumnista valjda da nam to govori.
To što je površan i ne čudi,jer je čovek i zaboravio šta je dialup jer je odavno na nekom ADSL-u ili Wirelessu a sada lije "krokodilske suze" zbog sirotih provincijalaca na dialup-u.
Problem dialup-a u Srbiji nije ni problem "dvojnika",jer u mojoj opštini je taj problem odavno skoro eliminisan,a ipak dial up je sve sporiji i gori i od uvođenja digitalnih centrala 2002/3 nikada nije bio lošiji.Sada je to jedva malo bolje od analogne centrale,samo je veza malo stabilnija i ne puca tako često.U prvo vreme posle uvođenja dig.centrala brzina downloada je bila oko7 KB/s što je bio ogroman napredak u odnosu na 1.0-1.7 KB/s na analognoj centrali a sada je brzina jedva 2-3 KB/s.Sve je mnogo sporije a PTT cene su duplirane pa ispada da je ovakvav dial up skoro pa luksuz.Zato meni ne treba neki Beogradski malograđanin-kolumnista da mi priča da li je dial up spor ili ne,nisam debil to i sam mogu da zaključim.
Najlakše je bacati drvlja i kamenje na Telekom,a niti njihove "guzate" šalterske službenice niti direktor ne odlučuju o tome već vlast u Beogradu.Istina je da mi u debeloj i zaostaloj provinciji moramo da plaćamo skupe PTT račune da bi izfinansirali uvođenje ADSL u Beogradu i još par gradova.A dial up je samo vrh ledenog brega i najmanji problem,jer su od novca dobijenog od privatizacije firmi iz provincije,izmirivani računi Beogradskih toplana i izgradnja mnogih objekata infrastrukture u Beogradu,a lokalne zajednice su dobile samo mrvice.Ako već treba nama u lokalu da bude u svemu gore nego u Beogradu,što bi bila drugačija situacija i sa internetom.
Sreca shto ti nisi kolumnista, procitaj 3x svoje pisanije, mozda ti se ucini smislenom kritikom edukacija, pa onda kritika, a ne prazno polupismeno laprdanje.
fedore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 1:36   #36
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
vertigo kaže:
Koliko puta covek obrnu Telekom u svojim kolumnama?! Strasno! Mislim da bi bolje bilo da malo izadje na sunce iz svoje zamracene sobe i osvrne se oko sebe na svezem vazduhu.
Koliko i kakvih ima preduzeca kod nas, Telekom je sjajan. Mi bolje nismo ni zasluzili... Nazalost...
Evo ga josh jedan paparazzo koji zna da li i koliko se Kuzma krece napolju...covek pishe ono shto je vezano za kompjutere, moze naravno da pishe o kiseljenju kupusa po pijacama, al bi to bio offtopic. Telekom ima monopol, znaci punu slobodu u svome poslovanju, neogranicenu, dok svi oko njega iz oblasti telekomunikacija bivaju sputani, ograniceni, obespravljeni, posluju pod mnoogo gorim uslovima. To ubija svaki napredak i poboljshanje usluga, a pogadja najvishe nas potroshace, krajnje korisnike, to se zove monopol i treba ga iskoreniti jer je poguban.
fedore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 8:53   #37
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Dosta price o Telekomu kao dobroj firmi!zivim na Topcideru sto ce se reci maltene u gradu a nemam telefon a podneo sam zatev zaa dobijanje 2000. godine zvao milion puta od tada a oni kazu nemaju tehnickih mogucnosti!ceo komsiluk je preko PCM kutija niko nema normalan net ima jos ljudi koji biz eleli jos jednu liniju i slicno(nije da im se ne isplati da nam uvode jos linija) a oni pricaju na televiziji kako ce do kraja godine svi imati telefon i mogucnost pristupa internetu i nece biti dvojnika!Onda potegnem veze nadjem neke ljude iz telekoma i dobijem informaciju da u naredne dve godine nece biti nikakvih radova na topcideru.I posle mi vi ovde prosipate price kako su dobra firma u odnosu na to kakvih ima???!!!Ej bre ovo je 2006. godina a ja nemam kuci telefon!!!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 11:59   #38
epicAdrian
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

u domenu interneta ja jedinu nadu vidim u nekom stranom investitoru, da
dodje u Srbiju i izgradi infrastrukturu neophodnu za WiMax. e to bi bilo extra sa 10 pristupnih tachaka bi pokrili sve esencijalne delove Srbije i zavukli bi
Telekomu samo tako mada kapiram da bi setup za krajnje korisnike bio, barem u pochetku papreno sqp

inache ne mogu da ne pomenem da sam relativno happy user wirelessa but ofc, I want more1!11!!
epicAdrian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 3:56   #39
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Citat:
epicAdrian kaže:
mada kapiram da bi setup za krajnje korisnike bio, barem u pochetku papreno sqp

inache ne mogu da ne pomenem da sam relativno happy user wirelessa but ofc, I want more1!11!!
hehe sto se tice skupoce, to nema veze, rado bih pljunuo i 100 evra za 5 dana neta samo da se bar malo osetim delom Jevrope, moj Chedo
A sad kako stvari stoje, mogu samo da cupam kosu, jer ovde u Indjiji jos nije izmisljen normalan wireless provajder
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 13:39   #40
sasa_011
Banned
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

7/2006 „in other news...”
U ostalim vestima sta je zaista vazno,to su stvari da treba toliko novca da bi se koristio bradband i onda sa tim,sta drugo nego igrao mmo rpg,rts,fps pa do RpxxxGfpS-a.
Za tako nesto evo ja neznam da vam kazem ali smatram da je dovoljno sto cu i sam imati asdl 512-ska za 1900 poJena,i potom uzmite 'de hocete wow "skdi" pa potom po staroj prici dopunite kredit kod server provajdera i zezajte se 24h dnevno non-stop dok vam se nesmuci.
Nema tu nikakvog monopola,niti tiranije,nema izolacije.Vi ako nemate tih nesto poJena stvarno mi je zao evo udruzite se sa Kuzmom pa placite do 2014-te kada cemo biti uclanjeni u EU.
Drugo je to sto je skupo platiti da bi se igralo video igara.Ako je nekom wow igra,e onda svaka mu cast.To je remek delo univerzuma igara,i nesto kao pocetak onoga sto ce nastati kada se sve igre svi zanrovi ujedine u jednu veliku,i naravno mmo i online internet ili kako se onda bude zvao.
Nepostoje sile mraka koje ce spreciti nastanak te game universum,a pogodtovo to nece biti neka drzava,narocito nasa polu-pismena koja je u smislu sa tim poslenja na redu kada se pita koliko korisnika ce sa ovih prostora igrati te igre.
sasa_011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 7/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 71 23.7.2006 20:17
Pristup forumu kao NEWS serveru nikolam Forum o forumu 7 28.1.2006 17:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com