Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Pregled rezultata glasanja: Koji je vaš omiljeni cRPG? (Do 3 glasa!)
Fallout serijal (Fallout, Fallout 2) 175 24,75%
Baldurs Gate serijal (BG, BG2) 99 14,00%
TES serijal (Morrowind i Oblivion bez ranijih delova) 208 29,42%
NWN serijal (NWN, NWN 2) 90 12,73%
Gothic serijal (Gothic, Gothic 2, Gothic 3) 149 21,07%
KOTOR serijal (Kotor, Kotor 2) 170 24,05%
Vampire Bloodlines 80 11,32%
Arcanum 56 7,92%
Planescape Torment 62 8,77%
Neki drugi RPG naslov... 156 22,07%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 707. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2009, 1:42   #101
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Da nije Elders Scrola slobodno bi se moglo reci da je single player rpg na samrti,a i anketa sama kaze.

Na dodeli igrackih oskara Oblivion zamalo da uzme i titulu najbolje trke i fliper simulacije he he he
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 15:19   #102
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Posto smo zakljucili da je TES najbolji izdanak RPG-a, autori svih ostalih RPG-eva sa spiska su pomrli i trenutno se prevrcu u grobu...

Razocaran sam Torment, Arcanum i Bloodlines imaju manje glasova zajedno nego TES, to bi bilo kao proglasiti NFS za najbolju simulaciju voznje.

To da Oblivion odrzava sp RPG nije tacno, samo je pitanje vremena kada ce izaci neki dobar RPG iz pravca kog se nismo nadali.

Nisam ovo namenio kao odgovor na bilo ciji post, vec duze vreme gledam glasanje i ovo se spremalo dugo vremena...
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 15:41   #103
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

E, ali baš zato smo ovu temu svojevremeno veoma mudro i planirano nazvali "omiljeni" da ispravimo prethodnu koja je nepromišljeno bila nazvana "najbolji" - TES nije po ovoj anketi najbolji crpg, ona samo pokazuje da ga najveći broj glasača voli. Iako nisam glasao za TES, nemam ništa protiv Morrowinda... samo su mi F2, Arcanum i Bloodlines u trenutku glasanja bili omiljeniji... a i danas

U tom je poenta - nikad ne bi mogli da se dogovorimo koji je najbolji, samo možemo da vidimo ko voli koju igru i koja ima više prođe i komercijalna je, a koja ima manje fanova ali su zadrti i tako to...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 22:35   #104
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Svaka cast Fallout trojci,ali je za mene sada Witcher najbolji RPG.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 19:54   #105
Dark Champion
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 245
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 80 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Ja sam ipak ljubitelj Dungeon Siege II. Meni je sasvim super igra.
Dark Champion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2009, 22:30   #106
istrebljivac_sone
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Najbolji rpg je World of Warcraft

Ali ako u glasanje ne ulaze MMOG onda je Wticher!
istrebljivac_sone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2009, 19:26   #107
StrelokMonomax
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

torment,VM,fallout iako su mi sve ove igre sjajne ove su mi nekako naj
StrelokMonomax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 14:58   #108
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Fable je tako dobar RPG, tako da me je to i KoTOR najvise prikovalo od takvih igara za monitor. Fenomenalne igre gde se najvise osecaju posledice da li si dobru ili losu stranu odabrao...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 3:12   #109
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Baldurs Gate I, II -- Definitivno najbolji po mom licnom misljenju, osecaj epike je nezaboravan, doduse bas je davno bilo kad sam ga odigrao, moracu da se prisetim malo 'gradiva'

Fallout 1 i 2 -- zanimljiva pricica u oba dela, odlicna tehnicka izvedba (za doba kada se pojavio na trzistu), jednostavno, ja volim taj PN setting i rado bi voleo da ga uzivo prodjem

KotOR 1 i 2 -- odlicna prica, pogotovo prvi deo, i šok na sredini, jedne od boljih igara uopste sto sam odigrao. Uopsteno, vise volim SW nego TES

TES takodje volim, upoznao sam se s njim preko Morovinda, ali nisam glasao za njega upravo zbog Obliviona, koji mozda jeste graficki lepsi, ali mu fali 'ono nesto'. NWN i Ghotic sam takodje igrao, ali nisam bas nesto odusevljen sa njima. Ostatak sa liste ( Arcanum, Vampire i Planescape) nisam igrao, i po postovima od igraca koji su ih presli vidim da sam ispustio bitan deo sa liste najboljih igara. Nadam se da cu nadoknaditi, ali kako mi se cini, nece se skorije desiti...
Posto vidim da dosta njih hvali Fable, da kazem i koju na tu temu: Bez ljutnje, ali to je igra za decicu do 8 godina, ja sam puno nade polagao u nju, ali kad mi je dopala saka, silno sam se razocarao. To nije ni R od rpg-a, nego vise klasican H'n'S. Prica 2, izvedba 3, na skali do 10. Jednom recju, sucks badly.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
shrafko (11.6.2009)
Stara 26.6.2009, 2:55   #110
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

KOTOR zbog feeeenomenalne price, sveta u koji je postavljen i zato sto je to bio prvi rpg naslov koji sam igrao (ranije sam vise igrao druge tipove igara dok po izlasku KOTORa nisam poceo i RPG)

NWN zbog toga sto sam to igrao sledece i strasno me je podsecalo na KOTOR zbog istih pravila

TES, sta reci, oblivion me je dugo drzao zbog prelepe grafike, ogromnog sveta, nacina borbe i totalne imerzije (bar za mene, naravno svestan sam i nedostataka obliviona)

Moram reci da bih svakako u isti kos sa ovim igrama stavio i the Witchera koji je takodje jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao (veoma sam se vezao za taj svet koji je izvanredno docaran) ali sam se odlucio da prethodnima dam glas iz razloga sto su PRVE
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2009, 14:19   #111
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Oblivion vodu...pa i zasluzuje!
Gothic nije los,mada dosta bagova!
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2009, 14:26   #112
Dijablo
Član
 
Član od: 10.6.2007.
Lokacija: Hell Reputacija:■■■■■■■■■
Poruke: 257
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 40 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
Oblivion vodu...pa i zasluzuje!
Gothic nije los,mada dosta bagova!
Oblivion ti je za 2 klase ispod svih navedenih igara sem MOZDA gothica 3...

Poslednja ispravka: Dijablo (30.6.2009 u 14:35)
Dijablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2009, 20:23   #113
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
Oblivion vodi
Čitaj malo pažljivije, vode Morrowind i Oblivion. Ja sam glasao, između ostalog, i za TES, zbog Morrowinda. Oblivion ne bih takao više ni motkom.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
miloshbg (30.6.2009)
Stara 25.10.2009, 16:15   #114
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

1. Torment - Jedina zacementirana pozicija. Mogu samo u superlativima da pričam o ovoj igri. Od nenadmašne priče, preko živopisnih likova, zanimljivog sveta, do sitnica kao što su unikatne čini i predmeti, sve je fenomenalno. A i segmenti gde igra ne blista (borba) su mi potpuno zanemarljivi.

2. Arcanum - Ovde već treba da razmislim o izboru, ali iz sentimentalnih razloga dajem glas Arcanumu, to je prvi CRPG koji sam igrao. A i da nije u korist mu idu nelinearnost, setting, sloboda u razvoju lika (i replay value koji dolazi sa tim), zanimljiva priča. Borba je i ovde loše realizovana, ali ju je ponovo lako zanemariti.

3. Baldur's Gate - U oštroj konkurenciji KotOR(2), Bloodlines, Fallout(2), "ostalih igara" kao što su Fable i Witcher (a ponajviše ovog poslednjeg naslova), ipak glasam za ovu sagu. Igra u kojoj je svaki aspekt realizovan bez greške, i koja donosi epski osećaj kao nijedna druga. A i borba je za promenu odlično realizovana, izazovna od početka do kraja. U ostalim igrama posle nekog vremena postaneš praktično neuništiv, ovde jedan namrgođeni čarobnjak sa jednom čini može da zbriše pola družine, bilo da se zove Tarneš ili Sendai.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elegast na korisnoj poruci:
shrafko (9.12.2009)
Stara 8.12.2009, 1:54   #115
Link_Pain
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Sve sam igrao ali :

Fallout , samo 1 i 2 .
Originalnost price i sam sistem igranja igre . Gore/Blood .
Izbori su raznovrsni u igri bili uvek i nista nije bilo nebitno pa cak ni gledanje u wc solju (odlican komentar za to ikad )
Na prste sve na mogu ni 2 puta da izbrojim koliko sam ih obrtao . Vise mi idu puske nego macevi i guess . I svaki put je vredelo prelaziti ponovo . Uvek nesto novo ili nacin na koji sam igrao je nov . I sto mozemo melee kroz celu igru , hahah . Pa ti komentari nezaboravni "udarili ste ga za 2 ali ste mu polomili kicmenu mozdinu i on je poginuo na mestu" ...

Baldur's Gate , 1/2/i expanzije sve .
Originalnost again , D&D , ne znam vise zasto da opisujem ... znaju svi koji su igrali koliko je preverzno dobro . To sto ste sin pomahnitalog boga je najbolje
Drugi deo sa Irenikusom , taj covek je car . Prvi sa manijachnim Sarevokom i taj nezaboravni Durag's Tower iz koga ne mozete da ne izadjete jaki kao zmajevi . Ko prezivi njega on moze da ore zemlju umom xD

Torment .
Zbog najbolje price napisane ikada . Apsolutno mi nista nema bolje napisanu pricu , za nijansu mi je bolja od Baldur's Gate-a . Mogucnosti da se menja s obzirom da sami krojimo kakvi smo jer je pocetak amnezija . Mogucnost menjanja klasa kad to ne ocekujemo ... ali prica , prica je definitvno pobednik u njoj . I tu mi mozda malo smeta , malo vise borbe je bilo u gornjim naslovima .


Ostali naslovi su takodje dobri i svaki vredi odigrati jer nude . I dobar deo ekipe , sto je ta tri koja sam naveo naslova radio , radio je i ostale .
Navedena 3 su mi urezana i zakovana u srcu ostala i ostace tako . Ova 3 podjednako volim , bolji su mi od svih ostalih . Vredniji .
Ne mogu da ih merim jednog protiv drugog ili treceg , klasici su pa smatram da ih ne valja porediti sa ostalim novijim naslovima .
Grafika im je takva kakva je ali klasik je klasik .


PS.Dajem glas i temi samoj jer niste stavili Fallout/trojku
Link_Pain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Link_Pain na korisnoj poruci:
shrafko (9.12.2009)
Stara 8.12.2009, 2:32   #116
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Citat:
Link_Pain kaže: Pregled poruke
Dajem glas i temi samoj jer niste stavili Fallout/trojku
Jbg... nije Eniaroyah vidovita Zorka...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 20:16   #117
Link_Pain
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Jbg... nije Eniaroyah vidovita Zorka...
Hahahhahahah
Carska izreka

Izvinjavam se za spam ali ... morao sam .
Link_Pain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 17:43   #118
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

1. Morrowind (Oblivion verovatno necu ni igrati)
2. KotOR serijal-gledam ga kao jednu igru

Iako sam mator igrac (od C64) moram da priznam da nisam zavrsio ostale igre. BG nikako da zavrsim, a ostale iako imam ne mogu da se natjeram da ih instaliram. Znate onaj osjecaj kada znate da je nesto awsome beyond words pa vas je strah da i zapocnete? E to je problem kod mene. Ali eto sad ganjam Dragon Age, pa cu i za ostale valjda jednom naci vremena.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Obtainer na korisnoj poruci:
Cyb0rg (1.1.2010)
Stara 12.12.2009, 20:09   #119
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

[rant]
Oblivion je dobar, nema sta, ali cinjenica da svi u gameworld-u level-uju zajedno sa tobom je po meni showstopper. Ta glupost potpuno eliminise svaki rewarding efekat iz igre. Fallout serijal (bez trojke ali sa Arkanumom) je sa druge strane spomenik dobrog rewarding gameplay-a. Kad se samo setim kako sam se vukao sa pumparicom dok me nisu poslali u theGlow, a tamo... Zadnju cetvrtinu igre si zasluzeno car i uzivas u plodovima svog truda.

Kotor, MassEffect i DragonAge su savrseni primeri on-rails RPG-ova, gde je roleplay sveden na minimum. Lepa prica i dijalozi ali to je to, nema neke mogucnosti izbora i nema onog yebokevnog osecaja da se trud nagradjuje, kao kad nadjes Minigun u ormanu neke napustene vojne baze u sred pustinje. U svim tim igrama imas neki uvodni deo igre (u koji po pravilu ne mozes da se vratis), zatim se prica grana na 4-5 nezavisnih celina koje mozes da obavis po svom nahodjenju, i kada ih sve zavrsis prica konvergira u zavrsni deo. I to je to! Tokom igre opremu nadogradjujes "na kasicicu" tj. svaki komad opreme je za 0.25% bolji od onoga sto imas, sto je najizrazenije u MassEffect-u. Linearno do bola.

I jos nesto, od kako su u Kotoru uveli "neobavezno" caskanje sa partymemberima sve igre se drze toga kao pijan plota. Igra te forsira da nemas svoje misljenje, nego da se se "uvlacis" svakom ponaosob i pricas mu sta zeli da cuje, u cilju otkljucavanja njegovih sposobnosti ili eventualno sidequesta koji ce ti doneti malo xp-a i za 0.27% bolju opremu. Da stvar bude jos gora pravi izbori u maratonskim dijalozima i nisu preterano ocigledni, znaci save/load. Na kraju ispada da igras ne da bi pobedio igru kao sadrzaj nego da bi pobedio dizajn igre.

[/rant]

Izvinjavam se za rant sekciju ali morao sam to da podelim sa nekim. Sad mi je lakse.
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Boris B. na korisnoj poruci:
mmn2911 (18.12.2009), shrafko (15.12.2009)
Stara 17.12.2009, 21:52   #120
Epidemic Magick
Novi član
 
Član od: 17.9.2006.
Lokacija: Novi Sad, izmedju 3 groblja
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Glasah za :

Arcanum - predobra prica, setting, gejmplej, grafika, sve, steta sto nema jos igara u ovom svetu...

Fallout 1/2 - ima li smisla pricati, igra koja me je (ponovo) navukla na RPG-eve (prva koju sam igrao jos posle Realms Of Arkania 2, tamo negde 96'-97') i postavila vrlo visok industrijski standard (iako je dvojka imala showstopper bagova na kile, zavrsio sam je pre patcha )

SW KOTOR 1/2 - fensi prica, uberfensi izvodjenje, sve uradjeno na zavidnom nivou. I konacno SW prezentacija na koju se ne osecas kao totalni frik ako se lozis...

Vrlo tesno iza su mi i Planescape Torment i VTM Bloodlines.

A sada malo hejta:
Spoiler za TES hate:
<hatespeech>
Najmanje zanimljivi na listi TES igre, jer su mi uvek licile na simulaciju dungeon crawlinga a ne na RPG.
Mislim da takav efekat moze i da se postigne tako sto na Petrovaradinsku Tvrdjavu potrpas gomilu life-size kartonskih likova sa baloncicima sa tekstom/questovima iznad glave (+1 feature za real-life VS TES) i krenes da lutas po tunelima sa bejzbolkom i lovis sismise, pacove, narkomane, pustinjake i gotichare. Ako zalutas preduboko, dobijesh permanent dizzy effect, i game over ako ne izadjes na vreme...
U praksi, ni jedno ni drugo nisu zabavni (provereno), ali na papiru deluju kul...

Inace, mislim da bi Bethesdu trebalo spaliti (razvojni tim, ne grad)...
</hatespeech>


Cheerios !!!
Epidemic Magick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crpg, omiljeni, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaši omiljeni citati... mad_skillz Opšta kultura 1008 15.6.2020 5:27
Vaši omiljeni crtani filmovi... Covenant Kompjuteri i film 484 18.9.2013 0:15
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Omiljeni heroji... Red Smile Mrežne igre 1 25.1.2006 15:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com