Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2006, 23:22   #1
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom SATA Molex to ATA Molex

Pre neki dan reko ajde da uzmem Cooler Master 380W posto mi stari LC 550W crko u nedavnom udaru groma, a u medjuvremenu imao JNC 400W, sluzilo me lepo ali reko necu da rizikujem, pa sam sada uzeo CM 380W jer sam toliko imao para a dvoumio sam se da li njega da uzmem ili Cheftec 350W posto im je cena slicna, da li sam se zeznuo?

Druga stvar je sto je ovaj Cooler Master bucan kada se zagreje mnogo, i vidim da se ljudi zale na to, meni preterano ne smeta, ali predpostavljam u cemu je problem, pa sam ugradio jos jedan ventilator bocni, iz sprzenog LC 550w.

Druga stvar je sto napajanje ima cetri spojena molexa na istoj grani i dva SATA molexa na drugoj grani, sto verovatno povecava opterecenje, jer ja imam dva HDD-a, DVD-ROM i DVD-RW, tako da su sva cetri na toj jednoj grani plus ventilator, plus ATI Radeon X800XT AIW, pa sam razmiljao da li postoji produzni kabal ili kako bih to nazvao knvertor dzekova, posto sam video da postoji kabal od koga se od jednog klasicnog molexa dobija dva ili vise sata molexa, da li postoji obrnut kabal?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 12:05   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: SATA Molex to ATA Molex

Nije moguće da to napajanje ima samo jednu granu sa molex priključcima? Ja imam CM od 430W (starije od toga - 20 pinsko) i ima dve grane sa molex i floppy priključcima i još jednu sa SATA priključcima. Nisam video da postoje adapteri kakvi su tebi potrebni. Možeš da isečeš kablove na toj grani pa sam zalemiš molexe, ali tako gubiš garanciju a i ne verujem da bi išta postigao. Za to napajanje je tvoja mašina priličan zalogaj i ne možeš da očekuješ da se ne greje i bude tiho. Mada me i ta buka čudi. Vent na mom napajanju i kad je najtoplije, jedva se čuje.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 13:52   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SATA Molex to ATA Molex

Kod većine napajanja (osim onih mnogo jakih, preko 500W) 12V je u stvari interno jedna jedina "šina", koja se grana i u svakoj grani postoji zaštita od preopterećenja. Dakle, ne treba se sekirati oko rasporeda moleksa i slično.

Što se tiče buke, štos je u tome što Cooler Master ima ventilator sa promenljivim brojem obrtaja u zavisnosti od temperature u napajanju. To što ti se ventilator mnogo čuje, može biti posledica previsoke temperature kućišta, ali i velikog opterećenja napajanja (bliskog maksimalnom). Naravno, treba uvek pokušati sa boljom ventilacijom kućišta (dodatni ventilatori napred i nazad).

Što se tiče izbora između CM-a i Chiefteca, bez rezerve ti mogu reći da je nešto CM bolji, bar što se tiče talasnog oblika izlaznog napona. U prevodu, duže će ti trajati (pod uslovom da opet ne udari grom), jer se uticaj šuma i zaostale talasnosti oseća samo kada i napajanje i ploča ostare. Takođe, Chieftec 350W je kvalitetnije napajanje od jačih modela iste firme...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 20:15   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SATA Molex to ATA Molex

Da tako sam i mislio. Ali sam mislio bar da graficku kartu odvojim na drugu granu.

Danas sam dodao bio jos 3 cooler-a koja su gurala hladan vazduh u kuciste, dva sa zadnje strane i jedan bocni, ali to nije resilo problem buke, ali je zato rashladilo kuciste, barton 2500+ pri max opterecenju (H264 encoding) nije prelazio 50 C verovali ili ne.

Druga stvar koja mi je cudna jeste to da je napajanje skroz hladno, i kad rukom prekrijem izlaz cooler se smiri.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 14:29   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: SATA Molex to ATA Molex

Pogrešno si usmerio te ventilatore. Ta 2 pozadi postavi da izvlače vazduh a taj sa strane da uvlači. Proveri da li imaš mesto na prednjoj strani kućišta za neki vent, valjalo bi zbog harda.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 14:55   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SATA Molex to ATA Molex

Citat:
NenadN kaže:
Da tako sam i mislio. Ali sam mislio bar da graficku kartu odvojim na drugu granu.

Danas sam dodao bio jos 3 cooler-a koja su gurala hladan vazduh u kuciste, dva sa zadnje strane i jedan bocni, ali to nije resilo problem buke, ali je zato rashladilo kuciste, barton 2500+ pri max opterecenju (H264 encoding) nije prelazio 50 C verovali ili ne.

Druga stvar koja mi je cudna jeste to da je napajanje skroz hladno, i kad rukom prekrijem izlaz cooler se smiri.
Mozda ne bas najbolje resenje ali funkcionalno.Secam se da sam imao slicne probleme sa starim P1 a resio sam to na malo ruzan ali funkcionalan nacin.preko izduvne grane napajanja zalepi sundjer(naravno tanak tipa 0,5cm i da ne bude previse gust da bi vazduh mogao nesmetano da prolazi) i dobices finu zvucnu izolaciju.samo s vremena na vreme ga usisaj jer se napuni prasinom.Pozdrav!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 20:07   #7
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SATA Molex to ATA Molex

Citat:
Rocker kaže:
Pogrešno si usmerio te ventilatore. Ta 2 pozadi postavi da izvlače vazduh a taj sa strane da uvlači. Proveri da li imaš mesto na prednjoj strani kućišta za neki vent, valjalo bi zbog harda.
Mislis, inace izgleda da je jedina kombinacija koju nisam probao. Probacu pa javljam.

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Mozda ne bas najbolje resenje ali funkcionalno.Secam se da sam imao slicne probleme sa starim P1 a resio sam to na malo ruzan ali funkcionalan nacin.preko izduvne grane napajanja zalepi sundjer(naravno tanak tipa 0,5cm i da ne bude previse gust da bi vazduh mogao nesmetano da prolazi) i dobices finu zvucnu izolaciju.samo s vremena na vreme ga usisaj jer se napuni prasinom.Pozdrav!
Razmisljao sam o tome, ali imajuci u vidu da imam Bartona 2500+ i X800XT, nisam siguran kako ce to raditi pogotovu leti..
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 1:24   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: SATA Molex to ATA Molex

Citat:
NenadN kaže:
Mislis, inace izgleda da je jedina kombinacija koju nisam probao. Probacu pa javljam.
Veruj mi, niko na ovom forumu nije opterećen 'lađenjem kao ja!
Citat:
NenadN kaže:
Razmisljao sam o tome, ali imajuci u vidu da imam Bartona 2500+ i X800XT, nisam siguran kako ce to raditi pogotovu leti..
O ovome ni ne razmišljaj. Bilo kakvo usporenje strujanja vazduha će dovesti do pregorevanja napajanja koje je ionako na granici izdržljivosti u tvojoj mašini. Probao sam i ja ovo isto na P1 pre desetak godina (doduše, koristio sam filter papir) i rezultat je bio vrelo napajanje. Nije crklo, ali se toliko grejalo, da sam vrlo brzo sklonio "prigušivač".
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 10:58   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SATA Molex to ATA Molex

Citat:
Veruj mi, niko na ovom forumu nije opterećen 'lađenjem kao ja!Bu
Buka se omanjila, ali nedovoljno za noc. Posto nocu obicno ostavim neki film da se kompresuje, a to vuce 100% resurse procesora, s time napajanje radi ko ludo, danju je ok, za noc je suvise bucno, i jos se plus ovi dodatni kuleri cuju kako seku vazduh.

Skoro ortak dobio kao revers novo LC napajanje od 350W, pa mu ne treba, jer ono istog kvaliteta kao LC 550W, posto nije bas tesko.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SATA II Che_ ŠDK - Nosači podataka 20 7.3.2007 15:15
sata II hdd nikolasmiljanic Nosači podataka 7 20.12.2006 15:46
SATA controler + PATA optika, par pitanja... blueboyns Nosači podataka 3 22.10.2006 2:07
SATA II Hard Disk ForceWare Nosači podataka 14 2.9.2006 18:49
SATA HDD problem Remedy Kvarovi 5 22.2.2006 15:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com