Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2008, 11:35   #1
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti

Pozdrav svim članovima foruma!

Od nedavno sam vlasnik ovog laptopa:
Satellite A210-1AO Procesor AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-60 2.0GHz
Memorija 2048MB DDR2 667MHz
HDD 200GB SATA 5400rpm
Monitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal Brite
Grafička karta ATI Mobility Radeon HD2600 512MB

Voleo bih da ovde razmenimo iskustva i savete vezane za mogucnost igranja i potrebnu optimizaciju laptopa (drajveri itd...). Iznecu svoje utiske i ukratko prepricati ono o cemu smo se vec dotakli u jednoj od tema na forumu. Ja sam pocetnik i svaki savet je dragocen
Evo kako meni rade neke igre na (max rezoluciji):

1. COD4 - secka na max podesavanjima ali uz smanjivanje nekih setovanja, moze da "leti". Medjutim clan IvanGrozni kaze "igra leti na maksimalnim podesavanjima i to bez ijednog seckanja ili bilo kog drugog oblika smetnje", mozda ja nisam sve nasetovao o cemu cu kasnije.
2. NFS PRO STREET - identicno kao COD4, usporava na max podesavanjima a sa malo umerenijim setingom moze da "leti".
3. CRYSIS- iako igra sama po defoltu daje "medium" za ovaj komp. igra "leti" jedino ako je sve skoro sve na LOW.

Mozda sam malo laicki ovo napisao ali ko sto rekoh pocetnik sam. Dodacu naknadno broj FPS cim to proverim. E sad pitanja:
1. NISAM instalirao modding tool, koji se sirom neta preporucuje za update(ili overclock?) ATI graficke kartice. Neki tvrde da se to mora uraditi a neki me savetuju da se ne petljam zbog mogucih komplikacija. Instalirao sam samo Vista service pack 1 i najnovije ATI drajvere 8.452 sa Toshibinog sajta. Da li trebam jos nesto uraditi i sta mislite DA LI JE MODDING TOOL NEOPHODAN?
2. Ima li neko da je vec igrao navedene ili druge igre i kakva su mu iskustva?

Jos nesto, znam da je ovo laptop i da ne treba ocekivati cuda. I ovako sam prezadovoljan i cudim se kako radi ali uvek postoji mogucnost da nisam optimizovao laptop na pravi nacin i svaki savet je dobrodosao.

Hvala unapred,
Pozdrav
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2008, 14:09   #2
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO IGRACKA ISKUSTVA I SAVETI

Ja bih samo preporucio da ako je ikako moguce instaliras Windows XP. Jos uvek je on optimizovaniji a i puna podrska je za njega dostupna, tako da nema potrebe jos za Vistom. To ce biti malo teze ali ako to uradis lapi ce brze raditi. Graficke kartice u lap topovima se nemogu bas extremno klokovati(zbog manjka mesta, malog strujanaj vazduha)ali se mozes poigrati i sa tim(ne preterano)siguno ces moci izvuci koji frejm vise iz Crysis-a.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 9:46   #3
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Game fever
Mislio sam da cu odma preci na xp ali kako vista za sada lepo radi to odlazem, problem drajvera je posebna muka za koju jos nemam vremena pa bi za sada probao sve moguce sa vistom.

Pimetio sam da vista uzima veliki deo rama i jasno mi je da bi laptop generalno bolje radio sa 4 umesto sadasnjih 2, ali utice li to na igre? Sta mislite da li bi dobio koji frejm vise sa povecanjem rama, ili je to iskljucivo do graficke?

Hvala,
Pozdrav!
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 10:56   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Dodavanje RAM memorije je uvijek pametna investicija, i donijece vise benefita nego bilo koja druga komponenta. Medjutim, treba imati u vidu dvije stvari. 2GB je danas dovoljno, i malo koja igra moze da prebaci i preko toga, a radice i sa ovoliko sasvim dobro. Upgrade uvijek mozes da izvrsis kasnije kada osjetis potrebu za tim, a nije skupo. Takodje, imaj u vidu da 32-bitni operativni sistemi mogu da prepoznaju maksimalno 3GB RAM-a (neko kaze i 3.25GB, nije vazno), stoga cak i da ubacis 4GB on nece sve to prepoznati sve dok ne instaliras 64-bitni OS. Moje misljenje je da jos uvijek nije potrebno da nadogradjujes memoriju i da je sadasnjih 2GB sasvim dovoljno. Naravno, saslusaj i druga misljenja pa formiraj odluku
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 14:10   #5
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Pa nije jos potrebno ali je poznato da kada se igra na visti zahtevnosto po pitanju rama je veca.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2008, 19:43   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Mimik, da li imas problema sa gasenjem ekrana na lap topu?

I ja sam bio rijesio da uzmem neku Toshibu DualCore/Ati hd2600 ali sam odustao kada sam saznao
da par serija Toshibe (ukljucujuci i ovu tvoju) ima ozbiljnih problema sa gasenjem ekrana kada pomaze samo restart.
Isto tako sam procitao na par mjesta da je Toshiba snizila kvalitet Satellite serije sto me razocaralo!


http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/t...ceghdgngdgmn.0

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=160361

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=156218
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2008, 1:09   #7
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

@ mimik Igre pokreces kada je masina na punjacu ili na bateriji? Kod mene je bilo, u startu, drasticne razlike, jer su clockovi bili setovani nize od default vrednosti a, na bateriji, dodatno prepolovljeni (bukvalno), pa sam ih iz rive premostio, prvo na default, a onda i malkice clocknuo tako da COD4, na full-u glatko ide, a tek sa teksturama na extra i AA i AF, prvo greje a potom i secne, pa to, kod duzih sesija, nazalost, iskljucujem
Frapsom mereno tokom setnje po praznoj m/p mapi, 60fps
Sve ovo se odnosi na lap iz profila, a tvoja masina je, bar, egal ako ne i superiornija po pitanju grafike. Igre lepo i glatko idu (da ne prepricavam ranije postove) pa kad moj Acer to tera, vase, objektivno superiornije Toshe mogu to opusteno
Pitaj IvanaG PMom kako je setovao masinu, prateci programi nam se razlikuju pa nema neke vajde od mene, a ako te interesuje overclock, hmm... mislim da, toj masini, jos nije neophodan, da bi izasla na kraj sa igrama (Crysis excluded)
P.S. Proveri setovanja u "power setings or manager"-u, kako li se kod tebe zove, tu su fabricki postavljena setovanja cpu i gpu-a na power save, balanced ili performance, vidi sta je cekirano, da ne usporava rad a i u catalyst-u proveri koje ti clockove prijavljuje (ili gpuZ-om) i uporedi sa default vrednostima kod ATI-ja (lepse zvuci od amd), ja sam tako provalio da mi je gpu downclockovan.
Gears je radjen u UT3 kao i Bioshock, kog nemam na lapu ali sam gearse prelazio na njemu pa bi trebalo da se Bioshock ponasa slicno, znaci senke na med, ostalo na high. Stalkera sam nedavno instalirao, ponovo, ovaj put na lap i, sa static light i manje vise high setovanjima (bez AA i 1/3AF) radi, greje i secka kod oluja sa uskovitlanim liscem i pljuskom (trava setovana na gusto, ne na print trave na podlozi). Da, i DIRT zna da, ne zasece vec "zakolje" po nekoj prasincini (bagi i kamioncine) ali cim poteram travom pored druma igra nastavi tecno. Blazing Angels, ST Legacy i ostale, manje zahtevne igre mu ne predstavljaju problem.
P.P.S. Danas treba da instaliram Vegas2 i Assasina, pa kad probam - pisem. OS je Vista a rezolucija na kojoj teram igre native 1280/800.
Nadam se da ces imati neku vajdu od ovog pisanija, pozz

Poslednja ispravka: YBear (17.5.2008 u 2:41)
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2008, 16:22   #8
IvanGrozni
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Citat:
YBear kaže: Pregled poruke
@ mimik Igre pokreces kada je masina na punjacu ili na bateriji? Kod mene je bilo, u startu, drasticne razlike, jer su clockovi bili setovani nize od default vrednosti a, na bateriji, dodatno prepolovljeni (bukvalno), pa sam ih iz rive premostio, prvo na default, a onda i malkice clocknuo tako da COD4, na full-u glatko ide, a tek sa teksturama na extra i AA i AF, prvo greje a potom i secne, pa to, kod duzih sesija, nazalost, iskljucujem
Frapsom mereno tokom setnje po praznoj m/p mapi, 60fps
Sve ovo se odnosi na lap iz profila, a tvoja masina je, bar, egal ako ne i superiornija po pitanju grafike. Igre lepo i glatko idu (da ne prepricavam ranije postove) pa kad moj Acer to tera, vase, objektivno superiornije Toshe mogu to opusteno
Pitaj IvanaG PMom kako je setovao masinu, prateci programi nam se razlikuju pa nema neke vajde od mene, a ako te interesuje overclock, hmm... mislim da, toj masini, jos nije neophodan, da bi izasla na kraj sa igrama (Crysis excluded)
P.S. Proveri setovanja u "power setings or manager"-u, kako li se kod tebe zove, tu su fabricki postavljena setovanja cpu i gpu-a na power save, balanced ili performance, vidi sta je cekirano, da ne usporava rad a i u catalyst-u proveri koje ti clockove prijavljuje (ili gpuZ-om) i uporedi sa default vrednostima kod ATI-ja (lepse zvuci od amd), ja sam tako provalio da mi je gpu downclockovan.
Gears je radjen u UT3 kao i Bioshock, kog nemam na lapu ali sam gearse prelazio na njemu pa bi trebalo da se Bioshock ponasa slicno, znaci senke na med, ostalo na high. Stalkera sam nedavno instalirao, ponovo, ovaj put na lap i, sa static light i manje vise high setovanjima (bez AA i 1/3AF) radi, greje i secka kod oluja sa uskovitlanim liscem i pljuskom (trava setovana na gusto, ne na print trave na podlozi). Da, i DIRT zna da, ne zasece vec "zakolje" po nekoj prasincini (bagi i kamioncine) ali cim poteram travom pored druma igra nastavi tecno. Blazing Angels, ST Legacy i ostale, manje zahtevne igre mu ne predstavljaju problem.
P.P.S. Danas treba da instaliram Vegas2 i Assasina, pa kad probam - pisem. OS je Vista a rezolucija na kojoj teram igre native 1280/800.
Nadam se da ces imati neku vajdu od ovog pisanija, pozz
Tako je care,potpuno si u pravu,ja nista nisam cackao ali sam primetio da je na bateriji sporije radi,inace drugar je bio da mi namesti cod4 u mrezi i rekao mi je da mi radi kao i njemu,a on covek imam zmaja od desk racunara koga je pre tri-cetiri meseca pazario,bas za igre oko 700e ga je platio bez monitora
IvanGrozni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 17:37   #9
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

R6 Vegas2 mi, ponovo, ne fercera
Assasin, na medium, 1280/800, dx9 glatko
Sa svim efektima je uzasno usporen, pa dx10 nisam ni probao
Na kojim clockovima radi ta HD2600? Ima gomilu tranzistora i stream procesora vise od 8600gs, tako da bi trebala da odradjuje isti posao bez napora
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 12:07   #10
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Mimik, da li imas problema sa gasenjem ekrana na lap topu?

I ja sam bio rijesio da uzmem neku Toshibu DualCore/Ati hd2600 ali sam odustao kada sam saznao
da par serija Toshibe (ukljucujuci i ovu tvoju) ima ozbiljnih problema sa gasenjem ekrana kada pomaze samo restart.
Isto tako sam procitao na par mjesta da je Toshiba snizila kvalitet Satellite serije sto me razocaralo!


http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/t...ceghdgngdgmn.0

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=160361

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=156218
Marko 0401
Nemam tih problema, sad procitao i pripreman sam a kvalitet mi se cini natprosecnim kad uporedim sa laptopovima poznanika, mada ne znam za prethodne toshiba serije.
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 12:40   #11
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Citat:
YBear kaže: Pregled poruke
@ mimik Igre pokreces kada je masina na punjacu ili na bateriji? Kod mene je bilo, u startu, drasticne razlike, jer su clockovi bili setovani nize od default vrednosti a, na bateriji, dodatno prepolovljeni (bukvalno), pa sam ih iz rive premostio, prvo na default, a onda i malkice clocknuo tako da COD4, na full-u glatko ide, a tek sa teksturama na extra i AA i AF, prvo greje a potom i secne, pa to, kod duzih sesija, nazalost, iskljucujem
Frapsom mereno tokom setnje po praznoj m/p mapi, 60fps
Sve ovo se odnosi na lap iz profila, a tvoja masina je, bar, egal ako ne i superiornija po pitanju grafike. Igre lepo i glatko idu (da ne prepricavam ranije postove) pa kad moj Acer to tera, vase, objektivno superiornije Toshe mogu to opusteno
Pitaj IvanaG PMom kako je setovao masinu, prateci programi nam se razlikuju pa nema neke vajde od mene, a ako te interesuje overclock, hmm... mislim da, toj masini, jos nije neophodan, da bi izasla na kraj sa igrama (Crysis excluded)
P.S. Proveri setovanja u "power setings or manager"-u, kako li se kod tebe zove, tu su fabricki postavljena setovanja cpu i gpu-a na power save, balanced ili performance, vidi sta je cekirano, da ne usporava rad a i u catalyst-u proveri koje ti clockove prijavljuje (ili gpuZ-om) i uporedi sa default vrednostima kod ATI-ja (lepse zvuci od amd), ja sam tako provalio da mi je gpu downclockovan.
Gears je radjen u UT3 kao i Bioshock, kog nemam na lapu ali sam gearse prelazio na njemu pa bi trebalo da se Bioshock ponasa slicno, znaci senke na med, ostalo na high. Stalkera sam nedavno instalirao, ponovo, ovaj put na lap i, sa static light i manje vise high setovanjima (bez AA i 1/3AF) radi, greje i secka kod oluja sa uskovitlanim liscem i pljuskom (trava setovana na gusto, ne na print trave na podlozi). Da, i DIRT zna da, ne zasece vec "zakolje" po nekoj prasincini (bagi i kamioncine) ali cim poteram travom pored druma igra nastavi tecno. Blazing Angels, ST Legacy i ostale, manje zahtevne igre mu ne predstavljaju problem.
P.P.S. Danas treba da instaliram Vegas2 i Assasina, pa kad probam - pisem. OS je Vista a rezolucija na kojoj teram igre native 1280/800.
Nadam se da ces imati neku vajdu od ovog pisanija, pozz
Hvala na iscrpnom odgovoru!

Ovako, mnogo je brze u struji! Na bateriji je sve sporije iako sam u power opcijama stavio na "perfomance" tj. najjace setovanje. Mislio sam da tako treba, ali ako ne, molim da mi neko kaze gde se to namesta jer nisam osim tih setovanja za power nista drugo video. Ni meni nije logicno da komp ne moze max. da radi na bateriji tako da je moguce da sam nesto prevideo (ili je to tako uvek i svima?)!

Sigurno da nemam iskustva pa otud ne znam gde se to "clockne", niti gde u katalistu vidim da li sam "downclockovan". Posto me to veoooma zanima, potrazicu, ali ako neko vec zna nek javi da ne lutam. Ustvari ajd da kazem, imam bebca koji mi neda da spavam pa nikako da stignem i posao i sve. Ukradem nocu par sati za crysis i onda ne znam sutra gde se nalazim (crysis i dalje sa prva 4 setinga na medium a ostalo na low).

I jos neceg se setih vezano za to. Crysis igram na dx10 (1280x800) molim Vas objasnite mi razliku izmedju dx10 i dx9! Iz vasih postova shvatam da bi na dx9 trebalo lakse da ide. Da li je tako i zasto?

Pozdrav i hvala!

Poslednja ispravka: mimik (19.5.2008 u 15:00)
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 12:58   #12
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Mozda je off-topic, ali moze li neko da mi odgovori koja graficka je bolja: 8600M GS ili hd2600? Planiram da kupim acer 5520g ili toshibu a210-1ao, pa posto su slicnih cena, kupicu onaj cija je graficka jaca i upotrebljivija.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 15:05   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Mozda je off-topic, ali moze li neko da mi odgovori koja graficka je bolja: 8600M GS ili hd2600? Planiram da kupim acer 5520g ili toshibu a210-1ao, pa posto su slicnih cena, kupicu onaj cija je graficka jaca i upotrebljivija.
Sudeci po NotebookChecku, tu su negdje (inace su direktni konkurenti), medjutim oni na sajtu tvrde da se HD2600 pokazuje mnogo bolje u igrama. U tvom slucaju ja bih isao na Toshibu, prvo zbog toga sto ima ATI, a onda i zbog toga sto je Toshiba.

http://www.notebookcheck.net/Compari...rds.130.0.html

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mob...00.3771.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...GS.3707.0.html
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
nigrutin87 (19.5.2008)
Stara 19.5.2008, 15:19   #14
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Pa sudeci po cenama i jacem imenu na trzistu, ici cu na toshibu, mada sam i ja citao o nekim problemima sa oderedjenim modelima satellite serije. Valjda necu bas pogoditi neki felerican model.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 16:23   #15
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Ajd prvo o dx-u, najkrace, dx9 je "stari" standard za XP, koj je omogucio prikazivanje mekih senki, dinamicno osvetljenje i sl..dok je dx10 novi, za Vista-u i omogucava detaljnije texture...i naravno, cedi poslednji atom a ne pruza, hmm, 30% bolji prikaz (za sada)
Kod power setingsa, kod mene otvara 2 kartice, plugged i on batery, na obe sam prebacio na performance grafiku a cpu speed na max, s tim sto, dok je na bateriji, nisam mogao da menjam setovanja za plugged i obrnuto, tako da je to 1. stvar na koju treba da obratis paznju, izgleda da se svi proizvodjaci bugguju da je nama stalo da baterija traje...
Katalist nisam koristio vec vise od godine ali prvo otvoris advanced, pa overdrive i trbalo bi da ti pokaze 2 (3) klizaca za frekvenciju gpu-a memorije a sad i za shader-e kao i "obrtomer" za temperaturu. Bez otkljucavanja katanca u gornjem desnom uglu, pribelezi frekvencije (klokove) koje su podesene, pa poseti sajt AMD-ATI, potrazi tehnicku specifikaciju modela za lapove i vidi koje su vrednosti date kao default i da li odstupaju od onoga sto ti pise u katalistu. Ajd ovo za pocetak pa da vidimo sta dalje
Da, prebaci Crysis na dx9, trebalo bi da ti potera sve na med u 1280/800, pa mi reci ima li razlike, ne u brzini vec vizuelno
@ nigrutin87, 8600gs/2600pro, 8600gt/2600xt u M(obility) varijantama. Imam 5520G (vidi profil) vec... i vrlo sam zadovoljan njime ali ako za iste pare dobijas Toshu sa 2 jezgra, 2 giga, 200(250)GB i hd2600/512 onda...
Ako neces, donesi je da se menjamo
upravo sam procitao ponovo poslednju recenicu, pa da je korigujem:
Jedino ako je ekran 17"

Poslednja ispravka: YBear (19.5.2008 u 20:15) Razlog: skromnost
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku YBear na korisnoj poruci:
nigrutin87 (19.5.2008)
Stara 19.5.2008, 23:37   #16
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Ipak je ispalo ovako. Prijatelji iz Nemacke su mi kupili laptop acer aspire 7520g sa: turion x64 na 2.1, 3GB rama, 320GB hd, 8600gs, 17 incha i jos neke sitnice koje idu uz to za 800 eura. Pogodili su neku akciju, ja mislim da sam prosao ok. Kada dodje do mene (za nekih 20 do mesec dana), javicu vam utiske. Bice to duuuugo cekanje
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 9:15   #17
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Pozdrav svima,

Prvo da kazem da sam mislio da se NECU igrati mnogo, vec samo probati cisto da vidim da li A210-1AO to moze. Ispalo je obrnuto sto govori o mogucnostima ovog laptopa. Takodje sam mislio da cu igrati sve sve samo ne crysis, a njega sam instalirao cisto zbog cuvene zahtevnosti istog. MEDJUTIM ja igram SAMO crysis svake noci, sto isto mnogo govori.
Ugasio sam mnoge programe koji rade u pozadini ukljucucjuci side bar itd. (aero sam ipak ostavio). To sam radio laicki na slepo tako sto sam prepoznavao ono sto nije neophodno i gasio, pazeci da ne ugasim ono sto neznam sta je. Mozda ima i pametniji i bolji nacin za to (neki program?) ali ja sam eto tako Rezultat je daleko brze igranje, bez preteranih seckanja na DX10, 1280x800, pola setingsa sa leve strane (da ih ne nabrajam) MEDIUM a pola sa desne strane LOW osim kvaliteta vode koji je takodje MEDIUM. I tako je slika zadivljujuca a igra okretna, a to sto znam da moze bolje je stvarno sekundarno.

YBear, nocas se prebacujem na dx9 i javljam sutra. Ako to dodatno poboljsa rad, onda su sve moje sumnje u mogucnost igranja na "jeftinijem" laptopu rasprsene. Zakljucak je da desktop ovog potencijala kosta tek malo manje, a opet bez citaca raznih kartica, bluetootha, firewarea, kamere, mikrofona itd... sigurno sam nesto zaboravio nabrojati.

Na kraju cu, shodno datom savetu videti i da malo "clocknem" radeona. Ukoliko sve bude uspeloimacu (imacemo) recept za brzu optimizaciju ovog laptopa za igre, koji ce pocetnicima nadam se biti od pomoci.
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 9:48   #18
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Sto se tice procesa procitaj recimo ovo:
http://www.speedyvista.com/services.html
I lepo procitaj koji proces sta radi i onda ugasi one koji u tvom radu nisu potrebni.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
mimik (20.5.2008)
Stara 20.5.2008, 16:27   #19
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Ipak je ispalo ovako. Prijatelji iz Nemacke su mi kupili laptop acer aspire 7520g sa: turion x64 na 2.1, 3GB rama, 320GB hd, 8600gs, 17 incha i jos neke sitnice koje idu uz to za 800 eura. Pogodili su neku akciju, ja mislim da sam prosao ok. Kada dodje do mene (za nekih 20 do mesec dana), javicu vam utiske. Bice to duuuugo cekanje
Da, prilicno dobra masina za tu cijenu. Nek ti je sa srecom, pa ocekujemo manji review kada ga dobijes i istestiras. Acerovi modeli su vrlo popularni kod nas jer nude sirok asortiman modela po povoljnim cijenama, tako da ce manja recenzija Aspirea 7520G odlicno doci
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2008, 9:39   #20
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

YBEAR

Katalist koji ja imam NEMA overdrive! Dobro sam pretrazio sve i ta opcija ne postoji. Da ponovim drajveri su 8.452 sa Toshibinog sajta. Malo sam guglovao i vidim da neke kartice nemaju overdrive, ali uglavnom one starije koje nemaju senzor za temperaturu. Obzirom da mobility HD2600 ima taj senzor i jos milion naprednih funkcija cudi me?

Nesto razmisljam:
- mozda mobility serije to nemaju jer su predvidjene za laptop u kojem je zagrevanje specfican problem?
- mozda vise puta pomenuti "modding tool" tu opciju daje?

Ako neko od vas ima overdrive opciju u katalistu za laptop ili je ona na neki nacin "skrivena" neka javi.
Inace test crysisa na dx9 odlozen za nocas (valjda) pa javljam!

NIGRUTINE
Cestitam i nek te Acer dobro i dugo sluzi
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com