Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2013, 19:18   #1
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question OS - Mreža

Možda se neću dobro izraziti ali tu ste vi da mi pomognete :/
Ovako: Imam desktop PC koji ne koristim ( Konfiguracija iz profila, OS - XP ) i laptop koji koristim svakodnevno. Laptop je Acer Aspire One i nisam zadovoljan njegovorm brzinom... U kući imam wireless a desktop PC je spojen sa ruterom mrežnim kablom. Da li postoji mogućnost da na tom desktop PC-ju pokrenem neki OS na koji mogu da se prijavim sa laptopa i da koristim harverske resurse desktop PC-ja a da laptop koristim samo za prijavljivanje na desktop PC? Na Aceru je Linux Ubuntu.
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 19:38   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Možeš, instaliraš OS koji ti je potreban a onda možeš da ga koristiš pomoću Remote Desktop konekcije (ako je u pitanju Windows) ili pomoću nekog od VNC programa (koji god OS da je u pitanju), samo instaliraš neki od programa (tu već ne mogu da dam konkretnu preporuku jer se ne razumem u VNC programe) na oba računara, podesiš i povezuješ se po potrebi...

Ne očekuj da igraš igre na taj način, to odmah da ti napomenem.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 19:51   #3
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Re: OS - Mreža

Igre ne igram, tako da mi je to nebitno. Ono što očekujem je da možda povremeno pogledam neki film. E sad ono što bi ja volio to je da OS na koji bi se prijavljivao preko laptopa bude odvojen odglavnog OS-a na desktop računaru dakle da bude neki drugi pokrenut u VMware ili nekako drugačije. Vidjeo sam da Ubuntu ima neka cloud rešenja, da li bi možda to odgovaralo? Ili da instaliram XP u WMware pa da se preko laptopa prijavljujem na njega... Jedino što bi mi baš trebalo znači to je da sa laptopa nemam nikakav dodir sa glavnim OS-om na desktop PC-ju. Sačekaćemo nekoga ko ima više iskustva
I da ukoliko uspijem da li će mi desni klik i ostale sitnice raditi kako treba, dakle da li bi bilo neprimjetno?

PS. Sad sam pročitao u ubuntu CLOUD-u da li neko ima skustva sa tim?

Poslednja ispravka: Otherside (15.8.2013 u 20:01)
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 20:02   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

ne znam baš dal će da bude moguće da se gleda video, ovo je više da obavljaš neke zadatke na desktopu...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 20:09   #5
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Da li je moguće izvesti nešto tipa cloud, da se znači preko Laptopa i neke klijent aplikacije prijavljujem da OS na desktop pc-ju? Znaće neko samo ga moramo pričekati
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 23:06   #6
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Citat:
Otherside kaže: Pregled poruke
Da li je moguće izvesti nešto tipa cloud, da se znači preko Laptopa i neke klijent aplikacije prijavljujem da OS na desktop pc-ju? Znaće neko samo ga moramo pričekati
U tvom konkretnom slučaju ne. Pošto si pomenuo gledanje filmova, to znači da 25 slika/frejmova videa u sekundi tvoj desktop računar mora preko mreže da pošalje laptopu. Ako se slika/frejm ne kompresuje pre slanja, to znači da će tvoj desktop slati sirovi video materijal tvom laptopu. Sirovi video materijal za film od 90 minuta HD rezolucije može da izađe i terabajt ako ne i više podataka. Ako ti kroz mrežu možeš (a ne možeš ) da proturiš 1TB podataka za 90 minuta, onda možeš da na laptopu gledaš film. Isto važi i za igre i bilo kakav interaktivni/animirani sadržaj.

Potraži na Google-u uputstvo kako se omogućava Remote Desktop Connection na desktop računaru. Na laptopu onda koristi istoimenu aplikaciju kako bi pristupio desktop računaru. Aplikacija dolazi preinstalirana sa svakim Windows-om. Kad se prikačiš, pusti film pa će ti biti jasno o čemu pričam.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 0:14   #7
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Re: OS - Mreža

To za neku remote desktop aplikaciju mi je jasno, ono što mene zanima to je neko jednostavnije cloud rješenje ako ništa čisto iz znatiželje?
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 1:40   #8
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Citat:
Otherside kaže: Pregled poruke
To za neku remote desktop aplikaciju mi je jasno, ono što mene zanima to je neko jednostavnije cloud rješenje ako ništa čisto iz znatiželje?
Šta hoćeš da ti taj "cloud" radi konkretno?

Poslednja ispravka: bvitnik (16.8.2013 u 2:37)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 2:10   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

on priča o umrežavanju linuxa i windowsa.. verovatno je i Remote Desktop komplikovanije..
u svakom slučaju, možeš preko remote desktop konekcije da pokreneš neki program na primer fotošop i da koristiš resurse desktopa, memoriju, procesor, grafičku, ali na desktopu... najjednostavnije je da sam probaš kako to izgleda u praksi...
a cloud mislim da nema nikakve svrhe u povezivanju 2 računara
a filmove možeš da streamuješ, tj da ih pustiš sa umreženog diska radiće normalno ako ti je laptop dovoljno jak da pušta filmove

Poslednja ispravka: water wizard (16.8.2013 u 2:28)
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 15:12   #10
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Re: OS - Mreža

Kroz wireless mrežu može da prođe 2 MB/s. Da li mogu da instaliram OS u virtualnu mašinu i da se sa njim povežem preko neke remote desktop aplikacije?
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 15:29   #11
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Samo 2Mb/s? Što se gledanja filmova tiče, probaj sa desktopa da strimuješ iz VLC-a, to je najjednostavnije pa ako na laptopu ne možeš da gledaš film onda ništa ne bi postigao pokušavajući nešto drugo.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 1:57   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: OS - Mreža

Instaliraj OS u virtuelnu mašinu, slobodno. Koji god OS da je u pitanju u Virtual Box-u ćeš moći da uključiš Remote Desktop pristup a čak i da to ne radi moći ćeš unutar same mašine da instaliraš i konfigurišeš RDS ili VNC.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kakvu bi bila savršena socijalna mreža za vas? Gradimir Brbljaonica 2 11.3.2010 16:20
Kubuntu mreža Jack In The Box Slobodni softver 10 12.1.2010 0:47
internet mreža preko rutera na dva kompa MarkoNI Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 22.11.2009 22:08
D-link mreža? Filipenko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 16.10.2009 20:10
Wireless mreža konstantno puca Bojan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 17.9.2007 21:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com