Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2014, 10:40   #1741
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Rodjace kakav ti je to sistem nasledjivanja, kako muski Lanisteri da dodju u liniju? To nigde nije bilo pa nije ni ovde, ide se u sirinu sa glavnom kucom, znaci dalji stricevi, kasnije po zenskoj liniji dalje tetke i ujaci pa u krug.

Ali ako cemo pravo Martin nije tacno definisao koji sistem koristi, ali Andali teze nekoj primogenituri muskog prioriteta, sto ne znaci da istoj teze i Targarjeni koji su zakoniti naslednici prestola, jer pre njih kraljevstvo nije postojalo, a Robert je uzurator bez obzira na visok stepen srodstva.

Tako da je diskutabilno da li ide prvo Deneris ili
Spoiler za Lik iz knjiga:
Egon VI, iako bi trebao Egon, ako je stvarno onaj za kog se izdaje, a verovatno nije, sto opet ne iskljucuje blisko srodstvo sa vladajucom linijom Targarjena (svi znamo koliko ih je bilo pred vladavinu Egona V, cak i da su neki namerno preskoceni) ali u tom slucaju Deneris je prva, onda idu svi koji imaju Targarjenske krvi, znaci deca sporednih sinova i kcerki, od kojih su neka deca i sad aktivna, ako nista trece koleno.


Sto se straze tice, nemaju gde da pobegnu, ako ih ne uhvate patrole u Giftu, dopasce ruku planinskih klanova, Umbera ili Karstarka, cija naselja nisu bas KL pa da mozes da se izgubis, svi se znaju i stranac u crnom brzo ostane bez glave, svuda okolo je divljina kakvu neko ko nije sa severa Severa ne moze ni da zamisli, tj. olos iz KL nece izdrzati dva dana, ispod su Starkovi, ne sad ali inace, koji su prilicno strogi i pazljivi po tom pitanju, a dalje gde ce da bezi, kopnom moze jedino na Neck, gde je opet ugasio, tako da sa Severa nema mrdanja, moze jedino kod Divljana, gde je opet sansa da ce ostati bez glave, ali desavalo se.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 13:06   #1742
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jedini zivi Barateoni su Stanis i njegova cerka (i zena, ako se ona racuna). Mada kazem, nisam siguran kako to tacno funkcionise (a izgleda da niko od nas nije nacisto sa tim), ali sam pretpostavio da se gleda veza sa trenutnim kraljem (sto mu dodje Robert, ako izignorisemo nezakonitu decu) a ne ona sa prethodnim vladarima. Ali ako tu gresim, onda definitivno Deneris ide na vlast.

Spoiler za Lik iz kniga:
Tj. ne Deneris, nego Egon zato sto on ustvari ima jaci claim, sto mu je Tirion licno rekao u 5. knjizi. Naravno, ako je on zaista ko tvrdi da jeste...


Ali opet, ne razumem se u zakone nasledjivanja, pa cu pustiti druge da pricaju

Poslednja ispravka: SpaceCoyote (2.5.2014 u 13:21)
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 13:16   #1743
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Selisa sigurno nema pravo.

Rat se upravo i počeo jer nigde nije jasno čije pravo je veće pa tako svi tvrde da upravo oni polažu pravo i to ne samo Lanisteri preko Robertove dece ili Stanis, već smo videli da je čak i Renli zamislio da ima to pravo.

Po meni, po nekoj logici to bi trebala da budu Robertova deca, Dzofri i Tomen (za Mirselu već ne bih rekao jer oni idu po muškoj liniji) da nije onog pisma koje im sreću kvari, a gde se jasno kaže ko je tatko na decu...
Spoiler za Lik iz kniga:
Sa druge strane Deneris i Egon imaju pravo da zahtevaju tron ali svi dobro znamo na koji način...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 14:21   #1744
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pominje se u prvoj sezoni dosta o odnosu Kejtlin i Dzona, i ona sama par puta kaze koliko ga je mrzela i zelela mu najgore. E sad, Ed mora da je bar jednako kao Kejtlin voleo Dzonovu majku, cim joj nije dozvolio da odbaci Dzona. Ko li je ona? Steta sto se i serija ne zove Pesma leda i vatre...
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 14:42   #1745
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mislim da nije ni vreme ni mesto da se priča o tome pošto je ovo tema o seriji, a nažalost temu o knjizi gde smo mogli i trebali da pričamo o tim teorijama su zaključali.

Ipak, kako su krenuli ja očekujem da više neće biti problem što oni koji su čitali knjige spojluju seriju, već će ovi što gledaju seriju moći da spojluju ovima koji čitaju knjige!

Mislim, Night King - WTF!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 14:54   #1746
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@SpaceCoyote

Aha nek severnjake prvo odgaze pa ce da oslabe u broju,to ima smisla.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 15:16   #1747
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mislim da nije ni vreme ni mesto da se priča o tome pošto je ovo tema o seriji, a nažalost temu o knjizi gde smo mogli i trebali da pričamo o tim teorijama su zaključali.

Ipak, kako su krenuli ja očekujem da više neće biti problem što oni koji su čitali knjige spojluju seriju, već će ovi što gledaju seriju moći da spojluju ovima koji čitaju knjige!

Mislim, Night King - WTF!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Samo kazem ko bi mogao da bude legitiman naslednik.
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 15:26   #1748
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Može biti a i ne mora, za sada nema ni jedan hint već su samo nagađanja. Mada nije bilo toga ni za WW pa onda odjednom pravo u glavu - za par minuta saznamo celu misteriju o njima (ko, šta, kad, kako...)...

Poslednja ispravka: Freško (4.5.2014 u 15:01)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 16:17   #1749
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ima jako puno hint-ova, a i jedino je resenje, obzirom na led i vatru...
Ne bih nabrajao zbog drugih, ali ostale su samo neke sitnice da se raspletu.
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 23:38   #1750
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Faktički smo dobili potvrdu da će se serija završiti pre nego što debeli napiše knjige tako da će serija i definitivno otići nekim svojim putem.
Takođe smo dobili i potvrdu da će serija imati sedam ili u najboljem slučaju osam sezona.

The "Winds of Winter" release date probably isn't going to be until after the show is over, judging by the "Game of Thrones" season 4 episode 4 "Oathkeeper" scene we saw at the end of last night's episode. The "Winds of Winter" isn't expected to be out until 2015 at the earliest, meaning that we won't get "A Dream of Spring" till 2017 or 2018 at the earliest assuming George R.R. Martin writes in a reasonably speedy manner (which he doesn't). George R.R. Martin has said that he is mindful that the HBO show is catching up to him but he has tried extending the timeline for when he has to get the books done by suggesting that there might be as many as nine seasons and even a movie while David Benioff and Dan Weiss have made clear they don't see the show going beyond 7 or 8 seasons.

Malo više o ovome može se pročitati ovde.

Napominjem da ovde ima i spojlera koji se tiču dosadašnjih dešavanja u seriji GoT, kao i vezano za knjigu WoW tako da svako ko želi da pročita tekst čini to na sopstvenu odgovornost.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
stef1985a (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 1:29   #1751
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Exclamation Re: Game of Thrones

E ovako, obzirom da je ovo jedina "živa" tema na forumu koja se tiče individualne serije, a realno ne vidim da opstaje još 3-4 godine, administracija foruma je odlučila da ponovo otključa temu o TV serijama u Brbljaonici, a ovu da (potencijalno) zaključa. Znam da će to pogoditi barem 5-6 korisnika ove teme, ali isto tako obradovati i onih 5-6 korisnika teme o serijama.

Sad, koliko vas je zaista zainteresovano da ova tema opstane? I u kom obliku? Recimo, da se u njoj ne komentariše niti poredi apsolutno ništa što ima veze sa knjigama - kao da ne postoje? U odnosu na odgovore, administracija foruma će odlučiti šta da radi sa temom.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 2:57   #1752
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne treba zatvarati ovu temu.
Ako se priča o GoT prenese tamo niko neće biti bezbedan od spojlera dok pretražuje šta još sve ima da se gleda.
Ovako znam da treba da zaobiđem ovu temu u širokom luku ako nisam pogledao novu epizodu, a bogami i kad sve pogledam je kocka zbog ovih što su pričitali knjige.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 3:52   #1753
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
---
Sad, koliko vas je zaista zainteresovano da ova tema opstane? I u kom obliku? Recimo, da se u njoj ne komentariše niti poredi apsolutno ništa što ima veze sa knjigama - kao da ne postoje? U odnosu na odgovore, administracija foruma će odlučiti šta da radi sa temom.
A možeš li bar u kraćim crtama da obrazložiš pravi razlog za ovu konsideraciju administracije? Ako će živa tema da se zatvara/briše, reci bar jel uslovljeno softverom foruma koji možda puca po šavovima od opterećenja ili šta?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ne treba zatvarati ovu temu.
Ako se priča o GoT prenese tamo niko neće biti bezbedan od spojlera dok pretražuje šta još sve ima da se gleda.
Ovako znam da treba da zaobiđem ovu temu u širokom luku ako nisam pogledao novu epizodu, a bogami i kad sve pogledam je kocka zbog ovih što su pričitali knjige.
Nemoj da brineš ko što Marti reče u postu iznad serija će imati svoju stranputicu tako da ovi čitači neće moći tako lako da spoiluju - praktično postaju prost puk k'o i svi smrtnici. A ja tipujem, da ta stanputica(u seriji) ide ka jednoj masovnoj orgiji u kojoj će se na kraju izmešati Lanisteri i Starkovi i divljani i zmajovi... neće se znati ko se skim * I svi će opet biti jedna srećna vamilija.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 5:04   #1754
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^^ Kralj će imati glavu zmaja, rep vuka, guzu od Deneris i biće "veliki" kao Tirion!
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 9:45   #1755
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Sad, koliko vas je zaista zainteresovano da ova tema opstane? I u kom obliku? Recimo, da se u njoj ne komentariše niti poredi apsolutno ništa što ima veze sa knjigama - kao da ne postoje? U odnosu na odgovore, administracija foruma će odlučiti šta da radi sa temom.
Sacekaj to znaci da u temi o seriji koja je radjena po knjizi ne sme pominjati knjiga, cija je tema vec zakljucana, i da ce neko zakljucati temu zbog toga a ne zbog recimo nekontrolisane svadje i vredjanja (nije se desilo, jos) ili zbog cinjenice da se u ovoj temi otkad je otvorena nije osvrnulo na SK ili bilo kakvu upotrebu kompjuterskih tehnologija u izradi serije?

Ajde mi samo reci kome je palo na pamet? Da je bio lock i ne slaze se sa politikom foruma to bi bilo donekle u redu, navikli smo, ali ovo ako marite za temu offtopic samo u novim granicama koje smo mi sad posle toliko godina teme povukli i koje nemaju apsolutno smisla, je novi low foruma.

Jos mi molim te reci sto si napisala ovo sto si napisala, poruka je odisala "ako necete lock ajmo 20 bekflipova" ucenjivackim stavom, "zaista zainteresovano", umro sam, nevermind zaista verujem da si se pogresno izrazila i savetovao bih ti da to korigujes.

I naravno stvarno mi reci kome je ovo palo na pamet i kako to obrazlaze jer znam da redakciju i njene organe tesko da ovo zanima, administraciju cine 1-2 coveka za koje iskreno verujem da imaju pametnija posla i na forumu i van njega, tako da kome je ovo palo napamet?
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Marti Misterija (3.5.2014), simke85 (4.5.2014), Skenderevo (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 10:56   #1756
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Game of Thrones

Aj sad probajte da date odgovore na pitanja koja je Iris postavila. I pažljivo pročitajte šta je napisala.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 11:12   #1757
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mi smo lepo napisali odgovor ali izgleda vi ste ti koji ne čitate.

Da pojednostavim - Highlander lepo kaže da će ova tema da ostane jedina i kaže bio i razloge a Iris priča o zaključavanju teme od strane admina. Jel teško da se dogovorite - naravno prvo da pročitate šta je Highlander napisao.

Btw. moj odgovor je bio radite šta god hoćete, apsolutno mi je svejedno i to sam ponovio. Ili moram da napišem nešto što će vama da se dopadne?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 11:18   #1758
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ocelote, zamalo da dobijes tretman sto nam nadobudan spocitavas, kad rekoh ajde da te prvo poslusam, nece skoditi, da mu kazem svasta mogu i kasnije.

Iris dugujem ti izvinjenje, necu brisati sta sam napisao, nek vide ljudi da i ja mogu da pogresim ali i da priznam gresku.

Problem kod tekstualne komunikacije je sto ne prenosi smisao napisanog vec samo transkribuje, sto vredi za manje od 10% ukupnog utiska interakcije, pa sam ja nesto nervozan i bez kafe, protumacio sve na najgori moguci nacin.

BTW, 1) da se ostavi tema, i to ovde gde jeste, 2)u ovom obliku, 3)da se prica o knjigama, u spoilerima kad je nesto iz buducnosti ali otvoreno kad su nesto izmenili u odnosu na prezent serije.

Jos jednom, izvini, zaista sam ja kriv.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Marti Misterija (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 11:24   #1759
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mislim da je ova tema odavno nekima trn u oku i da negoduju zašto ona postoji single.
Upravo tako. I upravo zato nam je i bitno da razumemo šta većina korisnika hoće.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 11:36   #1760
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nije problem ova tema - problem je što bi neki hteli posrnu temu za svaku pojedinačnu seriju.
Ja se slažem u potpunosti sa onim što je Highlander napisao - da tema sa ovoliko strana i postova treba da ostane ali da to u ovom slučaju bude izuzetak upravo zbog toga.

Lepo sam objasnio i zašto tema o knjizi treba da se otključa i to upravo zbog posetilaca ove teme koji nisu čitali knjige, ali je očito i to nekom trn u oku čim se čak i ceo taj post briše.

Poslednja ispravka: Freško (4.5.2014 u 15:00)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com