Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2012, 14:40   #4101
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Winter mod je dobar ali ima par gresaka sto meni bodu oci na primer u tunelima ima na putu snega onda one okrugle bale sa strane i kombajn koji nesto vrsi u sred zime .
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 15:04   #4102
wroomster
Član
 
Član od: 7.7.2007.
Poruke: 413
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 150 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Nisu to greške, već jednostavno ograničenja modovanja. u igri nije definisana zasebna tekstura za asfalt u tunelima, pa ne može ni da se promeni a da van tunela ostane sneg. Bale sena su meni ok, donekle prekrivena snegom, a kombajne sumnjam da je moguće tek tako izbaciti. Pravo da ti kažem, ja ih nisam ni primetio od kako je zavejalo, ali verujem da deluju nadrealno.
Polako, radovi na modovima su se tek zahuktali, verujem da će se jednom pojaviti i mnogo bolji modovi, ne samo zimski, već i jesenji, prolećni, pustinjski, stepski...
wroomster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 15:18   #4103
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
wroomster kaže: Pregled poruke
Nisu to greške, već jednostavno ograničenja modovanja. u igri nije definisana zasebna tekstura za asfalt u tunelima, pa ne može ni da se promeni a da van tunela ostane sneg. Bale sena su meni ok, donekle prekrivena snegom, a kombajne sumnjam da je moguće tek tako izbaciti. Pravo da ti kažem, ja ih nisam ni primetio od kako je zavejalo, ali verujem da deluju nadrealno.
Polako, radovi na modovima su se tek zahuktali, verujem da će se jednom pojaviti i mnogo bolji modovi, ne samo zimski, već i jesenji, prolećni, pustinjski, stepski...
Mislim da moze da se izbaci kombajn ali ce ostati jedan problemcic. Kombajna nece biti ali ce ostati prasina koju on stvara i mozda njegova senka. Bice "fantomski" kombajn.

Mozda moze da se sredi i sneg u tunelu ali sa map editorom.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 15:50   #4104
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ako se izbaci i kombajn u map editoru ne ostaje nikakva prasina iza, jer je ta prasina vezana za njega kao ui_hookup u def/ui, a kombajn je definisan kao moover koji ide po datoj crti na loop. Isto kao kada bi iz AI saobracaja u "truck_traffic_storage.sii" izbacio DAF recimo, nebi ostala nikakva "prasina" od vode iza njega, jel nema iza cega da ostane. Tekstura u tunelima moze da bude bez snega ili kise, suva, ali u map editoru mora da se obradi cela mapa, s'tim sto zeljena tekstura/tobj fajl nece da se koristi niti za jedan drugi deo puta na mapi osim za tunel, i naravno mora za svaki tunel da se definise "no_environment_affected" kako nebi bilo kise ili bilo kakvih vremenskih uslova u istom.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 15:55   #4105
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
wroomster kaže: Pregled poruke
Nisu to greške, već jednostavno ograničenja modovanja. u igri nije definisana zasebna tekstura za asfalt u tunelima, pa ne može ni da se promeni a da van tunela ostane sneg. Bale sena su meni ok, donekle prekrivena snegom, a kombajne sumnjam da je moguće tek tako izbaciti. Pravo da ti kažem, ja ih nisam ni primetio od kako je zavejalo, ali verujem da deluju nadrealno.
Polako, radovi na modovima su se tek zahuktali, verujem da će se jednom pojaviti i mnogo bolji modovi, ne samo zimski, već i jesenji, prolećni, pustinjski, stepski...
bilo bi najbolje da se pojave balkanski modovi (umjesto pustinjskih, stepskih) gdje su ceste pune rupcaga, gdje se moras provuci nekim puteljkom da dodjes do odredista i sl...
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 16:01   #4106
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
kolinsb kaže: Pregled poruke
bilo bi najbolje da se pojave balkanski modovi (umjesto pustinjskih, stepskih) gdje su ceste pune rupcaga, gdje se moras provuci nekim puteljkom da dodjes do odredista i sl...
Полако људи, биће свега, тек је три месеца од изласка игре....
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 16:24   #4107
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Talking Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Laxi kaže: Pregled poruke
Полако људи, биће свега, тек је три месеца од изласка игре....
Mada nebi bilo lose da se ubace i mali zeleni i leteci tanjiri
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darkfusion na korisnoj poruci:
GETRIBA (13.12.2012)
Stara 13.12.2012, 20:22   #4108
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Mogli ste da pravite mapu srbije ili je vec u izradi u tajnosti
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 20:24   #4109
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
soneje kaže: Pregled poruke
Mogli ste da pravite mapu srbije ili je vec u izradi u tajnosti
Jel ovo moguce uopste? Postoji map editor?
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 21:23   #4110
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
Ha ha ,moguce je u pocetku i minus da ti pravi
bitno je da ga usavrsavas kako treba a ne ujednaceno

to sa modovima nebi trebalo da pravi problem ako pre izbacivanja sve se vrati na standard pa mod izbaci,to sto imas problem da izbacis teret bas me cudi
Moj savet je bas suprotan. 35. nivo sam i mislim da je najbolje ostaviti ujednacen razvoj. Ako uzmete vozaca koji ima recimo 2 vestine i obe u ADR-u (za prevoz opasnog tereta, na pr.) i onda mu jos podesite da se u tome usavrsava, imace primetan prihod samo ako se pogodi da vozi ADR, za sve ostalo bice veoma mrsavo, a vi ne mozete da birate sta ce da vozi. Da mozemo da biramo, onda bi to bilo ok, jer bi mu stalno pakovali da vozi ADR, ali ne mozemo. Na kraju kad zavrsi usavrsavanje ADR i tu osvoji sve vestine, svaki put kad bude vozio bilo sta drugo, imace smesno mali prihod. Zato je najbolje ostaviti ujednacen razvoj, na pocetku ce da stuca dok ne bude imao po vestinu-dve u svakoj kategorijii, ali zato kako igra ide, ostvarivace sve veci bonus na razne stvari zbog ujednacenog razvoja i nece vas biti briga sta vozi, jer ce mu prihod kako igra odmice sve manje zavisiti od "specijalizacije".
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 21:45   #4111
niksiccable
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 83
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 34 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Imali gdje da se nadje krek za zmodeler 3?
niksiccable je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 22:02   #4112
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Moj savet je bas suprotan. 35. nivo sam i mislim da je najbolje ostaviti ujednacen razvoj. Ako uzmete vozaca koji ima recimo 2 vestine i obe u ADR-u (za prevoz opasnog tereta, na pr.) i onda mu jos podesite da se u tome usavrsava, imace primetan prihod samo ako se pogodi da vozi ADR, za sve ostalo bice veoma mrsavo, a vi ne mozete da birate sta ce da vozi. Da mozemo da biramo, onda bi to bilo ok, jer bi mu stalno pakovali da vozi ADR, ali ne mozemo. Na kraju kad zavrsi usavrsavanje ADR i tu osvoji sve vestine, svaki put kad bude vozio bilo sta drugo, imace smesno mali prihod. Zato je najbolje ostaviti ujednacen razvoj, na pocetku ce da stuca dok ne bude imao po vestinu-dve u svakoj kategorijii, ali zato kako igra ide, ostvarivace sve veci bonus na razne stvari zbog ujednacenog razvoja i nece vas biti briga sta vozi, jer ce mu prihod kako igra odmice sve manje zavisiti od "specijalizacije".
a zasto bi usavrsavao samo adr ,po mome poslednje usavrsavanje vozaca treba da bude u ustedi goriva ,mozda gresim ali tako ja mislim i zbog toga nebih stavio na ujednaceno
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 22:13   #4113
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
a zasto bi usavrsavao samo adr ,po mome poslednje usavrsavanje vozaca treba da bude u ustedi goriva ,mozda gresim ali tako ja mislim i zbog toga nebih stavio na ujednaceno
Ma ne, nisam rekao da treba usavrsavati samo ADR, to sam naveo kao primer logicnog izbora sta ce se usavrsavati ako je vec dobar u tome, a zelite sto brzu vecu lovu. Kad bih isao na opciju usavrsavanja sa vozacima, slazem se da bi za gorivo trebalo da je poslednje, jer je ta usteda smesna.

Ja imam preko 20 garaza i preko 65 vozaca, u jednom trenutku sve i da hoces ne mozes pratiti usavrsavanje vozaca i trenutak kad oni dostignu maximum u jednom da bi ih prebacio na drugo. Moje misljenje je da je uravnotezen razvoj najbolji, jer se izmedju ostalog tako lako mogu i kontrolisati preko prihoda po km. U suprotnom ce u jednom trenutku pokazivati veliki prihod (kad pogode svoju turu gde su dobri), da bi onda taj prihod naglo pao. Ovako pratite kontinuiran rast.

Poslednja ispravka: Alchemist (13.12.2012 u 22:33)
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 23:20   #4114
GETRIBA
Član
 
Član od: 17.11.2012.
Poruke: 87
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Slazem se. Ja sam malo eksperimentirao sa raznim specijalizacijama i rezultati nisu bas dobri. Nekolicini sam pumpao SAMO udaljenost+vrijedan teret i, zaista su dobro levelali i imali oko 10000 prihoda/dan kad su imali po 6 bodova u udaljenost/vrijednost. Onda je dosao novi bod, i stavio sam ga u ADR, to je tada bio jedini bod. I vidi, cuda, sad je lik poceo voziti i cisterne, ali je dnevni prihod drasticno opao. Poboljsao se kasnije kad je imao 3-4 boda u ADR, ali je to ipak bio veliki korak nazad. Razmisljao sam da nekim vozacima niti ne dan nijedan bod u ADR pa nek cijeli zivot voze one roza lonce, bagere i kombajne
GETRIBA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 23:22   #4115
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kako vas ne mrzi da obracate paznju na to sta rade vozaci Taj deo je tako siromasno odradjen da uopste nema smisla..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2012, 23:23   #4116
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
boris lozac kaže: Pregled poruke
kako vas ne mrzi da obracate paznju na to sta rade vozaci taj deo je tako siromasno odradjen da uopste nema smisla..
Јбг, све је то у склопу игре, колико-толико доприноси реалности игре
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 0:27   #4117
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

To sa tim vozacima, neznam, bar da ih vidjam po putevima sa svim onim kamionima koje sam "kitio" pa i ajde. Ali ovako da mi samo kuca ona registar kasa da kao oni odradeli nesto, a nisu ni to, bezveze.

Poceo sam novi profil pre jedno dve nedelje, i ne pada mi na pamet da ih unajmljujem vise.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 2:05   #4118
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
To sa tim vozacima, neznam, bar da ih vidjam po putevima sa svim onim kamionima koje sam "kitio" pa i ajde. Ali ovako da mi samo kuca ona registar kasa da kao oni odradeli nesto, a nisu ni to, bezveze.

Poceo sam novi profil pre jedno dve nedelje, i ne pada mi na pamet da ih unajmljujem vise.
Pa ne znam bas. U sustini, jedini smisao igre (pod uslovom da ste takav covek da vam prosta voznja ne moze nikad dosaditi, sto je malo verovatno) jeste u kupovini novih garaza i sirenju firme. Jer ako to ne radis, na sta ces da potrosis novac?? Prosto gomilas lovu, suma raste, nabudzis kamion i to je to. Ako ne kupujes garaze i ne zaposljavas vozace, bukvalno ne postoji drugi element na koji bi mogao da potrosis zaradjeno. Osudjen si da samo vozis, i vozis, i vozis... Ko to moze?

Ovo sto kaze Boris, kako nas ne mrzi da se bakcemo sa vozacima, kad je to uzasno lose obradjeno - ne bakcem se ja oko vozaca zato sto mi treba jos love, pa sad mozgam kako da jos zarade. Imam 5 miliona e na racunu i bukvalno nemam na sta da ih potrosim. Bakcem se vozacima jer je to jedini element igre gde je potrebno da makar minimalno stanem i razmislim, a mislim da je to komponenta koja mora biti neizostavni deo svake igre. Ja bih cak voleo i da mi mozemo da biramo ture koje ce oni voziti, jer bi tako igra dobila i elemente strategije, islo bi sporije, a igra bi vise zavisila od nas samih i nase pameti. Ovako ne mozes puno, sem da kupis garazu i kamione i zaposlis vozace i to bi bilo to. Ako bih izbacio i to, ostaje gola voznja, volan u ruke i teraj. Ja to ne mogu.

Sto je najgore, otkrio sam skoro celu mapu i izgleda da se baza vozaca ne siri posle poslednje otkrivene agencije za zaposljavanje. Mislim da mogu da zaposlim jos 20-ak vozaca i vise ih nece biti slobodnih. Znaci, kad i njih zaposlim, tek tad igra vise nece imati smisla, novac ce rasti, a bukvalno necu imati na sta da ga trosim.

Igra jeste ok, ali ima mnogo toga sto su trebali poboljsati, pogotovu stvari nevezane za voznju, ali oni su izgleda mislili da igra treba da bude zanimljiva do 20 nivoa, a posle toga nije bitno. Da su napravili igru sa policijom, kafanama itd. sve bi moglo stati u 4-5gb, sto po mom misljenju nije mnogo, uzevsi u obzir da su to standardi igara iz perioda 2003-2009, posle toga su porasle na 10gb. Mislim i da to ova igra zasluzuje, jer ima pristojnu bazu fanova, sto se vidi i po modovima, koji uzgred budi receno i drze ovu igru vec sada, iako je izasla pre svega par meseci. Sve u svemu, dobro je, ali je prava steta kad je nesto dobro, a nije odlicno, iako je moglo lako biti.

Ostaje nam da cekamo Brazilce i neku big map, koja ce biti jedina sustinska promena koja igru ponovo moze uciniti zanimljivom kao prvog dana. U medjuvremenu pravim skinove, svaki dan, a vozim svaki treci.

Poslednja ispravka: Alchemist (14.12.2012 u 17:44)
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Alchemist na korisnoj poruci:
wroomster (14.12.2012)
Stara 14.12.2012, 2:16   #4119
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Fali tu dosta stvari naravno ali voznja bi trebala da bude glavna, a to mora kad tad da dosadi po ovom sistemu. To sa vozacima, da morate tipa zajedno da idete negde, da budes iza njega, kad on stane ti stanes, pa se malo preticete propustate.. tako nesto, ako vec nema mp-a. Ovaj trenutni sistem sa vozacima me tera na "gde je taj jbni fajl za kasu da ga obrisem!" Sa Ton_majstorovim zvukom je postalo mnogo gotivnije doduse
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 2:29   #4120
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Borise, gde je taj link za download novih tonova, i meni je dosadilo vise da slusam zvuk kase, pogotovu sada, imam mnogo vozaca i bukvalno u minutu cujem taj zvuk po 3x?

Ili da sam ubacim jedno kratko "ping"...
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com