Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2010, 22:42   #1
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Kablovski modem + wireless ruter kombinacija

Pozdrav,

Nikada se do sada nisam sretao sa wireless internetom pa imam par pitanja, bilo bi super ako bi mogli da mi pomognete.

Ovako, uzimam kablovski internet i uz to se dobija kablovski modem. Koji ima 1 ethernet izlaz. Medjutim meni treba wireless konekcija u kuci.

I danas ceo dan lutam po internetu i trazim kako to ide. Malo je nezgodno kada se ide ovako "na slepo".

Znaci wireless ruteri pored antene imaju 4 ethernet izlaza i jedan WAN port(ethernet ulaz?), i sada bih ja mogao da ethernet kabal koji ide iz kablovkog modema prikljucim u WAN port na wireless ruteru i to bi tako trebalo da radi bez ikakvog podesavanja IP adresa i sl?
A zanima me tu jos nesto, znam da malobolji ruteri imaju u sebi mogucnost rasporedjivanja protoka po kompjuterima. Zanima me da li postoji takva mogucnost i za wireless opciju? I sta se desava kada je racunar kojem je dodeljena odredjena kolicina protoka iskljucen? Da li se protok prebacuje na ostale ravnomerno ili ne.

I jos jedno pitanje, da li postoje wireless modemi za kablovski internet. Gledao sam nesto po internetu i nasao sam nesto ovako:
http://reviews.cnet.com/router...abl...-30470429.html
koje po svemu sudeci podrzava i ADSL i Kablovski internet i ima pored svega i WAN port, koliko sam uspeo da prepoznam na slici.
Trazio sam nesto kod nas i nisam uspeo ista slicno da nadjem.

I koja je razlika izmedju rutera i accespointa?

Hvala,
pozdrav
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2010, 22:46   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem + wireless ruter kombinacija

Kabl. modem na WAN port i trebalo bi da radi bez problema. Ne znam kolko vredi da daješ kintu za kablovski modem sa wless-om.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia N95 kao wireless modem dkdnt Komunikacioni uređaji i umrežavanje 20 13.9.2010 20:51
Kablovski modem router i komp Otherside Kvarovi 0 17.3.2010 23:55
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01
PTT ADSL + Sagem F@st 1201 (modem) + ZyXEL P-320W (Wireless Router) = Nervni Slom Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 17 20.10.2008 14:26
Kablovski modem problem Mean_Machine Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 5.3.2007 23:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com