Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2007, 20:33   #1
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Exclamation Kompatibilnost???

imam Asusovu A7V266-C i modul od 128 Ram-a i zeleo bih da kupim najjaci modul koji ova ploca podrzava (imam jos 2 prazna slota i oba bih zeleo da popunim).kako da otkrijem i kupim module koji su kompatibilni sa mojim i da budem siguran u to,da ne bacim pare na nesto sto posle ne mogu da zamenim.nema iskustva oko promene i dodavanja memorije,zato ako moze malo vise detalja,please
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 21:14   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kompatibilnost???

Citat:
airforce_on kaže: Pregled poruke
imam Asusovu A7V266-C i modul od 128 Ram-a i zeleo bih da kupim najjaci modul koji ova ploca podrzava (imam jos 2 prazna slota i oba bih zeleo da popunim).kako da otkrijem i kupim module koji su kompatibilni sa mojim i da budem siguran u to,da ne bacim pare na nesto sto posle ne mogu da zamenim.nema iskustva oko promene i dodavanja memorije,zato ako moze malo vise detalja,please
To je DDR (jedinica) memorije koja radi na 266MHz, tako da ako ubaciš neki modul od 333 ili 400MHz on će raditi na 266 koliki je maksimum ploče. Dalje dal će modul raditi ili ne, ne zavisi od ploče već od toga drugoga modula, dal će biti sa njim kompatabilan. Ja sam nekada imao ovu ploču, isti model dok je nisam spržio i na njoj su radila tri modula jedan od 266, jedan od 333 i jedan od 400MHz, i svi su bili različitog proizvođača.
Kada ti budeš ubacio taj modul koji kupiš potrebno je da u BIOS-u ako već nije namješteno podesiš da čita vrijednosti iz EEPROMA a ne sa modula, jer se tada sistem neće podići jer ploča ne može da radi na taktu na kome može modul maksimalno da radi (ako kupiš neki modul na 333 ili 400, a sigurno je da hoćeš jer ovih na 266 više nema). Kako se ta opcija tačno zove ne znam sada tačno napamet ali ja sam tako sebi podešavao jer drugačije nije moglo.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
airforce_on (27.7.2007)
Stara 26.7.2007, 23:35   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kompatibilnost???

Kada je podešavanje radnog takta memoriskih modula u pitanju on se obično nalazi u delu biosa "Advanced" ... Opcija se obično zove "Memory Clock" A obično može da se bira izmeđe "AUTO" to je da ploča bira na koliko će da rade memoriski moduli , preko "By SPD" To je ustvari ta opcija da ploča podesi klok memorije na maksimalni na koji su moduli deklarisani , a neke ploče podržavanju i podpuno manualno podešavanje kloka DDR memorije (to obično zavisi od samog biosa i od konkretnog modela matične ploče ) .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
airforce_on (27.7.2007)
Stara 27.7.2007, 1:37   #4
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Kompatibilnost???

zahvaljujem se svima duboko na pomoci i mislim da sam ukapirao,proverio sam sve sto je navedeno u vezi BIOS-a.
znaci mogu bezbrizno da kupim bilo koji modul od 333 ili 400 mHz,nezavisno od proizvodjaca,a samo je bitno podesavanje u BIOS-u? i sta vi savetujete za ovu plocu,mislim na neku kvalitetniju memoriju i koliko ce odprilike kostati.
izvinjavam se sto davim ovako,ali zaista najmanje veze imam sa memorijskim modulima
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2007, 1:51   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kompatibilnost???

Vidi niko ti ne može garantovati da će moduli koje budeš pazario biti 100% posto kompatibilni sa modulom koji trenutno poseduješ . To situacija koju je Jovan imao da su se 3 podpuno različita modula uklopila fino neznači ništa ... Najbolje bi bilo da proveriš koji je proizvođač tog modula kog poseduješ i zatim da barem pokušaš da nađeš ako ne iste module onda barem neka proizvođač bude indentičan ,takođe bi dilo dobro da ako je modul jednostran da takođe tražiš jednostrane primerke , kao iako je modul koji imaš dvostran da u tom slučaju tražiš dvostrane primerke . Tako ćeš barem malo smanjiti potencijalnu mogućnost da se moduli ne uklope . Da zaključim Niko ti ništa nemože garantovati u vezi uparivanja različitih modula sve do trenutka dok ih ne instaliraš na matičnu i nakon nekog vremena vidiš u praksi dali moduli rade kako valja . Zato je najbolje da kada kupuješ module poneseš računar sa sobom i da ga ostaviš barem na dan dva u firmu gde pazariš pa neka oni testiraju kompatibilnost . Da posle nemaš probleme kakve sam ja iskusio pre par godina kada sam pazario 2 indentična modula (u paru ) i tako upareni se ispostavilo da se nisu slagali sa pločom ali pošto sam ih ja montirao (nisam ostavio u servis da testiraju) posle sam izgubio još 4 dana na ubeđivanje prodavca da se moduli ne podnose sa matičnom pločom... Tako da ... Vodi računa pri kupovini šta kupuješ i gde kupuješ ....

Poslednja ispravka: Freško (27.7.2007 u 2:00)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
airforce_on (27.7.2007)
Stara 27.7.2007, 4:15   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost???

Posto sam ja do prije mjesec dana imao skoro istu takvu plocu reci cu ti sledece:
hynix memorijski modul mi nije radio kako valja
2 modula kingstona jesu.
Max velicina modula je 1GB.
Nadji 256 ili 512 rama i vozi, ne moras nista podesavati. Bar ja morao nisam
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
airforce_on (27.7.2007)
Stara 31.7.2007, 4:33   #7
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Smile Re: Kompatibilnost???

NazivProizvođač : TranscendModel : 256MB 400MHz DDRModulTip : DDR 184-Pin DIMMKapacitet : 256 MBPerformanseBrzina : 400 MHzNazivProizvođač : KingstonModel : 256MB 400MHz DDRModulTip : DDR 184-Pin DIMMKapacitet : 256 MBPerformanseBrzina : 400 MHz


da li bi odgovarao neki od ovih modula?
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 5:05   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kompatibilnost???

Citat:
airforce_on kaže: Pregled poruke
NazivProizvođač : TranscendModel : 256MB 400MHz DDRModulTip : DDR 184-Pin DIMMKapacitet : 256 MBPerformanseBrzina : 400 MHzNazivProizvođač : KingstonModel : 256MB 400MHz DDRModulTip : DDR 184-Pin DIMMKapacitet : 256 MBPerformanseBrzina : 400 MHz


da li bi odgovarao neki od ovih modula?
To ti niko ne može tvrditi sa sigurnošću a da se predhodno ne testira . Znači ako želiš da budeš siguran u kompatibilnost sa modulom koji poseduješ morađeš da mašinu odneseš u firmu gde kupuješ nove module i oni će morati da testiraju stabilnos/kompatibilnost sistema sa novim modelom koji budeš odabrao . Znači ništa nemože napamet mora da se testira nosi u servis pa neka oni provere , sve mimo toga nije 100% sigurno da će raditi kako valja .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
airforce_on (31.7.2007)
Stara 31.7.2007, 20:31   #9
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Arrow Re: Kompatibilnost???

nije da sam tvrdoglav i da navaljujem nego bih samo zeleo vise da saznam,tako da sam danas iscupao i pogledao koji mi memorijski modul stoji u ploci. dakle,to je 184-voro pinski DIMM modul,koji nosi oznaku modela Hynix 204A od 128 MB DDR-a.
ono sto sada mene interesuje najvise je to da mi kazete koji je NAJBOLJI moguci modul za moju plocu i kod koga postoji najveca verovatnoca da ce biti podrzan,da znam da ga trazim odmah i da vidim istovremeno gde je najjeftiniji naravno,potpuno sam shvatio da moram da nosim masinu u radnju gde kupujem,ali ne bih da mi guraju sve i svasta u plocu zato mi i treba da znam sta bih prvo uzeo.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 21:31   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kompatibilnost???

Pazi tvoja ploča po specifikaciji podržava maksimalno 2 x 1024 MB (2 X 1GB) memorije . Od onoga što si pomenuo u predhodnom postu ja bih lično uzeo Kingstona on se nekako sa asusom tradicijonalno lepo podnosi ali opet je pitanje kako bi taj kingston radio u paru sa memorijom koju imaš . To ti je to neznam šcta bi ti više rekao nosi u firmu i pazari onaj ram koji se "lepo slaže" sa modulom koji već imaš ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kompatibilnost Viste sa starim igrama Reloader Operativni sistemi 2 26.2.2007 21:08
[MySQL] Kompatibilnost baza i kako? marcco Serverske aplikacije i baze podataka 4 5.1.2007 23:10
Wide monitor, da ili ne? pavlaka Grafika 45 31.12.2006 15:25
Kompatibilnost? mad_skillz Šta da kupim? 15 3.11.2006 18:34
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com