Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2013, 9:37   #1
popajp
Član
 
Član od: 20.3.2012.
Poruke: 121
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Najprihvatljivija ponuda za internet

Za par dana šaljem dete u Bgd na studije. Molim Vas za preporuke koji paket za internet uzeti a da ne bude preskup. Stan je na Mirijevu i poseduje kablovsku televiziju kolko znam.
popajp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 9:49   #2
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Po meni je najjeftiniji flat rate paket (flat home s paket) sasvim dovoljan. U post paid varijanti bez ugovorne obaveze mu je brzina 6Mb, zajedno sa pretplatom za kablovsku TV košta oko 2600 din mesečno.
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 10:37   #3
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

@Zvucnjak mislio si pre paid flat home bez ugovorne posto ja imam taj od 6mb od sbb jer tehnicki postpaid mu dodje varijanta sa ugovorom.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 10:39   #4
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

postanet ima povoljniju ponudu: http://www.postanet.rs/lat/dokumenta...zicka-lica.pdf
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 11:29   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Nazalost ne moze se birati kablovski operater, to je stotje, dakle moze il ponudjeni kablovski net il adsl.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 11:38   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Citat:
popajp kaže: Pregled poruke
Za par dana šaljem dete u Bgd na studije. Molim Vas za preporuke koji paket za internet uzeti a da ne bude preskup. Stan je na Mirijevu i poseduje kablovsku televiziju kolko znam.
Dete je već dovoljno matoro da pretraži Internet i/ili pregleda bitne teme u ovom podforumu, i informiše se o najvećim provajderima ADSL usluge. A vi razgovarajte sa vlasnikom stana u kome će biti, vidite koji provajder kablovske je u pitanju, uporedite informacije i biće vam jasno šta vredi raditi. Mi vam ne možemo reći ništa novije od onoga što vi i sami možete naći na Netu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 12:46   #7
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Pogledaj i ovo:
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...J-PLUS-paketi/

Ako ne visi po ceo dan na netu bice mu dovoljan ovaj paket od 24GB.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2013, 16:09   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

hmm. ja plaćam adsl 1500 din, tako da je to jeftinije od kablovske i mobilnog, e sad da li će gazda stana da se složi ...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 20:53   #9
pedja994
Novi član
 
Član od: 3.1.2009.
Poruke: 27
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

I ja idem od ponedeljka na studije,treba mi net ali ne mogu da nadjem koji mi najvise odgovara pa bih zamolio vas za neki savet/preporuku

Znaci najbolje da je kablovski net, da je neogranicen protok podataka,da mogu da uplatim kad ja hocu,tj. kad mi treba net,da je realni download min 300kb/s i da je povoljan,znaci do nekih 1300din

Jedino sto sam nasao jeste ova ponuda KBCneta,ali po malobrojnim iskustvima koje sam procitao svi negoduju KBCnet

Koje bi mi bilo najbolje resenje?
pedja994 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 4:52   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

mislm da jedino mobilni može da se plaća po želji, ali nije neograničen, tako da to sve što želiš ne postoji
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 9:37   #11
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Pročitaj utiske iz svake od bitnih tema u ovom podforumu, zatim baci pogled na oficijelne sajtove Internet provajdera i vidi šta trenutno nude i po kojim cenama. Dosta zavisi i od lokacije na kojoj ćeš biti, pošto možda nećeš imati tehničke mogućnosti za kablovski.

Veliki broj informacija na forumu možeš naći i bez traženja preporuke, samo treba sesti i pročitati.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 13:59   #12
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Citat:
popajp kaže: Pregled poruke
Za par dana šaljem dete u Bgd na studije. Molim Vas za preporuke koji paket za internet uzeti a da ne bude preskup. Stan je na Mirijevu i poseduje kablovsku televiziju kolko znam.
U tom slucaju treba samo 2 opcije da razmotrite:

1. Ako hoce da ima i televiziju, nek uzme neki FLAT paket kod tog kablovsskog operatera koji ukljucuje televiziju. Bilo bi korisno i da napises koji je operater kablovske televizije. Kod SBB-a DUO MIX paket, kod Ikom-a neki od FLAT paketa.


2. Ako mu ne treba TV i hoce samo net, najbolje je da potpise ADSL kod Telekoma posto su oni najjeftiniji i imaju najbolje pakete. Ova opcija 2 je sveukupno jeftinija od opcije 1, ali nema TV, logicno. (http://www.open.telekom.rs/home/Cont...id=177&id=1742)
Takodje dobra ponuda za samo net ima i kod SBB-a (http://sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml) i slicna je cena kao kod Telekoma, jedino nisam siguran da li SBB u ove cene ukljucuje i ono KDS odrzavanje.. Ukoliko da onda je i to skroz validna opcija.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 14:25   #13
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Kod SBBa net ide samo uz kablovsku.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 15:19   #14
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

^Pa u tom slucaju ispada SBB i jeftiniji, jer dobija flat net + TV za 1560 dinara.. Dok kod telekoma ista brzina neta kosta 1540, samo net..

Ali opet kazem, treba proveriti da li je u tih 1560din kod SBB-a ukljuceno ono redovno KDS odrzavanje..

EDIT: Ali sad sam skoro siguran da je to ipak 1560 + mesecno odrzavanje kod SBB-a.. tako da nista od toga..

Znaci sad definitivno:

1. Ako hoce da ima i TV i net, onda nek uzme Duo Mix ako je SBB, ili neki od FLAT paketa ako je Ikom.

2. Ako hoce samo net, onda kod Telekoma one Net brzine sto sam stavio link gore, jednostavno.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 15:50   #15
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Net ide uz mesečno održavanje, naravno, 2602 din mesečno.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2013, 21:30   #16
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Извињавам се што питам упркос већ наведеном "да треба прочитати", све то знам, али заиста немам довољно времена да читам гомилу порука, бележим, поредим и закључујем. Можете обрисати непотребне поруке након што добијем одговор. Хвала.
Треба да пређем на другог провајдера, па ми је потребан "стручни" савет.
Није ми потребна брзина већа од 4 Mbit/s, а желим да плаћам далеко мање од 2000 динара месечно, без уговорне обавезе. Подразумева се неограничен проток.
Тренутно користим Орион ADSL, 6 Mbit/s - 2200 динара месечно што је неприхватљиво.

Колико схватам, након брзог прелета преко одговарајућих интернет презентација, постоје три "добре" могућности:
1. Телеком ADSL, до 5 Mbit/s (не желим променљиву, већ фиксну брзину), 2000 динара месечно без уговора - потпуно неприхватљиво.
2. СББ кабловски - 6 Mbit/s, 1566 динара месечно без уговора - савршено прихватљиво, али сумњиво. Иначе већ користим њихову кабловску телевизију.
3. ПТТ (пошта нет) ADSL - до 5 Mbit/s, 1850 динара месечно без уговора - па и не баш прихватљиво.

Игре преко интернета играм ретко - скоро да их и не играм, тако да ми ping није много битан. Интернет углавном користим за скидање великих датотека (по више GB), тако да су ми потребне квалитетна и стабилна веза и брзина.
Да ли сам нешто пропустио приликом навођења избора? Да ли постоје неки други квалитетнији избори од наведених? Шта се највише исплати и уклапа у моје захтеве? Која је цака са СББ-овом понудом (велика брзина - мала цена)?
Још једном се извињавам због кршења правила. Унапред захвалан на одговору.

EDIT:

Сад видим да се спомиње и месечно одржавање код кабловског и претплата на фиксни код ADSL-a. Ко је најповољнији, а најквалитетнији када се узму у обзир и ти додатни трошкови који се додају на износ интернета?

Poslednja ispravka: SaT|WarLord (3.10.2013 u 21:42)
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2013, 23:48   #17
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Ja sad razmišljam o napuštanju Oriona (5Mbit za 1.890din).

U ovom trenutku, najbolje mi deluje Verat (10Mbit i free WiFi ruter za 1.450din). Kad bih mogao da biram, uzeo bih SBB ili Targo, ali nemam mogućnost ni za jednog od ta dva provajdera
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2013, 0:02   #18
dragonfly0
Član
 
Član od: 6.9.2009.
Poruke: 197
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 29 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Ima i kod Telekoma promo ponuda koja traje do 31. oktobra, 10Mb/s po ceni od 5Mb/s (1.549 dinara), ali doduse uz ugovornu obavezu na 24 meseca.
dragonfly0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2013, 1:04   #19
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

Citat:
sat|warlord kaže: Pregled poruke
Извињавам се што питам упркос већ наведеном "да треба прочитати", све то знам, али заиста немам довољно времена да читам гомилу порука, бележим, поредим и закључујем. Можете обрисати непотребне поруке након што добијем одговор. Хвала.
Треба да пређем на другог провајдера, па ми је потребан "стручни" савет.
Није ми потребна брзина већа од 4 mbit/s, а желим да плаћам далеко мање од 2000 динара месечно, без уговорне обавезе. Подразумева се неограничен проток.
Тренутно користим Орион adsl, 6 mbit/s - 2200 динара месечно што је неприхватљиво.

Колико схватам, након брзог прелета преко одговарајућих интернет презентација, постоје три "добре" могућности:
1. Телеком adsl, до 5 mbit/s (не желим променљиву, већ фиксну брзину), 2000 динара месечно без уговора - потпуно неприхватљиво.
2. СББ кабловски - 6 mbit/s, 1566 динара месечно без уговора - савршено прихватљиво, али сумњиво. Иначе већ користим њихову кабловску телевизију.
3. ПТТ (пошта нет) adsl - до 5 mbit/s, 1850 динара месечно без уговора - па и не баш прихватљиво.

Игре преко интернета играм ретко - скоро да их и не играм, тако да ми ping није много битан. Интернет углавном користим за скидање великих датотека (по више gb), тако да су ми потребне квалитетна и стабилна веза и брзина.
Да ли сам нешто пропустио приликом навођења избора? Да ли постоје неки други квалитетнији избори од наведених? Шта се највише исплати и уклапа у моје захтеве? Која је цака са СББ-овом понудом (велика брзина - мала цена)?
Још једном се извињавам због кршења правила. Унапред захвалан на одговору.

Edit:

Сад видим да се спомиње и месечно одржавање код кабловског и претплата на фиксни код adsl-a. Ко је најповољнији, а најквалитетнији када се узму у обзир и ти додатни трошкови који се додају на износ интернета?
Зашто ти је СББ сумњив? Ја користим њихов нет на Карабруми, 10 мбпс, користим и дигиталну тв и њихов фиксни и презадовољан сам (велл, по јубиларни милионити пут, волио бих и КАМ модул, али ко ме шта пита)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2013, 10:35   #20
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Najprihvatljivija ponuda za internet

fora je kod internet provajdera da guraju brzine napred ali i cene.
Nekome bi sad bilo super 1mb/s za 300 dinara mesecno i golf 3 nov za 3000 evra ali svet ne funkcionise tako...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet umrezavanje starx Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.7.2007 15:19
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com