Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2012, 12:26   #2221
ivecorps
Član
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: VP
Poruke: 217
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 69 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

suska se nesto oko multiplejera,koliko sam razumeo bice multiplejer,izaci ce u decembru,trenutno se radi na tome,nece raditi na piratske verzije i jos jedan pohod ka povecanju prodaje
ivecorps je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivecorps na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (6.11.2012), batakpudla (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 12:50   #2222
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

A sta ce u tom multiplejeru raditi sa odmorom?
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 13:16   #2223
wroomster
Član
 
Član od: 7.7.2007.
Poruke: 413
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 150 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
mikitruck kaže: Pregled poruke
...e sad ako bi kupio igricu i kopirao moj sadasnji profil da li bi mogao nesmetano bez problema da nastavim da igram i naravno validan kljuc da bude i dalje?
Apsolutno. I ja sam jedno kratko vreme igrao na 'pozajmljen' ključ i čim je prestao da važi, mrzelo me da se smaram i da tražim novi, nego pazario original i nastavio da igram ko čo'ek. Inače, ne kupuje se original igra, nju svi mogu besplatno da skinu sa zvaničnog sajta, več samo ključ, tako da kad se odlučiš na to, neće ti trebati reinstalacija, samo upiši ključ koji dobiješ i nema dalje.
Eventualno bi mogao da uradiš reinstalaciju ako ti stari modovi prave problema.
wroomster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku wroomster na korisnoj poruci:
Markob85 (6.11.2012), mikitruck (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 13:35   #2224
Zokifcrs
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 295
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 65 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ajde pliz, ako moze neko samo da mi pusti redosled instaliranja modova na pm.
Najvise me interesuju licence, srpski jezik, fizika kamiona i jos nesto sto je korisno.
Hvala Vam puno!
Zokifcrs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 14:26   #2225
vitezkoja
Član
 
Član od: 17.7.2012.
Lokacija: Osipaonica
Poruke: 350
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 316 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Evo moje makine





vitezkoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vitezkoja na korisnoj poruci:
ton_majstor (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 14:26   #2226
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Podrzavam ideju multiplayera.... Igrice u poslednje vreme nisu nista (bar po meni) koje ne podrzavaju neki online-multiplayer sadrzaj... koja je poenta voziti kamion/avion/automobil sam sa sobom,nemati ni trunku nekog "rivalstva" neke iskre koja ce te podsticati da napredujes.... Bilo bi lepo napraviti neke servere tipa kao sto ima LoL da ne bi bilo zagusenja, da se vozi po sadasnjim i uducim mapama Evrope, da izlaze liste najuspesnijih tog dana,meseca,nedelje,itd.... I rado cu je kupiti original ako bude trebalo!
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku PSP man na korisnoj poruci:
ksrele (6.11.2012), Markob85 (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 14:35   #2227
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Zokifcrs kaže: Pregled poruke
Ajde pliz, ako moze neko samo da mi pusti redosled instaliranja modova na pm.
Najvise me interesuju licence, srpski jezik, fizika kamiona i jos nesto sto je korisno.
Hvala Vam puno!
Nije ti bitan redosled. Samo rokas one koje te zanimaju u My Documents/Euro Truck Simulator 2/ folder.

Nego, ja imam jednu ideju.
Gledam nesto ove modove i primecujem jedan poveci problem. Naime, vise pluginova koristi isti file sa drugacijim izmenama. Recimo, mod za fiziku menja game_data.sii file a i mod za (lupam) kocnice koristi modifikaciju istog fajla. Pa problem nastaje zato sto igra prihvati izmenu od samo jednog moda a ovaj drugi ignorise. Sto je i logicno.

E sad, moja ideja je da se napravi programcic za modovanje igre pa da se onda prave modovi za taj programcic. Tj, programcic koji ce automatski da "ukombinuje" dva moda. Lepo pita korisnika redom stavku po stavku koju uzima od kog moda.

Sta mislite o tome?

Evo, ja cu da pokusam da napravim takav programcic, mada nista ne obecavam jer nesto nemam vremena u poslednje vreme a i izasao sam iz fazona aplikativnog programiranja (davno je to bilo). U svakom slucaju ako ovde ima neko ko se dobro razume u programiranje moze slobodno da iskoristi moju ideju, nisam je zastitio nikakvim autorskim pravima a ja cu mu pomoci koliko god mogu.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
Zokifcrs (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 14:55   #2228
Edit
Član
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 220
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Zokifcrs kaže: Pregled poruke
Ajde pliz, ako moze neko samo da mi pusti redosled instaliranja modova na pm.
Najvise me interesuju licence, srpski jezik, fizika kamiona i jos nesto sto je korisno.
Hvala Vam puno!
My documents/Euro Truck Simulator 2/mod folder. Obavezno u mod folder ubacujes modove logicno, inace nece raditi.
Edit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Edit na korisnoj poruci:
Zokifcrs (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 15:31   #2229
mikitruck
Član
 
Član od: 6.11.2012.
Lokacija: novi sad
Poruke: 48
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

resio sam problem sa onim modom za menjac, otisao u servis vratio onaj 12stepeni i izasao iz igre obrisao mod i ponovo usao evo sad radi sve ok
mikitruck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 15:48   #2230
lion002
Novi član
 
Član od: 6.11.2012.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

...pitanjce jedno i zamolba za nekoga ko je radio sebi modove: da li se može u ovome modu prepraviti da se čuje grmljavina u kamionu. Kišne kapi su ok... http://www.mediafire.com/?1n7754wwf97u5hf . U kombinacji sa ovim modom radi ali poništava(vraća) speed limit od(na) 90 i malo su previše pojačani vanjski zvukovi(kao da je otvoren prozor) http://www.mediafire.com/?5k3zseaid9zq906 . Da se uradi neka kombinacija da bude što realniji ugođaj vožnje po kiši.
lion002 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 16:05   #2231
miregrobar
Starosedelac
 
Član od: 27.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.273
Zahvalnice: 428
Zahvaljeno 586 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Gledajte ovo
https://www.facebook.com/ets2mpofficial
miregrobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 16:05   #2232
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ivecorps kaže: Pregled poruke
suska se nesto oko multiplejera,koliko sam razumeo bice multiplejer,izaci ce u decembru,trenutno se radi na tome,nece raditi na piratske verzije i jos jedan pohod ka povecanju prodaje
НИКО то није никада споменуо на тестерском сајту. Није било чак ни предлога ни идеја како би то изгледало. Ако неко више зна о томе (или ти?), волео бих да чујем.
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 16:14   #2233
miregrobar
Starosedelac
 
Član od: 27.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.273
Zahvalnice: 428
Zahvaljeno 586 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ton_majstor kaže: Pregled poruke
НИКО то није никада споменуо на тестерском сајту. Није било чак ни предлога ни идеја како би то изгледало. Ако неко више зна о томе (или ти?), волео бих да чујем.
А ово?
https://www.facebook.com/ets2mpofficial
miregrobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 16:35   #2234
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Tu i pise da je mod, a ne zvanicni deo igre..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 16:44   #2235
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
lion002 kaže: Pregled poruke
...pitanjce jedno i zamolba za nekoga ko je radio sebi modove: da li se može u ovome modu prepraviti da se čuje grmljavina u kamionu. Kišne kapi su ok... http://www.mediafire.com/?1n7754wwf97u5hf . U kombinacji sa ovim modom radi ali poništava(vraća) speed limit od(na) 90 i malo su previše pojačani vanjski zvukovi(kao da je otvoren prozor) http://www.mediafire.com/?5k3zseaid9zq906 . Da se uradi neka kombinacija da bude što realniji ugođaj vožnje po kiši.
Na prethodnoj strani sam postavio mod, u onoj poruci za Saleta, gde vam se cuju kola i kamioni kako prolaze, a i grmljavina u kamionu. Limiter je postavljen na 90...e sad spremam mod da grmljavina bude grmljavina, jer je default iz ETS mnogo vestacki.

Citat:
miregrobar kaže: Pregled poruke
To je FAKE zestoki odradjen u vegas videu. Sto neko rece multiplayer...nemoj mnogo da se nadate. Licno moje misljenje je NEMA OD TOGA NISTA.
Multiplejer, kod ovakvih igara, nije samo nakaci se na mrezu i vozi. Treba saobracaj da se sinhronizuje, da ja u istom trenutku vidim vozilo koje i ti vidis ispred, pa modovi...pogotovu ovi za "brzinu" i za AI saobracaj, pa vremenski uslovi da se sinhronizuju, pa vreme kao vreme u igri...
forget it! Niti oni imaju para za sve to, niti ovi sto kao rade mod mogu to da urade.

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Nije ti bitan redosled. Samo rokas one koje te zanimaju u My Documents/Euro Truck Simulator 2/ folder.

Nego, ja imam jednu ideju.
Gledam nesto ove modove i primecujem jedan poveci problem. Naime, vise pluginova koristi isti file sa drugacijim izmenama. Recimo, mod za fiziku menja game_data.sii file a i mod za (lupam) kocnice koristi modifikaciju istog fajla. Pa problem nastaje zato sto igra prihvati izmenu od samo jednog moda a ovaj drugi ignorise. Sto je i logicno.

E sad, moja ideja je da se napravi programcic za modovanje igre pa da se onda prave modovi za taj programcic. Tj, programcic koji ce automatski da "ukombinuje" dva moda. Lepo pita korisnika redom stavku po stavku koju uzima od kog moda.

Sta mislite o tome?

Evo, ja cu da pokusam da napravim takav programcic, mada nista ne obecavam jer nesto nemam vremena u poslednje vreme a i izasao sam iz fazona aplikativnog programiranja (davno je to bilo). U svakom slucaju ako ovde ima neko ko se dobro razume u programiranje moze slobodno da iskoristi moju ideju, nisam je zastitio nikakvim autorskim pravima a ja cu mu pomoci koliko god mogu.
Nemoj da pokusavas, vec su pokusali u proslom ETS i napravili zestoku zayebanciu. Nema bolje nego da sam otvoris fajl pa dodas rucno sta ti treba iz ovog drugog i onda stavis taj fajl. Oduzme ti 10 minuta a radi perfektno. Probaj...ali samo ces sebi da zadas glavobolje, a i ako uspes, napravices igri glavobolju da se izbori sa glupostima, ako, a znam da hoce, pomesa babe i zabe.

Poslednja ispravka: dallyborr (6.11.2012 u 17:03)
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 17:01   #2236
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ali bio bi predobar fazon..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 17:12   #2237
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Sta multiplejer ili ovo za modove?

Znam za multiplejer da bi bilo super. Ali evo wroomster zna, posto smo igrali TDU2 online...pa kakav haos nastane kad serveri pogube sinhronizaciju, pa saobracaj pocne da iskace kao pecurka ispred tebe, pa u sred voznje se zakucas u neki auto koji se bas u tom trenutku stvorio ispred. Pa izbacivanje iz session, pa nemogucnost da se prikljucis prijatelju, i ako je on tu pored tebe, jer se serveri zatupaveli...Atari ima 50 puta veci budzet od SCS pa to ne radi kako treba, mozes misliti SCS...i sta bi se desilo.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
ton_majstor (6.11.2012)
Stara 6.11.2012, 17:13   #2238
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Da, pretpostavljam da je to mozda i najtezi tip mp-a za uraditi..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 17:17   #2239
miregrobar
Starosedelac
 
Član od: 27.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.273
Zahvalnice: 428
Zahvaljeno 586 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Onda bar neki koop, da vozimo nas par karavan
miregrobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 17:33   #2240
wroomster
Član
 
Član od: 7.7.2007.
Poruke: 413
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 150 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kad mi pada MP na pamet, to nije onaj 'live' MP kao u TDU. To je stvarno jako komplikovan zadatak u svim open world igrama i traži ogromne i novčane i ljudske resurse, a znamo dobro ta toga nema u SCS-u.
Mislio sam samo na menadžment aspekt u igri. Ulogujete se odvozate nekoliko vožnji za svoju firmu za koju radi i Saša 'vozač u kazni' , izlogujete se i odete u drugi profil u kome ste zaposleni u Daliborovoj firmi i vozite njegove nabudžene kamione za sitne pare i stalno mu gunđate da je vreme za povišicu...i tako dalje.
Sretanje 'živih' kamiona iz iste firme na putu bi bilo lepo, ali pošto to povlači gommilu problema sa sobom o čemu je Dalibor govorio, ne mora.
Meni bi MP karijera bila sasvim dovoljna, sa dnevnim, nedeljnim i mesečnim listama najuspešnijih firmi i pojedinačnih vozača...
wroomster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com