Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2007, 9:15   #61
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Evo sa mog leadtek winfast tv2000 xp rm-a (najjeftinija leadtek varijanta) 2 shota sa kanala na kojima je slika ok...

prva uslikana u blagom pokretu...


i druga- still image...


nije bas kao na TVu, ali sasim dovoljno ako imas kablovsku tj. relativno dobru sliku (ako se nisam previse navikao na tv karticu). ako ti je monitor veci od tv-a, mislim da nema potrebe da se dvoumis jos opusteno mozes sa dvd quality podesavanjem da snimis 2h programa - staje na dvd!

edit: uh, vi se bas raspisaste dok spremih ovaj post..
kako sad ovo..ove dve slike su odlicne a sve predhodne isu bile i pribleno dobre po kvalitetu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 9:20   #62
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Ja bash htedoh da pomenem LifeView FlyTV Platinum, ali znajuci Nikolu, bilo bi ono:"Ma kakva je to shit marka."
Karta ima Phillipsov digitalni tjuner i dekoder, jeftina je (oko 30e) i dobila je Best Buy ocenu kod bencha.
odkud ti to...ja uvek volim da probam nesto novo ali samo ako ima neku preporuku.
Jel me ti to malo ZZ bog grafickih kartica(pailit i te fore)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 12:04   #63
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
e samo da se zna sutra(ako budem imao vremena) idem da preuzmem sapphire theatrix 550pro na test(pa ako mi se svidi ima da je kupim- polovna). Tako da ce verovatno da padne mali review ove kartice. Nadam se da ce da zadovolji moje potrebe. Inace posto se znam da ima ubagovan software da li moze neko da preporuci neko dobro resenje za nju.
Hardverski MPEG2 dekoder je ono sto ovu karticu cini skupom.Kvalitet slike je ipak na visem nivou nego na ovim slikama ovde ako je izvor ok a sto se tice snimanja sa kamera i slicno tek tu odskace od konkurencije.Naravno jos jedan plus je Cyberlink-ov daljinac koji pored Power cinema software-a radi fenomenalno i u Power DVD-u.Naravno mozes podesiti u windows-u da umesto stand-by funkcije dugme na njemu gasi racunar pa ne moras da ustajes uvece iz krevetaSto se tice ukljucivanja na daljinski iz off rezima je nemoguce(sa sadasnjim plocama makar) a iz stand-by mozes samo ti treba napajanje koje ima 2A na +5V SB grani i ploca koja podrzava budjenje preko USB-a.
Sto se tice software-a uz karticu dolazi Power Cinema 3 koji je prilicno spor i fali mu dosta opcija koje olakasavaju svakodnevni rad.Moja preporuka je da korisitis takodje Power Cinema ali u verziji 4 koja radi dosta brze(koristi 3d akceleraciju za OSD) i ima vise podesavanja vezanih za snimanje.Jedna napomena pri skeniranju kanala iz nekog razloga na SBB kablovskoj moras odabrati kao zemlju u kojoj se nalazis Germany jer na Serbia and Montenegro svi kanali se dupliraju u listi.Ako budes imao jos nekih pitanja javi!

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (4.10.2007 u 15:48)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 17:00   #64
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

samo da znate preuzeo sam 550pro i prvi mini review verovatno sutra eventualno prekosutra.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 20:25   #65
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

evo posle 2 sata gledanja tv-a preko kompa da napiem mali review.
Kartica dolazi u standardnom(vec poznatom) pakovanju u kome se nalaze:
Ati theatrix 550pro tv kartica
daljinac
2 baterije
infra red(ili sta je vec)
i 2 cd-a(driveri i power cinema 3)
S obzirom na vec ponate softverske probleme odlucio sam se da ne koristim dobijene diskove vec da sve skinem sa interneta u naravno novijoj varijanti i sve to na preporuku Marija Pavicevica. Tako da sam skinuo nove drajvere za karticu i power cinema 4(petica se nesto baguje).
Instalacija je protekla bez i jednog problema tako da je prvi utisak bio veoma povoljan.
Ono to sam odmah primetio kada sam upalio kartiu je to da komande jako brzo reaguju so moram priznati nisam ocekivao.
Meniji su dosta pregledni i lako se izvrasavaju podesavanja. U mogucnosti ste da manipulisete sa slikama ,muzikom, video zapisima i naravno tv-om i sve to jako lepo funkcionise.
E sad dolazimo do onoga najvaznijeg a to je slika. Najblaze receno ona je nezadovoljavajuca sa ispranim bojama i velikom kolicinom nekih anomalije koje ne bih mogao da definisem kao sum. U sakom slcaju ostao sam duboko razocaran. Pokusavao sam da podesim sliku manuelno ali ni to nije pomoglo.
E sad jedna mozda olaksacajuca okolnost je to da je ovaj signal(SBB) koji dolazi kod mene zadnjih 4 meseca mnogo losijeg kvaliteta nego ranije i to se najlakse primeti na VH1, MTV i Eurosport kanalima. Znaci generalno slika ne zaostaje mnogo za mojom televizorom ali su zato boje na mnogo slabijem nivou a spomenio bih i malo vece zmucenje slike.
U svakom slucaju katica nije zadovoljila moj kriterijum. Meni je samo zao ako je ovo jedan od najboljih modela na trzitu.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 20:31   #66
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: tv kartica zamena za tv

Ljudi, koji program koristite za gledanje tv-e, slusanje radija, snimanje, capture itd? Nedavno sam kupio pa reko da mi preporucite neki odlican program
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 20:36   #67
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

chris tv ili power cinema 4
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
dzambo (5.10.2007)
Stara 4.10.2007, 21:54   #68
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

E ljudi, kako je najbolje snimati, u kom modu, mpeg 2,3,4, divx xvid, nemam pojma, kako god da snimam 10minuta bude oko 500mb. Kako da smanjim da bude kao divx kvalitet i velicina fajla? Inace imam Leadtek tv2000 xp expert.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 22:08   #69
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

U je al me sad sinula struja iz kablovske! Celo kuciste mi naelektrisano zbog toga. Isto mi se desavalo i u starom stanu. Malo je offtopic, ali kako da 'uzemljim' kablovsku
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 22:30   #70
canon
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 89
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
E ljudi, kako je najbolje snimati, u kom modu, mpeg 2,3,4, divx xvid, nemam pojma, kako god da snimam 10minuta bude oko 500mb. Kako da smanjim da bude kao divx kvalitet i velicina fajla? Inace imam Leadtek tv2000 xp expert.
Imam istu karticu i isti problem. Pokusavao sam razne kombinacije kodeka, ali onda mi se na snimcima poremeti zvuk (kasni za slikom). Zna li neko resenje za ovaj problem?
canon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 22:57   #71
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
E sad jedna mozda olaksacajuca okolnost je to da je ovaj signal(SBB) koji dolazi kod mene zadnjih 4 meseca mnogo losijeg kvaliteta nego ranije i to se najlakse primeti na VH1, MTV i Eurosport kanalima. Znaci generalno slika ne zaostaje mnogo za mojom televizorom ali su zato boje na mnogo slabijem nivou a spomenio bih i malo vece zmucenje slike.
U svakom slucaju katica nije zadovoljila moj kriterijum. Meni je samo zao ako je ovo jedan od najboljih modela na trzitu.
U kakvoj si ti zabludi... kako mozes da okrivis karticu za prikaz lose slike ako si joj dao slab signal? Pa ni profi oprema u tim uslovima ne bi dala zadovoljavajuce rezultate. Boje i ostrina PAL signala se razlikuju na monitoru i TV aparatu, to nije nikakav reper za poredjenje. Moje iskustvo sa doticnom karticom je odlicno. Ne spajam je na kablovsku (realno los signal) ali kad je spojim na sat. risiver slika izgleda kao sa DVD-a. Grebujem (hardverski) direktno u mpeg2 i narezujem u DVD format (jeftini su diskovi zasto bi degradirao sliku ako ne moram).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:08   #72
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

koristim na kompu Leadtek Expert i slika nije nesto narocito jer je antena obicna,imam takodje i sky star2 i cardsharing i tu gledam domace itd e sda me interesuje koju usb karticu savetujete za LapTop jer bih da i na njemu gledam kada odem negde
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:33   #73
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Imam Leadtek WinFast 2000XP RM otprilike dve godine i mogu reci da u kombinaciji sa 19'' monitorom moze da zameni TV bez problema. Sto se tice kvaliteta slike isti je kao na tv-u, sto je i slucaj bar na jos dva mesta gde sam video winfast u akciji, oko toga nemoj brinuti. Iako radi OK, to parce hardvera i softvera mi dodje nekako naj nestabilnije, ali nikad nisam imao ozbiljan problem,a lako se moze desiti da je problem samo do mene. Na sajtu proizvodjaca je moguce naci novije verzije programa, ali ne ocekuj cuda, sve je to isto s****.
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:31   #74
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
U kakvoj si ti zabludi... kako mozes da okrivis karticu za prikaz lose slike ako si joj dao slab signal? Pa ni profi oprema u tim uslovima ne bi dala zadovoljavajuce rezultate. Boje i ostrina PAL signala se razlikuju na monitoru i TV aparatu, to nije nikakav reper za poredjenje. Moje iskustvo sa doticnom karticom je odlicno. Ne spajam je na kablovsku (realno los signal) ali kad je spojim na sat. risiver slika izgleda kao sa DVD-a. Grebujem (hardverski) direktno u mpeg2 i narezujem u DVD format (jeftini su diskovi zasto bi degradirao sliku ako ne moram).
Kada kazem slabiji signal nisam mislio da je slika ocaj vec da nije ultra kristalno cista tj kad zabodem glavu na 20cm od mog sony televizora(72cm) vide se male sitne tackice. Normanlo da ne bih ni pisao ovo da imam neki najgori krs od kablovske.
Hajde slobodno mi posalji jednu(ili vise) slika napravljenih sa tvojom karticom da vidim da li se ralikuje od moje.
Samo da kazem da je slika bila bolja od svih onih(sem mislim jedne) koje ste vi postovali u ovoj temi i od svih koje su mi ljudi poslali na pm ali je opet po meni losa.
Ja bih voleo da ta slika moze da bude onakva kakvu ja zelim ali sve manje verujem u to.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:35   #75
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

A sto ne bi stavio nekoliko slika da vidimo kako to izgleda kod tebe?
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:41   #76
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

stavicu sutra evo iz kog raloga:
Samo u dnevnoj sobi imam izlaz za kablovsku, a u spavacoj sobi mi je onaj za modem, ta dva nisu isti. Pa sam morao da prebaujem moj komp u dnevnu sobu u kojoj je kevin komp za posao i tamo sam onda testirao. Testirao sam samo 2 sata zato sto je ostalim ukucanima neophodan tv a nemaju signal jer je kabal zaoden u moju tv kartu. Sad ovo pisem sa laptopa u svojoj sobi na koji sam prikljucio kablovski modem a moj pravi komp onaj na kome je kartica je i dalje u dnevnoj sbi a tamo mi sada spava keva pa neu da palim svetlo i kompjuter , a onda moram da uzmem fles memoriju pa sve te slike da snimim pa da donesem na laptop pa da odatle postujem na forum. E sad ovo nije rdovna situacija u kuci vec mi je sve u neredu jer treba da se preselim u novi stan.
Nadam se da sam dovoljno detaljno obajsnio situaciju. Verovatno cu sutra ujutri snimiti neke slike pa cu onima koji zele da posaljem na mail, necu na forum jer j on ogranicen na 100kb pa moram da smanjujem kvalitet slike. Mou da vam posaljem i video zapis. Imam vec jedan snimljen koji traje 40sec i zauzima 28mb.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 9:58   #77
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Kako nisu isti, ta dva kabla su potpuno ista(za modem i TV).
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 10:13   #78
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

snimanje preko winfasta je cini mi se jedno od boljih. izaberes samo dvd quality i dobijes sliku onakvu kakvu si gledao. ton mi nikada nije kasnio za slikom a ako se nekome desava- najverovatnije je do kompa... mozda malo radne- neke kartice nece ni da rade sa 256MB. inace kada snimam, 1h je oko 2GB, sto znaci da ce gotovo svaki film stati na DVD. A nikada nije problem (a to neretko radim) ni da se fajl koji dobijes konvertuje preko gordian knot-a npr. i da malo izgubi na kvalitetu a stane na medij koji ti odgovara
vec sam rekao ranije al ajd da ponovim- pricam o leadtek winfast 2000xp rm kartici... a najveca zamerka koju imam je nacin na koji se traze kanali. trebalo bi mi bar 10 minuta da objasnim kakve sve probleme pravi...
a sestrina tv kartica- terminator, takodje ne daje tako losu sliku. generalno kao da ubija senke a dodaje malko snega (ne tako losa kompenzacija)... ali ima ogroman prob... ne mozes da snimis kanale koje si nasao vec ih moras traziti svaki put kada promenis OS! a to nije ni tako retko u mom/njenom slucaju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 10:41   #79
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Kako nisu isti, ta dva kabla su potpuno ista(za modem i TV).
nisu, za TV je onaj koaksijalni standardni a za mojem je neki "muski"koji reba da se srafi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 8:40   #80
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: tv kartica zamena za tv

Evo ja cu postovati nekoliko slika sa ati500pro kartice.Inace slike su sa SBB-a,preko dva razdelnika(sta ces ima puno televizora u kuci) pa treba uzeti i to u obzir.





Naravno kliknite na sliku da je vidite u vecoj rezoluciji
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless Kartica Za Vistu Axis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 18.1.2008 20:07
Mrezna kartica megabook-a Melinion Prenosni računari 5 26.9.2007 19:30
Kako promijeniti IRQ kod PCI kartica? ezenkiel Kvarovi 5 27.8.2007 12:43
citac kartica fantastik Nosači podataka 15 25.5.2007 9:35
tv kartica & quick time player zeks Kvarovi 1 5.10.2006 1:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com