Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2007, 23:40   #1
kurexxx
Novi član
 
Član od: 27.8.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Problemi Graficka ili Napajanje

Pozdrav svim forumasima

Imam konfiguraciju:

Ploca: Gigabyte GA-945P-S3
Procesor: Intel Pentium 4 641 3.2GHz 2MB Box PT 65nm S775 Cader Mill
Memorija: 2x Kingston 1GB 667MHz DDR2
Zvucna: 5.1 Live Creative
Graficka: Gainward BP7900GS-256-TV-DD 256MB DDR3 Golden Sample 1.2ns
HDD: Western Digital 1600AAJS
DVD/RW: Asus DRW-1608P3S
Kuciste: Codegen 6097 Briza 450W
Napajanje: Codegen 450W 12 fan ( dobio sam uz kuciste)
Monitor: Fujitsu Siemens 19` CTR model: MCM 19P1N

Problem je sledeci: Kad pokrenem bilo koju igru nije bitno dali je neka starija ili novija na ekranu mi izadju crvene crte ili plave sve zavizi od pozadine ekrana u igrama.(ako je pozadania svetlija izlaze plave,ako je pozadina tamnija izlaze crvene linije (ctre)Ali to samo u igrama,i to se odma pojavi cim startujem igru na onim reklamama za neke firme jos nedodjem ni do opcije `New Game` linije su tu.Kada sam u Windowsu ili gledam neki film nema nista sve normalno.I primetio sam da se napajanje mnogo greje kada je ukljucena neka igra. Na nVIDIA forumu sam pronasao da nekom liku iskacu teksture i receno mu je da iskljuci antilasing i anastropic filter sto sam i ja uradio ali nista linije su i dalje tu samo kad ukljucim igre. Zanima me dali moram da kupim neko jace napaljanje i koje ili mi je crkla graficka ili je pred crkavanje.Graficka se greje na 52 stepena jer sam joj ubrzao kuler sa Riva Tunerom v2.02 Nije nista klokovano.Graficka je kupljena pre 4 meseca (pod garancijom je.) Mislio sam da je do drajvera pa sam i njih menao i nista linije su i dalje prisutne.Reinstalirao sam Windows XP PRO SP2 i opet isto. Probao sam moju gravulju kod ortaka i kod njega isto izlaze linije samo u igrama,ali on ima napajane od 400w.Sad imam ubacenu ovu graficku Asus Extreme N7600GS SILENT/HTD 256MB DDR2. Ona lepo radi nikakve linije neizlaze.Greje se na 60 u defaultu,a kad izadjem iz igre onda je 74 stepena.Tako kaze EVEREST Ultimate Edition.To je opravdano jer ima pasivan hladnjak.U kucistu mi stoje 3 ventilatora (80) jedan ubacuje vazduh i 2 izbacuju vazduh. Izvinjavam se na malo duzem tekst, ali svako misljenje i pomoc bi mi dobrodosla.
kurexxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 0:15   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Problemi Graficka ili Napajanje

po odgovoru se vidi da je u pitanju grafa 100%. Jednostavno ili je nesto riknulo ili se mnogo greje mada mislim da je ono prvo. Probaj da malo sredis hladjenje u kucistu i postavi neki vent da duva direktno na grafu. Mada mislim da je najbolje da odes na reklamaciju da ti lepo zamene karticu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 0:40   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi Graficka ili Napajanje

Definitivno je grafička , ako već imaš garanciju trebao bi da je reklamiraš . Eventualno pre reklamacije odi kod nekog ortaka ili pozajmi od nekog jače napajanje i vidi dali će se grafička isto ponašati (ali sumjnjam da će to pomoći) kada i napajanje budeš eliminisao onda definitivno ostaje da odeš i reklamiraš grafičku ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka ili bios za plocu? Chemist Kvarovi 3 11.7.2007 11:57
Problemi u Direct3D modu (treperenje tekstura) The Arsenal Grafika 17 19.3.2007 21:40
UPS i Napajanje - koja kombinacija moze? xcom ŠDK - Ostale komponente 9 3.3.2007 20:11
7600GS AGP napajanje NjegovaWisost Grafika 12 1.2.2007 21:47
graficka, napajanje ili prokleta avlija Vault Dweller Kvarovi 5 24.12.2005 11:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com