Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2017, 19:09   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

14 dana, samo budi u toku ako odugovlaće sa odgovorom, trk po savet u tržišnu inspekciju.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 9.3.2017, 20:38   #22
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
14 dana, samo budi u toku ako odugovlaće sa odgovorom, trk po savet u tržišnu inspekciju.
Dobio sam sms da je zahtev prihvacen, reklamacija ce biti resena u roku od 30 dana
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 10.3.2017, 15:39   #23
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ I ja sam nešto uvek bio i ostao pobornik VA panela jer volim te crne nijanse i mnogo mi bode oči kada nisu kako treba. SK je pre par meseci opisao BenQ GW2470, koji je VA model. Da izdvojim ovaj deo:



Ja sam tu recenziju urezao duboko u pamćenje da znam šta da kupim sledeće ako mi slučajno rikne ovaj monitor koji imam. Pošto je ovde reč o 27" odgovarajući modeli bi bili GW2760HS koji je praktično iste cene kao ovaj Dell. Na YT se može videti da u pokretu baš nemaju vrhunsku čistoću slike ali ja bih mnogo radije živeo sa tim i manje ga primećivao od isijavanja.
Prijatelju hvala najlepse za opis i preporuku, ali tog modela nema u Emmiju. Uzimam definitivno Asus MX279H, posto su mi par ljudi potvrdili koja ga imaju da je crna izuzetno kvalitetna, boje predivne i nema treperenja ekrana (preko HDMI) u radu, igrama ili filmu. I kazu da su uglovi gledanja fantasticni. A ovog modela ima u Emmiju (34.000 din).
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 16:45   #24
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Problemima nikad kraja.
Asus MX279H im je nestao bas kada sam ja hteo da porucim.
Preporucili su mi malo losiji ali opet "kvalitetan" Asus VC279H. Stigao mi je juce popodne i slika je opet katastrofalno losa.
Kada uporedim potpunu istu sliku na mom TN monitoru Dell ST2420L i starom laptopu Elitebook 8540p koji takodje ima TN panel, na oba ekrana je slika dosta bolja u odnosu na IPS Asus VC279H. Slika je dublja, bolji kontrast (lepo se vidi razlika izmedju teget pozdine i crnog taskbara na win10, i uglovi gledanosti su drasticno bolji).
I sad ispada da sam ja lud???
Evo saljem sliku da Vam svima pokazem o cemu pricam.
Odnesem ponovo u WinWin, nece niko ni da pogleda sliku, ponesem moj laptop i kazem "Molim Vas, samo ga povezite na Vas Asus monitor da vidite razliku" nece niko da me saslusa. Pricam drugu i on mi neveruje... Valjda ce mi vratiti pare pa cu da vidim sta da radim

marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 18:47   #25
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Ovo je neverovatno... imam Asus VX239H, uporedjivao sam sa dva razlicita LG monitora (imam kuci jedan stariji L1953S, ortak ima noviji LG, TN panel). Nisam uspeo da nadjem stavku gde je LG TN bolji... boje, ostrina, dubina crne, kontrast, uglovi gledanja...
Ne znam sta se desava kod tebe, pogledaj malo podesavanja... male su sanse da TN panel nizeg cenovnog ranga ima zivlje boje u odnosu na IPS.
Ovde mozes da pogledas interesantno poredjenje (MX279H vs S27B550V), totalno drugacije u odnosu na tvoje iskustvo.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (17.3.2017)
Stara 16.3.2017, 19:43   #26
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Ili si baxuz ili nzm sta da ti kazem... Probaj u podesavanjima da sredis nesto ali razlika je vidna, mada je slika mala... I vracaj to i uzimaj druge sve dok ne budes bio zadovoljan, neces sigurno bacati pare!
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku weedman984 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 9:05   #27
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Prikaz ikonica u taskbaru je bolji na Asusu, bar koliko se vidi na toj maloj fotki. Nemoguće je da ikonice prikazuje bolje, a wallpaper lošije.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
marko_informaticar (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 11:06   #28
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

A da ti podignes Live Linux sa USB-a i budes siguran da nije do podesavanja u Windowsu pre nego sto i taj monitor vratis?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
marko_informaticar (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 13:19   #29
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
A da ti podignes Live Linux sa USB-a i budes siguran da nije do podesavanja u Windowsu pre nego sto i taj monitor vratis?
Kakve veze ima Windows?? Kad vratim moj stari monitor, sve radi najnormalnije. Probao sam Monitor na dva komputera i laptopu.

Ikonice se vide normalno zato sto nemaju te tamne tonove. Ostale boje se reprodukuju sasvim korektno i bela boja je dobra. Ali teget, crna, uglovi gledanja i pozadinsko osvetljenje je katastrofa.

Sve sam probao, kalibracije, testove, sve. Pa nisam lud da vracam nekome monitor a da ga nisam probao podesiti ili ako neko misli da uzivam u tome da zezam i vas na forumu i ljude u prodavnici. Ostajem na poslu po ceo dan jer celo pre podne ne znam sta cu sa monitorom i prodavnica... uzas

Elem, monitor je vracen i sad cekam da vidim sta ce mi reci. Uzecu najverovatnije Dell P2717H, da se samo odvojim od katergorije najjeftinjih IPS panela od 27", jer sam pomislio da je to problem. Mozda su im IPS standardni jednostavno "malo ispod standarda" posto su nazvani Low Budget Gaming Monitori.
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 13:35   #30
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Ikonice se vide normalno zato sto nemaju te tamne tonove. Ostale boje se reprodukuju sasvim korektno i bela boja je dobra. Ali teget, crna, uglovi gledanja i pozadinsko osvetljenje je katastrofa.
Ikonice nemaju tamne tonove, ali ti je taskbar taman, i prikazan sasvin normalno, zajedno sa ikonicama. Ne može taskbar sa ikonicama da prikaže kako treba, a wallpaper iznad da prikaže kako ne treba.
Ali ako si već vratio monitor, nema veze, mada verujem da je problem u tebi a ne u monitoru, bez uvrede.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
marko_informaticar (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 14:57   #31
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
Ikonice nemaju tamne tonove, ali ti je taskbar taman, i prikazan sasvin normalno, zajedno sa ikonicama. Ne može taskbar sa ikonicama da prikaže kako treba, a wallpaper iznad da prikaže kako ne treba.
Ali ako si već vratio monitor, nema veze, mada verujem da je problem u tebi a ne u monitoru, bez uvrede.
Problem u meni? Pa jel vidis razliku u dve slike? Znaci ako TN panel iz 2010/2011 na laptopu pokaze bolje slike nego nov IPS od 31400 din, onda je problem u meni? (uz sve moguce pokusaje da kalibrisem sliku) ?

Hvala ti prijatelju.
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 15:08   #32
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Polako, nemoj da skačeš. Definitivno da ima nešto tu. Ako ima kakvo uputstvo, bolje tutorijal pretreşi sve, vidi se da ti treba top model. Pogledaj ti ovaj HP iz novog SK-a. Malo se opruži za njega, bilo da ga kupiš ovde ili kod tzv. mađara.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 17.3.2017, 15:53   #33
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Jako je čudno ovo tvoje iskustvo, i ja bih prvo sumnjao na neko neslaganje podešavanja, black crush i sl. Npr. na ovoj tvojoj slici deluje kao da Asus ima pretamno podešen gamma na plavom kanalu pa se tamno plava, što ti kažeš teget, stapa u crnu (ili da je na HP previše izražena a ne treba da je bude, to je sad nemoguće rešiti ovako sa slike). To bi se recimo postepenom kalibracijom na sva tri RGB kanala moglo da se dovede u red i da nemaš nikakvo stapanje sa crnom. Ali to je jedno a uglovi i pozadinsko osvetljenje na koje se takođe žališ su već karakteristika monitora i tu već nema realne pomoći šta god ti radio. Pošto IPS, čak i taj jeftin mora da ima bolje uglove gledanja od TN-a u svetlijim delovima, verovatno opet misliš na uglove prilikom gledanja u tamno... tj. verovatno primećuješ promenu IPS glow efekta kako se pomeraš levo desno. Npr. nešto ovako.

Takođe mi je zanimljivo je da je reč o dva potpuno različita proizvođača i modela, koji međutim lako mogu da imaju sličan ili čak isti LG AH-IPS panel (jer se LG paneli najčešće nalaze u IPS monitorima), i da tebi prosto ne odgovaraju njegove mane vezane za tamne nijanse.

Ali ti si monitor već vratio i čekaš rešenje... tako da sve najbolje da nađeš to što tražiš. Samo staloženo sa tim trećim odabirom jer mislim da ti je ovo poslednji kredit u prodavnici i nisu velike šanse da ti nakon ove zamene više izlaze u susret sem ako nije jasan kvar u pitanju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 18.3.2017, 0:36   #34
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Problem u meni? Pa jel vidis razliku u dve slike? Znaci ako TN panel iz 2010/2011 na laptopu pokaze bolje slike nego nov IPS od 31400 din, onda je problem u meni? (uz sve moguce pokusaje da kalibrisem sliku) ?

Hvala ti prijatelju.
Ja samo pokušavam da ti pomognem, i iznosim svoje mišljenje.
Elem, okači ti nama lepo taj wallpaper ovde, da ga vidimo. Možda ti je na laptopu napucan brightness, i možda očekuješ da i na IPS-u izgleda isto tako, a u stvari ne treba da izgleda tako, nego kao na IPS-u.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 18.3.2017, 2:20   #35
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

I meni je isto jako smetala ta nepreciznost crne boje, da je tako nazovem, to stapanje iliti black crush, ali mozda je to neka odlika IPS panela. Svakako sam se opeko i ne zelim da narucujem novi monitor dok uzivo ne proverim sliku. I mislim da definitivno necu ici na IPS.

@informaticar, sto dalje od tih modela (p2*17h)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017), ukimafija (23.3.2017)
Stara 18.3.2017, 12:45   #36
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Meni je najžešće što su to izgleda odlike isključivo ovih jeftinijih IPS panela za monitore. Tu sam ih video od blago izraženih do jezivih. Ali zato na TV-ima nikada nisam video nešto slično jer očigledno na TV-e uvek idu kvalitetniji IPS paneli čak i u najjeftinije linije koje nisu nisu ništa skuplje od ovih monitora. I na telefone obično idu dosta kvalitetniji IPS paneli, većina IPS-ova na običnim kineskim telefonima ima bolje ekrane od Dell monitora koji ima moj drug...

I to mi baš nije fer prema nama kompjuterašima, guraju nam neka jeftina tehnološka rešenja koja donose šaku prednosti, šaku mana, a sve pod parolom IPS je - znači mora da je dobar, a one prefikse kriju kao zmija noge, moraš pola neta da iskopaš da vidiš šta su stvarno stavili u taj model. Znam da nismo baš Prime tržište i da su im ova druga mnogo veća i profitabilnija, ali me svejedno nervira što čovek treba da da 250€ za monitor i još da strepi šta će da dobije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)
Stara 18.3.2017, 12:52   #37
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jako je čudno ovo tvoje iskustvo, i ja bih prvo sumnjao na neko neslaganje podešavanja, black crush i sl. Npr. na ovoj tvojoj slici deluje kao da Asus ima pretamno podešen gamma na plavom kanalu pa se tamno plava, što ti kažeš teget, stapa u crnu (ili da je na HP previše izražena a ne treba da je bude, to je sad nemoguće rešiti ovako sa slike). To bi se recimo postepenom kalibracijom na sva tri RGB kanala moglo da se dovede u red i da nemaš nikakvo stapanje sa crnom. Ali to je jedno a uglovi i pozadinsko osvetljenje na koje se takođe žališ su već karakteristika monitora i tu već nema realne pomoći šta god ti radio. Pošto IPS, čak i taj jeftin mora da ima bolje uglove gledanja od TN-a u svetlijim delovima, verovatno opet misliš na uglove prilikom gledanja u tamno... tj. verovatno primećuješ promenu IPS glow efekta kako se pomeraš levo desno. Npr. nešto ovako.

Takođe mi je zanimljivo je da je reč o dva potpuno različita proizvođača i modela, koji međutim lako mogu da imaju sličan ili čak isti LG AH-IPS panel (jer se LG paneli najčešće nalaze u IPS monitorima), i da tebi prosto ne odgovaraju njegove mane vezane za tamne nijanse.

Ali ti si monitor već vratio i čekaš rešenje... tako da sve najbolje da nađeš to što tražiš. Samo staloženo sa tim trećim odabirom jer mislim da ti je ovo poslednji kredit u prodavnici i nisu velike šanse da ti nakon ove zamene više izlaze u susret sem ako nije jasan kvar u pitanju.
Tako je, bas je takav backlight glow kada se stavi crna pozadina, ista kao sa tog linka. Pa jel moguce da to ne moze malo bolje?
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 12:54   #38
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
Ja samo pokušavam da ti pomognem, i iznosim svoje mišljenje.
Elem, okači ti nama lepo taj wallpaper ovde, da ga vidimo. Možda ti je na laptopu napucan brightness, i možda očekuješ da i na IPS-u izgleda isto tako, a u stvari ne treba da izgleda tako, nego kao na IPS-u.
Evo je slika o kojoj pricamo, probajte i vi ovaj wallapper. Moze biti da je kod mene na laptopu ustvari nerealno prenabudzena plava.
Nemoguce je da sam samo ja u pravu i svi vi pogresni. Pre bih rekao da ste vi svi u pravu a da sam ja u zabludi. U tom slucaju, svima se izvinjavam.

http://www.image-share.com/ijpg-3483-233.html
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 13:14   #39
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Znam da nismo baš Prime tržište i da su im ova druga mnogo veća i profitabilnija, ali me svejedno nervira što čovek treba da da 250€ za monitor i još da strepi šta će da dobije.
Bas tako, kod nas je izgleda svaki drugi IPS skart, pozadinsko probijanje svetlosti narusava preciznost i dubinu crne boje, pa mnogi misle da je to odlika svih IPS panela (kod prvih IPS panela jeste bilo problema sa kontrastom i crnom bojom, odzivom... ali kasnije je to ispravljeno i sada bi IPS trebalo da bude najbolje izbalansirano resenje za prosecnog korisnika).
Neki od nas su verovatno imali srece, mada se ljudi generalno ovde retko zale na VX/MX seriju.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 13:23   #40
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni je najžešće što su to izgleda odlike isključivo ovih jeftinijih IPS panela za monitore. Tu sam ih video od blago izraženih do jezivih. Ali zato na TV-ima nikada nisam video nešto slično jer očigledno na TV-e uvek idu kvalitetniji IPS paneli čak i u najjeftinije linije koje nisu nisu ništa skuplje od ovih monitora. I na telefone obično idu dosta kvalitetniji IPS paneli, većina IPS-ova na običnim kineskim telefonima ima bolje ekrane od Dell monitora koji ima moj drug...

I to mi baš nije fer prema nama kompjuterašima, guraju nam neka jeftina tehnološka rešenja koja donose šaku prednosti, šaku mana, a sve pod parolom IPS je - znači mora da je dobar, a one prefikse kriju kao zmija noge, moraš pola neta da iskopaš da vidiš šta su stvarno stavili u taj model. Znam da nismo baš Prime tržište i da su im ova druga mnogo veća i profitabilnija, ali me svejedno nervira što čovek treba da da 250€ za monitor i još da strepi šta će da dobije.
E to je ono o cemu ja pricam. Apsolutno se slazem u svakoj reci. Dao bih ja 40.000 din za Dell P2717H, umesto Dell SE2717H od 29000 din samo kada bih znao da je dosta bolji. Ali po onome sto citam, pratim i gledam na dva foruma, sve je to isto. Jedino ne mozda zaista razlika evidentna u Dell U klasi (Ultrasharp) ali ne mogu zaista da dam 75000 din za monitor..
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crna boja, dell 27', ips, kontrast monitora

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dell U2414H - crna boja,glow,poredjenje sa T220 bojanh Grafika 13 17.11.2015 13:37
(Dell U2312HM vs Dell U2311H) vs Asus PA238Q Paki ŠDK - Grafika 5 22.11.2011 19:26
Dell Inspiron N4050 Matija Prenosni računari 3 18.11.2011 18:35
DELL Studio 1749 ili DELL Inspiron N5010 MilanSrbija ŠDK - Prenosni računari 1 21.5.2011 15:35
DELL Inspiron N5010 D7GXJ-i5-460 BK, alternative i par pitanja BugA Prenosni računari 5 17.4.2011 16:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com