Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2013, 10:56   #281
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Tera online

^^

Citat:
Help! My Launcher is stuck on "Unable to determine current version"

Don't worry! This is actually a fairly easy fix in most cases. You just need to un-install Tera, and re-install it from scratch. I know this is a bit of a painstaking process, but unfortunately there is no other fix available right now.

This should solve the issue! If you have any other methods of fixing this, or still encounter the issue please report it.
eto...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 14:56   #282
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tera online

makarije da nisi mozda instalirao NA verziju?
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 15:00   #283
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Nije to makarije, to je Zmija bre
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 17:40   #284
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Tera online

ssssssss

fala decoy stari druze,
@branko...e nisam NA, nasu sam balkansku
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 22:58   #285
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Ima li neko ko je moze i hoce da radi MC NM ? 153 (prefer 155+) ilvl cisto ono i to nije bitno ako znas znanje i da, slayer, zerk, lancer, ili priest/mystic. Iako ono imam lancera manje vise, al ako ima neki nas...Mnogo ljudi u ovoj igri voli stagnaciju i plase se ac hm, mc nm, hm i slicnih instanci koje su mogli jos "odavno" da rade. Uglavnom, dajte da igramo ozbiljne stvari xD Takodje neki tim za sirjuka galeriju za master glifove. Najvise igramo ja i jedan sorc, imam tu i lancera vise. Smor je sto se ne moze naci neko ko je voljan da progresuje kako valja i da komuniciramo na ventu, skypu ili slicno.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2013, 12:03   #286
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ima li neko ko je moze i hoce da radi MC NM ? 153 (prefer 155+) ilvl cisto ono i to nije bitno ako znas znanje i da, slayer, zerk, lancer, ili priest/mystic. Iako ono imam lancera manje vise, al ako ima neki nas...Mnogo ljudi u ovoj igri voli stagnaciju i plase se ac hm, mc nm, hm i slicnih instanci koje su mogli jos "odavno" da rade. Uglavnom, dajte da igramo ozbiljne stvari xD Takodje neki tim za sirjuka galeriju za master glifove. Najvise igramo ja i jedan sorc, imam tu i lancera vise. Smor je sto se ne moze naci neko ko je voljan da progresuje kako valja i da komuniciramo na ventu, skypu ili slicno.
Veliki broj broj nas iz ex YU zemalja je u gildu Team Balkan (Fraya server), koristimo team speak, ima 40+ aktivnih igrača, a više od pola članova su već 60 lvl, ilvl oko 150. Nekolicina nas, oko 10ak, koristi team speak i mogu reći da uopšte ne stagniramo što se tiče instanci i opreme, ali kad dođeš do određenog ilvla (155+) sporije ide napredovanje jer mora da se farma mw alkahest, master enigmatic scrolls, designs, reputacija i sl, pa je jednostavno potrebno više vremena da bi se osetio neki napredak, ali to svakako nije stagnacija.

Što se tiče AC hm, MC nm i sličnih malo jačih instanci, ja lično ih radim s vremena na vreme, nekad sa gildašima, a nekad i sa ljudima van gilda (ja sam Zerk ilvl 156), a nadam se da ću ubuduće sve te instance da radim isključivo sa gildašima, zbog raspodele loot-a, a i zabavnije je kad se napušavaš sa gildašima preko TS-a
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2013, 12:34   #287
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Evo i zvaničnog sajta gilda Team Balkan

teambalkan.enjin.com
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 5:58   #288
BarutOrc
Novi član
 
Član od: 21.1.2011.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tera online

Juce smo prvi put radili Team Balkan guild run Manaya's Core-a ali nazalost nismo procitali taktike...

http://i.imgur.com/3svMC1j.jpg


Inace oni koji su igrali Allods me vec znaju Barut paladin i Barutx bard, presao sam u ovaj gild kad sam batalio Allods i mogu vam reci da nas ima 15tak jako aktivnih igraca sto se tice tezih instanci i svaki dan nam broj raste, pa ako zelite pridruzite nam se na

teambalkan.enjin.com

Poslednja ispravka: DeCoy (9.3.2013 u 11:19)
BarutOrc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 14:54   #289
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Pocetkom januara sam poceo endless trial, pre 10ak dana sam uzeo 60lvl i radili smo nesto krajnjih instanci (taman kad mi je istekla tera klub posto sam inace kupio igru dok je bila na popustu) pa mislim da sad imam dovoljno informacija da napravim neku vrstu retrospektive na sve sto igra nudi trenutno (free) igracima. Moram da napomenem da sam ja igrao Lancer-a (tank klasa) nekim dps klasama je leveling mozda malko laksi. I naravno ako imate stalan party (krenete igru sa prijateljima) leveling ide jako brzo.

U toku leveling faze quest gear koji se dobija iz story je sasvim zadovoljavajuci za zonski questing. Questovi su standardno ubi ovo ono ili idi tamo ali su brojke razumne - 5 do 12 mobova zavisno od lakoce mobova. Takodje postoje questovi koji traze neke zonske imenovane mobove ali su ti questovi 99% solo izvodljivi i nisu teski (tek mozda u krajnjim zonama ima par imenovanih boss za koje treba party). BAM questovi su tezi pa je preporuka party ali u questovima ima dovoljno XP-a da BAM questove bukvalno nije neophodno zavrsiti da bi moglo da se leveluje. U leveling fazi instance koje se pojavljuju (na 22, 27, 35... levelu) je preporuceno ici jer sve one imaju tu kod ulaza NPC-a koji daje repetivne questove koji daju ogroman XP tako da se spaja leveling i gear - ja sam vecinu instanci odradio prosecno 5-7 puta bar pre nego sto sam nastavio dalje i tu sam uzimao 1-2 levela kroz te repetivne questove (plus sto moze da se dobije neki gear za prodaju pa se i zaradi ponesto). U zavrsnoj fazi levelinga iz story questova mislim na 58 i 59 lvl se dobija odlican weapon (prakticno bolji nego u instancama) i drugi gear. Do 60lvl sam dosao imam idalje zadnja tri story-a nezavrsena (svaki po jos 4-5 questova koji daju po 7 mil xp) i gomilu zonskih. Zaboravio sam da napomenem da se na 11lvl dobija quest za free mount-a. Toliko o levelingu.

U toku levelinga sam nesto jeftinog gear-a kupovao sa AH mada sam kasnije kroz par instance run-ova uglavnom imao zaradu. Na kraju leveling faze imao sam oko 15k golda. Odma sam kupio kompletan 60lvl PvP set gear koji je jako jeftin na AH - oko 1200 golda me kostao ceo komplet armor i weapon. Sa tim PvP gear-om je moguce farmati 58lvl instance Labirinth of Terror i Ebon Tower.

Posto sam uzeo 60lvl otvorili su mi se gomila daily questova sa raznim frakcijama koje daju razne korisne stvari. Jax Trust frakcija daje odlicno oruzje (za melee klase) - chest armor, boots i gloves t14 (60lvl) koji doduse nemogu da se plusuju ali su i kao takvi odlicni, treba nekih 9 dana normalnog rada dnevnih questova da bi se uzeo jedan item od 900 kredita. Za ranged klase istu stvar daje Unified Theory frakcija. Skoro svaki dan sam igrao Nexus event u vecernjim satima i tamo sam dobio boots i gloves iz Agnitor seta koji mogu da se plusuju ali tek na +9 su uporedivi sa Jax Trust itemima. Kroz PvP battleground se dobijaju Belicarum krediti i od njih sam uzeo zasad jedan ring, nesto accesory sam dobio u Ebon Tower instanci. Trenutno mogu da budem koristan kao tank u svim normal mode instancama mada sam najdalje igrao Argon Corpus.

Igraci koji uplate "pretplatu" dobijaju 2x vise kredita kroz evente pa mogu brze da uzmu reputacioni gear. Prilicno sam zadovoljan sa svojim dosadasnjim free2play iskustvom nisam imao potrebu da kupujem in-game curency za shop je sve sto treba za igru moze da se farma. Igra ima moju preporuku za f2p.

Poslednja ispravka: branko78 (9.3.2013 u 15:14)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 15:03   #290
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
BarutOrc kaže: Pregled poruke
Juce smo prvi put radili Team Balkan guild run Manaya's Core-a ali nazalost nismo procitali taktike...

http://i.imgur.com/3svMC1j.jpg


Inace oni koji su igrali Allods me vec znaju Barut paladin i Barutx bard, presao sam u ovaj gild kad sam batalio Allods i mogu vam reci da nas ima 15tak jako aktivnih igraca sto se tice tezih instanci i svaki dan nam broj raste, pa ako zelite pridruzite nam se na

teambalkan.enjin.com
Stvarno moras da drzis low perf dim ? posto Plexus izgleda majstorski odradjen zajedno sa boss fajtom.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 14:07   #291
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Tera online

@Barut....ne igras vise allods ?

i jesi ti bio ono u GW2 ili je to stari barut iz runes of magic bio ?
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 21:25   #292
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
makarije kaže: Pregled poruke
@Barut....ne igras vise allods ?

i jesi ti bio ono u GW2 ili je to stari barut iz runes of magic bio ?
U Gw2 je bio Barut iz RoM-a.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2013, 14:41   #293
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Tera online

e ty Altase tako sam i mislio...
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 4:57   #294
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Nekoliko pitanja;
Da li se isplati skidati?
Koja su tačno ograničenja F2P igrača? Nigde nema tačnog objašnjenja. Ili ja nisam našao.
I ako skinem na kojem serveru da igram? Gde ima naših ljudi?
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 14:22   #295
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Malo unazad pominjali smo ogranicenja, f2p igrac ima samo 2 slota za likove i 1 stranu banke. Sve ostalo je ostavljeno kao sto je bilo igracima koji su placali pretplatu.

Sada igrac koji plati pretplatu ima male prednosti u odnosu na fp2:
- 2x manji cooldown za end-game instance
- nema porez na aukciji
- malo brzi mount
- dnevni boostovi po 1h na combat xp, reputaciju itd.

Sve ostalo je otvoreno - zone, instance itd. neke boostove cak mozes i da uzmes za gold na AH pa ko voli nek izvoli.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku branko78 na korisnoj poruci:
AngeR (13.3.2013)
Stara 13.3.2013, 14:54   #296
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Stavio sam da se igra skida.
Probaću pa šta bude :P
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 14:23   #297
BarutOrc
Novi član
 
Član od: 21.1.2011.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tera online

Ovde možete videti sve razlike između F2P igrača i P2P igrača (mesečne pretplate):

http://tera-europe.com/tera-club.html

Što se tiče keš šopa, on je čak i bolji od GW2.

Igra je fenomenalna, sam kombat sistem je interesantan i zahteva mnogo više skila nego ostale MMO igrice.

Bosovi u hard mode instancama nemaju skilove na štoperici, nego budu random, nekad može isti skill da uradi i tri puta ya redom, nekad može na 10 sekundi pa posle na 40 sekundi itd... Što zahteva da igrači zapamte pokrete-animacije bosa i na vreme se sklone ili urade šta je potrebno za taj boss skill.

Zadnji boss u igrici ima oko 24 različitih skilova od kojih su većina one shot

Hiler je mnogo interesantniji nego u ostalim igricama, jer mora konstantno da se pomera i za neke skilove nišani igrača, tako da niej kao u ostalim igricama gde hiler čitav fight bulji u HP bar od ostalih igrača.

PvP je gear based ali jako interesantan, i PvP gear se isključivo dobija kroz PvP (Battlegroudn, Arena) ili neki od njih se mogu kupiti za gold na AH.

Battlegrounds i Arena imaju rank listu i ako si medju prvih 30 dobijaš neke mounte i ostale stvarčice.

Naš gild je na Fraya - EU serveru. Team Balkan.

Ako ne znate koju klasu da igrate, probajte na svim klasama Prologue umesto Isle of Dawn mapu. To vam automatski daje level 20 igrača da bolje vidite da li vam se sviđa ta klasa, pa kad završite Prologue igra vas automatski stavlja u Isle of Dawn sa level 1 likom.
BarutOrc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 17:04   #298
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Počeh da skidam igru, možda se vidimo ingame...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 20:36   #299
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Kolega Barut je jos zaboravio da doda da je Tera mozda jedna od vizuelno najimpresivnijih MMO igara, ne toliko u smislu superdetaljnih tekstura koliko u smislu lvl dizajna i dizajna neprijatelja ko zaigra Teru tesko da ce biti razocaran
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 21:30   #300
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Igra je odlična.
Samo sad ne mogu da se odlučim da li da igram Lancera ili Slayera :P
Muka je to :P
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FIFA Online Stefan 5 Sportske simulacije 234 23.7.2013 23:54
Online Riziko KarloBasic Pravljenje igara 10 25.4.2009 10:02
online virus scan Harmon23 Zaštita 3 15.4.2008 23:14
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com