Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2005, 18:53   #1
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Textovi o googlu

Imajuci u vidu da je do sada objaveljeno dosta textova o googlu, od kojih i nekoliko pomalo zastrasujucih, mislim da bi svakako trebalo da se pozabavite i najnovijom googlovom uslugom http://www.google.com/analytics/index.html koja za paranoju itekako daje povoda...
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:23   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Možda sam ja malo ograničen, ali...kako tačno to google daje povoda za paranoju ? I šta je to toliko zastrašujuće u vezi googla uopšte ? Nekako mi promiče, pa ako bih mogao da dobijem kakvo objašnjenje, bilo bi lepo.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:27   #3
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Google dosta toga zna o nama (ne svima), ponekad i previse.

Evo npr sta se google zna o meni:

zna koje sajtove drzim, sa kim se druzim, sa kime se dopisujem, zna apsolutno ko kakda i koliko posecuje moj sajt, zna koje me destinacije u svetu zanimaju... Zna sve moje licne podatke, tipa tacno ime i prezime, adresa itd...

Nijedna druga ustanova ne zna toliko o meni koliko google.

Sa uvodjenjem nove usluge statistike za sajtove, google je jos jedan korak blizi tome da postane Veliki brat.
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:37   #4
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
pcigre kaže:
Google dosta toga zna o nama (ne svima), ponekad i previse.

Evo npr sta se google zna o meni:

zna koje sajtove drzim, sa kim se druzim, sa kime se dopisujem, zna apsolutno ko kada i koliko posecuje moj sajt, zna koje me destinacije u svetu zanimaju... Zna sve moje licne podatke, tipa tacno ime i prezime, adresa itd...
Onoliko informacija koliko sam pruzis drugima na uvid, toliko ce se o tebi i znati. Ta cinjenica se ne menja u virtuelnom okruzenju - sve o cemu pricas je u domenu Internet pretrage
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:40   #5
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
Iris kaže:
Onoliko informacija koliko sam pruzis drugima na uvid, toliko ce se o tebi i znati. Ta cinjenica se ne menja u virtuelnom okruzenju - sve o cemu pricas je u domenu Internet pretrage
Da upravo tako, znaju koliko im kazem... ali na neku foru ja jednostavno nemam odbojnost da googlu nesto kazem, za razliku od drugih sajtova. Iako sam svaasta procitao na netu oko google analytics na kraju sam ga sasvim svesno postavio na svoj sajt...

Nisam razumeo najbolje:
Citat:
sve o cemu pricas je u domenu Internet pretrage
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:46   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Ako postavis neku informaciju o sebi na Internetu, ili je neko drugi postavi, naravno da ce drugi moci da je pronadju pretrazivanjem. To sam mislila pod "domenom Internet pretrage".
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2005, 23:48   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
zna koje sajtove drzim, sa kim se druzim, sa kime se dopisujem, zna apsolutno ko kakda i koliko posecuje moj sajt, zna koje me destinacije u svetu zanimaju... Zna sve moje licne podatke, tipa tacno ime i prezime, adresa itd...
Wow...cool i šta će tačno google sa svim tim podacima za koje uzgred budi rečeno i ne zna da li su tačni ?
Citat:
Nijedna druga ustanova ne zna toliko o meni koliko google.
Misliš ?
Citat:
Sa uvodjenjem nove usluge statistike za sajtove, google je jos jedan korak blizi tome da postane Veliki brat.
Ja i dalje ne vidim povoda za paranoju.Ok, dakle google će znati da neki tamo Đoka Đokić iz neke tamo Srbije ima toliko i toliko poseta na sajtu...So what ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2005, 0:31   #8
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Talking Re: Textovi o googlu

Citat:
Ako postavis neku informaciju o sebi na Internetu, ili je neko drugi postavi, naravno da ce drugi moci da je pronadju pretrazivanjem. To sam mislila pod "domenom Internet pretrage".
Nisam mislio na te informacije, nego na privatne informacije koje dajemo google servisimo. Ono sto okacimo na nekom sajtu je svakako javno i to znaju svi, ali informacije koje dajemo googlu putem AdSensa, Sitemaps, Analyticsa itd...

Citat:
Wow...cool i šta će tačno google sa svim tim podacima za koje uzgred budi rečeno i ne zna da li su tačni ?
Pa podaci iz AdSensa moraju biti tacni ako zelis da dobijes kintu. Takodje zna da imas ftp pristup sajtu ako verifikujes Sitemaps, zna kod si pozvao na Gmail...

Citat:
Misliš ?
Hm... Nadam se

Citat:
Ja i dalje ne vidim povoda za paranoju.Ok, dakle google će znati da neki tamo Đoka Đokić iz neke tamo Srbije ima toliko i toliko poseta na sajtu...So what ?
I znace dosta toga o konkurenciji. Znace kada i koliko cesto dolaze konkurentski botovi, koje strane skidaju, preko kojih reci se neko dosao na sajt. A posto Analytics ima pregrst mogucnosti za definisanje ciljeva (npr da neko nesto kupi na sajtu, ili poseti odredjenu stranicu od znacaja), pracenje marketinskih kamanji i njihove uspesnosti...

Inace nisam paranoican po pitanju googlea, ima ko jeste,....
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 11:51   #9
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
pcigre kaže:
Google dosta toga zna o nama (ne svima), ponekad i previse.

Evo npr sta se google zna o meni:
Sve to (i mnogo više) može da zna i moj (kao i tvoj) internet provajder, ako mu je stalo. Na mreži smo mnogo manje anonimni nego što često verujemo. To je jednostavno tako.

Ja na forumima ne koristim svoje pravo ime, jer to nekako nije običaj. Ali do sada su na internetu (uglavnom protiv moje volje) objavljivani i moje ime i prezime, i adresa, i broj telefona, i fotografije, i moje lične prilike, i neverovatna količina čistih izmišljotina... Malo se tu može.

Inače, zanimljivo, meni je dugo u ICQ profilu stajalo puno ime i prezime i pravi broj mog mobilnog telefona. Nikad nisam dobio zbog toga ni jedan poziv, SMS ili tako nešto.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:59   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Ma ja uopšte ne znam zašto se ljudi toliko uzbuđuju oko toga ko i koliko zna njima.Mislim, logično je da ako se baviš nečim nelegalnim, nećeš ostavljati prave podtake, nećeš koristiti pravu mejl adresu, koristićeš proxy, i uopšte preduzeti neke mere zaštite...mada i sve to ne znači ništa, jer ako radiš neku veliku "mazalicu" i onaj "neko" zna za to, pa neće niko da se zeza da te ganje preko neta i skuplja podatke o tebi putem googla, nego lepo dođu čike sa automatima, dobiješ par šamara i onda lepo sam zamoliš da te puste da im sve ispričaš , a ako ne radiš ništa ilegalno ili barem ne nešto veliko, šta te briga ko šta zna o tebi.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 1:01   #11
Dingo
Novi član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Dingo
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
pcigre kaže:
Imajuci u vidu da je do sada objaveljeno dosta textova o googlu, od kojih i nekoliko pomalo zastrasujucih, mislim da bi svakako trebalo da se pozabavite i najnovijom googlovom uslugom http://www.google.com/analytics/index.html koja za paranoju itekako daje povoda...
To je u planu i bice uskoro clanak o Google Analytics.
Dingo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 3:18   #12
podstanar
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
Dingo kaže:
To je u planu i bice uskoro clanak o Google Analytics.
Steta sto je Google Analytics jos uvek nedostupan.

Uzgred, zna li neko zasto dva 'meraca poseta' koje imam ne pokazuju 100% iste rezultate. Ponekad se desi da neka poseta jednostavno promakne jednom, dok je drugi registruje, i obrnuto.
podstanar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 9:22   #13
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Textovi o googlu

@Wizard: da nasi provajderi znaju mnogo vise o nasim navikama, ali znaju za mali broj ljudi, dok google to moze pratiti za milione korisnika.

Moji postovi nisu bili u smislu otkrivanja privatnosti. Google to nikada nece uciniti, vec o opstem prikupljanju podataka. Moze se desiti da nas google jednog dana toliko provali da nam serivra tacno ono sto zelimo da cujemo... sto kako ima dobrih tako ima i losih strana.

@Marko_L: niko nije spominjao nelegalne poslove... Ako se bavis takvim stvarima tvoj provajder zna sve o tome (bilo da koristis dial-up, adsl, cable), a momci u plavom ionako sve znaju...

@podstanar: Pa dostupan je... smao jos uvek ne svima... Precenili su svoje kapacitete...

Koliko sam shvatio ti si stavio dva razlicita google koda na stranu i razlicito ti broje? To ne bi smelo da im se desava... Kolika je razlika izmedju njih?
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 18:26   #14
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
Moze se desiti da nas google jednog dana toliko provali da nam serivra tacno ono sto zelimo da cujemo... sto kako ima dobrih tako ima i losih strana.
A koje su to loše strane ? Šta ima loše u tome da neka kompanija zna dovoljno podataka o tebi i da može da ti ponudi bolju i kvalitetniju uslugu ?
Citat:
a momci u plavom ionako sve znaju...
Misliš na poštare ?
Šalu na stranu, što bi rekao Ilija Čvorović "Odkad se to milicija inetresuje za finog i poštenog čoveka ?" ili u prevodu, zašto misliš da si ti toliko interesantan nekome da bi mu tvoji podaci nešto značili. Pa ti podaci su i bez Googla javno dostupni. Na primer, idi na Telekomov sajt i uđi u telefonski imenik, možeš bez problema na osnovu samo prezimena ili broja telefona da pronađeš gde neka osoba stanuje, ili na osnovu adrese dobiješ nečiji broj telefona. Google svakako nema mnogo više ličnih podataka o tebi, osim možda nekih tvojih interesovanja, koja opet nikome ne znače ništa. Ili ti misliš da ako u google pretraživač ukucaš "terrorist" da će ti u roku od pola minuta upasti 30 specijalaca naoružanih do zuba ? Ček da probam, T - E - R - R - O - R... ček neko kuca...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 21:32   #15
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Textovi o googlu

@Marko_L: opet me nisi razumeo. Niko nije spominjao miliciju u kombinaciji google... Niti nekog pojedinca + google, nego milione korisnika cije se navike proucavaju + google.

Lose strane toga sto znaju sve moje navike mogu biti jako velike... Npr ja mislim da su Kenedija ubili vanzemaljci i googlam ko je ubio Kenedija a on mi odma odgovara vanzemaljci... a ne daje mi mogucnost da nadjem nesto drugo.

Primer je glup ali nadam se da si razumeo.

Poslednja ispravka: Iris (24.1.2006 u 0:13)
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 19:10   #16
podstanar
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Citat:
pcigre kaže:

@podstanar: Pa dostupan je... smao jos uvek ne svima... Precenili su svoje kapacitete...

Koliko sam shvatio ti si stavio dva razlicita google koda na stranu i razlicito ti broje? To ne bi smelo da im se desava... Kolika je razlika izmedju njih?

Ne, stavio sam brojace razlicitih 'proizvidjaca' i primecujem da neke posete ponekad jedan vidi, a drugi ne. Razlika nije nesto drasticna, na primer, to se desi u proseku jednom u pedesetak slucajeva. Ne smeta mi mnogo, ali mi nije jasno zasto se to desava.
podstanar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 19:24   #17
podstanar
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Textovi o googlu

Takodje, nije mi jasno sta revolucionarno Google pruza u ovoj oblasti. Kombinacijom dva trackera (na primer, Statcounter i Addfreestats) imas uvid po najmanje tridesetak parametara. Ovaj prvi ima cak i opciju da ne prikazuje logo, a ionako ga mozes sakriti u HTML-u. Zaista mi nije jasno sta Google moze dati novo. Clanak u SK, takodje nije dao odgovor na to pitanje.
podstanar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com