Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2012, 12:18   #1
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Acer 5530g problem 'sa ekranom'

Problem se pojavio prvi put pre dve godine, tada se desavalo jednom u par meseci, onda je prestalo, da bi se sad za pet dana desilo tri puta. O cemu je rec... Dakle, u sred rada se desava da ceo ekran posivi, u pozadini sve radi, cuje se muzika i slicno. Kada se pomera mis, jedna tanka bela linija prati kretanje kursora, a kada na tastaturi pritisnem windows taster, na mestu gde izlazi start meni se pojavi pravougaonik svetlije nijanse sive boje. Isto vazi i za prozore i slicne stvari kada pritisnem Alt F4 ili Alt Tab. Uglavnom, sve je sivo. Da li je problem ekran ili nesto drugo, ne znam... Restart resava problem, ali postalo je ucestalo i smeta. Ako neko ima ideju sta je u pitanju i kako mogu sam da otklonim kvar, unapred mu hvala!
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 15:34   #2
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer 5530g problem 'sa ekranom'

http://imageshack.us/photo/my-images...sc00115rm.jpg/ valjda se vidi na slici, sve je sivo i vertikalne pruge talasaju levo-desno
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 15:50   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Acer 5530g problem 'sa ekranom'

Teško da možeš da sam u kućnim uslovima odkloniš kvar. U pitanju je ozbiljniji problem. Ili je panel počeo da riknjava. Ili je grafička. Ja lično tipujem na grafičku. U svakom slučaju poseti neki bolji servis radi dijanoze i eventualne popravke.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 17:15   #4
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer 5530g problem 'sa ekranom'

Malo sam lutao po stranim forumima, i na kraju na Youtube-u dosao do moguceg uzroka - pregrevanje. Ne znam tacno cega, mislim da se odnosi na konektore. U svakom slucaju, tako nekako se i poklapa pojavljivanje mog problema sa nacinom rada: zadnjih godinu dana sam ga stalno drzao na knjizi, odignutog od stola, a par dana unazad sam ga drzao na mekoj stolici (protok vazduha ispod = nula). Tada je opet nastao problem. Nadam se da je ovo uzrok, ako neko ima slican problem, mislim da je hladjenje resenje. Pozdrav svima!
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Telenor (Crna Gora) mobilnim internetom ezenkiel Internet usluge 3 12.8.2011 17:32
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
problem sa acer aspire 3050 ucitelj paracin Kvarovi 1 18.6.2010 19:06
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa baterijom na Acer Extensa 5610 nemo Prenosni računari 0 26.12.2008 15:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com