Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2010, 22:19   #1
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Talking Na pečalbu preko mreže a onda sebi poklone?

Gastrabajterizam od kuće i pokloni za sebe Samo na internetu!
Pozabavih se Amazon Mechanical Turkom i zadovoljan sam načinom i količinom zarade za nekih 3 dana (5$). Interesuje me kako da naručim onda nešto u Srbiju (muzički album, tj. disk) i da li mi treba kreditna ili to ide preko "gift certificatea"? Molim da se tema ne briše jer me interesuje konkretno za ovakav slučaj. Unapred zahvalan.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 13:44   #2
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Na pečalbu preko mreže a onda sebi poklone?

Nije ti potrebna kreditna kartica. Ali Amazon će ti prihvatiti narudžbinu samo onda kada na gift certificate računu budeš imao dovoljno para za cenu robe koju kupuješ (u tvom slučaju, CD-a) i još za troškove slanja paketa. Npr. ako kupuješ disk od 10$ a na računu imaš recimo 12$, neće ti prihvatiti narudžbinu jer i pored toga što imaš dovoljno za disk, nemaš za poštarinu. U tom slučaju bi ti tražio da uneseš kreditnu karticu da bi prihvatio narudžbinu, da bi razliku u ceni pokrio sa kartice. To je zato što je slanje u Srbiju običnom poštom oko 4$ po paketu plus po 4$ za svaki primerak (knjigu, CD...) koji je u paketu. Dakle za ovu pretpostavljenu narudžbinu jednog CD-a bi ti trebalo npr. 10 + 4 + 4 = 18$.
Ako imaš dovoljno para onda narudžbina protiče bez ikakvih problema, cela izračunata suma se skida sa gift certifikata. Ja sam uspešno naručio jednu knjigu, ali je procenjeno da će da mi stigne tek u oktobru, tako da još čekam. Ima i varijanti da se naruči kurirskom službom, ili nekom ekspres poštom, ali su onda i cene slanja znatno veće. Još uvek mi nije stigla pošiljka tako da ne znam da li će naši da me ocarine i koliko.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
Wolverine (10.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Playthrough #4] - The Whispered World dijego_ Avanturističke igre 241 2.1.2015 21:37
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Pomagajte, procesor samo što se ne zapali! Ozzy_994 Osnovne komponente 13 25.3.2009 16:16
DVD film preko HDD i DVD 5.1 plejera na TV? djeda Foto i audio/video 0 14.10.2007 12:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com