Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2012, 16:06   #3821
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Zanimljiva situacija mi se desila sad, skinuo sam trilogiju Underworld misleci da je treci deo ovaj najnoviji...

Odgledao prvi pre neki dan, danas drugi i onda sam nesto trazio na imdbu i totalno se istripovao da sam odgledao upravo najnoviji deo, a preskocio drugi...na moju srecu wikipedija je tu i lepo pise da je ovaj zadnji cetvrti, a ne treci deo...

Underworld
Underworld: Evolution
Underworld: Rise of the Lycans (prequel)
Underworld: Awakening (najnoviji)

Prvi i drugi imaju ocenu 6,6 na imdbu, sto je po meni realna ocena...dakle u pitanju je serijal o visevekovnom sukobu izmedju vukodlaka i vampira, dosta akcije, no homo bs ala twilight...serijal me dosta podseca na Blade filmove, bilo bi fino da su neki cameo ubacili
Meni je prvi deo bio nabolji jer sam ga gledao jos tad kada je izasao 2003/4 ili kada vec, bio sam mladji pa mi je bilo full. Ovi delovi posle me nisu preterano odusevili, prequel nije bio los a ovaj Awakening sam zaboravio pola sata nakon sto sam ga odgledao, totalno genericki nastavak zarad 3D goodies.

Ipak je Blade tata sto se tice vampirskih akcija, a i tamo nema vukodlaka. Tako da tesko da su mogli ubaciti cameo jer su ipak dva totalno razlicita sveta u pitanju + licenciranje Marvelovog junaka...
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2012, 16:28   #3822
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se tice Underworld prvo ide Kate Beckinsale pa se onda obraca paznja na pricu filma, akciju, vampire itd
Ne ozbiljno, i meni se svidja prvi deo, nista posebno ali je dobar, gledljiv.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 11:42   #3823
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

2001 A Space odyssey



Jos jedan od klasika koji mi je ocajan. Film predugo traje. Totalno je nerazumljiv, barem meni. Sulude scene za koje mislim da samo Kubrick zna sta predstavljaju. Na nekim mestima sam cak i premotavao. Vizuelno film deluje odlicno, obzirom na to kad je snimljen. Muzika je jedina svetla tacka ovog ostvarenja. Ocena 1
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
ZoNi (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 14:03   #3824
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
2001 A Space odyssey



Jos jedan od klasika koji mi je ocajan. Film predugo traje. Totalno je nerazumljiv, barem meni. Sulude scene za koje mislim da samo Kubrick zna sta predstavljaju. Na nekim mestima sam cak i premotavao. Vizuelno film deluje odlicno, obzirom na to kad je snimljen. Muzika je jedina svetla tacka ovog ostvarenja. Ocena 1
Jedino što ja ne razumem je zašto uopše posećujem ovaj podforum
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
JohnnyNT (20.3.2012), jozvan_Kg (31.3.2012), Skenderevo (21.3.2012), Zemunelo (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 14:47   #3825
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
2001 A Space odyssey



Jos jedan od klasika koji mi je ocajan. Film predugo traje. Totalno je nerazumljiv, barem meni. Sulude scene za koje mislim da samo Kubrick zna sta predstavljaju. Na nekim mestima sam cak i premotavao....
A kolko ti imaš godina?

Čisto ono da nam kažeš

Pošto ja sam isti film veoma davno kao dete gledao i nije mi bio razumljiv potpuno ali sam kasnije kad sam odrastao odgledao ponovo baš iz tog razloga da bi sve povezao i prisetio se svega.

Možda da i ti probaš za par godina...
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
Nestor (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 15:07   #3826
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

25, mada mislim da film nema veze sa godinama. A sad ti mene prosvetli i objasni mi zasto je ovo dobar film. Kjubrikov i odmah mora biti dobar?
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 15:15   #3827
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Twelve Monkeys



Fantastican, cudan, spektakularno stilizovan film sa sjajnim scenarijom, pametnim, pamalo i ironicnim dijalozima.Prica je intrigantna i provokativna, dobro potpomognuta maštovitim načinom režiranja Terija Gilijama i njegovim dobrim smislom za fantastiku.
Preporuka.

Poslednja ispravka: Kidja (20.3.2012 u 16:16)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Belfegor (20.3.2012), pentraksil (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 18:55   #3828
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
25, mada mislim da film nema veze sa godinama. A sad ti mene prosvetli i objasni mi zasto je ovo dobar film. Kjubrikov i odmah mora biti dobar?
Nisam zaluđen ni glumcima ni režiserima, lako zaboravim čiji je film i ko je glumio u njemu.

Zato ne znači mi toliko Kjubrik kapiraš, nije to meni bitno.

Film je klasika u žanru, otac ili majka žanra može se reći.
Bio je poprilično drugačiji u svom vremenu posebno zbog činjenice da ima sporu radnju i veliki deo bez dijaloga.

To je možda današnjoj generaciji (još mlađih od tebe i tvojoj, ja sam 10 god stariji), to je možda previše sporo.

Ali je po samom načinu pripovedanja tj izražavanja slikom a ne rečima jedno pravo remek delo.

Ima dobru poentu pa i priču i može se reći da nije u pitanju priča o jednom čoveku i njegovom putu već o celokupnoj našoj vrsti.

Dotakao je religijske i uopšte filozofske rasprave i pitanja koja smo postavljali odavno, možda je neka vrsta preteče ovih modernih ancient aliens teoretičara, možda je njima bio neka vodilja doduše Daniken je iste godine napisao svoju čuvenu knjigu kočije bogova tako da se može reći da je u isto vreme nastajala i razrađivana ta ideja o tome da je ljudski rod nastao mešanjem sa vanzemaljcima ili nekom vanzemaljskom tehnologijom, inteligencijom na višem nivou (bog?) koja je stavila neki monolit da nam pomogne u evoluciji ili već kako...

Na kraju muzika iako klasika kasnije se našla u čuvenom Elite-u (ko je igrao zna da je išla ista muzika kad se uključi docking system) i to je postalo znak prepoznavanja i u gejmig industriji bar kad je space žanr u pitanju.

Sve u svemu nije za novije generacije klinaca nafuranih i ušpricanih 200 na sat, fejsbuk, čet, kokakola i hamburgeri i sve instant i na brzinu.

A tera i da se malo zamislimo koliko smo stvarno evolucijski odmakli od naših predaka koji su počeli da razbijaju glave svojih saplemenika iste vrste...
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
>>ScReAmEr>> (7.4.2012), Equilibrium (20.3.2012), JohnnyNT (20.3.2012), jozvan_Kg (31.3.2012), Nash Knight (20.3.2012), Oggy (20.3.2012), pedjosav (20.3.2012), pentraksil (20.3.2012), Skenderevo (21.3.2012)
Stara 20.3.2012, 19:50   #3829
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
25, mada mislim da film nema veze sa godinama. A sad ti mene prosvetli i objasni mi zasto je ovo dobar film. Kjubrikov i odmah mora biti dobar?
http://en.wikipedia.org/wiki/2001:_A...ey_%28novel%29

U knjizi je sve nacrtano, pa procitaj ako te interesuje. Imas i film 2010 koji je los, ali lako razumljiv, pa ce ti i on razjasniti prvi deo.
I da, cim je Kjubrikov mora biti dobar, jer Kjubrik nije napravio los film.

"Bolji SF film ce morati da se snimi na licu mesta"
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 19:58   #3830
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
2001 A Space odyssey
Jos jedan od klasika koji mi je ocajan. Film predugo traje. Totalno je nerazumljiv, barem meni. Sulude scene za koje mislim da samo Kubrick zna sta predstavljaju. Na nekim mestima sam cak i premotavao. Vizuelno film deluje odlicno, obzirom na to kad je snimljen. Muzika je jedina svetla tacka ovog ostvarenja. Ocena 1
A da li si čitao knjigu? Film je više impresionistički i simbolički i sa nedostatkom dijaloga, i teško je razumeti šta se tu ustvari događa. Ako nisi razumeo film, ne zamaraj se više s tim.

Neću da branim film, na internetu se može naći dovoljno kritika.

Ovaj film je imao i veliki uticaj na filmsku industriju svojim specijalnim efektima. Iako sa današnje distance specijalni efekti ne izgledaju nešto posebno, tada su bili napredni.

Inače ovaj film se spominje i u raspravi u tužbi Applea protiv Samsunga.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 20:47   #3831
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Knjigu nisam citao a i nemam nameru. Kada sam zavrsio sa gledanjem filma procitao sam par clanaka o filmu ali me nista ne moze ubediti da je film dobar i da ga trebam ponovo odgledati. Jednostavno ovakvi filmovi mi se ne svidjaju kao i vecina starijih filmova. Vama je film OK, volite umetnicke filmove i postujem to. I Star Wars mi je ocajan, a znam da se par filmova iz serijala nalazi na IMDb Top 250 listi koju planiram da odgledam i znam da ce biti patnja kad ih budem gledao.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 22:08   #3832
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Glumac Džek Nikolson tumačeći lik R.P. Mekmarfija u filmu “Let iznad kukavičjeg gnezda” pružio je najbolje glumačko ostvarenje, objavio je nedavno časopis “Total Film”.

Citat:
Lista deset najboljih glumačkih ostvarenja izgleda ovako:

1. Džek Nikolson, “Let iznad kukavičjeg gnezda”

2. Robert de Niro, “Razjareni bik”

3. Danijel Dej Luis, “Biće krvi”

4. Al Paćino, “Kum 2”

5. Emili Votson, “Lomeći talase”

6. Marlon Brando, “Na dokovima Njujorka”

7. Denzel Vašington, “Malkolm Iks”

8. Džejn Fonda, “Detektiv Klut”

9. Pol Njuman, “Hazarder”

10. Lijam Nison, “Šindlerova lista”
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 23:24   #3833
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Reshatnayak kaže: Pregled poruke
I da, cim je Kjubrikov mora biti dobar, jer Kjubrik nije napravio los film.

"Bolji SF film ce morati da se snimi na licu mesta"
Ja obožavam SF, ali Odiseja je totalna smaračina.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
mp3lopov (21.3.2012)
Stara 20.3.2012, 23:46   #3834
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
sec sec sec
E konachno neko da spomene Malcolm X i Denzela u istom kontekstu. Mislim da mu je to ubedljivo najbolja uloga, a stalno ga vezuju za Training Day, dobi Oskara za to ni kriv ni duzhan.

Lista kao i svaka lista - subjektivna, ali mi nije jasno zashto "Kum 2", a ne "Scent of a woman" za Pacina? Po meni je ova druga uloga najbolje odigrana uloga u istoriji filma, bar onog dela istorije koji sam ja gledao.

Mislim...
Frank Slade's final speech
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 23:50   #3835
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prvi put kad sam gledao(a to je bilo poodavnooo) Odiseju koliko me je sa SF stanovista odusevila toliko me je kraj i uplasio-aka hororican(ipak sam bio klinac).
Scena sa majmunolikim stvorenjem koji mlatara sa koskom krade show !
Kao sto rece moj rodjak (dok smo zesce razgovarali o politici,srpskom poslu,etc) ... "eto to smo mi a lafo treba da se veremo po planetama" ! :-]

Ipak je ovo "malo" zesche dubok film i kao sto rece Zemunelo netreba niposto posmatrati kao "pure sf" film.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:25   #3836
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
... ali me nista ne moze ubediti da je film dobar i da ga trebam ponovo odgledati..
Niko te ne tera.

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
...a znam da se par filmova iz serijala nalazi na IMDb Top 250 listi koju planiram da odgledam i znam da ce biti patnja kad ih budem gledao.
Opet, ko te tera da ih gledaš. Nemoj da se zamaraš s tim listama, ako ti se nešto ne sviđa nemoj da gledaš. IMdb ocene nisu sasvim relevantne, neki slabo ocenjeni filmovi su me iznenadili kvalitetom, dok mi za neke visoko ocenjene nije bilo jasno zašto su dobili toliki rejting.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BrunnenG na korisnoj poruci:
Rainman (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 2:44   #3837
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Apsolutno.

@mp3lopov
Odgledao si film - ne svidja ti se i to je skroz ok, ali ucini sebi uslugu i ne zamaraj se prozivkama, pogotovo preko internet foruma

Vecina tih "art forum nacitanih-intekutalno-bolji-od-ostalih internet korisnika" su previse kul za neke filmove, al opet ce ti isti, ah avaj *faints, da se sablazavaju i zgrozavaju ako ti se ne svidi neko od njihovih omiljenih i cenjenih remek dela, klasika filmske umetnosti koje TI jednostavno tako neuk ne mozes da skapiras.

Da je neko od njihovih tako obozavanih umova prdnuo i snimio pesmu - tu pesmu ti ne bi uspeo da razumes, i da je naslikao konzervu - ti tu sliku ne bi mogao da razumes, i da je snimio film (khm khm kako bese "Mulholland drive") ti ne bi mogao da to skapiras. Avaj, nisi avanTgardan kao oni.

---

In other news:

RTS veceras, Pulp Fiction

10/10. Tarantino u svom najboljem izdanju. Preporuka.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Belfegor (22.3.2012), malo blesav (9.5.2012), mp3lopov (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 11:47   #3838
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
BrunnenG kaže: Pregled poruke
Opet, ko te tera da ih gledaš. Nemoj da se zamaraš s tim listama, ako ti se nešto ne sviđa nemoj da gledaš. IMdb ocene nisu sasvim relevantne, neki slabo ocenjeni filmovi su me iznenadili kvalitetom, dok mi za neke visoko ocenjene nije bilo jasno zašto su dobili toliki rejting.
Sta da gledam? Vecinu poznatijih filmova u poslednje vreme sam odgledao. Posto sad ne znam sta da gledam krenuo sam da gledam filmove sa te liste. Daj listu tih slabo ocenjenih filmova koji su iznenadili kvalitetom.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 12:04   #3839
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Imaš dosta filmova i u ovoj temi, na primer... Puno preporuka, a nisu svi koji su pominjani ni toliko novi, ni preterano poznati kod nas... Samo kreni od prve strane, pa bistri polako ka ovamo

Evo, prvi nasumičan izbor i imaš nekoliko preporuka za filmove koji ti sigurno ne bi pali na pamet.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
mp3lopov (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 13:16   #3840
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja obožavam SF, ali Odiseja je totalna smaračina.
Znam ja sta ti obozavas,zato se i ne ciudim sto te je Odiseja "udavila".

Nekoliko puta si naglasiou ovoj temi da od filma ocekujes jedino laku zabavu. E pa Odiseja nije nova americka romanticna komedija koja se sa devojkom gleda uz grickalice i gazirana pica Potrebno je pomalo i ukljuciti mozak.

O&O
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Reshatnayak na korisnoj poruci:
Rockstar (22.3.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com