Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2007, 23:52   #21
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Koliko ja znam potreban je i tv koji podrzava HDTV?
Pa oluja zamisli koliko ljudi kod nas mari za HDTV. Veoma mali broj ljudi, medju njima sam i ja, ali realno da sam ja "vlasnik radnje" ne bi ni ja ulagao u nesto sto nece naici na odziv kod kupaca odmah. Od ove skorije najezde sve jeftinijih televizora vecina domacinstava kod nas je pazarila jeftine televizore koji nemaju ni podrsku za dolby a ne daj boze hdtv, a s druge strane koliko njih ima mogucnost da odvoji 800+ evra za tv ili cak potrebu za necim takvim. Uglavnom samo "krem" (koji ne mari za rts a ni za gledanje tv-a toliko), "geek-ovi" (pogodjena grupacija) i ostale ne moramo ni pominjati jer ih je zanemarljiv broj.
Po mojoj nekoj proceni sa ovim ce se krenuti kod nas sredinom 2009-te, i to ce biti dobro ako se stvore uslovi do tad. Realno dok cena hdtv televizora ne padne ispod 500 evra mala vajda TV stanicama kod nas.
Nicolas je offline  
Stara 26.4.2007, 1:04   #22
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam potreban je i tv koji podrzava HDTV?
Pa oluja zamisli koliko ljudi kod nas mari za HDTV. Veoma mali broj ljudi, medju njima sam i ja, ali realno da sam ja "vlasnik radnje" ne bi ni ja ulagao u nesto sto nece naici na odziv kod kupaca odmah. Od ove skorije najezde sve jeftinijih televizora vecina domacinstava kod nas je pazarila jeftine televizore koji nemaju ni podrsku za dolby a ne daj boze hdtv, a s druge strane koliko njih ima mogucnost da odvoji 800+ evra za tv ili cak potrebu za necim takvim. Uglavnom samo "krem" (koji ne mari za rts a ni za gledanje tv-a toliko), "geek-ovi" (pogodjena grupacija) i ostale ne moramo ni pominjati jer ih je zanemarljiv broj.
Po mojoj nekoj proceni sa ovim ce se krenuti kod nas sredinom 2009-te, i to ce biti dobro ako se stvore uslovi do tad. Realno dok cena hdtv televizora ne padne ispod 500 evra mala vajda TV stanicama kod nas.
nemaju veze geek-ovi i "krem" sa cenom od 800e ista je kao i u svetu i isti je djavo jer svi mi (uglavnom) kuci imamo crt sony trinitrone,sabe,grundige i ostale crt raritete koji su svojevremeno placani i preko 800e
ovo sada je logican tehnoloski napredak,e sad' sto je kod nas krs i lom od kablovske televizije to je druga stvar inace je sve isto (ako gledas samo cenu "tv aparata")
ivke76 je offline  
Stara 26.4.2007, 1:15   #23
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Hocu reci da ce "geek-ovi", tacnije vise zainteresovani ljudi radije odvojiti vecu sumu za uzitak te prirode, da kremu to dodje kao dobar dan i odrzavanje reputacije a ostalima, pa, njima je i ova televizija super, daj kablovsku prosecnom (pa i nadprosecnom, obrazovanom) gradjaninu Srbije i bice prezadovoljan a u ovim uslovima mu nece pasti ni na kraj pameti da odvaja 800 i kusur evra za nov tv pogotovo sto ce mu se i na obicnom poboljsati u neku ruku kvalitet tako da se opet dodje do onoga da RTS jos uvek nema potrebe za tim troskom, s njihove strane gledano naravno. E sad, sto ce do toga doci brzo i sto ce cene HDTV monitora pasti brzo, to je druga stvar ali ako smo mi tek skorije dobili 3g, nalazimo se tu gde se nalazimo po ko zna koji put kao narod u celini, pa onda bas to uvodjenje hdtv-a i nema izgleda da udje u realizaciju skorije.

Edit: Ne opravdavam ja njihove postupke, zalosno je to njihovo ophodjenje, zalosno je i to kako onaj glupavi *ink ispira mozak budalama (dobrodosli na nacionalni dnevnik, pa mislim wtf, jel postoji bre neki zakon koji to regulise, ne mogu tek tako da nadenu ime dnevniku nacionalni kad su privatna televizija i nemaju odobrenja za to), zalosno je koliko brinu o korisnicima, ali jednostavno, gledam nesto unatrag, sta mi tu mozemo, pricom, pa malo, samo da se mi nerviramo, njima smeta kad ih neko udari po dzepu i to je sve. Jedino smisliti nacin za tasko nesto. Ali kako i to, kada se prenosi F1 na HRT-u i na B92 ovi geyevi iz SBB-a iskljuce signal HRT-a. Jel to pise negde u ugovoru, ma pise malo sutra, znaci sikanacija na svakom koraku. Ono u cemu lezi potencijalni spas za nas je osnivanje organizacija za zastitu korisnickih prava, tacnije bandi, kriminalnih grupa, jel su mafioze imale sve devedesetih, jesu, zasto nisu zivi, zato sto su bili glupi, e zamislite visoko organizovane grupe, skupovi intelektualaca, e to bi pomoglo.
Nicolas je offline  
Stara 26.4.2007, 1:58   #24
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam potreban je i tv koji podrzava HDTV?
Pa oluja zamisli koliko ljudi kod nas mari za HDTV. Veoma mali broj ljudi, medju njima sam i ja, ali realno da sam ja "vlasnik radnje" ne bi ni ja ulagao u nesto sto nece naici na odziv kod kupaca odmah. Od ove skorije najezde sve jeftinijih televizora vecina domacinstava kod nas je pazarila jeftine televizore koji nemaju ni podrsku za dolby a ne daj boze hdtv, a s druge strane koliko njih ima mogucnost da odvoji 800+ evra za tv ili cak potrebu za necim takvim. Uglavnom samo "krem" (koji ne mari za rts a ni za gledanje tv-a toliko), "geek-ovi" (pogodjena grupacija) i ostale ne moramo ni pominjati jer ih je zanemarljiv broj.
Po mojoj nekoj proceni sa ovim ce se krenuti kod nas sredinom 2009-te, i to ce biti dobro ako se stvore uslovi do tad. Realno dok cena hdtv televizora ne padne ispod 500 evra mala vajda TV stanicama kod nas.
Sam si sebi odgovorio na pitanje. Svesni smo da je cela stvar jos uvek skupa, da treba sacekati da cene padnu ali da neko treba da pocne celu pricu (RTS) i zainteresuje ljude da kupe novu tehnologiju. Naravno da ce ici polako ali sa padom cena sve ce se omasoviti sto je moras priznati nemoguce ako se nista ne radi na tome. Priznajmo jos jednu stvar, ljudi kod nas kupuju LCD televizor da bi ga okacili na zid i misle da je to zbog toga tako dizajnirano. Najbolji nacin da objasnis neukom nesto je na prakticnom primeru. RTS treba da pruzi jedan takav primer.
Sta mislis koliko bi se HD televizora prodalo u Beogradu kad bi neko prikazivao SP u fudbalu u visokoj definiciji?
oluja je sada online  
Stara 26.4.2007, 1:59   #25
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Hocu reci da ce "geek-ovi", tacnije vise zainteresovani ljudi radije odvojiti vecu sumu za uzitak te prirode, da kremu to dodje kao dobar dan i odrzavanje reputacije a ostalima, pa, njima je i ova televizija super, daj kablovsku prosecnom (pa i nadprosecnom, obrazovanom) gradjaninu Srbije i bice prezadovoljan a u ovim uslovima mu nece pasti ni na kraj pameti da odvaja 800 i kusur evra za nov tv pogotovo sto ce mu se i na obicnom poboljsati u neku ruku kvalitet tako da se opet dodje do onoga da RTS jos uvek nema potrebe za tim troskom, s njihove strane gledano naravno. E sad, sto ce do toga doci brzo i sto ce cene HDTV monitora pasti brzo, to je druga stvar ali ako smo mi tek skorije dobili 3g, nalazimo se tu gde se nalazimo po ko zna koji put kao narod u celini, pa onda bas to uvodjenje hdtv-a i nema izgleda da udje u realizaciju skorije.
Davali su ljudi i ranije 1k za dobar televizor. Vecina nije merilo, oni ce doci na red kasnije kad tehnologija pojeftini. Da bi negde stigao moras da napravis prvi korak.
Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Edit:.... Ali kako i to, kada se prenosi F1 na HRT-u i na B92 ovi geyevi iz SBB-a iskljuce signal HRT-a. Jel to pise negde u ugovoru, ma pise malo sutra, znaci sikanacija na svakom koraku.
To je vec pitanje kupljenih prava za odredjenu teritoriju. B92 (ili koji god vlasnik prava za emitovanje necega) ima pravo da trazi od kablovskih operatera da u vreme emitovanja takvih emisija prekine isto emitvanje na stanicama koje su kupile prava samo za teritoriju drzave u kojoj se i same nalaze. Ala sam ga srocio...
oluja je sada online  
Stara 26.4.2007, 2:19   #26
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

@nikolaS
@oluja
obojica ste apsolutno u pravu ja sam samo hteo da "ukazem" na to da cena "hd ready" tv-a nije uopste velika u odnosu na recimo 72cm crt tv pre 7-8 godina (cak sta vise) a upotrebu mozes naci gde hoces,skystar hd kosta oko 130e sto je opet manje od cifre koju su ljudi davali 2001-2003 za "obican" skystar npr. a sa njim+postojeci tanjir i lnb (ko nema hint: "ovo je sada smesno jeftino") i tv-om od 800e mozes gledati ligu sampiona u 1080p (doduse reskaliranu na 720p na pomenutom tv-u od 800e ali opet drasticno vidljivom kvalitetu jer se razlika na 3+m rastojanja izmedju 1080p i 720p jedva vidi) pa onda recimo h264 ripove u 720p koje sa iole boljim net-om mozes skinuti za par dana itd...itd...naravno kada bi budjavi rts malo pogurao hd signal na kablu recimo masa bi to brze prihvatila ali i ove "pilot" probe su nadajmo se ipak "nesto"
ivke76 je offline  
Stara 26.4.2007, 2:31   #27
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

I jos vaznije po njih opravdali bi delimicno ovu pretplatu koju placamo.
Nicolas je offline  
Stara 26.4.2007, 8:34   #28
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

U HDTV-u se moze uzivati za mnogo manje pare.Za nekih 350e moze se kupiti 22" LCD monitor koji radi u skoro 1080p(1050 u stvari) i dodati neku karticu koja ce racunar osposobiti za prijem HDTV sadrzaja i za pristojne novce dobijemo dobar monitor i HDTV.I opet RTS je prepreka.Da se ne lazemo 65% pretplate nije naivna suma ako se uzme u obzir da postoji 2 miliona pretplatnika pa puta 300din pa sami izracunajte.Tijanica necu da kometarisem dovoljno je samo pogledati primer SOKOJ-a kome duguju oko 30 miliona dinara jer emituju spotove domacih izvodjaca koje nisu platili a Tijanic izjavljuje da su iz SOKOJ-a lopovi.Covek je neverovatan ali opet on nije tema ove price mada smatram da dokle god on bude na celu RTS mi HDTV necemo videti.Kada bolje razmislim mozda je tako i bolje jer sav taj novac odlazi na sta?Nacionalna televizija treba da se ugleda na recimo BBC Prime a ne na americke televizije.Treba samo pogledati programsku semu BBC-a i pogledati RTS-ovu...razumem da BBC ima mnogo vise ljudi koji placaju pretplatu ali opet to nije opravdanje za 24 casa svadba i slicne emisije.Ako ce ovakva programska sema ostati onda bolje da ne uvode HDTV jer ne zelim da gledam Zikinu sarenicu u visokoj rezoluciji.
Mario Pavićević je offline  
Stara 26.4.2007, 10:15   #29
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Slicna tema je pre par meseci pokrenuta i na forumu RTSa. Sto je jos vaznije, cak je i stigao odgovor od inzinjerske i tehnicke ekipe RTSa (sto je neuobicajena stvar na tom forumu).

http://ww1.rts.co.yu/forum/prikaz_po...1&PorukePage=1

Receno je da je vec nabavljena odredjena HDTV oprema kao i da se eksperimentise sa njom. Takodje je receno da se postavljaju pitanja i predlozi, pa ce tehnicka sluzba odgovoriti na njih.

Ko zna? Jednom su vec odgovorili. Mozda to urade ponovo.
Marko Belsak je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Belsak na korisnoj poruci:
oluja (26.4.2007)
Stara 26.4.2007, 10:32   #30
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

I stand corrected...
Citat:
Poštovani učesnici,

Tehnika RTS-a radi punom parom... mašina je u punom pognu, pune su ruke posla, glave planova, džepovi... nažalost, džepovi nisu puni para, ali... No, da ne dužim, ja novinar, koji zna ništa o svemu, već prepustim ovaj topik našim stručnjacima od tehnike koji znaju - sve. Tekt su pisali vodeći ineženjeri iz Studijske i iz Emisione tehnike:

Postovana gospodo,

Ovom prilikom nije nam cilj da učesnicima foruma objašnjavamo šta je to HD televizija i koje su njene prednosti, već da kažemo nešto o planovima RTS-a za proizvodnju i emitovanje HD programa.

Radio Televizija Srbije, kao i svaka druga ozbiljna televizija u današnje vreme, razmišlja o uvodjenju novih tehnologija u proizvodnji i emitovanju programa.

Planovi za početak proizvodnje programa i njegovo emitovanje u HD-u postoje i načinjeni su neki konkretni koraci.

Kupljen je jedan broj kamkordera koji rade u HD formatu kao i druge opreme koja je HD ready. Sva nova oprema čija se kupovina planira biće HD ili HD ready. U narednom periodu od dve godine planira se opremanje velikog produkcionog studija HD opremom kao i opremanje režija za emitovanje koje će biti HD ready. Što se tiče proizvodnje programa, planira se mogućnost produkcije u HD-u, pa čak i po cenu down konverzije u SD do početka emitovanja HD-a, čime ćemo početak emitovanja HD-a dočekati sa sopstvenim emisijama snimljenim u HD formatu. Sve ovo zahteva velika finansijska ulaganja tako da se naš napor za prećenje tehnološkog razvoja komplikuje činjenicom da RTS ima ograničena finansijska sredstva i tempo uvodjenja novih tehnologija zavisi od priliva tih sredstava.

Želimo da napravimo razliku između proizvodnje programa u visokoj definicij i emitovanja takvog signala preko mreže zemaljskih TV predajnika.

Oprema za proizvodnju programa u HD formatu je odavno raspoloživa i, po ceni, približila se vrhunskoj opremi u SD formatu.

Što se tiče emitovanja HD siganala preko zemaljskih TV predajnika, dugo godina je postojao problem ograničemog broja TV kanala i velikog protoka koji je HD signal zahtevao. I kada je započelo digitalno emitovanje TV preko mreže zemaljskih predajnika (DVB-T), zahvaljujući MPEG 2 standardu za kompresiju, emitovani su programi ( do 6 programa na jednom TV kanalu) u SD formatu jer je HD signal zahtevao ceo TV kanal. Tek daljim razvojem standarda za kompresiju signala (MPEG 4) postalo je komecijalno isplativo da se HD signali emituju kroz mrežu zemaljskih predajnika. Počeli su eksperimenti širom Evrope i u nekim zemljama već imamo stalne HD servise. Imajući sve pomenuto u vidu, RTS palnira da početkom 2008.godine započne sa pilot projektom emitovanja HD signala i paketu sa SD signalima, o čemu je bilo reči na poslednjem TELFOR-u.

Tenika RTS-a

S poštovanjem,

forum administrator
...ili samo pocnu nesto pa nikad ne nastave kao DVB-T.
oluja je sada online  
Stara 26.4.2007, 12:12   #31
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ceo svet se trudi da što brže usvoji nove standarde a mi izgleda želimo da idemo unazad. Izgleda da su glavonje opet umesto nas odlučile da nam to nije potrebno.
Ma nisu odlucile da nam nije potrebno, nego su odlucile da pare preusmere u druge tokove....a sobzirom da niko bez para nece nista da pipne, sve je jasno.
Shang Tsung je offline  
Stara 26.4.2007, 12:59   #32
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
I jos vaznije po njih opravdali bi delimicno ovu pretplatu koju placamo.
Ti im placas pretplatu, Je nemam nameru, ako mogu neka mi iseku signal
Predrag Stankovic je offline  
Stara 26.4.2007, 13:44   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
nemaju veze geek-ovi i "krem" sa cenom od 800e ista je kao i u svetu i isti je djavo jer svi mi (uglavnom) kuci imamo crt sony trinitrone,sabe,grundige i ostale crt raritete koji su svojevremeno placani i preko 800e
ovo sada je logican tehnoloski napredak,e sad' sto je kod nas krs i lom od kablovske televizije to je druga stvar inace je sve isto (ako gledas samo cenu "tv aparata")
U pravu si.Evo pre 22 godine moj bivsi TV grundig 51cm je placen ravno 2300marakai stigao je ovde vozom,tj podignut na carini i kupljen preko kataloga direktno iz Nemacke.A evo gde RTS trosi nase pare:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Ovcar.JPG
Viđeno:	63 puta
Veličina:	93,5 KB
ID:	7593  
todos je offline  
Stara 26.4.2007, 17:29   #34
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
A evo gde RTS trosi nase pare:
Necemo sad da sirimo temu gde sve RTS ulaze pare, dobro je dok nesto novo grade... i rade.
oluja je sada online  
Stara 14.5.2007, 19:59   #35
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Sad ce RTS morati da ubrza HDTV pripreme zahvaljujuci Serifovicki i prenosu Evrovizije sledece godine
oluja je sada online  
Stara 14.5.2007, 20:08   #36
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ti im placas pretplatu, Je nemam nameru, ako mogu neka mi iseku signal
Kao neko ko se malo bavio pravnim sistemom nase zemlje samo cu da ti kazem da postoji nesto sto se zove verodostojna isprava (na primer racun da nisi platio godinu dana).

Sa takvom verodostojnom ispravom (racunom) RTS preko suda trazi izvrsenje naplate. Ti mozes da ne platis i tada ali onda ti salju iz suda ljude koji vrse procenu tvoje imovine radi prinudne naplate. Cak iako nemas nikakve imovine (sto je prosto skoro nemoguce) imaju mogucnost da ti novcanu kaznu pretvore u ekvivalent u smislu izdrzavanje zatvorske kazne. Jedan dan u zatvoru vredi nesto smesno tipa 200 dinara tako da godinu dve dana neplacanja + kamata moze da izadje jako dug period za obicnu pretplatu na tv.

E sad moguce je da to nece da rade, ali da mogu - mogu.
genius je offline  
Stara 14.5.2007, 21:08   #37
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Kao neko ko se malo bavio pravnim sistemom nase zemlje samo cu da ti kazem da postoji nesto sto se zove verodostojna isprava (na primer racun da nisi platio godinu dana).

Sa takvom verodostojnom ispravom (racunom) RTS preko suda trazi izvrsenje naplate. Ti mozes da ne platis i tada ali onda ti salju iz suda ljude koji vrse procenu tvoje imovine radi prinudne naplate. Cak iako nemas nikakve imovine (sto je prosto skoro nemoguce) imaju mogucnost da ti novcanu kaznu pretvore u ekvivalent u smislu izdrzavanje zatvorske kazne. Jedan dan u zatvoru vredi nesto smesno tipa 200 dinara tako da godinu dve dana neplacanja + kamata moze da izadje jako dug period za obicnu pretplatu na tv.

E sad moguce je da to nece da rade, ali da mogu - mogu.
Potpuno si u pravu.Dokle god budemo nisko razmisljali bice nam samo gore.Inace RTS je i meni omrazena,i bez obzira na njihove jako jadne usluge ne pada mi na pamet da ne placam pretplatu.Ali vidite ima i dobrih najava.Euro song je bio taj.Uzivao sam u toj novoj vrsti signala,da su mi i lose pesme izgledale super.
todos je offline  
Stara 14.5.2007, 21:39   #38
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Da li je neophodno imati neku posebnu TV karticu da bi se primio signal u vecoj rezoluciji ?
genius je offline  
Stara 14.5.2007, 23:31   #39
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Da li je neophodno imati neku posebnu TV karticu da bi se primio signal u vecoj rezoluciji ?
Svaka kartica i prijemnik (kao satelitski risiver) koji ima oznaku DVB-T moze da primi digitalni zemljani (preko obicne antene) signal koji emituje RTS (u Beogradu). Ovo vazi i za HD signale koji se emituju preko zemaljskih predajnika ako su u mpeg2 formatu.

Satelitski HD signal preko odgovarajuceg risivera ili Sky Star HD kartice za komp. http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=15406
oluja je sada online  
Stara 14.5.2007, 23:38   #40
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Aha... Mada ja jos uvek koristim SBB tako da uglavnom zavisim od toga sta oni puste kroz zicu...
genius je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com