Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji je po vama bolji:
Avast 4.8 Professional 6 16,22%
Avast 5.0 31 83,78%
Glasova: 37. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2010, 21:55   #21
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Kao da uporedjujemo Win 2000 sa Windows 7. Eh da je sad tu Brana On bi nas ubedio da je dobri stari 2000 bolji
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2010, 23:49   #22
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Moj zakljucak:
Testirao sam stari 4.8 PRO, 5.0 free i 5 Internet Security!
Avast pro 4.8 je dosta bolji od free verzije, prvo: nikad ono besplatno nece biti bolje od onoga placenog! PRO je dosta bolji od HOME (free), ima dosta prednosti! Sto se tice Avast 5.0 Internet Security, on je najbolji, donosi sve u paketu (firewall, web zastitu, anti-virus...)
Krajnje moje poredjenje je:
Avast 4.8 Home = Avast 5 Free = sr*nje
Avast 4.8 Pro = Avast 5 Internet Security = dobro.
Avast je dobro napravio ovu situaciju, Avast IS je nadogradjeni 4.8!
A free je free i uvek ce biti losije od profi programa!
Mogu reci 5.0 je mozda bolji ali samo Internet Security verzija! Free verzija je daleko slabija po zastit od 4.8 Pro verzije!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na korisnoj poruci:
aca2568 (27.6.2010)
Stara 27.6.2010, 0:19   #23
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Delimicno si upravu .
1 Definicija za viruse je ista 2 firewall na win 7 ili neki besplatni program mogu da se nameste i da pruza i bolju zastitu od avastovog firewalla .
3 Sve uskracene funkcije se mogu nadomestiti drugim programima cesto i bolje .
Nema sumnje da je i KIS 2011 malo korisniku koji ne zna da se cuva kad tad ce neka gamad proci.
Iskusnom korisniku je avast 5 ili avira sve sto mu treba .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 3:01   #24
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Citat:
Fiky kaže: Pregled poruke
Avast 4.8 Home = Avast 5 Free = sr*nje
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 8:34   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
3 Sve uskracene funkcije se mogu nadomestiti drugim programima cesto i bolje .
Iskusnom korisniku je avast 5 ili avira sve sto mu treba .
E, to je pravi razlog koriscenja besplatnih AV resenja. U svom delokrugu ima zaista dobrih (AVAST Avira) Postoje takodje besplatna resenja koja kompletiraju paket zastite pored firewalla i AV-programa. Ja sam uvek za legalno resenje kada je zastita u pitanju a kako je moguce naci 2-3 programa koji me uspesno stite (AV, firewall i malware antispyware programi) cak zajedno i bolje od placenog softvera "security all in one" tipa ne vidim zasto bih placao za paket "sve u jednom".
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 16:54   #26
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

@aca2568:

Ajd ovako, neko ko koristi Avast dovoljno dugo i ko je imao prilike da vidi i prethodne verzije u oba izdanja kao i današnji Avast 5.

Citat:
Razlika izmedju Avast 4.8 home i Professional je velika:
1. Avast pro ima u sebi MREZNU ZASTITU i WEB ZASTITU koju nema home verzija. A bez web zastite ici na internet uposte nije bezbedno.
2. Taodje Avast 4.8 pro ima BLOKIRANJE SKRIPTI koja dopunjuje zastitu na internet exploreru.
3. Sa Avastom pro mozete da zakazete skeniranje racunara pre nego sto se sistem podigne.
Oko tačke 1: Mrežna zaštita? Koja je to prednost? Možda nešto u firmi, ali kod kućnog korisnika pa čak i da ima mrežu, to nije nikakva prednost. Web zaštita? Koja je to web zaštita? Situacija kad te Avast obavesti da je sajt maliciozan? To je imala i free verzija 4.8, dakle, nije to neka razlika, tačnije nije tačna razlika.
Tačka 2 je još više pod znakom pitanja. U svakom sučaju, najvećem broju ljudi koji su se malo obavestili o sigurnosti, explorer davno j eprestao da bude sredstvo koje oni koriste. Prešli su na druga rešenja. Za njih to nije nešto bitno. I po pravilu, ima i drugih načina koji su verovatno i bolji da se odradi taj posao. Mišljenje mnogih, pa i moje, da taj modul nije biio nešto naročito ni odrađen ni bitan.
Tačka 3 je tek glupost, sve verzije avasta imaju skeniranje pri dizanju sistema, to je uvek bilo njihova dobra strana i nikad ni u jednoj verziji ona nije falila.

@Fiky:

Obe verzije avasta serije 5, dakle i PRO i Free koriste isti engine i iste baze nadopuna. Dakle, ista heuristika, isti engine reaguje na iste stvari isto, ista baza štetočina kaže šta je štetočina a šta ne. Najbolje da lepo odemo na sajt Avasta pa da vidimo šta avast kaže o svemu ovome:

http://www.avast.com/free-antivirus-download#tab2

Dakle, ovde smo na upoređenju dotičnih rešenja. I šta vidimo, prednosti drugih:

1) Silent Firewall

Dakle rešenje koje u IS verziji ima integrisan firewall. Nešto što svaki komp bi trebalo da ima. Ima dosta dobrih besplatnih firewalll rešenja na netu, koja verovatno rade bolje ili u najgorem delu priče isto ko i integrisano rešenje Avasta. Kome je to bitno? Jedino onima koji žele rešenje out off box i nećé da se malo pomuče

2) Antispam

Vezan za mail-ove, dakle anti spam filter. Koliko je to danas bitno kad velika većina rešenja tipa GMail ima tako nešto već na serverima? Ili kad velika većina programa za mail ima tako nešto ili out off box ili kao dodatak njima? I iskreno, svaki od tih sistema traži učenje, veliki uzorak, a sve to znači da traži vreme, nešto što mnogo ljudi neće da radi..

3) avast! Sandbox

Malo Google i eto besplatnog rešenja sandboxa. I praktično pitanje: ko ga koristi? Ja sam na xx računara ljudima stavljao sadbox, objašnjavao kako radi, zašto je dobra stvar ... I šta misliš koliko je puta pokrenut pošto smo to završili? Nijednom.

4) Script Shield

Citat:
Detects malicious scripts hidden in internet web pages and prevents them from running and hijacking or potentially causing damage to your computer (Internet Explorer only, 32-bit only).
Opet, samo jedan program, jedna verzija, i tu je kraj. Ko želi, to će da reši i sa drugimm programom. Pitanje, koliko ovo pomaže onima koji danas koriste Firefox, Operu, Chrome, neke verzije bazirane na nekoj od prethodno pomenutih rešenja? A ovi postaju sve veći igrači u ovom delu igre. Koliko nekome kao ja, ko pokrene IE jedino na početku kad instalira sistem, da skine Firefox jer mi za išta drugo ne treba, koristi ovako nešto? Koja je to prednost koju dobijam a za koju treba da platim kao wow funkciju?

5) Command-line scanner

Divna prednost. Na ovom forumu, 90% ljudi ne zna ni kako da uđe u Command Prompt, a kamoli da nešto pokrene preko njega.

Dodaću van spiska i ovo:

6) Faster updates

Može biti korisno, mada ja nikad sa Avastom nisam imao problema oko brzine updatea. Kome treba update baze na svakih sat vremena, može biti da će nešto da mu znači. Meni ne. I većini korisnika ne.

Dakle, gde je tolika prednost koju ima PRO vezija u odnosu na recimo jednu Free kombinaciju tipa Avast free+ Commodo+ Sandboxie + Firefox sa nekom od scrip blocking ekstenzija? Čak i za neiskusnog korisnika, ovo rešenje nije ništa manje korisno ili manje dobro od all in one rešenja ISa iz avasta. Uostalom, i na mnogo mesta na blogu i na svom forumu, Avast tim je uvek govorio da je razlika između free i plaćene verzije programa u delu koji je vezan za antivirus deo nikava, da je razlika u tome da li želiš ili ne želiš da se malo pomučiš. I jedna molba, pre nego što ispišete toliko pametnih stvari i date neku izjavu, daj bar malo prođite sajtovima proizvođača, i vidite razlike i o njima dobro razmislite.

A što se tiče pitanja razlike 4.8 i 5, ona je jasna: bolja je 5-ca, razlog je vrlo prost. Ona je novije rešenje kojeime novi i dosta dugo i podrobno testiran novi engine koji se ponaša bolje od prethodnog. Ona je ono što je u upotrebi sledećih nekoliko godina, na nju se od danas obraća skoro sva pažnja, ona se unapređuje, dakle, ona je ono što daje danas maksimum sigurnosti za korisnika. 4.8 verzija je na umoru, dobro je radila dok je radila, vreme joj je za penziju. Uz malo klikova i malo vremena, imaće se isto rešennje kao i kod IS verzije, dakle, ništa manje sigurno od njega za normalnog korisnika.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
DAKINS (28.6.2010), Djordje Turjacanin (4.7.2010), doctor (27.6.2010), Laskaris (28.6.2010), Lich_king2 (27.6.2010), NIx Car (27.6.2010), Picard (27.6.2010), ZoNi (27.6.2010)
Stara 27.6.2010, 17:19   #27
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Nisam znao sta je Sandbox, vidim da je itekako korisna stvarcica. Instalirao sam Sandboxie i radi sjajno.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 23:09   #28
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Sandbox je mnogo korisna stvarčica pogotovu kad neko surfuje netom. Ili ako niste sigurni u neki program ili lek i sl, jednostavna izolovana okolina koja štiti sistem. Problem je što mnogo ljudi ne zna za to, a i oni koji znaju za njega, iz čiste lenjosti ga ne koriste. A iskreno, niti je zahtevan, niti prevelik, niti je komplikovan. Mada mi je drago da je celo gornje pisanije imalo lep efekat i da je nekome pomoglo, da bar više ljudi bude zadovoljno ko ti, meni bi bilo mnogo draže .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 16:06   #29
aca2568
Veteran
 
Član od: 27.6.2009.
Poruke: 540
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aca2568
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@aca2568:

Ajd ovako, neko ko koristi Avast dovoljno dugo i ko je imao prilike da vidi i prethodne verzije u oba izdanja kao i današnji Avast 5.



Oko tačke 1: Mrežna zaštita? Koja je to prednost? Možda nešto u firmi, ali kod kućnog korisnika pa čak i da ima mrežu, to nije nikakva prednost. Web zaštita? Koja je to web zaštita? Situacija kad te Avast obavesti da je sajt maliciozan? To je imala i free verzija 4.8, dakle, nije to neka razlika, tačnije nije tačna razlika.
Tačka 2 je još više pod znakom pitanja. U svakom sučaju, najvećem broju ljudi koji su se malo obavestili o sigurnosti, explorer davno j eprestao da bude sredstvo koje oni koriste. Prešli su na druga rešenja. Za njih to nije nešto bitno. I po pravilu, ima i drugih načina koji su verovatno i bolji da se odradi taj posao. Mišljenje mnogih, pa i moje, da taj modul nije biio nešto naročito ni odrađen ni bitan.
Tačka 3 je tek glupost, sve verzije avasta imaju skeniranje pri dizanju sistema, to je uvek bilo njihova dobra strana i nikad ni u jednoj verziji ona nije falila.

@Fiky:

Obe verzije avasta serije 5, dakle i PRO i Free koriste isti engine i iste baze nadopuna. Dakle, ista heuristika, isti engine reaguje na iste stvari isto, ista baza štetočina kaže šta je štetočina a šta ne. Najbolje da lepo odemo na sajt Avasta pa da vidimo šta avast kaže o svemu ovome:

http://www.avast.com/free-antivirus-download#tab2

Dakle, ovde smo na upoređenju dotičnih rešenja. I šta vidimo, prednosti drugih:

1) Silent Firewall

Dakle rešenje koje u IS verziji ima integrisan firewall. Nešto što svaki komp bi trebalo da ima. Ima dosta dobrih besplatnih firewalll rešenja na netu, koja verovatno rade bolje ili u najgorem delu priče isto ko i integrisano rešenje Avasta. Kome je to bitno? Jedino onima koji žele rešenje out off box i nećé da se malo pomuče

2) Antispam

Vezan za mail-ove, dakle anti spam filter. Koliko je to danas bitno kad velika većina rešenja tipa GMail ima tako nešto već na serverima? Ili kad velika većina programa za mail ima tako nešto ili out off box ili kao dodatak njima? I iskreno, svaki od tih sistema traži učenje, veliki uzorak, a sve to znači da traži vreme, nešto što mnogo ljudi neće da radi..

3) avast! Sandbox

Malo Google i eto besplatnog rešenja sandboxa. I praktično pitanje: ko ga koristi? Ja sam na xx računara ljudima stavljao sadbox, objašnjavao kako radi, zašto je dobra stvar ... I šta misliš koliko je puta pokrenut pošto smo to završili? Nijednom.

4) Script Shield



Opet, samo jedan program, jedna verzija, i tu je kraj. Ko želi, to će da reši i sa drugimm programom. Pitanje, koliko ovo pomaže onima koji danas koriste Firefox, Operu, Chrome, neke verzije bazirane na nekoj od prethodno pomenutih rešenja? A ovi postaju sve veći igrači u ovom delu igre. Koliko nekome kao ja, ko pokrene IE jedino na početku kad instalira sistem, da skine Firefox jer mi za išta drugo ne treba, koristi ovako nešto? Koja je to prednost koju dobijam a za koju treba da platim kao wow funkciju?

5) Command-line scanner

Divna prednost. Na ovom forumu, 90% ljudi ne zna ni kako da uđe u Command Prompt, a kamoli da nešto pokrene preko njega.

Dodaću van spiska i ovo:

6) Faster updates

Može biti korisno, mada ja nikad sa Avastom nisam imao problema oko brzine updatea. Kome treba update baze na svakih sat vremena, može biti da će nešto da mu znači. Meni ne. I većini korisnika ne.

Dakle, gde je tolika prednost koju ima PRO vezija u odnosu na recimo jednu Free kombinaciju tipa Avast free+ Commodo+ Sandboxie + Firefox sa nekom od scrip blocking ekstenzija? Čak i za neiskusnog korisnika, ovo rešenje nije ništa manje korisno ili manje dobro od all in one rešenja ISa iz avasta. Uostalom, i na mnogo mesta na blogu i na svom forumu, Avast tim je uvek govorio da je razlika između free i plaćene verzije programa u delu koji je vezan za antivirus deo nikava, da je razlika u tome da li želiš ili ne želiš da se malo pomučiš. I jedna molba, pre nego što ispišete toliko pametnih stvari i date neku izjavu, daj bar malo prođite sajtovima proizvođača, i vidite razlike i o njima dobro razmislite.

A što se tiče pitanja razlike 4.8 i 5, ona je jasna: bolja je 5-ca, razlog je vrlo prost. Ona je novije rešenje kojeime novi i dosta dugo i podrobno testiran novi engine koji se ponaša bolje od prethodnog. Ona je ono što je u upotrebi sledećih nekoliko godina, na nju se od danas obraća skoro sva pažnja, ona se unapređuje, dakle, ona je ono što daje danas maksimum sigurnosti za korisnika. 4.8 verzija je na umoru, dobro je radila dok je radila, vreme joj je za penziju. Uz malo klikova i malo vremena, imaće se isto rešennje kao i kod IS verzije, dakle, ništa manje sigurno od njega za normalnog korisnika.
Replika
Tacka 1:
Mrezna zastita je kad su vise racunara umrezena, a jedan je glavni (server). E od njega drugi racunari uzimaju failove i Avast 4.8 pro (5, free, pro, internet security) sadrze. To je bitna razlika izmadju 4.8 free (home) i 4.8 pro.
Web zastita sluzi da kad otvorim sajt ako je sajt zarazen on ne pusti virus u raunar, vec ga odmah blokira i ne dozvoljava da se ode na sajt.
Tacka 2:
Slazem se da nije neko veliko znacenje sto pro verzija ima blokiranje skripti, ali da apsolutno ne treba ne bi je stavili.
Tacka3:
Tacno je da Avast 4.8 free ima zakazivanje skeniranja pre podizanja sistema, ali nema opcije za nivo skeniranja, niti za stavljanje u kovceg. Znaci ako podesite skeniranje pre podizanja sistema ne mozete da birate nivo skeniranja ni akciju (po defaultu je brisanje infekcije).
@Fiky:
Napisao si obe verzije avast, a Avast ima tri verzije petice:
1. Avast 5 Free (HOME)
2. Avast 5 Pro
3. Avast 5 internet Security
Evo pogledajte ovde koju prednost avast placena verzija ima: http://www.avast.com/free-antivirus-download#tab2
Tj. na Srpskom:
-Zastita na na web stranicama
-Zastitni (vatreni) zid
-Blokira Spam poruke
-Zastita 3 racunara
Evo to je opsta razlika izmadju besplatne verzije i placene.
Neznam sat vise ima da se prica, to su te razlike. I kad platite verziju ona vam ne garantuje 100% zastitu, tako da sam korisnik je najbolja zastita uz antivirus. Dobra je kombinacija antivirus uz neki anti-spyware (npr. Super Anti-spyware).
aca2568 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aca2568 na korisnoj poruci:
Aleksandar1 (5.8.2010)
Stara 28.6.2010, 17:48   #30
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Volimo repliciranje

Iskreno rečeno, pominjati free verziju 4.8 je glupost jer nje više nema, ima samo verzija 5 i ona ima sve pomenuto ko i 4.8 pro ranije. Inače, danas verzija PRO je vrlo neisplatljiva, to je free sa dodatkom sandboxa. Uzmi free i stavi Commodo kao firewall i dobijaš i sandbox free. I plusi firewall, i sve besplatno.

Slažem se da nema nekih podešavanja boot skeniranja kod free verzije. Mada ona radi ono što je def podešavanje. A def podešavanje kod avasta je brisanje ne slanje u kovčeg, i to je na mnogo mesta kritikovano i novi korisnici upozoravani da to podešavanje promene u slanje u kovčeg. Inače, ne mogu da ti kažem kakva su podešavanja na verziji 5 jer boot scan radi samo na 32 bitnim sistemima a ja ima 64bitni pa .... Dakle, treba tu još malo rada .

Pretpostavka: Zastita na na web stranicama = Enjoy worry-free web surfing a to je = sandbox ako pogledamo ono dole napisano. Sve ja napisa u postu gore.

Blokiranje skripti na jednom programu (IE) i to samo 32 bitni? Je li se ti to šališ kad navodiš ko nešto bitno? Mislim, da je za sve aktuelne programe odrađen posao pa ajde, ovako, to više izgleda ko ajd da pravdamo nekako cenu.

Jedino što ima nekog smisla je deo da mogu da instaliram njega na 3 računara kod kuće, pa me cena tad iznosi 20 dolara po kompjuteru. Lepa potez, priznajem, mada na jenom kompu je to neisplatljivo. Svakome se isplati da žrtvuje malo vremena i nekoliko klikova i da mu ostane u džepu 60 dolara. Da imam 3 računara, i da kupujem na akciji ko sada kad licenca važi 2 godine, tad bi mi se i isplatilo, ovako .... Neka meni 60 dolara u džepu .

I slažem se, nijedan AV ili IS paket neće nikad nikome dati i 100% zaštitu, glavna tačka je sam korisnik. Ko želi da uštedi pare, može uz malo posla da to reši na zadovoljavajući način i da ima sigurno isto siguran sistem ko i plaćena verzija. Nema razloga da se od ovoga pravi bauk i da se izjavljuje da je plaćeno rešenje ko zna koliko bolje od besplatnog.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 20:15   #31
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Dok sam koristio 4.8 imao je sva podešavanja za boot-scan... Mislim na biranje akcije i podešavanje nivo osetljivosti skenera... Ne znam o čemu pričate
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 22:42   #32
aca2568
Veteran
 
Član od: 27.6.2009.
Poruke: 540
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aca2568
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

danas sam instalirao drugu Windows i ubacio Avast 5. Pa Avast 5 u sebi sadrzi vecu zastitu nego 4.8 pro verzija.
Moji su pozitivni utisci za Avast 5, mada imam jednu manu. Zasto nisu zadrzali originalni izgled, nego kopiraju noviji?
aca2568 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 23:29   #33
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

ne razumem pitanje....kako to mislis nisu zadrzali stari izgled? ako mislis na GUI odgovor je jednostavan: nepreglednost
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 11:54   #34
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Pa gui Avasta 5 je svetlosnu godinu ispred 4.8i onog playerolikog..OK, postojali su skinovi koji su popravljali stvar. Svejedno, verzija 5 ima jedan od najlepsih GUI-ja na trzistu AV softvera uopste.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 14:34   #35
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Ahm ti ako volis GUI music player-a ne znaci da svi vole da im AV ima GUI mp.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 0:33   #36
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

avast 5 je majkaaa dostaa poboljsanja na odnosu sa starom verzijom 4.8 dosta bolje skiniranje i redovan update .sa zone alarmom radi kao majka
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 14:26   #37
FRANKENSTEIN
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: SD
Poruke: 133
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

ikonica koja stoji u taskbar-u, kada sam strelicom misa presao preko pise: attention, your sistem in not fully protected....uzmem da skeniram sa full system scan i kada je zavrsio nije bilo virusa, nego pise da fajl koji se nalazi c/program files/alwil-softvare/avast5/defs/100900200/algo.dll, ista lokacija samo na kraju aswcmnb.dll, aswcmnis.dll, aswcmnos.dll, aswengin.dll, aswscan.dll, to je sve, anti virus je avast 5 free, registrovan sam besplatno?
sta je upitanju?
FRANKENSTEIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 15:00   #38
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

skeniraj sa malwarebytes anti malware www.malwarebytes.org
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 18:35   #39
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Avast moze da se poredi jedino sa Avastom, posto je anti virus krsina
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 20:11   #40
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Avast 4.8 Pro VS Avast 5

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Avast moze da se poredi jedino sa Avastom, posto je anti virus krsina
na osnovu cega si to zakljucio?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, avast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
avast! vs AVG Alan Zaštita 61 4.2.2010 23:01
Avast poludeo? Win32:Delf-MZG Ekiman Zaštita 20 27.12.2009 21:39
Update avast! Rajko92 Zaštita 2 16.8.2008 22:47
Avast vs NOD32 Che_ Zaštita 82 4.12.2007 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com