Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2009, 22:10   #181
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

ma meni to iskrsne tako... na svakih pola sata. voleo bih ja da mogu tako zuuu pa da cujem nego jbg... al eto sad cu da sklopim jedan sastavcich, samo za tebe. (inace kaze profesorka da sam talenat za to) Najveci problem kod vrazijeg ubuntu mi je to sto mi konstantno menja resolv.conf file koji sadrzi dns-ove stalno moram da ih menjem na neobeeove. drugo izgleda da ne pamti bas dobro ni podesavanja u mozilli (realno od aplikacija na ubu. nju najvise koristim) onaj problem sa home sam lepo otklonio. pidgin (chat program u ubu.) me za**bava. lepo ja napravim account i cak i radi lepo ali 15 sec. onda izbaci i kao da nema nikakvog accounta... moram pravim ponovo... hocu da prosirim particiju za linux, ali nijedan od programa koje sam dosad skinuo nije tako dobar da radi sa particijama ono sta ja hocu. imo sam nekad davno jedan bas dobar mogo sa particijama sta god hteo... i da zongliram. trenutno imam paragon jedan drugi professional, avaj. acronis... ma kakvi. EASEUS... C.
jok. e a sad imam swap particiju od stare instalacije u. i od nove al kako da znam koja je koja pa koju da prosirim ili koju da skrljam skroz u "cast" druge.
e volo bi da mi date malo neke linkove da skinem dobre programe za u. posto je poprilicno go. da malo lakse prezivim tu krizu sa W. na U. ... nervira me sto nece ni mp3 da pusti djubre jedno. ko resi sve ovo gajba lava .
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 22:50   #182
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Prvo pastuj ovo u terminal i lupi enter.
Kod:
sudo wget http://www.medibuntu.org/sources.list.d/`lsb_release -cs`.list --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list; sudo apt-get -q update; sudo apt-get --yes -q --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring; sudo apt-get -q update
Zatim ovo:
Kod:
sudo apt-get update && sudo apt-get install medibuntu-keyring && sudo apt-get update

Za muziku
instaliraj Banshe preko Add/Remove.

Za filmove, flash i javu
Odes do Synaptic-a (System/addministration/Synaptic) i potrazi paket "ubuntu-restricted-extras" pa ga instaliraj. Od palyera vec imas totem, a mozes da dodas i MPlayer, VLC... pogodi kako.

Mozes i da dodas w32 kodeke:
Kod:
sudo apt-get install w32codecs
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
stepanov (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 23:00   #183
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

ok. sta je sta? mislim da znam sta da ocekuj nakon ovih neredbi... da znam da li su uspele ili ne.
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:05   #184
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Prva dva su za Medibuntu repozitorijume, mora da se dodaju ako hoces da imas sav softver dostupan u Synaptic-u. Ako uspe, pojavice se u System - Softvere Sources..

Druga dva zavise od prva dva. I pise sta je sta. Posle naredbe treba da ukucas Y (kao Yes) gde trazi, da sacekas da zavrsi, a onda probaj filmove i muziku jel rade.

Mozes da procitas ovo ako ti nije jasno https://help.ubuntu.com/community/Medibuntu
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:13   #185
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

ok... hvala ali nista od gajbe...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 8:41   #186
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Evo ideje, Stepanov, druže mladi, prati rad ekipe korisnika linuxa pod nazivom LUGoNS. Ovi momci iz Novog Sada povremeno organizuju tzv. Install Day kada možeš svoju mašinu odneti kod njih da ti se instalira linux koji hoćeš. Tu možeš na licu mesta i iz prve ruke da se upoznaš sa procedurom, a i da razjasniš sve nedoumice.
Ova tema mi pomalo počinje ličiti na igru gluvih telefona...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 10:53   #187
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Hahahaha, toto, dobar savet. Ja taman hteo da mu napišem kako sam sutra u NSu oko škole nešto, ali ne znam da li ću imati vremena da odradimo taj Ubuntu kako treba.

stepanov, pošalji mi broj mobilnog na privatnu poruku, pa ti javim sutra u toku prepodneva da li mogu da navratim.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 15:49   #188
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Kada režeš bootabilne diskove uvek je dobro pokušati sa CD RW prvo. Ja sam narezao Parted magic na njega i šljakao je iz prve. ( burn image to disk kao što je rečeno)
Ako se kortisti treba voditi računa o tome gde se koja particija nalazi jer linux particiju ćeš moći da povećaš samo na uštrb onih koje se nalazi na disku do nje. Takođe nikad se ne radi više od jedne operacije istovremeno, pa tek kada se ona završi ( recimo tek kada završiš smanjenje jedne particije ideš na formatiranje nove ) ide se na sledeću. Time se smanjuje mogućnost greške a i potrebno vreme se može bolje iskoristiti da se sve završi iz više puta nego iz jednog.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 16:13   #189
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

evo sad sam narezao na jedan rw pa na drugi rw ali ista prica: bootuje se i onda zapuca... kad izaberem jednu od prve tri opcije, pojavi mi se neka zivotinjica u uglu i ne mrda dalje nista. stvarno bi mi trebao jedan dobar partitioner. ovi dole navedeni prosto nisu dorasli ovome... neki i neprepoznaju ext3 particije..
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 17:28   #190
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

Ajde ovako:
1.proveri md5sum ovako: otvoriš konzolu u folderu gde ti je neraspakovani fajl pa kucaš md5sum pmagic-4.2.iso.zip (ako si taj skinuo,ako nisi tu je greška),dobićeš u konzoli neki niz slova i brojeva.otvori na primer gedit i prekopiraj taj niz pa u drugom redu odavdehttp://partedmagic.com/download.html prekopiraj niz koji stoji pored oznake fajla koji si skinuo i uporedi.moraju biti isti
2.Ponovo nareži .iso sa opcijom "verify writen data" ako prijavi grešku skini ponovo sa drugog mirora (ja sam tako i sad je ok)
I budi malo strpljiviji...
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
stepanov (23.6.2009)
Stara 24.6.2009, 18:43   #191
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Želeo bih da isprobam i taj čuveni Linux...

pomocu paragona sam uzeo malo prostora sa C particije i stavio je na linux particiju. komp sam restartovao a onda je paragon jedno po sata nesto tamo formatirao, ne zanm ni ja... sve u svemu sad ne mogu da podignem ubuntu uopste, jedino win. eto sad sam stvarno zabrljao.
sto se tice neky-evog predloga, ja svejedno pre podne nisam bio u gradu vec na selu, a i bre, nisam ni ja ni moj ubuntu vredni te muke, hvala u svakom slucaju, i hvala svima koji su mi mnogo pomogli oko ovog OS-a... i izvinjavam se ako sam (a verovatno jesam) vas smorio sa mojim pitanjima...

Poslednja ispravka: stepanov (25.6.2009 u 23:25)
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Dvorak voli Linux laikexpert Slobodni softver 0 13.3.2009 23:18
SuSE 10.0 i Dialup preko SMIN-a Mirun Slobodni softver 5 10.12.2006 22:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com