Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2021, 10:07   #41
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Posle nekih 140 sati, privedoh ovo kraju. Tri puta mi se desilo da nisam mogao da nastavim zbog bagova, ali se pogodilo da patch izađe isiti dan. Pri kraju sam morao da isključim crusade mehaniku zbog istih. Ta crusade mehanika zna izuzetno da smara, pogotovo onaj deo sa taktičkim bitkama (jedan sam od onih koji ne vole Heroes of M&M), dok je strateški deo, sa odlukama i formiranjem saveta ok. Pored toga, igra mi se baš sviđa, odličan rpg. Kao što sam pisao pre, muzika je odlična, savršeno odgovara atmosferi i lokacijama. Grafika je znatno bolja nego Kingmaker, znatno manje cartoony. Kompanjoni mi se sviđaju, više su im pažnje posvetili nego u Kingmakeru, više reaguju na vaše odluke, i često se dešava tokom igre da se ubacuju u dijaloge, pa počne rasprava izmešu njih, pa se čak dešava da dobijete nove opcije u posebnim prilikama. Priča mi dobra, ima dosta izbora u zavisnosti od mitske staze koju izaberete (Anđeo, Demon, Lič, Eon, Trikster, Azata su osnovne), i koliko sam primetio svaka ima svoj zaseban kraj (ja sam mojim bio apsolutno zadovoljan). Lokacije u igri su lepo urađene, pogotovu chapter 4 (moj omiljeni deo igre). E sad, deo igre u kojem mi je Kingmaker mnogo bolji je itemizacija. U Kingmakeru, pored artisana kao izvora sjajne opreme imate i neke trgovce pri kraju igre kod kojih moćete da potrošite svaki teško zarađeni zlatnik, kao i dosta vrhunske opreme koju nalazite. Ovde toga nađalost nema. Imao sam na kraju oko 4 MILIONA zlatnika, a nigde ništa dobro da se kupi u zadnjoj četvrtini igre. Oklop koji sam nosio je bio još sa kraja trećeg chaptera (ima ih 6). Nadam se da će bagove, crusade i ovaj deo sa opremom da srede za koji mesec, pa da mogu da počnem novi prelaz. Od mene 8.5/10.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
Apostrof (2.10.2021), Leonida (1.10.2021), zokocx (6.10.2021)
Stara 1.10.2021, 16:22   #42
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Jel ima dosta texta za citanje?
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2021, 16:32   #43
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ima, zaobidji.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
2CRAZY (2.10.2021), Leonida (1.10.2021), mvasic (2.10.2021)
Stara 1.10.2021, 19:49   #44
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ima, čak i više nego Kingmaker.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
2CRAZY (2.10.2021)
Stara 3.10.2021, 21:44   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Je l kvalitetan tekst ili je Bioware-ovski bloat?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2021, 9:39   #46
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Zavisi. Ima nekih veoma dobrih interakcija sa družinom, ima i bloata.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
voodoo_ (5.10.2021)
Stara 19.2.2022, 1:17   #47
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of theRighteous

Kada su se utisci slegli malo, i ispeglali bagovi sta mislite da li je napredak u odnosu na prvenac ili suprotno ?


Ja uskoro planiram kec pa uz neki dobar popust i dvojku ako mi se bogovi smiluju pa mi kec legne kako treba

Cuo sam dosta pozitivnih stvari za nastavak, koliko sam ja video navodno nisu mnogo povezane ali svi preporucuju kec pre dvojke cisto zbog uhodavanja u meanike itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2022, 1:25   #48
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of theRighteous

Ja ovo cekam da odigram kao ozeb'o sunce, i verujem da cu za nekih mesec dana i krenuti. Obavezno igraj kec u svakom slucaju, maestralna igra i meni najbolji cRPG jos od renesansnog doba s pocetka veka.
PF pravila se malkice razlikuju od starih ADnD pravila, tako da se u svakom slucaju uhodaj sa Kingmaker-om. U WotR likove dovodimo jos do vecnih nivoa i maltene polubogova (kao sto je onomad bio slucaj sa BGII Throne of Bhaal) - takozvane Mythic paths.
Plus, navedite mi neku igru gde mozete konacno da igrate kao Lich. Bice veselo kad krenem s ovime.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2022, 1:34   #49
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ja završio drugi prelaz pre oko nedelju dana. Steam kaže 287 sati, a ovo je jedna od retkih igara gde sam imao drugi prelaz skoro odmah nakon prvog. I dalje stojim iza onog što sam prethodno pisao, plus sada su popravili veliku većinu bagova. Po meni WotR je za nijansu bolji, ali oba dela su mi toliko dobro legla, što kažu. Najslabiji delovi obe igre su Kingdom menadžment iz keca i Crusade mehanika iz dvojke. Sve preporuke za obe igre, s tim što za dvojku 3. marta izlazi dlc i 1.2.0. peč.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
filpan (19.2.2022), pentraksil (20.2.2022)
Stara 4.3.2022, 15:51   #50
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Izasao je "Inevitable Excess" dodatni sadrzaj za igru:
video
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
pentraksil (5.3.2022)
Stara 7.4.2022, 11:23   #51
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ja sam krenuo ovo da igram.
Za sebe sam naravno izabrao maga (Wizard) kao sto i najvise volim u igrama sa ovakvim pravilima (slab u pocetku, ali strpljivo do vecih nivoa i sejanja smrti na egzotican nacin na bojistima). Univerzalac, nema ogranicenja sa magijama. Dadnuh mu ime Omadon (aj da vidim da li znate odakle je on, bez pomoci interneta).
Moram pohvaliti muziku, od samog ulaska u igru me je kupila, od glavnog menija do ekrana sa pravljenje lika, uzivao sam slusajuci, pa se i pravljenje junaka oteglo.

Kao i za Kingmaker, planiram dva puta da je predjem (za sada), prvi put bih sa kompanjonima (nadam se da cu popuniti druzinu, jer sam tezak za izbor kompanjona, em sam rasista (ne mogu halflinzi, gnomovi, polu-orkovi, tek poneki elf ako je kvalitetan, inace samo braca patuljci i ljudi, moze i aasimar. Lisice ni u kom slucaju), em mora da mi odgovara klasa, ne volim mnoge klase). Drugi prelaz ce biti kompletna placenicka ekipa, da ih napravim sve po svom ukusu, a la Icewind dale.
Jedino sto znam o ovom delu je da se odigrava krstaski pohod na demone u Worldwound-u i da postoje mythic paths. Veoma me zanima Lich, ali cu ga ostaviti za drugi prelaz. Dobro cu razmisliti kojom mitskom putanjom da krenem.

Igra li jos neko sada?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2022, 11:11   #52
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Kako je dobra glasovna glumica za Minagho, bas ima ****zovan glas. Da li mi se cini ili je ista davala glas Najrisi u prvom delu?

edit: Sad vidim da je ta glumica davala glas Linzi u kingmakeru. Nikad ne bih pogodio, bas me je podsecala na Najrisu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2022, 13:02   #53
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Da, glasovna gluma je odlična za neke likove, posebno ženske.

Video sam da 21.04. izlazi i drugi dlc, Through the Ashes. Treći prelaz je zagarantovan, ali čekam i treći dlc.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2022, 14:12   #54
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Koje si mitske putanje izabrao u prva dva prelaza? Ja cu prvi put sa Aeon.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2022, 15:40   #55
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Prvi prelaz sam završio kao zlatni zmaj, a drugi kao azata. Oba su bila neutral good.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2022, 12:28   #56
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Potvrdjujem da je crusade management bulja i dosadnije nego rukovanje kraljevstvom u kecu. Eto konacno negativne stavke i umanjene ocene.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2022, 16:33   #57
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ima li neko da je igrao Inevitable Excess ekspanziju? Da li da krenem nakon sto zavrsim glavnu pricu ili pre toga?
Ogromna je igra, evo dva meseca igram i ima jos. Podjednako mi je dobra kao prvi deo i najboji cRPG u posl. 20 godina.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 8:49   #58
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Nisam još igrao dlc, iako imam mythic edition. Znam da zahteva mythic level 10, baš pred sam kraj igre.
Inače, ovog meseca bi trebalo da izađe treći dlc, kao Beneath the Stolen lands za prvi deo. Izgleda da će na jesen enhanced edition, a najavili su i season pass 2.
Takođe, rade na Warhammer 40k crpg-u, Rogue trader, čime sam, lično, razočaran.
dushke je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
filpan (9.6.2022)
Stara 15.6.2022, 23:07   #59
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Presao sam ovo cudo. Odnosno, ostao mi je Inevitable Excess DLC da zavrsim.
Bogami je bila dugacka avantura, dva i po meseca. Rekao bih da je iste duzine kao Kingmaker.

Odakle da pocnem, imam toliko reci hvale za igru. Ajde da je uporedim sa proslim delom za pocetak, dok sam igrao bio mi je podjednako odlican utisak kao Kingmaker kad sam igrao i nisam mogao da odlucim koja od dve je bolja. Ali kad sam stigao do kraja i sabrao utiske, Wrath of the Righteous mi je za nivo bolji.
Pre svega, ljubitelj sam visokog nivoa razvoja lika (pogotovo jer igram maga u igrama sa PF i DND pravilima), kao na primer sto se dostigne u Baldur's Gate II Throne of Bhaal, a ovde sam to dobio i te kako, odnosno nije sam kraj igre kada dostignes najveci nivo (kao u vecini ovakvih igara) vec ima da se ihaha klatis i mlatis i korisits najjace moci koje si mukom zaradio i koje ce moci da se oprobaju u vecem delu igre.
Deo igre koji je jedino bio donekle dosadan je rukovanje krstasima. Kada podvucem crtu, nit je bolji nit losiji koncept u odnosu na rukovanje kraljevstvom u prvom delu, oba resenja su smor i moglo je to bolje da se uradi ili izbaci skroz, odnosno da se samo bavimo avanturisanjem.
Razvoj lika je maestralno uradjen, toliko opcija ima, i za svaciji ukus ponesto. Mitska putanja koju mozete u jednom trenutku da izaberete je dodatan zacin razvoju lika i odlicno ide uz samu pricu. Kada sam prvi put cuo ovu stvar, to je bio trenutak kada sam se upoznao sa novodobijenim bozanskim mocima, i shvatio sam da ce druzina demona protiv kojih se upravo borim, i koji su 10 nivoa iznad mene, da najebu. Takav katarzican osecaj pruza upravo ta numera, i za razliku od vecine drugih igara gde ta epska muzika krece kada treba da se borite sa nekim veoma opasnim, ovde je suprotno, odnosno sebe dozivljavate toliko opasno, pa i da je sa druge strane bog pakla. Muzika je, dakle, u igri fenomenalna.
Izabrao sam mitsku putanju Aeon-a, koji predstavlja otelotvorenje kosmicke pravde, i on je idealan za likove True Neutral alignment-a, odnosno onih koji to zele da budu, i tu nema mesta za emocije. Veoma je za*****o dostici cilj pravog pravednog Aeon-a, jer tokom rasudjivanja drugih uvek zelite ta naginjete ka jednoj strani, a taj put to ne dozvoljava. Koliko god se trudio, nisam dostigao to na kraju. Veoma je lakse igrati mitsku putanju Andjela ili Demona, odnosno Djavola, kod njih se zna sta im je ciniti.
Igra obiluje posledicama koji zavise od odabrane mitske putanje, od kvestova koji su dostupni do samih oblasti koje cete posecivati, NPC-eve upoznati i protiv koga cete se boriti. Konkretno u mom slucaju, jedan od glavnih vodja pakla (archdevil) je bio kod mene na dvoru tokom veceg dela igre (nije se predstavio tako, vec kao obican sluzbenik), i protiv koga sam na kraju bio primoran da se borim, a s obzirom da je jedan od vodja u paklu, to mi je jedna od najtezih borbi bila, toliko sam bio blizu da spustim nivo tezine (igrao sam na Core). Takodje, da vidite kako lepa i mlada (jer se drogira carobnim napicima) kraljica Galfri stvarno izgleda, nakon sto joj je moj Aeon presudio. To nikad ne biste saznali da igrate drugu mitsku putanju. Dakle, igra ima ogroman tkzv. replay value, samo sto je ogromna pa je tesko dostizno saznati sve, trebace stotine i stotine sati.
Borba i mikromenadzmant su na najvisem nivou, bila je svacega, od brisanja patosa sa neprijateljem zbog jakih i egzoticnih moci koje steknes, do veoma zanimljivih i veoma teskih. Neke stvarno zahtevaju da upotrebite sve sto imate, nekad preskupi resurrection skrolovi budu neophodni, a nekad jedan item na koji ste potpuno zaboravili moze da promeni ishod veoma teske borbe. Igra je prodavnica slatkisa za ljubitelje taktiziranja.
Prica je, bar meni, odlicna. Tek na kraju saznajete motiv glavnog antagoniste, i sto se mene tice, sve joj je oprosteno.
Glasovna gluma varira od lose do odlicne, odlicna je pogotovo za zenske zle likove. Glumica za demonicu Minago je odradila straobalan posao, skidam kapu.

Raspisah se bas, necu daviti vise, ali cu reci da jedva cekam da ponovo igram igru sa narednom mitskom putanjom. Ovo vredi igrati svakih godinu i po, dve. Meni je najbolji cRPG u poslednjih 21 godinu (od BGII ToB)

Dajem ocenu 10/10

Poslednja ispravka: filpan (17.6.2022 u 14:15)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
dushke (16.6.2022), Krilce (28.6.2022), Laskaris (9.11.2022)
Stara 9.11.2022, 9:17   #60
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Pathfinder:Wrath of the Righteous

Ubedio si me da instaliram ovo iako bas nemam vremena za gaming.
Uzgred, Omadon je ime glavnog negativca-carobnjaka u sjajnom i prilicno nepoznatom crtacu "Jato zmajeva" (Flight of Dragons). Gledao sam ga zilion puta, jedan mi je od omiljenih.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (9.11.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com