Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2006, 3:54   #1
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Sid Meier's Railroads

Evo mali review za one koji razmisljaju da nabave igru.

Iako sam ocekivao da ce biti ista kao Railroad Tycoon 2 samo preradjena u novom enginu ipak su me u Firaxisu iznenadili, ali negativno.
Osnovni problem je prevelika jednostavnost igre, pri cemu ne mislim na tezinu igre nego na premalu dubinu.Sve je nekako uprosceno u odnosu na RT2.
Prvo se uoci da je izbacena banka(nema vise pozajmica).Stanice u gradovima imaju samo 3 nivoa upgrejda i vise ne pokrivaju odredjenu oblast vec svaka industrija zahteva 1 stanicu.Broj koloseka u stanici je samo 3(trebali su da pokupe foru iz Transport Tycoon Deluxa sa stanicama sa 8 koloseka).Zarada od isporuke robe se sad drugacije racuna.Od duzine transporta zavisi zarada samo za putnike i postu dok roba ima fiksnu cenu, sto implicira sledeci problem: s' obzirom da se pruga sad moze samo nastavljati na vec postojecu,a ne moze se praviti gde god pozelis na mapi, desi se da prvu stanicu(koju dobijete napravljenu sa komadom pruge, inace random stavljenu na mapi) dobijete u gradu u kom se moze prevoziti samo ruda(nema putnika i poste), od koje imate revenue jedva dovoljan da se podmire troskovi odrzavanja vozova.To ne bi bio veliki problem , jer se iz rude dobija zlato cijim prevozom dobijate najvise para. Medjutim u startu nemate dovoljno para da napravite i prugu za transport zlata pa morate prodati svoje akcije, sto vas vec u startu stavlja u neravnopravan polozaj u odnosu na protivnika koji je dobio prugu u velikom gradu.
Dobra stvar je sto su ubacili "live" aukcije prilikom kupovine industrije ili novih patenata koji se pojavljuju tokom vremena(ako kupite patent dobijate ekskluzivno pravo koriscenja istog 10 god.)
Jos jedan problem koji bode oci je prebrz protok vremena.U praksi se desava da prodje godinu dana(!?) dok jedan voz utovari resurse i preveze ih u obliznji grad.Samim tim i onih 10 godina za patente prodje veoma brzo.Ovaj problem dosta utice i na preskupo odrzavanje vozova(svaki mesec se placa odrzavanje, a kako je voz stariji sve je skuplje odrzavanje).
Sve u svemu ko voli laganu simulaciju, njemu ce odgovarati, a za nesto komplikovanije ipak su bolji Railroad Tycoon 2 i Transport Tycoon Deluxe.

Ako je jos neko igrao nek iznese svoje misljenje.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 12:01   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 13:23   #3
Oblacic
Novi član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oblacic
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Ja sam igru nabavila pre nekoliko dana i ne odvajam se od nje... Jako je dobra...jedina zamerka sa moje strane je sto su u ovoj igri pruge Bog.... i tako da malte ne ne postoji mesto ili relacija na kojoj ne moze da se postavi pruga, jednostavno moze da se proteze od bilo koje tacke A do tacke B.... a sve drugo je super... narocito mi se svidja opcija , koja omogucava kupovinu i prodaju kako svoj tako i akcija drugih prevoznika.... Menadzeri toplo vam je preporucujem
Oblacic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 14:06   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Stari dobri Sid Meier je u poslednjih par godina stvarno ostao bez ideja pa na trziste izbacuje nasminkane verzije svojih ranije veoma uspesnih igara.

Nazalost Railroads je samo jedan nasminkani Railroad Tycoon(ne kazem da igra nije zanimljiva,ali sam ocekivao nesto vise novina)...isti slucaj bio je i sa Pirates
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 16:56   #5
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Dajte neke SS ove igre. Malo sam se zasitio od rokanja i ubijanja, rado bi nesto mirno igrao gde nema nasilja . Da proizvodim, istrazujem, trgujem,...
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 18:36   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

http://www.gamespot.com/pc/strategy/...ads/index.html
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 19:55   #7
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
choi kaže:
Evo mali review za one koji razmisljaju da nabave igru.

Iako sam ocekivao da ce biti ista kao Railroad Tycoon 2 samo preradjena u novom enginu ipak su me u Firaxisu iznenadili, ali negativno.
Osnovni problem je prevelika jednostavnost igre, pri cemu ne mislim na tezinu igre nego na premalu dubinu.Sve je nekako uprosceno u odnosu na RT2.
Prvo se uoci da je izbacena banka(nema vise pozajmica).Stanice u gradovima imaju samo 3 nivoa upgrejda i vise ne pokrivaju odredjenu oblast vec svaka industrija zahteva 1 stanicu.Broj koloseka u stanici je samo 3(trebali su da pokupe foru iz Transport Tycoon Deluxa sa stanicama sa 8 koloseka).Zarada od isporuke robe se sad drugacije racuna.Od duzine transporta zavisi zarada samo za putnike i postu dok roba ima fiksnu cenu, sto implicira sledeci problem: s' obzirom da se pruga sad moze samo nastavljati na vec postojecu,a ne moze se praviti gde god pozelis na mapi, desi se da prvu stanicu(koju dobijete napravljenu sa komadom pruge, inace random stavljenu na mapi) dobijete u gradu u kom se moze prevoziti samo ruda(nema putnika i poste), od koje imate revenue jedva dovoljan da se podmire troskovi odrzavanja vozova.To ne bi bio veliki problem , jer se iz rude dobija zlato cijim prevozom dobijate najvise para. Medjutim u startu nemate dovoljno para da napravite i prugu za transport zlata pa morate prodati svoje akcije, sto vas vec u startu stavlja u neravnopravan polozaj u odnosu na protivnika koji je dobio prugu u velikom gradu.
Dobra stvar je sto su ubacili "live" aukcije prilikom kupovine industrije ili novih patenata koji se pojavljuju tokom vremena(ako kupite patent dobijate ekskluzivno pravo koriscenja istog 10 god.)
Jos jedan problem koji bode oci je prebrz protok vremena.U praksi se desava da prodje godinu dana(!?) dok jedan voz utovari resurse i preveze ih u obliznji grad.Samim tim i onih 10 godina za patente prodje veoma brzo.Ovaj problem dosta utice i na preskupo odrzavanje vozova(svaki mesec se placa odrzavanje, a kako je voz stariji sve je skuplje odrzavanje).
Sve u svemu ko voli laganu simulaciju, njemu ce odgovarati, a za nesto komplikovanije ipak su bolji Railroad Tycoon 2 i Transport Tycoon Deluxe.

Ako je jos neko igrao nek iznese svoje misljenje.

Sjajan opis dotice igre Jedno sto si zaboravio da kazes jeste da igra prozdire komp ... Lako se moze desiti da na kompu gde F.E.A.R radi npr 1024x768 sa HIGH detaljima ovde ide kao puz na HIGH detaljima ...
BTW i patch je izasao koji ga upravo skidam i valjda ce iole nesto doprineti ...
http://www.firaxis.com/downloads/Pat...sPatch1.01.zip
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 20:19   #8
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

maaa.... Kada izlazi neka hard-core pucacina!?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 3:37   #9
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
Byte80 kaže:
Sjajan opis dotice igre Jedno sto si zaboravio da kazes jeste da igra prozdire komp ... Lako se moze desiti da na kompu gde F.E.A.R radi npr 1024x768 sa HIGH detaljima ovde ide kao puz na HIGH detaljima ...
Pravo da ti kazem ovo nisam primetio, posto vecinu igara u poslednje vreme igram na med-low podesavanjima, zbog lose graficke, i ovu sam igrao na medium
tako da nisam imao zastoja.
Sad shvatam razlog zasto su mape male u odnosu na RT2-zbog zahtevnosti.

@Oblacic

I u Railroad tycoonu 2 je imala kupovina i prodaja akcija tako da to nije nista novo, a mana u okviru finansija je sto je moguce pogledati finansijski izvestaj samo za 2 poslednje godine (3 ukljucujuci i tekucu).

Edit:Nadam se da ce patch imati kakvih poboljsanja i po ovom pitanju.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 11:52   #10
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

... gomila ispravki ...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt Railroads_Changelog.txt (9,7 KB, 61 puta viđeno)
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 3:50   #11
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Evo ipak da se ispravim
Kako sam odigrao jednu mapu u kojoj sam napravio sve stanice i pruge sto je bilo moguce staviti, u kasnijem stadijumu igre su se javljali stravicini zastoji.
Igra je radila savrseno dok nista ne pravim, ali ako kliknem na "build railway" sve se zakoci na par sekundi i na kraju jedva uspem da povezem dve tacke od silnog skokovitog skrolovanja mape.
Zaista neverovatno.Ovaj engine radi sve gore(u Pirates! radio savrseno, u Civ4 vec imao malo usporenja kad se dosta razviju civilizacije tj. predugo trajali potezi, a sad cini mi se najgore u Railroads).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 20:18   #12
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
Byte80 kaže:
... gomila ispravki ...
A sta to tacno ispravlja?
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 13:12   #13
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

A gde mogu da nadjem R. Tycoon 2
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 13:29   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
Gija kaže:
A gde mogu da nadjem R. Tycoon 2
Jeste da je totalni offtopic,ali...

Probaj u Extreme-u ili nekom od velikih trznih centara...

Ja sam pre 2-3 godine kupio original Railroad Tycoon 2 za nekih 200 din
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 13:00   #15
mate
Novi član
 
Član od: 12.6.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Gde mogu da kupim Sid Meier's Railroads?

Poslednja ispravka: DeCoy (12.6.2007 u 14:05) Razlog: piraterija...
mate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 14:41   #16
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Evo mali review za one koji razmisljaju da nabave igru.

Iako sam ocekivao da ce biti ista kao Railroad Tycoon 2 samo preradjena u novom enginu ipak su me u Firaxisu iznenadili, ali negativno.
Osnovni problem je prevelika jednostavnost igre, pri cemu ne mislim na tezinu igre nego na premalu dubinu.Sve je nekako uprosceno u odnosu na RT2.
Prvo se uoci da je izbacena banka(nema vise pozajmica).Stanice u gradovima imaju samo 3 nivoa upgrejda i vise ne pokrivaju odredjenu oblast vec svaka industrija zahteva 1 stanicu.Broj koloseka u stanici je samo 3(trebali su da pokupe foru iz Transport Tycoon Deluxa sa stanicama sa 8 koloseka).Zarada od isporuke robe se sad drugacije racuna.Od duzine transporta zavisi zarada samo za putnike i postu dok roba ima fiksnu cenu, sto implicira sledeci problem: s' obzirom da se pruga sad moze samo nastavljati na vec postojecu,a ne moze se praviti gde god pozelis na mapi, desi se da prvu stanicu(koju dobijete napravljenu sa komadom pruge, inace random stavljenu na mapi) dobijete u gradu u kom se moze prevoziti samo ruda(nema putnika i poste), od koje imate revenue jedva dovoljan da se podmire troskovi odrzavanja vozova.To ne bi bio veliki problem , jer se iz rude dobija zlato cijim prevozom dobijate najvise para. Medjutim u startu nemate dovoljno para da napravite i prugu za transport zlata pa morate prodati svoje akcije, sto vas vec u startu stavlja u neravnopravan polozaj u odnosu na protivnika koji je dobio prugu u velikom gradu.
Dobra stvar je sto su ubacili "live" aukcije prilikom kupovine industrije ili novih patenata koji se pojavljuju tokom vremena(ako kupite patent dobijate ekskluzivno pravo koriscenja istog 10 god.)
Jos jedan problem koji bode oci je prebrz protok vremena.U praksi se desava da prodje godinu dana(!?) dok jedan voz utovari resurse i preveze ih u obliznji grad.Samim tim i onih 10 godina za patente prodje veoma brzo.Ovaj problem dosta utice i na preskupo odrzavanje vozova(svaki mesec se placa odrzavanje, a kako je voz stariji sve je skuplje odrzavanje).
Sve u svemu ko voli laganu simulaciju, njemu ce odgovarati, a za nesto komplikovanije ipak su bolji Railroad Tycoon 2 i Transport Tycoon Deluxe.

Ako je jos neko igrao nek iznese svoje misljenje.
Pa nije igra losa.Inace nisam igrao ostale nastavke tako da ne znam,meni je ok igra
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 0:50   #17
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Sid Meier's Railroads

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Pa nije igra losa.Inace nisam igrao ostale nastavke tako da ne znam,meni je ok igra
Ovo je kjlucna recenica:
Citat:
Sve u svemu ko voli laganu simulaciju, njemu ce odgovarati, a za nesto komplikovanije ipak su bolji Railroad Tycoon 2 i Transport Tycoon Deluxe.
Nisi igrao ranije verzije pa da mozes da uporedis sa necim slicnim, a sama po sebi igra jeste ok. Mene je igre najpre razocarala, jer sam ocekivao mnogo vise na osnovu starijih verzija (a i na osnovu potpisa Sida Meiera - ipak sam navikao na kvalitetne igre od doticnog gospodina), ali ovo mi je delovalo kao korak unazad.
Znaci ono sto navedoh na pocetku teksta mi je bio najveci problem, previse uproscena igra, pa mi je ekstremno brzo dosadila (kazem "bio" jer je od tada vise nisam pokretao, sto dovoljno govori o stepenu zanimljivosti igre).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com