Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2011, 13:35   #61
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Zna li neko (pouzdano ) da li Android može da troši internet ako je telefon isključen? Meni nije logično, mada sve je moguće...
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 14:20   #62
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Pa to zvuci nemoguce.
Ali kao sto si mozda video na pocetku ove teme android moze bez tvoje dozvole i znanja da ''ide'' na net, trosi mb iz paketa ili te seljacki zaduzi u roamingu. Ja to nisam uspeo da resim na zte racer/vip droid kod ''zene'', i pored onog programa watchdog nesto je jelo po 1-2 Mb dnevno, ako ne i vise.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 14:58   #63
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Ja imam Android evo 9 mjeseci i ništa mi se slično do sad nije desilo. Telefonu je jednino dozvoljeno da provjerava mejl i to je to.
Nego, juče uzmem neku ponudu 50 centi do kraja dana internet. I aktiviram. I sinoć oko 11 isključin telefon. Uključim jutros oko 10, provjerim račun, sve regularno, na njemu 5 i nešto €, uplatim ponovo ovih 50 centi, skine i to regularno. Konektujem se na net, bzv čitam nešto, da bi mi nakon satak vremena stiga poruka da imam 0,12€ na računu. Zovem korisnički servis, kažu, noćas od 12 do 9 i nešto mi skinute pare. Ja ne mogu da vjerujem. Kaže išli ste na twitter, fb, youtube, ja na twitteru nalog nemam i nisam ga otvarala sigurno. E ajde sad budi pametan i reci šta je tu moglo da se desi.
Pozdravaljam momka koji je pričao sa mnom ako čita ovo.

Edit: Evo sad sam provjerila, logično, sesija se prekida kad se telefon isključi. Tako da, nemoguće je da je telefon bio konektovan dok je bio isključen. A to znači samo jedno...

Poslednja ispravka: prudentia (23.8.2011 u 15:27)
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 18:20   #64
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Pa to zvuci nemoguce.
Ali kao sto si mozda video na pocetku ove teme android moze bez tvoje dozvole i znanja da ''ide'' na net, trosi mb iz paketa ili te seljacki zaduzi u roamingu. Ja to nisam uspeo da resim na zte racer/vip droid kod ''zene'', i pored onog programa watchdog nesto je jelo po 1-2 Mb dnevno, ako ne i vise.
Cak i sa iskljucenim "Mobile data"??
Tj. iskljucis mobile data u notifications power widget-u (kada povuces notification bar na dole) ili odes u settings->wireless & network->movile networks i iskljucis "data enabled"??
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 19:59   #65
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Mrzi me da ponavljam sta sam sve probao, imas na pocetku teme, cak sam i lazne edge i 3g profile pravio i aktivirao ih i nesto je skidalo Mb ! Valjda jer je to zte android
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 17:12   #66
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Mrzi me da ponavljam sta sam sve probao, imas na pocetku teme, cak sam i lazne edge i 3g profile pravio i aktivirao ih i nesto je skidalo Mb!
Dakle, kao sto Patton rece, to nije problem. Tebi jeste jer ti je smaranje da ukljucujes/iskljucujes mobile data kad ti treba internet. Problem bi bio kad bi bilo protoka sa iskljucenim mobile data.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ja sam takodje primetio da na Androidu postoji odredjena potrosnja neta koja recimo na WM zacudo ne postoji cak ni kad mi je net konstantno ukljucen
Veliki broj Android based aplikacija rade u background-u i koriste internet. Kad iskljucis mobile data, onda one ne mogu da se konektuju.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
marty, zvao sam je i kaze da u task manageru ne moze da iskljuci neke aplikacije, internet neku i jos par, ne razume se bas naj pa ne moze da objasni.
Android nativno nema task manager, bar ne u onom obliku u kojem velika vecina misli da postoji. Ima nativni Auto task killer i on sluzi samo da izbaci aplikaciju/proces iz RAM memorije iskljucivo kada smatra da je to neophodno. Ostali manageri, tj. velika vecina njih (a i opcija pod settings->applications->manage applications) sluzi samo za trenutno stopiranje odredjene aplikacije. Nista drugo. Samo par programa na trzistu moze da u potpunosti zaustavi aplikaciju u ukloni je iz RAM-a - kao pravi task manager na desktopu. Recimo System Tuner Pro + Advanced Task Killer kombinacija.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
a zte je peti proizvodjac na svetu trenutno [ znam, i ja sam se cudio]
Zato sto ga je kupilo nekoliko miliona kineza. Po istom principu svake godine Jao Ming ima najvise glasova na All Star mecu.

Inace, nemam nista protiv ove teme, stavise mislim da i treba da postoji, ali ako stvarno mislis ovako:
Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
jbe mi se i za badu i za android i za symbian i za win iskreno.
onda nemoj vise da postujes u Phone Zone rubrici foruma. Nemoj biti licimer!
A ako te zbog ovoga
Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
raspala zvezda vs raspali partizan...
Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
ljudi jbala vas bada, jbo vas android vise ! i java i symbian i ubuntu i win
moderatori nisu opomenuli, onda ih ja osudjujem.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 18:43   #67
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Sta, ti ces da mi zabranis gde cu ja da postujem ?

Koliko coveku treba da bude dosadno u zivotu pa da citira sve ovo..
Kada nisu opomenuti oni koji su doveli do ovih postova necu ni ja.
Uostalom kakve ti sad veze imas sa svim ovim ?

Ajde paljba.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 20:04   #68
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Sta, ti ces da mi zabranis gde cu ja da postujem ?
Ko je pricao o zabrani? Ja se ne obracam nekom sa strane ili moderatorima vec direktno tebi! A ti sto nemas hrabrosti da rascistis prvo sam sa sobom a posle samnom o tome sta si postovao, to je tvoja mana.
Da mogu da te zabranim - uradio bih to, ali posto ne mogu, nazalost, mogu da ti protivrecim samo postovima koji ce biti kulturniji i pametniji od tvojih. Ovo nije ulica vec SK forum. Koji ja postujem. Osnovno pravilo svih foruma je da postujes druge clanove, bez obzira na bilo kakvu pripadnost. Da smo na ulici, pevao bi drugu pesmu.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Koliko coveku treba da bude dosadno u zivotu pa da citira sve ovo...
Sta ima da mi bude dosadno? Tema nema ni pune cetiri strane! A i od kad je tvoj problem sta ja radim sa svojim vremenom? I ovako vise vremena provodis na ovom (i ko zna kojem jos) forumu od mene pa ja to ne vidim kao argument protiv tebe. Naprotiv, treba ljudi da te postuju sto doprinosis zajednici, a ne da pljujes po istoj.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Uostalom kakve ti sad veze imas sa svim ovim?
Ovo je javni forum i imam pravo da postujem gde god mislim da treba. Nije ovo tvoja licna tema. Vidi se iz prve moje poruke u ovoj temi da sam hteo da ti pomognem, a ti si nevaspitan i nekulturan. Imas problem sa mojom izjavom "nemoj da postujes" a meni kazes isto? Pri tom se u Android razumem milion puta vise od tebe i iznosim ti ovde egzaktne tehnicke cinjenice bazirane na znanju i iskustvu, a ti od ovog foruma pravis spansku sapunicu.

Ako je tebi svejedno da li ce da te banuju ili ne, meni nije, jer je ovo jedini forum u kojem ucestvujem, ali kad vec niko nema zivaca/hrabrosti da ti protivreci, onda cu ja. Inace se ne bih mlatio ovde s tobom.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ajde paljba.
A ovo ti nije trebalo.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 20:25   #69
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Moja prednost u odnosu na prosecnog forumasa je to sto nista od slicnih gluposti ne dopire do mog mozga.

Mozes da pokusavas da me spustis koliko god hoces ti si za mene neki tamo mr.simpson koji je danas imao los dan. Obican niknejm u moru niknejmova. Nista nisam imao protiv tebe, nemam ni sad, ali si se uklopio u sivilo proseka.

Dobar sam ja, evo predlazem da te postave za moderatora ove teme od 4 strane- taman.

ps
znam da si izgubio 2h gledajuci samo ovu temu i cekajuci odgovor, tuga od zivota

Da dodam, jesi krenuo sa ciljem da mi pomognes ali si onda vadio postove gde kao ja hejtujem a ostali su cvecke.

Ok, hvala ali sve ono sto si ti rekao, sve sam probao i vise od toga- ne vredi taj zte android sam jede Mb sto moze da bude opasan problem ako neko ide u inostranstvo. Pokusao sam da resim to jer je devojka imala dosta vece racune ali sada je ok jer kuci i kad god moze u gradu koristi wifi pa ta stvar ne moze da pojede sve mb iz paketa i nabaci jos 300-400 din na racun.

Poslednja ispravka: HSVstoned (24.8.2011 u 21:14)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Mobile > Android 2.1 markos807 Aparati i oprema 10 23.1.2011 17:07
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13
Google Android, novi OS?! Casper'NS Operativni sistemi 11 24.9.2009 12:50
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com