Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2022, 20:29   #6021
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
hvala za preporuke. razmislicu, mada ja trazim horor ili bar sf.
Za horor "The Haunting of Hill House" samo prvu sezonu jer je meni druga potpuno bezveze bila. Sezone su posebne price koliko ja znam

Dodao bih i jednu vrlo pazljivu preporuku za Midnight Mass

Mene je prijatno iznenadio, nije bas cistokrvan horor ali se bavi nekim zanimljivim temama. Dobar deo publike je seriji zanemario to sto ima "previse dijaloga" ali meni su ti delovi bili iznenadjujuce zanimljivi i interesantni...sta znam meni je odlicno legao, malo filozofski iako nema bas previse horora.

A za SF tu naravno ide Expanse, isto zavrsen od skora.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2022, 21:12   #6022
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: TV serije

ah da AHS ako nisi gledao horor, svaka sezona posebna priča
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2022, 21:20   #6023
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV serije

@pentraksil midnight mass valjda nije zavrsen sa jednom sezonom?

@water gledao ahs, to mi je bio zicer.
mada nisam sve sezone, probrao sam, gledao prve dve, dosadni freak show, osrednje vestice one, i 1984 koji mi je bio vise nego ok. ostale sezone me odbijaju, mozda pogledam ako budem ocajan, mada onaj freak show (poslednjeodgledani) me ubi u pojam od dosade. obicna drama bez ikakvih desavanja.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2022, 22:07   #6024
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
hvala za preporuke. razmislicu, mada ja trazim horor ili bar sf.
Nova serija, "From"

https://www.imdb.com/title/tt9813792/?ref_=nv_sr_srsg_3

drama/horor/misterija
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 1:40   #6025
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
@pentraksil midnight mass valjda nije zavrsen sa jednom sezonom?
Zavrsena, ona se zvanicno i vodi kao mini-serija tako da to je to. Dodatne sezone nisu ni planirane. A i sama prica je potpuno zaokruzena sa tih 7 epizoda.

Jedino ako im se cefne da nesto vestacki dodaju na pricu i izmisljaju toplu vodu, ili nesto poput AHS i ovaj Haunting. Mada sumnjam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 8:09   #6026
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
@water, hvala, ali ja trazim zavrsene serije.
a nemam nista protiv zombija, vampira, cudovista, vanzemaljaca, samo da nisu tinejdz varjante. gledao TWD i fear TWD, the strain, falling skies, black summer, dead set...

@mladen
hvala! dal to sto outsider nece imati drugu sezonu znaci da je zavrsena prica, ili je samo nece nastavljati?
the leftovers... jel tu akcenat na drami? ne bih da drama bude primarna.
mr. robot sam mislio da gledam, kapiram da je gotov gotov, a ne gotov cancelled.
ozark ne vidim na imdb da je ijedan zanr od ova tri koja sam naveo...
Mare of Easttown mozda posluzi, ako nije obican detektivski. mnogo zavara nekad to "misterija". haunting i castlevaniu gledao, a watchmen zaboravih da kazem da ne volim superheroje.
Outsider zaokruzen, ne vidim kako bi se nastavljala prica i da ima druga sezona.Procitao sam to da King ima nastavak, ali i da ga HBO sigurno nece raditi.The Leftovers je ipak vise drama.Mr. Robot gotov-gotov.
Zaboravih Midnight Mass, meni bila odlicna veci deo, pogotovo prvih par epizoda.
Koliko znam u The Terror je zaokruzena prica iz prve sezone i ako izadje druga nece biti vezana za tu pricu, a meni je bila odlicna.Preacher je otkazan ako se ne varam posle 4. sezone, ali ja ga nisam gledao, pa ne znam da li je prica zaokruzena u te 4. sezone.Penny Dreadful si verovatno odgledao do sada...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 11:16   #6027
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV serije

hvala pentraksil i mladene.

jesam gledao penny. za midnight mass citam da se previse prica a premalo desava. da li je to uopste horor? ako jeste, super.

mr robot nije totalno my cup of tea, ali cu mu dati sansu ja mislim. mnogo ga hvale.

a za teror pise drama avantura istorijski... king istorijski. ni jedan ni drugi ni horor ni sf ni misterija (misteriju bolje da nisam pomenuo, obuhvata previse toga, zalepi se na skoro bilo sta). istorijske mrzim najvise od svega. ne volim da gledam price o necemu sto je vec bilo. ne mogu da smislim jos samo vesterne, mjuzikle, cistokrvne drame i romanticne komedije.

wario, trazim zavrsene serije (u smislu radnje)... za "from" znam, bice medju prvim serijama koju cu pogledati ako nekad bude imala kraj.

u svakom slucaju, hvala svima. ima medju ovome nekoliko resenja, pa dok se to prodje... trebace meseci i meseci.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 11:29   #6028
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Terror samo uzima istorijski predložak, ima tu nadrealnih elemenata, i odlična je serija u svakom smislu. Muzika, scenografija, glumci - čitao sam knjigu davno, ali serija ima mnogo bolji pacing.
Druga sezona je odvojena priča, dakle u pitanju je antologijska serija, svaka sezona za sebe.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 12:34   #6029
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke

wario, trazim zavrsene serije (u smislu radnje)... za "from" znam, bice medju prvim serijama koju cu pogledati ako nekad bude imala kraj.
Ne volis gledati serije u toku?
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 12:58   #6030
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
The Terror samo uzima istorijski predložak, ima tu nadrealnih elemenata, i odlična je serija u svakom smislu. Muzika, scenografija, glumci - čitao sam knjigu davno, ali serija ima mnogo bolji pacing.
Druga sezona je odvojena priča, dakle u pitanju je antologijska serija, svaka sezona za sebe.
Tako je. Odlicna atmsofera tokom citave serije, a na momente, meni, prilicno uznemirujuca.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 17:39   #6031
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Tako je. Odlicna atmsofera tokom citave serije, a na momente, meni, prilicno uznemirujuca.
Jel to horor serija?

Na imdb pise avantura/drama/istorija
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 17:44   #6032
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Druga sezona u američkom konc logoru za Japance tokom WWII ima malo više elemenata horora, ali su obe sezone više psihološki "horori", nego što ćeš da se isprepadaš. Vredi pogledati definitivno, mešanje stvarnih događaja sa malo paranormalnog.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 1:22   #6033
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Midnight Mass nije bas horor, makar meni nije bio. Ima elemenata ali je poseban. Bez obzira na "zvanje" svakako me je prijatno iznenadio.

The Terror je bio odlican, prva sezona vrlo dobra, ne bas dobra kao knjiga ali je svakako impresivna.

Druga sezona je meni bila uzasna, na srecu sezone nisu povezane i potpuno su druge price u pitanju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 5:04   #6034
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV serije

moracu da razmislim brze, jer sam digao ruke od dark-a posle tri epizode, kada su gomilu likova duplirali tako sto ih prikazuju i kao 30 godina mladje.
posle sam video da ima preko 70 likova koje treba da razlikujem kroz vremenska razdoblja, sa sve njihovim umrsenim odnosima.
ne mogu. ovo je za moj mozak tortura. da mi platis ne bih ovo mogao da ispratim.

nije ni cudo da sam uzivao u severance. 4-5 glavnih likova, tek po koji sa strane i udri.

sta cu sledece nemam pojma.
odustao sam i od mr robota pre nego sto sam krenuo. deluje kao neka politicko korporativna zavrzlama. ko ce mi ugoditi...

jel gledao neko "all of us are dead"? ako jeste, zanima me samo da li je prva sezona zaokruzena celina? tipa, ok mi je ako je ostavljeno prostora za nastavak, ali da bar glavna radnja sezone bude zavrsena...

Poslednja ispravka: polarnimeda (15.5.2022 u 5:45)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 7:32   #6035
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: TV serije

što se tiče horora pred spavanje ja pustim horor priče sa yt, taman odmah možeš da zatvoriš oči ne moraš da gledaš i čitaš titlove kao serije, ima i na srpskom par komada ali to nisam gledao, tj slušao, pa sad kakav ukus imaš da li voliš kriptide ili stvarna ubistva nema šta nema, a ima kvalitetnih pripovedača i dobrih priča.. Nekad mi se priča izmeša sa snom pa to pređe na neki novi level...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 8:32   #6036
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Marianne meni jedna od boljih horor serija
Channel Zero prva sezona mi je bila solidna ostale su malo slabije
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 11:31   #6037
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
odustao sam i od mr robota pre nego sto sam krenuo. deluje kao neka politicko korporativna zavrzlama. ko ce mi ugoditi...
Tako deluje na površini, ali je mnogo intimnija priča ispod.
Serija koja ima najbolju poslednju sezonu, neverovatno je kako su uspeli da naprave brda odličnih obrta u poslednjoj. Takođe se završila na vreme. Kreator serije je znao otpočetka kako će da krene i kako će završiti, zato nema nekakvih nebuloznih besmislenih odluka.

Meni je MR Robot serija koja je obeležila prošlu deceniju, kako po kvalitetu među serijama, tako i po temama kojima se bavi.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 15:14   #6038
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV serije

svarogog, sinoc sam bas razmisljao o marianne. rekoh "to je to", ali negde procitao da je na kraju ogroman cliff hanger, a druge sezone nece ni biti. taman sam se nameracio na nju.
channel zero mislim da sam nekada gledao i da mi nije bila nesto, ali bacicu pogled. mozda sam je i pobrkao.

cracked, mozda i probam onda sa mr robot. bolje valjda i dobra serija van omiljenog zanra nego neka sugava u omiljenom.
mada tako sam, cekajuci pad cena grafickih, mislio i za igrice, da vredi probati zanrove koje ne volim toliko, jer je jedino tu ostalo top naslova koje nisam igrao. ali mi nije vredelo. al ajd, videcemo.

wario, previse sam ja toga u hororima pogledao, tako da me sad tesko zadovoljiti izgleda. audio price nisam do sada probao, ali za uspavljivanje svakako imam resenja.

Poslednja ispravka: polarnimeda (16.5.2022 u 7:43)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2022, 21:36   #6039
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Po meni se isplati Marianne ima dobru atmosferu . Nije loša ni Chapelwaite , Helix isto solidna , od zombi imaš Black Summer.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2022, 8:37   #6040
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
jel gledao neko "all of us are dead"? ako jeste, zanima me samo da li je prva sezona zaokruzena celina? tipa, ok mi je ako je ostavljeno prostora za nastavak, ali da bar glavna radnja sezone bude zavrsena...
Slobodno preskoči, ovo je teen serija, cijelu sam je preskrolovao...

Nešto od horora imaš u Dyatlov Pass, ali nije akcenat na njemu. Serija je super generalno.

https://www.imdb.com/title/tt1145565...tt_sims_tt_t_7
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com