Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2006, 13:07   #1
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dell inspiron 4100

pokusavam da nateram ovaj komp da radi.

problem je sledeci: nijedan pokusaj rezanja diskova ne prolazi. rezac je uredno prepoznat, nero ga vidi, medjutim svaki pokusaj rezanja se zavrsi sa nekim failom posle kesiranja podataka pred rezanje. u treju imam sve vreme "safely remove hardware" gde stoji bas rezac, kao da je usb. u hardver menadzeru rezac je prijavljen kao da sedi na secondary ide kanalu.

drugar ga je nabavio malo cudnim kanalima tako da nema dellov disk uz komp.
da li da pokusam da nadjem dellovu instalaciju, ili mogu da resim taj rezac na neki drugi nacin?

rezac se prijavljuje kao hl-ds-st... na tu temu nesto, izvinite sto nisam zapisao. lici mi na lg.

pomagajte.. na dellovom sajtu mogu da skinem samo komadno instalove, a posto ne znam u cemu je problem (da li ide drajveri, ili cd/rw ako ih ima, ili usb, ili sta?....)..
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 2:42   #2
dexy-sexy
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: Dell inspiron 4100

pokusaj da odes na sajt proizvodjaca rezaca pa da ga tamo pronadjes mozda saznas nesto vise o tome, ili neki forum korisnika dell racunara sigurno ima takav na zapadu ili da ides na
www.driverguide.com
user: drivers
pass.: all
on ti izbaci neko upozorenje kako ce nalog uskoro da istekne ali se ne obaziri na to vec idi na search mozda tamo nadjes ono sto ti treba, naravno pod uslovom da je drajver u pitanju a ne neka specificnost vezana za dell
jos jedna stvar koji program za rezanje koristis, kada sam pokusao da rezem na ibm-u r51 nije hteo posto ga nero nije prepoznavao pa sam morao da nabavim u to vreme najnoviji nero da bih resio problem
na dell-ovom sajtu imas i troubleshooting koji moze da pomogne ako se prepoznas u nekom od pitanja.
toliko od mene izvini ako sam smorio duzinom odgovora nadam se da ce pomoci...
dexy-sexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 13:51   #3
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell inspiron 4100

ej, hvala.

prvo sam pomislio da cu resiti sve novim nerom, ali sam video da ljudi nemaju instalirane klasicne noutbuk zezalice, pa rekoh da probam... videcu na tom sajtu, fala
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com