Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2021, 9:45   #101
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Da se i ja malo uključim u temu (btw. moje mišljenje je da je sve dobro u svoje vrijeme, i da nije baš za poređenje recimo Lode Runner i The Last of Us, bez obzira što sam beskonačno uživao u obje igre - mislim da sam imao sličan post na tu temu, samo tada nisam imao PS4 ).

Bio je, relativno skoro, jedan tekst u Politikinom Zabavniku, koji mi se mnogo dopao, na temu "sve starije je bolje." Poenta teksta je da čovjek ima tendenciju da iz prošlosti pamti (i vidi) samo ono dobro, jer je to potrajalo, vidi se i danas, a zaboravi se sve ostalo što je bilo smeće. Npr. hvali se staroegipatska gradnja jer su piramide izdržale toliko vremena, a šta je sa ostalim njihovim građevinama, zašto one nisu potrajale? Ista stvar sa rimskim putevima - ako su toliko kvalitetni, što nisu svi potrajali, nego samo njih nekoliko? Ili, recimo, mnogi smatraju da je najbolje doba muzike klasična muzika, da je sve poslije toga smeće. Ali, vjerovatno, ja kad bi dobro napregao vijuge, ne bih se mogao sjetiti više od 20 kompozitora, i možda sveukupno toliko (njihovih) djela. Ali, je li moguće da su to jedini kompozitori klasične muzike u istoriji? Je li moguće i da su čuveni kompozitori napisali samo djela po kojima su poznati, i ništa drugo? Naravno, nije. Bilo je smeća i od kompozitora, i od djela. Odnosno, svako doba ima i vrhunski kvalitet i smeće.

U tekstu je iznesen još jedan interesantan podatak, nije baš vezano za ovo "starije je bolje" nego više priča o opasnostima ove druge tendencije "pamti i gledaj samo dobro, zaboravi i ignoriši ono loše." U drugom svjetskom ratu Englezi su imali manjak aviona, trudili su se da sačuvaju svaki. Analizirali su avione koji su se vratili iz akcija, oni su bili izrešetani po rubovima krila i po repu. Konstruktori su na osnovu toga zaključili da treba ojačati rubove krila i rep, jer, ovo su avioni koji su preživjeli, vratili su se, oni su reper. Međutim, nakon tih ojačanja gubici se nisu smanjivali, čak i uvećali. Onda su uključili logiku (naučnike) koji su rekli tipa "ljudi, ovi avioni su se vratili, znači da ih ovi pogoci nisu oborili. Avioni koji se nisu vratili su bili pogađani, potencijalno, svugdje drugdje. Treba ojačavati sve drugo." Tako su postepeno dodatno ojačavali zone oko pilota, oko rezervoara, središnjih djelova krila itd. - tj. sve ostalo osim repa i rubova krila - i metodom eliminacije došli do optimalnih mjesta za ojačavanje.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Acanen (2.9.2021), ogisha (2.9.2021), Partybreaker (2.9.2021)
Stara 2.9.2021, 9:54   #102
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

To je stara priča koja ce večno trajati
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
ezenkiel (2.9.2021)
Stara 2.9.2021, 21:48   #103
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Sadasnjost nikada nije dovoljno dobra.
Treba biti realan i priznati da se vecina igrica, filmova i muzike pravi na isti kalup godinama unazad.
Niko me ne moze ubediti da su utakmice lige sampiona zanimljivije od onih koje smo gledali pocetkom ovog veka.
Svake godine iz filmske i gaming industrije izlazi previse rimejkova.
Moze se reci da je "nekada davno" zivot bio mnogo raznovrsniji.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
ezenkiel (3.9.2021), filpan (3.9.2021)
Stara 3.9.2021, 0:03   #104
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ima i dalje originalnosti samo smo prezasićeni i pretrpani količinom informacija i svega i svačega - pre svega zahvaljujući internetu.

Ranije sam za igre recimo mogao da čujem od drugara ili pročitam u SK-u o njima pa da ih onda nekad nabavim i probam - a najčešće sasvim slučajno nabasam na nešto kvalitetno.

Danas nas bombarduju trejlerima i informacijama sa svih strana, svaka moguća igra je na dohvat ruke, sve je u hiper ultra turbo modu i stiče se utisak da se mnogo reciklira i da originalnosti manjka.
To suštinski nije tačno nego jednostavno nemamo dobar filter u glavama i ne umemo da zaobilazimo suvišne informacije i debilne igre.

Isto važi i za muziku - "AAA" industrija tek ponekad izbaci nešto kvalitetno ali indie hitova ima u svakom žanru koliko ti duša hoće, samo treba biti mnogo probirljiviji i strpljiviji.

Ja nisam neki matorac, još ni u 30-u nisam zagazio, ali sa setom se sećam vremena kad mi je mozak bio neopterećen ovom količinom informacija kojom je danas opterećen - i to nimalo mojom voljom. I zato se ko pijan plota držim ovog foruma i pokušavam da svedem svoje informisanje na oskudne izvore informacija. Izbegavam trejlere, vesti itd. To pratim samo za meni važne i srcu drage franšize. Igram samo sleeper hitove i underrated naslove i igram do besvesti igre koje sam već igrao. Čovek mora da se bori protiv prezasićenja nekako inače ti sve dosadi inače letargija izazvana time može da ti ubije ljubav prema svemu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ezenkiel (3.9.2021), filpan (3.9.2021), galebns (3.9.2021), NIx Car (3.9.2021), Pandemonium (3.9.2021), Skenderevo (8.9.2021)
Stara 3.9.2021, 16:40   #105
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Sadasnjost nikada nije dovoljno dobra.
Treba biti realan i priznati da se vecina igrica, filmova i muzike pravi na isti kalup godinama unazad.
Niko me ne moze ubediti da su utakmice lige sampiona zanimljivije od onih koje smo gledali pocetkom ovog veka.
Svake godine iz filmske i gaming industrije izlazi previse rimejkova.
Moze se reci da je "nekada davno" zivot bio mnogo raznovrsniji.
Ja marvelove i te superherojske filmove ni ne gledam.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2021, 20:35   #106
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Angry Re: Ko stari? Mi ili igre?

stari moja graficka
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RAJIC na korisnoj poruci:
Pandemonium (3.9.2021), Skenderevo (8.9.2021)
Stara 3.9.2021, 23:08   #107
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
RAJIC kaže: Pregled poruke
stari moja graficka
Mislim ono, i ovo je validan faktor

Back on topic, kind of: Zanimljivo mi je što moje klince (4 i 6 god) više privlači da igraju Donkey Kong Country ili tako nešto sa SNES emulatora nego Minecraft, Roblox ili Fortnite. Btw, mnogo ih je nervirao minecart nivo u DKC
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 4:50   #108
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Danas nas bombarduju trejlerima i informacijama sa svih strana, svaka moguća igra je na dohvat ruke, sve je u hiper ultra turbo modu i stiče se utisak da se mnogo reciklira i da originalnosti manjka.
To suštinski nije tačno nego jednostavno nemamo dobar filter u glavama i ne umemo da zaobilazimo suvišne informacije i debilne igre.
Ono što mene nervira je što igra izađe danas, a već sutra svuda po netu su snimci gejmpleja, otkrivene tajne, easter eggovi, odrađeni kvestovi, pronađeni bagovi... Znam, rešenje je jednostavno - nemoj čitati/gledati spojlere. Ali me i dalje nervira jer je tu, servirano na tacni. 80% kanala koje pratim na youtube su vezani za gejming svet, posebno oko igara i izdavača koje pratim, isto važi i za reddit, i teško im je odoleti.
Već strahujem za Starfield jer, u zavisnosti od posla, možda ga neću moći odigrati prvih nekoliko dana, ili možda čak meseci. A društvene mreže će biti ispunjene Starfield materijalom i imam utisak da ću otkriti igru preko youtube-a, umesto da sednem i lično otkrijem svet.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 8:24   #109
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

U ovakvim temama,uvek se dodje do plebiscitarnog zakljucka da mi nemamo vise vremena za igre kao nekada zbog poslovno-porodicnih obaveza...

Uvek me zanimalo da li postoji neki covek koji nema porodicu (nije se zenio,razveden ili sta vec) ili koji nema posao (ili bar ne provodi 20sati dnevno na poslu) tj koji ima mnogo vise vremena za igre,pa da vidimo njegovu perspektivu ove situacije sa igrama

Ja licno ne provodim puno vremena igrajuci se zbog tih "omiljenih" poslovno-porodicnih obaveza...inace,da nije toga,ja bih se mnooogo vise igrao na kompu nego sto je sada slucaj....cak se ponekada uhvatim na poslu kako mastam da sam kod kuce i da npr picim Skyrim i istrazujem neku novu pecinu

Tako da (iako sam mnogo stariji nego kad sam bio dete) nisam uopste ostario sto se tice video igara (doduse kao ni mnogih drugih stvari,npr volim da citam stripove,gledam filmove,bavim se nekim hobijima),niti su mi igre "ostarile" (imao sam pre 20-30 godina zanimljive igre imam ih i sad),nego jednostavno nemam vremena da se igram koliko bih zeleo...

Poslednja ispravka: maxx (8.3.2022 u 8:32)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku maxx na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (8.3.2022), NjegovaWisost (10.3.2022)
Stara 8.3.2022, 10:10   #110
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Ko stari? Mi ili igre?

Možda se ja uklapam u to što pominješ. 36 god, nisam se ženio i nemam decu, živim sa devojkom koja i sama igra (mahom strategije) i radim od kuće sa vrlo laganim i fleksibilnim radnim vremenom.

U vreme kad sam bio tinejdžer sam igrao po 4+ sati svakog dana, akcije, avanture, pucačine, trke, pa čak i fudbal. U to vreme sam igrao većinu stvari sa bratom ali je bilo potpuno normalno da mi na gajbu bane brat od tetke, komšija, školski... I da se otkinemo od igranja. Moj jedini problem je bio zašto mora da se spava i rade ostale smorne stvari koje nisu gejming. Story driven Igre su mi tad delovale neverovatno magično i uvek zanimljivije od svake realne alternative.

Danas realno imam vremena da svakog dana cepam 4 sata ako želim, a i više ako zatreba. Ali 30 god. kasnije od kada sam prvi put zaigrao i par stotina igara iza mene valjda čine da se ne oduševljavam tako lako. Šablonski i tek prosečni naslovi nemaju šanse da me lako privuku, odmah ih valjda porediš sa 15 takvih koji su bili bolji i originalniji. Takođe nemam više fizički prisutnih saigrača kao nekada, deli nas prostor, vreme, obaveze... A nove kroz život nisam upoznavao. Ali nisam ni nešto ostario u mrzovolji, smatram da ima puno baš dobrih igara svake godine. Naslovi kojima nemam šta da zamerim i imaju vrhunski gameplay me vuku da igram sat dnevno ili dva ako sam baš u formi. A ni to me ne vuče baš svaki dan. Nekada radije bindžujem serije (nešto što nije postojalo kao mogućnost pre 10-20 god.) ili slušam muziku (mada mi je HiFi prerastao u posao pa je tu linija nejasna).

Tako da, nekada sam mnogo više igrao i više filmova gledao. Sada filmove tek ponekad pustim, igram manje, a gledam serija više i raznih zabavnih i informativnih stvari na YT. Za to ne krivim loše igre, jer iako su se neki žanrovi ofucali odličnih igara uvek ima. Ne krivim ni životne obaveze koje su umerene i mahom prijatne. Ne krivim ni devojku, ona i sama ponešto igra, kupuje mi PS4 za rođendan i sada me evo za idući ispituje koji gejmerski monitor je dobar... Prosto se tako osećam, prija mi igranje ali u kraćim intervalima negu nekada i uz malo više probirljivosti.

Zanimljivo je da su mi vesti o igrama i hardveru i dalje omiljene vesti. Volim sve da ispratim, ako može i isprobam, ali ne nužno i uložim stotine sati u igranje, pogotovo ne u trke, sportove i bilo kakav vid grindanja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Pandemonium (8.3.2022), player1 (8.3.2022), svarogog (9.3.2022)
Stara 8.3.2022, 10:38   #111
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Blago tebi...ne znam sta bih dao da mogu i ja imati takvu situaciju (gde bih se mnogo vise igrao)...ili bar da znam gde se takve devojke/zene u Srbiji mogu "iskopati"...

Ja sam klasicano(dosadno) porodicno poslovan covek,radim 8 sati dnevno u firmi,ode mi jos bar sat vremena na odlazak i dolazak sa posla,i cesto kad dodjem kuci,toliko budem umoran da bih se samo skljokao u krevet i spavao do sutra kad me ceka isti onaj posao...jedno dete,standardno sa svojim obavezama,zeljama,potrebama itd....zenu uopste ne zanimaju igre,nikada je nisu ni zanimale,i kao i svaka "normalna" zena samo misli sta treba da se popravi po kuci,kupi,namesti,uradi,gde treba da se ide itd,itd...

Mada,primecujem da su zene 30-40 god (starije i da ne pominjem) uglavnom takve...npr na poslu medju koleginicama tih godina kada bi rekao da volim da igram igre,99% njih bi pomislile da mi fali neka daska ili da ih zezam
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 12:17   #112
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

I supruga i ja radimo od kuće, nemamo dece, tako da u suštini imam slobodnog vremena, ali kako nemam fiksno radno vreme posao je iscepkan po intervalima od ujutru do uveče, tako da me bukvalno mrzi da igram nešto, pre ću da gledam YT ili Netflix.

Zbog toga sam maltene i prestao da igram igre koje imaju neku priču jer mi se ne da da je pratim, uglavnom igram nešto na pickup&play foru, što mogu u svakom trenutku da prekinem i nastavim posle xy vremena bez razmišljanja a gde sam ono stao.

Stoji da je "igračka populacija" danas mnogo šira nego pre 20-30 godina i da se mainstream igre prilagođavaju "prosečnom" igraču, ali daleko od toga da među današnjim naslovima nema šta da se odigra. Ostarili smo i mi i gejming industrija, svako na svoj način...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 12:19   #113
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

A ja ne mogu da nadjem decka koji igra igre Kazu da mi fali daska
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
mvasic (8.3.2022)
Stara 8.3.2022, 12:31   #114
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ja obrnuo 2 wolfenstaina ne mogu da se oporavim poremetio spavanje načisto, dnevne obaveze...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 13:57   #115
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ja već pola godine otkako mi je dijagnostikovana bolest, sedim kući i odmaram. Bukvalno imam sve vreme ovog sveta (koliko mi je preostalo, to jest) ali i dalje ne mogu da se posvetim jednoj igri kao kada sam bio mlađi. Nešto zbog žene i sina koji ima nepune 2 godine ali najviše iz razloga što ne mogu da održim pažnju kao pre.
Krenuo jednu igru, drugu, treću, pa prekinuo, pa se vratio Elder Scrolls igrama pa ajd da snimam preko OBS i postavljam klipove na netu. Nemam pojma zašto imam veliku potrebu da snimam sve svoje igračke momente i postavljam na youtube. Čak sam naručio blue yeti i sad hoću da komentarišem dok igram, kao da sam poludeo pod stare dane.
I zbog svega toga, ne mogu da sednem, opustim se i psovetim igri kao pre. Postalo je nemoguće uz internet i savremen trendove.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 14:36   #116
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

^^ Drži se druže i uživaj maksimalno u svemu što voliš a možeš da radiš. Nema ničega lošeg u tome da se pomalo "poludi" pod stare dane. I ja sam prošao kroz porodičnu tragediju uz igre, nije mi uvek bilo lako opustiti se i fokusirati u takvim situacijama.

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
A ja ne mogu da nadjem decka koji igra igre Kazu da mi fali daska
Priznaj sada da nas zezaš. Takođe, koliko si bračnih ponuda dobila u ova dva sata?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Guerrinus (9.3.2022), mvasic (8.3.2022)
Stara 8.3.2022, 19:42   #117
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Priznaj sada da nas zezaš. Takođe, koliko si bračnih ponuda dobila u ova dva sata?
Eh, da bar. Doslo vreme da momci ne igraju igre.

Aj i da na pitanje teme odgovorim: Ja ne starim, ja se levelujem
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
Aibo (8.3.2022), Garinca (10.3.2022), mvasic (8.3.2022), Pandemonium (9.3.2022), player1 (8.3.2022)
Stara 8.3.2022, 19:53   #118
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Eh, da bar. Doslo vreme da momci ne igraju igre.

Aj i da na pitanje teme odgovorim: Ja ne starim, ja se levelujem
Momci igraju igrice, muškarci igraju igre. Schweppes. Samo za prave muškarce.
Ostavite vrata, sam ću dizađem.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 20:05   #119
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Aj i da na pitanje teme odgovorim: Ja ne starim, ja se levelujem
Samo pazi, ja sam na 40. levelu dobio perma buff na holesterol.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2022, 23:01   #120
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Samo pazi, ja sam na 40. levelu dobio perma buff na holesterol.
Ima i ranije na zalost
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Video igre - zavisnost, bolest ili treće? orome O igrama uopšte 143 7.6.2015 8:47
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com