Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2009, 21:33   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Izvini ali da li je neko rekao da ce sve ostale konzole biti zabranjenje za kupovinu osim xboxa i natala? Imas racunar, Sony PS2 i PS3,SONY PSP, Xbox 360, Microsoft Natal, Nintendo Wii, Nintendo Wii, Nintendo DS- BIRAJ!
Pa i biram, ne moras da mi "kapsujes". Samo sam obrazlozio sta se misli pod trosenjem. I zasto je sve to alternativa, ne zamena (s cime se i sam slazes, sve sa velikim slovima).

Inace, veca je "opasnost" da ta tehnologija zameni pravu fizicku akticnost, nego video igre kao sto su danas.

Poslednja ispravka: player1 (22.8.2009 u 22:04)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 18:42   #62
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Sta vi ljudi se*ete celo vreme, ovo je jedna od onih situacija, niko nece kupiti Natal, jer nemaju para ili ce im biti previse da izdvoje, pa pljuju do besvesti da bi opravdali cinjenicu da nikad nece imati Natal.

Sta fali ideji kao takvoj, ja ni sad ne igram fudbal ili bilo koji drugi sport na kompu jer mogu napolju sa ortacima. Ali mnogo npr igram RPG-eve, jer sa ortacima ne mogu da spasavam Ankariju ili neku drugu izmisljenu zemlju od zmajeva napolju, sta bi mi bilo ako bi umesto da sedim setao, pricao sa likovima umesto da klikcem na linije tekstova, eventualno malo mlatim rukom u pravcu orka i sve lepo. Nije da cu umreti od napora. I da ako ponekad budem stvarno umoran, samo iskljucim kamere i prikljucim misa, i sve reseno.

Jest da to nece biti ovako kako ja zamisljam i da Natal napreduje do ovakvog stepena razvoja ce trebati dosta vremena, ali podrzavam bilo kakvo kretanje napred u potpunosti.

E da podsecate me na matorce koji pricaju da su kompjuteri vrazije kistre i da kvare omladinu.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (25.8.2009)
Stara 25.8.2009, 21:49   #63
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

^ U pravu je, ne treba to gledati tako plitkoumno, osim toga, svi ce to koristiti za 5-10 godina, pobogu, ne treba toliko bezati od revolucije, treba bezati od preterane revolucije.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 22:08   #64
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Pa ako ti volish da nocu zamishljash da si gosn. Arthas i mlatish rukama sa zamishljenim machem u istim, fine by me. Ja cu se i dalje zadovoljiti time da igru pokrecem mishem/tastaturom, eventualno gamepadom, jer je to ipak igra, sa chijim se karakterima ne poistovecujem, vec ih kontrolishem.

Inache, ne mislim da je glupa samo zbog toga. Bash bih voleo da vidim kako misle da srede stvar pa da neko prelazi kilometre RPG-a bez hodanja u mestu, odnosno kako bi neko izveo zakucavanja. A i bilo bi mi zanimljivo da znam shta ce da se desi ako se ja popenjem na kauch dok igram NBA Live 2023. Dakle ne mozhe da bude potpuno realno. Ako ne bude potpuno realno, bice idiotski.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Uros12 (25.8.2009)
Stara 25.8.2009, 22:37   #65
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Stvar je u tome sto primarna Natalova namena NIJE zamena misa i tastatura/gamepada, vec je on stvoren kao pokretac kreiranja donekle drugacijih igara, slicnih onima sa Wii-a.

MS nikada nije zamislio Natal kao nesto sa kojim ce 6 miliona Amerikanaca igrati Halo ili Call of Duty, vec zele da maksimalno rasire populaciju ljudi koji ce biti potencijalni kupci Xboxa (kojeg prati imidz shooter boxa u Americi, kao rezultat cinjenice da su svi blok basteri ustvari FPS igre).

Jeste, RPG-ovi i FPS-ovi mogu da rade na njemu, ali mu to nije namena. Zato ce MS spremiti ceo launch lineup za jesen 2010. koji ce se zasnivati na novim igrama, umesto samo da portuju stare sa motion kontrolama. Ako bi se to desilo - Natal bi bio potpuno nezanimljivim svima onima kojima je Xbox trenutno nezanimljiv, jer bi to samo bilo prosirivanje mogucnosti upravljanja, a Natal cilja na nesto mnogo vise.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 23:02   #66
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

A mislim takođe i da MS hoće da se ubaci na japansko tržište jer su oni poznati po tim mahalicama. Time bi možda i mogao ostvariti profit u Japanu jer tamo su main konzole ps3 i Wii.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 0:10   #67
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

MS pokusava od 2001. da se ubaci na japansko trziste i nikada nista nisu uradili.

Ogromnim parama su platili jRPG ekskluzive, a konzola im se i dalje prodaje u smesnom broju primeraka.
Xbox npr. za svoje 4 godine nije uspeo da proda inicijalnu posiljku (posiljka poslata za LAUNCH, koja 4 godine kasnije nije bila rasprodata).

Japansko trziste je poznato po tome koliko se forsira domaca proizvodnja i koliko se u potpunosti ignorise strana i bilo sta sto MS uradi to nece moci da promeni. Sto i nije vise toliko bitno, jer Japan ni izbliza nije onoliko trziste za video igre koliko je nekada bio...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
F.E.A.R. 2: Project Origin LebronMVP Akcione igre 276 22.11.2010 18:43
Project Snowblind-da li je neko cuo/igrao? Pomahnitali Mungos Akcione igre 9 11.7.2008 23:37
Duke Nukem: Manhattan Project Quercusmaster Stare igre 11 5.6.2008 13:44
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
MS Project gumica Aplikativni softver 0 13.8.2007 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com