Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2010, 14:55   #101
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Firme koje stipendiraju ?

Skola je odlicna, za programiranje dusu dala. Da si se na vreme setio, mogao si da radis prijemni za Matematicku, ali ovako... :\
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 22:31   #102
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Firme koje stipendiraju ?

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
sve sama deca bogataša (> 50% mafijaša) i stipendisti.
Zar Ima mafijaša u Srbiji? A da,ima neka E-Gimnazija na tu foru..Mašu nekim tamo uslovima,WiFi pokrivenošću a da vidiš kako deru.. irreal je dobro rekao kao i uvijek. Inace mislim da znam ko je http://www.sk.rs/forum/member.php?u=29213
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 23:47   #103
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

U Matematickoj gim. se radi na kompovima

Nego nebitno, komp/papir, pascal/c, u gimnaziji tesko da ces raditi neki ozbiljan projekat (osim ako ga ne uradis sam, naravno), vazno je da steknes osnovnu programersku logiku..

Ako skontas petlje, liste, rekurzije, grafove u Pascalu, trebace ti 2 sata rada da sve to presaltujes na C (i obratno ako iz nekog meni nepoznatog razloga moras da radis pascal )

I nadovezao bih se na zadnji deo Eniaroyah-ovog posta.

Strasno koliko je negativne energije usmereno ka skoli i obrazovanju. Sta nam se to desava, od malih nogu pipkamo i grickamo sve sto nam je u blizoj i daljoj okolini, a onda odjednom sva ta radoznalost nestane, bas kada nam daju alat da je mozda i zadovoljimo (ili barem uposlimo). Koliko mladih ljudi kultivise u sebi mrznju prema svemu sto ima ikakve veze sa skolom i gradivom, zabrinjavajuce je. Ja stvarno ne znam sta je uzrok toga, licno krivim medije i kriminal/drzavu (doduse njih krivim za sve ).

Da ne zaboravimo da se dobar deo (po meni, MOZDA cak i veci deo) opsteg obrazovanja stice u svojoj kuci, po sopstvenom izboru u sopstvenoj reziji, a masa ljudi bezi od knjige koju "MORA" da procita, a o knjizi koju MOZE da procita ako hoce i ne razmislja..
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
shrafko (28.6.2010)
Stara 28.6.2010, 2:05   #104
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Firme koje stipendiraju ?

Citat:
neodoljiv kaže: Pregled poruke
Racunarska gimnazija... 16 000 evra za 4 godine
Ako racunamo da u skoli prosecno ucis 6h, to ti dodje ~2 200 dinara po danu po godini!
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 16:43   #105
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Bez uvrede, ali mislim da je potpuni kretenizam ici u tako neku skolu... Ne dobijas nikakvo posebno znanje, bolje je cuvati te pare pa ici na neki je6acki faks u buducnosti.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srlandand na korisnoj poruci:
Vulee (28.6.2010)
Stara 28.6.2010, 17:29   #106
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

posto sam jelte zavrsio prijemni i odradio ga ko bog (39 bodova i pritom sam vukovac znaci ukupno 99 bodova) da li je pametno to sto zelim da upisem elektrotehnicku za racunare?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 18:47   #107
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Jok, gimnazija FTW. Ako 'oćeš da istrošiš tolike bodove i voliš fenseraj, treća BG gimnazija i završena priča.

EDIT: Sad videh da si iz NS, pa ne znam kakva je tamo situacija, ali u svakom slučaju smatram da je gimnazija jako dobra podloga za fakultet.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 19:04   #108
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
... ali u svakom slučaju smatram da je gimnazija jako dobra podloga za fakultet.
i nizašta drugo, nažalost. Drugim rečima, ko ne završi fakultet, ima gimnaziju i ne postane privatnik usled nedostatka sredstava za ulaganje i business acumena je propao. A treba računati na činjenicu da ne diplomira svako ko upiše fakultet.

Ekonomske (pa čak i tehničke, medicinske, i maltene bilo koje druge stručne) škole su mnogo sigurnija investicija od gimnazija, po meni.

Da ne ispadne da sam pristrasan, završio sam gimnaziju

A Ilijadu i Odiseju ću da pročitam kad mi dune, nema potrebe spucavati 20 časova u bespotrebno naklapanje. A u gimnazijama se previše naklapa, onako iskreno.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 19:14   #109
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Znam da osnovna škola nije neko veliko merilo uspeha, ali kontam da ako dečko ima 99 bodova, ide na faks gotovo sigurno... osim ako se negde baš ne zezne ili smetne s' uma. Da ne budem pristrasan, imao sam 100 bodova iz osnovne. Šalim se, ali ne znam, koliku god da imam ljubav prema kompjuterima, ne bih mogao u to okruženje. Postoje različiti tipovi ljudi, možda sam ja, eto, gimnazijski tip. Neretki su primeri ljudi kojima dopiz*i elektrotehnika, kompovi i sve to kad baš treba da zapnu, tj. pred fakultet. I onda se opredele za neki društveni faks...

Dakle, ja prvenstveno govorim o okruženju, manje o tome da li se u gimnaziji "naklapa" ili ne. Uče se gluposti u velikim količinama. Pogotovu na prirodnom smeru, koji je poprilično teži od društvenog... Bar je tako bilo kod mene (Srle, ništa lično ). Ali to ti stvori neke radne navike, ojača te da gruvaš, odričeš se ako treba. A uz sve to je odnos M i Ž ~ 1 : 1.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
shrafko (28.6.2010)
Stara 28.6.2010, 19:14   #110
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

I sa bilo kojom drugom srednjom skolom si propao jer plata je obicno ispod 300e.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 19:22   #111
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Hmmm, nije vise zavrsena tehnicka skola ono sto je nekad bila.. Sto su nam manje plate to se traze strucniji ljudi jer, jelte tako je logicno

Elem, po meni, izbor srednje skole nije toliko bitan.. Sve sto treba da uradis u toku srednjoskolskog obrazovanja je da steknes kakve takve radne navike, ne zamrzis obrazovanje (samo obrazovni sistem, to je oke ) i nadjes nesto sto te interesuje pa to studiras kasnije..

Jeste ljudi koji upisu ekonomsku srednju imace laksi posao da upisu ekonomski fax, ali nije da ne moze da zavrsi i upise ekonomski fax neko ko je isao u gimnaziju ili tehnicku skolu ili gde vec. Sve se moze postici ako se hoce x)

Da se ja pitam ja bi isao u gimnaziju posto je tamo odnos M - Z 1:1 (i naginje vise na desno )
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 20:48   #112
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
I sa bilo kojom drugom srednjom skolom si propao jer plata je obicno ispod 300e.
Propao si tek kad dozvoliš da propadneš. Kad očekuješ da drugi (čitaj: poslodavac) od tebe napravi bogatog čoveka, što je naravno pogrešno - poslodavac želi isključivo sebe da obogati, a zaposlene da plati što je manje moguće (ali opet ne premalo, inače će ovi reći "hvala doviđenja, idemo kod drugog koji nas bolje plaća").

Amerika je postala supersila zahvaljujući razvoju privatnog biznisa i malih firmi koje su pokretači ekonomije. Jedino se mi, kao i uvek, pravimo pametni, očekujući da ćemo radeći za druge lepo živeti.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (28.6.2010)
Stara 28.6.2010, 23:35   #113
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Sto se mene tice ja sam vise za gimnazije nego za te strucne skole,ali mozda bih pre cetiri godine hteo da upisem medicinsku.Bez obzira sto sam bio u odeljenju gde je 20+ djaka bilo bolje od mene i sto sam bio medju najgorima u odeljenju i bio sam odlican po principu toplo-hladno i evo mozda ih nisam voleo ali zbog njih su mi ostale radne navike sto se ucenja tice i na osnovu toga sam ucio barem 2-3 sata dnevno(doduse ovih dana i 6,jbga prijemni ce za dva dana) i uvek sam ocene zaradjivao svojim znanjem nisam se provalcio i tako to i u jednu ruku treba da im budem zahvalan.Mozda bi bio isti slucaj i sa medicinskom,al sto se tice ostalih skola mislim da knjigu ne bih pipnuo ni 15 minuta dnevno.Mozda sam pre cetiri godine hteo da upisem ekonomski(neki specijalni smer) i tada mi je bilo krivo sto sam popustio pred roditeljima,ali sada kada se prisetim toga bolje je to sto sam upisao gimnaziju koja je jedna od najboljih u nasoj zemlji nego da sam postupio kako sam ja hteo.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 23:26   #114
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Jedno glupo pitanje
Da li može posle završene gimnazije, društveno - jezički smer, da se predaje informatika u osnovnoj školi?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 15:18   #115
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Jedno glupo pitanje
Da li može posle završene gimnazije, društveno - jezički smer, da se predaje informatika u osnovnoj školi?
Može ako završiš fakultet koji ti to garantuje
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 18:48   #116
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Jes malo glupo pitanje, ne?

Nisam ni znao da su uveli predmet informatika u osnovne skole.. Mi smo to imali (jako malo) u sklopu "tehnickog obrazovanja" (sta god da je to).. Sve u svemu svakako treba da imas zavrsen fakultet koji te kvalifikuje za to, ili da poznajes direktora licno
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 12:20   #117
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Kod mene je informatika bila izborni predmet.Trebali smo da biramo izmedju informatike i domacinstva,pa vi vidite za sta se skoro cela(moja) godina odlucila.

Poslednja ispravka: Packy (15.7.2010 u 12:33)
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 12:22   #118
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Domacinstvo zar ne
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
Packy (15.7.2010)
Stara 19.7.2010, 2:28   #119
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Auuu koliko su se neki ovde nalupetali, mogu opsteno medalju da dobiju
Pre upisa valjda dobro razmislite i pre svega se dobro raspitate sta upisujete. Jednostavno, to vam je jedna od prekretnica u zivotu i od nje zavisi kako cete se vi formirati i kao licnost/osoba i kao sposoban/nesposoban radnik/sef/sljaker. Ja sam zavrsio Teslu ( u Beogradu) i moram reci da mi je to bila mnogo bolja solucija nego da zavrsim neku gimnaziju. Jednostavno, lepo sam razmislio cime zelim da se bavim, tj. uvideo sam sta me interesuje i krenuo odmah sa specijalizacijom. Da sam upisao gimnaziju sumnjam da bih ovako dobro poznavao racunare kao sto ih poznajem danas ( a to je deo onoga cime sam odlucio da se bavim).
Jednostavno, posle gimnazije ako ne zavrsis neki fax, bolje da u nju nisi ni isao. Pametnije bi ti bilo da odes do biblioteke svake nedelje i pokupis neke knjige iz raznih oblasti koje te zanimaju nego da ti vreme proapada i zavrsavas kurseve iz ovoga i onoga nego sto ces gubiti vreme u gimnaziji. Ali ako resis da ides na fax, onda bato moras da vec u 3. godini znas sta zelis da upises posle, jer u 4. vec krece frka i tu oko 70% ljudi pogresi u opredeljenju za dalji poziv. Ovo potpisujem.
Gimnazija ti daje sirinu izbora ako se jos nisi kao klinac u osnovnoj odlucio sta ces pa bi jos malo da razmislis tj. "ispipas trziste", dok strucna skola te odmah usko specijalizuje za odredjene poslove u struci i to ti je to.
A te fore u srednjim strucnim skolama je obrazovni kadar losiji nego u gimnazijama su jako izlizane, da ne kazem da su totalne dezinformacije. To koliko cete vi nauciti u svojoj srednjoj zavisi najvise od vas samih pa tek onda od profesora. Jednostavno ako te nesto zanima nije ti tesko da se cimas da to naucis. Profesor je tu da ti da smernice i da proba da te zainteresuje za oblast koju predaje ( ali dobro sada, nisu svi profesori bas ovakvi ali bi tebalo da budu, al' kao i uvek daleko smo mi od idealnog ), i neki se stvarno trude ali ne mogu ni oni konstantno da se trude da volove nauce necemu drugom kada su volovima na pamet samo krave i klopa

Aj pa uzdravlje, i pametno birajte
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (2.8.2010), shrafko (19.7.2010)
Stara 19.7.2010, 5:16   #120
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Apsolutno nebitno koju srednju(upisujete) zavrsavate sem u slucaju da srednja predstavlja prvu polovinu a fakultet drugu polovinu,odnosno srednja medicinska,visa-fax medicinska.
A sto se tice elektro-tehnike,prava,ekonomije i sl. nebitno vam je totalno,izaberite neku gde ima veci procenat neznijeg pola,a kad dodje vreme za fax izaberite sta vam je volja.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
srednja skola, upis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor srednje škole GrofSuboticki Opšta kultura 85 31.1.2021 12:10
Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009 urke Brbljaonica 74 20.7.2008 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com