Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2006, 16:43   #1
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Uzeo sam gore pomenutu Ledatekovu karticu winfast2000 expert sve instalirao skinuo K-lite mega kodek. Kartica sve radi o.k. imam radio i tv sve samo nece da primi spoljni signal kroz s-video ulaz sa digitalnog satelitskog risivera a zbog toga sam je najvise i uzeo da snimam sa risivera tako da sam se iznervirao sve sam povezao skart ulaz na risiveru a uz karticu sam dobio kabl koji ima s-video dzek sa jedne i klasicne cinceve sa druge i ja fino to povezem mada na cincevima ne pise koji je video a koji audio a ja sam pretpostavio da je video zuti posto je to valjda neki standard , kabal je sigurno u redu i signal definitivno kroz njega dolazi do kartice.Podesavanja mislim da sam sve odradio kako treba ali nikad se ne zna.Namam stvarno ideju zasto je zapelo posto sve drugo radi o.k.Da napomenem imam i graficku sa tv izlazom pa sam isto sa racunara odvodio signal preko istog kabla na tv i nije bilo problema, da mozda ne dolazi do nekog sukoba mada ja sam sve drugo pogasio kad sam testirao ovo sa tv karticom.Za pocetak toliko mada tu ima jos sto nekih sitnica koje mogu da zezaju skinuo sam i nove drajvere sa sajta , prvo sam instalirao sa cd-a koji sam dobio uz karticu pa sam ih kao update sa novim ai nisam bas siguran da je proslo posto mi je prijavio da su kao isti sa ovim sa cd-a. Nisam jedino instalirao novi softver koji jos nisam skinuo sa zvanicnog sajta.Naravno probao sam sve opcije preko input sourca, s-video i CVBS. Pozdrav i veliko hvala !!!
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 20:33   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. r

nije problem u kompatibilnosti, cim ti sve ostalo radi. probaj sa nekim nezvanicnim softwerom za capturring (ne znam tacna imena, ali firme su interwideo, cyberlink i sl). mozda u drajverima moras da aktiviras opciju kojoom ces naterati karticu da stalno proverava da li ima nesto na njenim ulazima (force detection...). probaj i da izmenjas raspored kablova. isprobaj to, sacekaj jos neki odgovor, ako nista ne pomogne-REKLAMACIJA.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 22:02   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Ural, nadam se da si povezao dobro taj Leadtek koga i ja imam i skroz dobro radi posao. Ne treba tebi nikakav softver jer je Win Fast mocna alatka podrzana direktno od tvoje kartice. Bilo bi dobro da si sa Leadtekovog sajta skinuo najnoviju aplikaciju a ostavio stare drajvere koje si dobio uz karticu.
Zuti kabl je video i on ide u zuti chinc zenski u tvoju karticu. Nadam se da na tom skartu imas tri rupice : crvenu, crnu i zutu.
Za crvenu i crnu treba ti poseban kabl ( za zvuk ) koji ustekas bananicu 3.5mm u zvucnu Line In a chinceve na drugom kraju kabla u skart sa cevenom i crnom rupom.
Ako si sve to odradio i ukljucio kao sto sam ti napisao CVBS mora da dobijes signal na kartici. pre toga moras da izvrsis podesavanje na samoj kartici odakle da prima signal sto se nadam da si uradio. Ako nisi evo kako treba da stoji. Ima tu jos podesavanja ali prvo probaj ovo ili nam bar postuj kako si ti sam podesio pa da vidimo u cemu je problem.
Inace ovo mora da radi i verovatno je neki banalni problem ili propust.
Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Leadtek.JPG
Viđeno:	326 puta
Veličina:	36,5 KB
ID:	3020  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 0:17   #4
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

[QUOTE=AstraLogos]Ural, nadam se da si povezao dobro taj Leadtek koga i ja imam i skroz dobro radi posao.

Evo sad cu da okacim sliku kako sam to povezao tako da ce tu biti sve jasno mada mislim da je to prosto.Ovaj moj kabal od skarta do cinceva je duzine oko 10m nadam se da nije to problem.

Bilo bi dobro da si sa Leadtekovog sajta skinuo najnoviju aplikaciju a ostavio stare drajvere koje si dobio uz karticu.

Evo instalirao sam i noviji softver sa sajta mada mi se cini da se ne razlikuje od ovog kojeg sam dobio na cd-u ali sam updatevao drivere tako da cu na tvoj nagovor da vratim stare.

pre toga moras da izvrsis podesavanje na samoj kartici odakle da prima signal sto se nadam da si uradio. Ako nisi evo kako treba da stoji.

I ova podesavanja sam ispostavao jedino sto mi sad ostaje sumnjivo je podesavanje vezano za capture profile setting tu nisam siguran koji capture format i video codec treba da odaberem a kad odaberem
Mpeg-2 optimal quality i
Mpeg-2 codec nemogu da potvrdim na o.k. taj izbor jednostavno o.k mi je iskljucena opcija tek kada nesto drugo odaberem onda mi se ukljuci.
Hvala drugari i nadam se da sam blizu rjesenja posto izgubih cijeli dan i pop....
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	0011.jpg
Viđeno:	271 puta
Veličina:	23,7 KB
ID:	3021  
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 2:17   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Ural, ona slika povezanih kablova nije dobra. Lepo sam ti napisao da samo zuta se ukljucuje u TV karticu da bi dobio sliku. Posto dolazi iz skarta moguce je da je u pitanju i neka druga boja. Probaj.
A za zvuk PONOVO ti kazem moras imati poseban kabl sa dva chinca i jednom 3.5mm stereo bananicom koja se ukljucuje u zvucnu karticu.
Dakle slika na TV kartici a zvuk na zvucnoj sa dva chinca a ne onako kako si ti postovao sliku sva tri kabla u TV karticu.
Normalno da nisi mogao da podesis MPEG 2 optimal jel prvo moras da stavis postavke. Evo kako sam ja to uradio. Rezoluciju, bit rate, kvality na 1000 sto je zapravo 100%, VBR ili CBR po izboru a audio kodeke ne trebas ni da diras jel su po defaultu OK.
Onda ides na ADD profil i upises naziv koji hoces. Ja sam kao sto vidis dodao samo svoje ime. Onda moze tek na OK.
Ajde polako korak po korak i mora da proradi. Ako sve drugo na kartici radi sigurno je i S video ispravan samo ga nisi dobro prikljucio i podesio.
Pozdrav pa napisi kako napredujes.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	LEADTEK 2.JPG
Viđeno:	297 puta
Veličina:	43,1 KB
ID:	3023  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 2:38   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

A ovako izgleda podesen ulaz za TV karticu. Lepo pise za audio device da je u pitanju Audigy 2 zvucna kartica i da je podesen analog mix. Ako je tako a to radi provereno kako moze kabl od zvuka da ide u TV karticu a ima dva chinca za nju jel je stereo pa treba 2 kanala.
Za video, vide se Leadtekovi drajveri koje si instalisao odnosno WDM Leadtek... Inace uloga WDM je da prepozna zvucnu karticu koju imas ( Cross bar ) i da je poveze sa slikom iz TV kartice.
Ako slucajno nisi obrisao drajvere iz VIVO kartice sa graficke OBAVEZNO to uradi jer u suprotnom imaces konflikt dava razlicita audio/video systema.
Nadam se da ti je sada jasnije o cemu se zapravo radi. Kabl za zvuk imas da kupis za 150-200din. na buvljaku ili prodavnici kompjuterske opreme ako ga nemas. Bez njega neces dobiti zvuk a sva podesavanja u softveru TV kartice upravo uticu na zvucnu karticu preko drajvera koje si skinuo/instalisao sa CD-a.
Jos jedan pozdrav do novog javljanja!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	LEADTEK 3.JPG
Viđeno:	288 puta
Veličina:	70,5 KB
ID:	3024  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:28   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Dobro Ural vidim da si on line pa sto se ne javis i prokomentarises ono sto sam ti postovao.
Nacimao sam se da nekako dodjemo do resenja a ti da se ne udostojis da se javis.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:40   #8
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Evo ponovo posto mi se izgubio post.
Astra druze, hvala veliko na pomoci uspjeo sam da dobijem signal.Problem je bio u mom kablu posto je skart bio jednosmjeran nije propustao signal sa risivera na tv karticu vec samo u kontra smjeru od racunara prema tv-u pa je mene to ponijelo da je kabal dobar.DAnas sam uzeo 2 obicna audio kabla na obe strane sa cincevima jedan za zvuk a od drugog sam iskoristio jednu zilu samo za video signal.Morao sam tako jer nigdje nisam mogao da nadjem kabal sa audio i video cincevima duzine 10m a meni treba toliko od risivera do kompa.Nego nisam jos siguran u par stvari dali sam dobro podesio paramete za zvuk mada sve radi o.k. ali interesantno je da radi o.k. sa vise razlicitih kombinacija.Ono sto si me savjetovao da u tv karticu ide samo video signal nisi u pravu jer ovaj model kartice je takav da unjega idu i audio i video a posles se sa nje prespaja kablicem sa ploce tv kartice na maticnu plocu gdje ima line in za zvucnu karticu i onaj kabal sto si video na slici sa s-video dzekom sa jedne i cincevima sa druge strane sam dobio uz tv karticu i upustvo da onako treba da se spoji tako da tu nema zabune.
stavio sam prvo audio out - aux i recording - stereo mix i radi ali isto dobro radi i kad stavim audio out - line in i recording - cd player. Nisam nesto posebno odusevljen kvalitetom reprodukovanog signala pa ne znam da nije to zbog mojih kablova i improvizacije? i jos nesto probao sam jedan fajl sto sam snimio da narezem na cd i pustio na svom dvd playeru i trza sad ne znam sta je dali ja mogu to direktno da pustam na dvd playeru ili moram nesto daga obradjujem a mislim ako ga jos kompresujem u divix izgubicu jos na kvalitetu a i sad nisam nesto zadovoljan.Pozdrav i veliko hvala na pomoci !!!
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:45   #9
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Citat:
AstraLogos kaže:
Dobro Ural vidim da si on line pa sto se ne javis i prokomentarises ono sto sam ti postovao.
Nacimao sam se da nekako dodjemo do resenja a ti da se ne udostojis da se javis.
Prvo sam postao odgovor pola sata pa mi se izgubio posto sam zaboravio da se ulogujem pa sam ti se javio licnom porukom nije valjda da nisi ni to dobio tj. da sam i to zijanio i bilo mi muka ponovo da pisem pola sata ai evo nakanih se i taman sad kad sam poslao vidim tvoj post.Nisam prijatelju takav citav dan sama se mucio sa ovim i maloprije sam se konektovao i odmah sam se javio ali cusdi me da nisi dobio moju licnu poruku tamo dam ti sve objasnio kako bi te radije sad zvao telefonom nego da ponovo kuckam pola sata ali eto.Hvala druze jos jednom i izvini ako sam te malo uznemirio ali stvarno poslije tolike pomoci stvarno bih bio papak da se ne javim.Poydrav!!!
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 1:26   #10
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Ural kaze: Ono sto si me savjetovao da u tv karticu ide samo video signal nisi u pravu jer ovaj model kartice je takav da unjega idu i audio i video a posles se sa nje prespaja kablicem sa ploce tv kartice na maticnu plocu gdje ima line in za zvucnu karticu i onaj kabal sto si video na slici sa s-video dzekom sa jedne i cincevima sa druge strane sam dobio uz tv karticu i upustvo da onako treba da se spoji tako da tu nema zabune.
E vidis opet nisi u pravu. To vazi samo za Radio FM i TV program. A ulaz zvika sa ploce je ocajan u najmanju ruku i to mi se kod ekspert TV ne svidja. Zato imam Audigy 2 i na njoj CD IN za zvuk koji je mnoooooogo bolji od chipa na ploci.
Najbolji zvuk se postize ( ovo ti pisem vec po treci put ) posebnim kablom gde se na jednom kraju nalaze dva chinca i jedna stereo bananica na drugom 3.5mm koja se ukljucuje u Line IN na zvucnoj kartici.
Ako ti treba 10m kabla pa kupi ga i dva chinca i jednu stereo bananicu i sam zaletuj i imaces kabl koji sam ti napisao.
Za video dovoljno je onaj sa dva chinca na oba kraja a predlazem ti da kupis i skrt sa tri rupice ( izlazni ) ili ako nadjes skart isti takav sa prekidacem za IN/OUT.
Pozdrav pa se cujemo!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 1:43   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

A da li taj fajl trza kada ga gledas preko kompa. Ako si postavio onako kako sam ti postovao za MPEG2 onda nema sanse da trza. Nekada hoce da bude i od kodeka. Pazi samo za duzinu fajla. Ja najvise snimam pola sata pa nastavak. I to onda sve u jednom programu za spajanje MPEG-a i sve je OK. Ako koristis slozeniji program za DVD autoring onda se ubaci neka kratka tranzicija i mnogo lepse izgleda. Ustvari postoji odlican program koji kratke delove od po recimo 15m spaja sam u VOB fajl i tako sam sa TV Nove snimio ceo film na DVD a slika je fenomenalna.
Ako hoces dacu ti adresu na PP pa danastaviomo ovu pricu mada nije lose i drugi korisnici da procitaju nesto iz ove oblasti!
POZ
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 17:23   #12
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

E vidis opet nisi u pravu. To vazi samo za Radio FM i TV program. A ulaz zvika sa ploce je ocajan u najmanju ruku i to mi se kod ekspert TV ne svidja. Zato imam Audigy 2 i na njoj CD IN za zvuk koji je mnoooooogo bolji od chipa na ploci.
Najbolji zvuk se postize ( ovo ti pisem vec po treci put ) posebnim kablom gde se na jednom kraju nalaze dva chinca i jedna stereo bananica na drugom 3.5mm koja se ukljucuje u Line IN na zvucnoj kartici.
Ako ti treba 10m kabla pa kupi ga i dva chinca i jednu stereo bananicu i sam zaletuj i imaces kabl koji sam ti napisao.

Dobro kad ti tako kazes evo uradjeno imao sam ja sve to pa ne znam vise sta sam pisao ali uzeo sam juce takva dva audio kabla sa cincevima na obe strane i imam taj prelaz sa cinceva na bananu i evo sad sam ustekao i radi ali ne mogu da procjenim dali je bolje ovako odoka.A rekoh da sam za prenos video signala iskoristio jednu zilu tog audio kabla posto nigdje nisam mogao da nadjem 10 m kabla sa video i audio zilama tako da sam ovo improvizovao i jedna zila mi sad ostaje viska.Nego reko za ova podesavanja zvuscnih parametara ima vise kombinacija sa kojima mi radi pa neznam kako to ali koliko ja sad kontam ovaj audio signal ja sad direktno dovodim u zvucnu karticu pa jeli to znaci da zvuk vise i nema veze sa tv karticom i tim njenim podesenjima vezanim za zvuk?

Za video dovoljno je onaj sa dva chinca na oba kraja

e pa to je to sto sam ja improvizovao nego jedino neznam ima li neke razlike sto sam uzeo ovaj kabal predvidjen po svojoj konstrukciji i presjeku za prenos audio signala a koristim ga za prenos video signala u smislu da imam neke gubitke u kvalitetu slike posto kazem nisam nesto bas impresioniran kvalitetom slike a video sam da imaju neki kablovi za prenos video signala mnogo veceg presjeka u odnosu na ovaj koji je onaj klasicni audio kabal.


a predlazem ti da kupis i skrt sa tri rupice ( izlazni ) ili ako nadjes skart isti takav sa prekidacem za IN/OUT.


Da i to sam juce gledao dobro je sto kroz isti skart moze u oba smjera (pc-tv) samo se prekidac prebaci e da sam to znao nebih dva dana izgubio u podesavanjima deinstalacijama softvera ikodeka bezveze a sve zbog tog nestretnog kabla
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 17:39   #13
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

A da li taj fajl trza kada ga gledas preko kompa. Ako si postavio onako kako sam ti postovao za MPEG2 onda nema sanse da trza. Nekada hoce da bude i od kodeka. Pazi samo za duzinu fajla. Ja najvise snimam pola sata pa nastavak. I to onda sve u jednom programu za spajanje MPEG-a i sve je OK. Ako koristis slozeniji program za DVD autoring onda se ubaci neka kratka tranzicija i mnogo lepse izgleda. Ustvari postoji odlican program koji kratke delove od po recimo 15m spaja sam u VOB fajl i tako sam sa TV Nove snimio ceo film na DVD a slika je fenomenalna.
Ako hoces dacu ti adresu na PP pa danastaviomo ovu pricu mada nije lose i drugi korisnici da procitaju nesto iz ove oblasti!
POZ[/quote]


Kad gledam preko kompj. nema trzanja nikakvog nego htjeo sam samo na brzinu da vidim kakav je kvalitet snimka na tv jer se nadam da ce da bude bolji od ovog sto ja imam na monitoru i cini mi se da jeste kad sam pustio to preko dvd-a samo sto trza i zvuk i slika pa mi to ostavlja negativan utisak a pogotovo kad sam pustio snimak tekme gdje ima dosta dinamike.
Ma moji prohtjevi vezano za snimanje su skromni samo neke preglede utakmica koji su u trajanju od 1h tako ali ponavljam za sada nisam zadovoljan kvalitetom slike na kompu a podeseno je sve onako kako si mi preporucio tj. sve na maksimum.Kod mene je to mnogo daleko od fenomenalne.
Sto se tice adrese naravno a ja sam tebi vec poslao licnu poruku vezano za skype.Pozdrav pa se cujemo!
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 18:01   #14
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Evo jedan snapshot da se uvjerite i prokomentarisete kvalitet slike koji ja dobijam na svom kompu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image0826-1744(CVBS).jpg
Viđeno:	265 puta
Veličina:	54,6 KB
ID:	3041  
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2006, 0:17   #15
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Slika je odlicna. samo malo se muti pri brzim pokretima sto je inace boljka svih TV kartica. Na SKYPE sam te pronasao pa cu ti poslati deinterlace filter upravo namenjen za tu stvar.
Pozdrav druze.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 23:38   #16
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. r

Citat:
AstraLogos kaže:
Slika je odlicna. samo malo se muti pri brzim pokretima sto je inace boljka svih TV kartica. Na SKYPE sam te pronasao pa cu ti poslati deinterlace filter upravo namenjen za tu stvar.
Pozdrav druze.

Evo slike sa moje Leadtek Expert kartice. To je kablovska TV (KDS).


Moze li i meni taj deinterlace filter na
Kod:
zost@neobee.net
Da li neko od vas sa ovom karticom koristi ChrisTV.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capturisano.jpg
Viđeno:	232 puta
Veličina:	54,3 KB
ID:	3068  

Poslednja ispravka: oluja (29.8.2006 u 9:39) Razlog: stavljajte email adrese u CODE.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 1:40   #17
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Zozo, koristio sam pored Win Fasta i ChrisTV v.4,9 i WinDVR 3 i sve mu dojde na isto. ChrisTV dobar je za snimanje u DivX ili XviD codec kome je potrebna takva kompresija dok je Win Fast odlican za MPEG 1 i 2.
Najbolji program za gledanje je svakako Dscaler v.4 i 5 ali je jako komplikovan za snimanje a i daljinac ne radi sa njim. Cak ni GIRDER tu nesto ne pomaze bogzna sta.
Inace poslao sam trazeni fajl.
Pozdrav!
PS. Slika ti je odlicna a i kablovska je u pitanju.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 1:36   #18
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Citat:
AstraLogos kaže:
Zozo, koristio sam pored Win Fasta i ChrisTV v.4,9 i WinDVR 3 i sve mu dojde na isto. ChrisTV dobar je za snimanje u DivX ili XviD codec kome je potrebna takva kompresija dok je Win Fast odlican za MPEG 1 i 2.
Najbolji program za gledanje je svakako Dscaler v.4 i 5 ali je jako komplikovan za snimanje a i daljinac ne radi sa njim. Cak ni GIRDER tu nesto ne pomaze bogzna sta.
Inace poslao sam trazeni fajl.
Pozdrav!
PS. Slika ti je odlicna a i kablovska je u pitanju.
Koju verziju DiviX-a si koristio sa ChrisTV 4.9?

Meni verzija 4.9. i neke ranije nisu u spisku codec ni prepoznavale DivX. To je posledica delimicnog krekovanja ChrisTV-a. Zato jos uvek koristim ChrisTV verziju 4.10.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa tv kartom leadtek winfast expert ledilo Kvarovi 6 28.8.2006 10:36
Leadtek WinFast 2000 Expert i NTSC VHS problem MR.BIG Video/TV softver 4 8.3.2006 11:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com