Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2010, 15:33   #1
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Graficka. Povezivanje sa TVom preko HDMI kabla

E ovako:
Imam graficku NVidia GTX260
I 32" LCD Sony TV.
TV je sa grafickom bio povezan HDMI kablom(od 10 metara).

Dugo je sve radilo OK. I onda odjednom je pocelo nesto da zeza. Vamo tamo, kako sam vadio i vracao kabal ja iskrivim 2 zicice na njemu. I posto to ne moze da se zameni kod nas, jer i ne prodaju samo konektor nigde, ja kupim novi kabal.
Pokusam da povezem, kad nece. tj komp mi prepoznaje TV(vidim ga u NVidijinom control panelu ali nema slike). Probam DVD da povezem sa TVom vidim da i on nece. Odnesem TV u servis i tamo se ispostavi da se sprzio taj neki kontroler za HDMI. Ok oni meni to poprave. Donesem TV kuci...i dalje isto. Komp prepoznaje TV, vidim da je SonyTelevizor, ali i dalje nema slike.
Donesem DVD, a ono radi sa njim.
Probam sa drugim racunarom i tamo hoce.

Znaci, jel moguce da je nesto otislo u grafickoj kartici? Meni monitor od kompa radi OK. I kada na taj ulaz (DVI) gde mi je monitor prikacim TV opet nema slike.
Probao sam ovaj isti kabal i na DVDju i na drugom kompjuteru(sa mnogo slabijom grafickom kartom i napajanjem) i tu radi.
A probao sam i kraci HDMI kabal(od metar) na ovom kompu i on nece.

Naravno, reistalirao sam drajvere i stavio nove. Ali ono sto me brine je to sto kada TV prikacim na glavni izlaz iz graficke (gde mi je sada monitor) i kada upalim komp on ni tad nista ne pokazuje(onaj deo pre operativnog sistem). Sto da je slucaj do drajvera on bi to pre operativnih sistema svejedno prikazao.
Probao sam i u linuxu, nista. Isto prepoznaje TV ali nema slike.

Jedino sto mi pada napamet da mozda graficka nema neko cudo koje prepoznaje sta prikacis preko DVI adaptera. Pa ako je u pitanju DVI to Component(za monitor kako se vec to zove) onda je jedan rezim rada. A ako prikacim HDMI on predje u neki drugi, a da se nesto tu za obradu tog HDMI-a zeznulo.
Ali opet...mislim da nije bas toliko pametan adapter
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 7:42   #2
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Graficka. Povezivanje sa TVom preko HDMI kabla

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
E ovako:
Imam graficku NVidia GTX260
I 32" LCD Sony TV.
TV je sa grafickom bio povezan HDMI kablom(od 10 metara).

Dugo je sve radilo OK. I onda odjednom je pocelo nesto da zeza. Vamo tamo, kako sam vadio i vracao kabal ja iskrivim 2 zicice na njemu. I posto to ne moze da se zameni kod nas, jer i ne prodaju samo konektor nigde, ja kupim novi kabal.
Pokusam da povezem, kad nece. tj komp mi prepoznaje TV(vidim ga u NVidijinom control panelu ali nema slike). Probam DVD da povezem sa TVom vidim da i on nece. Odnesem TV u servis i tamo se ispostavi da se sprzio taj neki kontroler za HDMI. Ok oni meni to poprave. Donesem TV kuci...i dalje isto. Komp prepoznaje TV, vidim da je SonyTelevizor, ali i dalje nema slike.
Donesem DVD, a ono radi sa njim.
Probam sa drugim racunarom i tamo hoce.

Znaci, jel moguce da je nesto otislo u grafickoj kartici? Meni monitor od kompa radi OK. I kada na taj ulaz (DVI) gde mi je monitor prikacim TV opet nema slike.
Probao sam ovaj isti kabal i na DVDju i na drugom kompjuteru(sa mnogo slabijom grafickom kartom i napajanjem) i tu radi.
A probao sam i kraci HDMI kabal(od metar) na ovom kompu i on nece.

Naravno, reistalirao sam drajvere i stavio nove. Ali ono sto me brine je to sto kada TV prikacim na glavni izlaz iz graficke (gde mi je sada monitor) i kada upalim komp on ni tad nista ne pokazuje(onaj deo pre operativnog sistem). Sto da je slucaj do drajvera on bi to pre operativnih sistema svejedno prikazao.
Probao sam i u linuxu, nista. Isto prepoznaje TV ali nema slike.

Jedino sto mi pada napamet da mozda graficka nema neko cudo koje prepoznaje sta prikacis preko DVI adaptera. Pa ako je u pitanju DVI to Component(za monitor kako se vec to zove) onda je jedan rezim rada. A ako prikacim HDMI on predje u neki drugi, a da se nesto tu za obradu tog HDMI-a zeznulo.
Ali opet...mislim da nije bas toliko pametan adapter
Da nisi otkinuo neku zicu na konektoru, proveri da li nije ostala u krafickoj!!!
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica naskovic Audio softver 48 29.10.2011 17:48
Flash Nokie (BB5) preko DKU2 kabla seizmos Aparati i oprema 6 3.1.2010 23:34
povezivanje dva PC-a sa W7 OS preko lana brancko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 8.12.2009 22:09
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com