Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2014, 22:08   #41
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Svejedno kakav god da je zvucnik ako mu svakodnevno bude sluzio za to sto on hoce vremenom ce se pretvoriti u krs.Zato sam se i povukao iz predloga.
Pa dobro ne planiram da mu dusu uzimam.

Ali ne vidim poentu svog tog kvaliteta zvuka ako ce mi biti pojacani na 10%. Nikad nista ne pojacavam i ne ganjam maksimalno, cak ni na mobilnom telefonu ne pojacavam na max, ali ne planiram ni da pravim ozvucenje za diskotetku od 130 kvadrata. Jednom recju, imao sam SW-HF 5050, po meni su bili odlicni, ali falilo je visokih tonova mnogo, culo se to dobro, mogli su da se pojacaju na 30 ali ni jedanpun nisam pojacao preko 20, woofer je takodje mogao do 30 isao je samo do 10 kod mene i prozori su zvecali. Ako ce se dva Hi-Fi zvucnika pretvoriti u krs pri ovakom koriscenju, a kineski Genius sam prodao kao nov jer su maksimalno ocuvani u svakom smislu, onda cu na vreme da odustanem.

Nisam ni planirao da menjam ove zvucnike od mini linije, po meni se cuju odlicno, hteo sam samo da napravim aktivni woofer i to je to, ali primetio sam da se visokotonci greju posle 5 minuta na 50% snage (mozda i manje) i zato necu da razmisljam da li ce sutra crci jbg.. :/

EDIT: Inace nisu originalni, visokotonci su sa nekih PIONEER-ovih kutija, mozda se greju zbog skretnice, ne znam...
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 1:29   #42
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Pa dobro ne planiram da mu dusu uzimam.

Ali ne vidim poentu svog tog kvaliteta zvuka ako ce mi biti pojacani na 10%. Nikad nista ne pojacavam i ne ganjam maksimalno, cak ni na mobilnom telefonu ne pojacavam na max, ali ne planiram ni da pravim ozvucenje za diskotetku od 130 kvadrata. Jednom recju, imao sam SW-HF 5050, po meni su bili odlicni, ali falilo je visokih tonova mnogo, culo se to dobro, mogli su da se pojacaju na 30 ali ni jedanpun nisam pojacao preko 20, woofer je takodje mogao do 30 isao je samo do 10 kod mene i prozori su zvecali. Ako ce se dva Hi-Fi zvucnika pretvoriti u krs pri ovakom koriscenju, a kineski Genius sam prodao kao nov jer su maksimalno ocuvani u svakom smislu, onda cu na vreme da odustanem.

Nisam ni planirao da menjam ove zvucnike od mini linije, po meni se cuju odlicno, hteo sam samo da napravim aktivni woofer i to je to, ali primetio sam da se visokotonci greju posle 5 minuta na 50% snage (mozda i manje) i zato necu da razmisljam da li ce sutra crci jbg.. :/

EDIT: Inace nisu originalni, visokotonci su sa nekih PIONEER-ovih kutija, mozda se greju zbog skretnice, ne znam...
Nemoj uobrazavati da su neki zvucnici hi fi,a neki ne.Postoje samo zvucnici koji se razlikuju po kvalitetu.Ubaci auto u drugu brzinu i teraj ga na 5000 obrtaja.Moze da ide,nece mu biti nista,al vozi ga tako konstantno pa ces videti koliko ce ti trajati.Uglavnom poenta hi fi nije takva kakvom je ti vidis.Postoje kutije koje se teze kontrolisu i neke koje se lakse kontrolisu.Smisao je da ti bude lepo i prijatno....Zvucnici po diskotekama mogu da sviraju vrlo glasno jer su za to pravljeni,imaju puno descibela,veliku osetljivost i to za njih nije nikakvo opterecenje jer sa malo snage koju dobiju sviraju puno glasno,ali ni blizu kvalitetno u hi fi sveri....Ja imam na mom pioneer pojacalu 2x100w rms i kutije od 90 db koje trpe 85 w rms.Zaista nisam video nikad poentu odvaljivati ih.Cak i kad sviraju vrlo glasno nisu pod opterecenjem,a i to traje jako kratko.Uglavnom nemam nista protiv tvog stila slusanja muzike,ali to nije audiofilski,a do koliko si pojacao potenciometar to nema veze sa tim koliko si w izbacio na kanal.Mozda jednom shvatis poentu moje price...Iskreno ja moje uredjaje cuvam i zaista ne bi voleo da neko uzme i da ih panji.Moje pojacalo je iz 83 godine pa radi besprekorno,bez mane.

Evo objasnicu ti prosto.Jedinica za jacinu zvuka je decibel.Postoje nisko osetljive kutije,prosecno osetljive,visoko osetljive i ultra osetljive.Ljudsko uvo cuje razliku od + - 3 db.Da bi nesto bilo duplo glasnije potrebno je da mu dodas + 10 db .Dakle jedinica za osetljivost zvucnika je decibel na jednom metru kvadratnom i pokazuje koliko zvucnik proizvede buke na udaljenosti od jednog metra.Uglavnom + 3db se dodaje na svaku duplu vrednost wata.Recimo ako uzmemo kutije od 90 db sto su prosecne i 40 w sta mislis koliko ce biti duplo glasnije od 40 w.Ide ovako. + 3db od 40 w je 80, +3db od 80w je 160 + 3db od 160 je 320 da bi + 10 db bilo tu negde oko 450 w.Dakle ako uzmemo kutije iste osetljivosti od 90 db duplo glasnije od 40 w je 450 stim da istu tu glasnocu mozes da postignes sa kutijama od 40 w i 100 db .Kapiras,prosto je ?Isto tako i 5w 110 db sta mislis da li bi sviralo glasnije od 5000 w 80 db ..Izracunaj pa vidi.Kutije koje idu do 110 db su ultra osetljive i koriste se za razglas,one nemaju veliku snagu nego veliku osetljivost i ne trpe nikakvo opterecenje jer su za to pravljene.U hi fi svetu osetljivija kutija nije bolja,kao ni ona koja moze glasnije da svira.Sve je to smesno....I da ne zaboravim veruj mi da 50 w sa prosecno osetljivom kutijom od 90 db koja je dobro napravljena moze da te ogluvi u 20 kvadrata,isto tako i 30 w .To su sve velike snage,ako pricamo o rms standardu.Drugar ogromna ti je ovo tema da bi ti ja sve sad tu zvakao na tenane.Moras puno da ucis.Ako zelis da budes audiofil moras prvo neke stvari da naucis,a postoji i jednostavnije resenje.Opusti se i slusaj muziku na nacin koji ti odgovara i neslusaj savete drugih.

Poslednja ispravka: SAJEVAC (3.11.2014 u 1:39)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Bujosh (3.11.2014)
Stara 3.11.2014, 1:46   #43
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Razumem to. I istina je da nacin na koji ja slusam muziku nije audiofilski.
Da trazim onda kutije sa vecom osetljivoscu? Ali pitanje je hoce li moje pojacalo moci da to izgura? Ne znam ni sam sta da uradim. Da uzmem Fonum 300 pa sta mi bog da ili da trazim nesto drugo, nesto sto je "sigurniju" u smislu da ce bolje ispunjvati to sto meni treba.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 1:51   #44
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

https://www.kupujemprodajem.com/JAMO...ter_id=2252439
Konkretno ovako nesto? Predpostavljam da kvalitet nije nesto ali je zato 96dB!
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 2:04   #45
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Da bi bile osetljive kutije onda moraju da budu i skupe..
Nešto što ide do 100 i preko 100 db se koristi za lampaška
pojačala koja su visoko kvalitetna a nemaju puno vati..
Zato se visokom osetljivošću zvučnika dobija željena glasnoća
http://www.parts-express.com/eminenc...river--290-595
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 2:07   #46
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Razumem to. I istina je da nacin na koji ja slusam muziku nije audiofilski.
Da trazim onda kutije sa vecom osetljivoscu? Ali pitanje je hoce li moje pojacalo moci da to izgura? Ne znam ni sam sta da uradim. Da uzmem Fonum 300 pa sta mi bog da ili da trazim nesto drugo, nesto sto je "sigurniju" u smislu da ce bolje ispunjvati to sto meni treba.
Sto je vise decibela,to je pojacalu lakse da gura kutije.Sto je manje,to je teze.Neka lampaska pojacala imaju svega par wati.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 2:21   #47
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Ma kupiš ovako nešto i nema da se brineš više..
https://www.youtube.com/watch?v=dxpKH4GIPTY
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 3:05   #48
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Dajte bre ljudi, utripovaste čoveka načisto. Pa neće skretnice da se istope i membrane poizleću ako malo odvrne. Čovek je rekao da ima sobu od 20kvm. Kutije od 87-90dB ima da gruvaju mnogo pre nego što dođu do tačke zamora. Evo moji su zvučnici 90dB na 50W pojačalu, to sasvim lepo i prijatno gruva već na 20% okrenutog potenciometra, preko 50% nisam išao dva puta sve ove godine jer ne mogu da podnesem buku, a ni komšije nisu bile oduševljene tim pokušajima.

Čovek pominje da su mu Genius SW-HF 5050 bili odlični, o čemu dalje uopšte pričamo. Canton, Jamo... zar je bitno, sve je premia u odnosu na to.

Moj glas i dalje ide za Canton LE 103, deluju očuvano i 10 god su mlađi od ovih ostalih, nije to mala razlika.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Bujosh (3.11.2014)
Stara 3.11.2014, 3:28   #49
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Izgledaju stvarno super, ali taj bass od 14,5 cm mi ne deluje bas mocno kao ni njegovih 87dB.

Postoji li nesto bolje za tu cenu? To je prvo sto mi se svidelo na KP.

Da, genius je radio prilicno jako s obzirom na snagu, ali opet kazem, falilo je tu visokih dosta, dok je bas bio jako izrazen.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 3:35   #50
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Samo je kod hi fi stvar obrnuta što stariji model to bolje samo da je lepo očuvan..Posle 90 ih je to manje više postala konfekcija..
Većina dobrih firmi je propala..
Zlatno doba hi fi su 70-80 godine..
Zato su pojedini legendarni modeli ako se nađu preskupi.
Jer su retki i više takvih nema odavno na tržištu..
Postoje razne firme koje danas prodaju maglu za ogromne sume.
A slažem se za canton..Nek kupi već jednom pa nek javi utiske..
Ima to da svira lepo..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobiv na korisnoj poruci:
Bujosh (3.11.2014)
Stara 3.11.2014, 3:40   #51
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Mislis na fonum 300 ili? U glavnom imam ga po solidnoj ceni.

Takodje sam cuo za to, na primer da noviji pioneerovi zvucnici ne valjaju.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 3:46   #52
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Ma kupiš ovako nešto i nema da se brineš više..
https://www.youtube.com/watch?v=dxpKH4GIPTY
I ti bi te jbl stavio na onaj jvc,slusao ih sa kompa i pojacavao onako kako on hoce.Veruj mi to bi bila tragedija.Bolje da mi ovo nisi napisao,rogovi pocinju da mi izlaze .
Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Izgledaju stvarno super, ali taj bass od 14,5 cm mi ne deluje bas mocno kao ni njegovih 87dB.

Postoji li nesto bolje za tu cenu? To je prvo sto mi se svidelo na KP.

Da, genius je radio prilicno jako s obzirom na snagu, ali opet kazem, falilo je tu visokih dosta, dok je bas bio jako izrazen.
Vidi se da jako ne znas.Taj jbl je vrh i neko bi dusu dao da ga ima....Do malo pre nisi znao ni sta je osetljivost ,a sad ti se vec ne svidja ovo ili ono.Uglavnom onaj ko ima taj jbl on ne gruva jer zna kakav je taj zvucnik i za cega je napravljen.
Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Mislis na fonum 300 ili? U glavnom imam ga po solidnoj ceni.

Takodje sam cuo za to, na primer da noviji pioneerovi zvucnici ne valjaju.
Za koje si to pioneer zvucnike cuo da ne valjaju ?Konkretno model ?Usput danas imas isto hi fi uredjaja ko i nekad da kupis novih ,a dobrih,samo treba novca.Moje pojacalo je kostalo preko 1000 maraka,a danas se u hi fi svetu meri sa pojacalima novim do 1000e recimo.Primera radi...Ja volim vintage zvuk,ali netripujem da su moji jvc bog i batina za nove kutije iznad njihove klase samo zato sto imaju 30 i kusur godina,a veruj mi da su ocuvani kao novi.Tu i tamo mozes naci neku ogrebotinu na kutiji,ali to moras da uzmes lampu i da svetlis po njima da bi nesto nasao....Moras da ucis puno o zvuku,a za to sto tebi treba manje vise svaka kutija ce ti resiti posao,osim ako nije plasticni krs od mini linije.

Poslednja ispravka: SAJEVAC (3.11.2014 u 3:54)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 3:58   #53
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Nista ja nisam rekao za JBL.


Mislio sam na 3030, 3070 Pioneer, nisu bas hvaljeni, ne znam ja to iz iskustva, tako sam cuo.

Citat:
a za to sto tebi treba manje vise svaka kutija ce ti resiti posao,osim ako nije plasticni krs od mini linije
Sad tek ne znam sta da kupim. Sve jedno, smislicu nesto, hvala vam.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 4:24   #54
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Ma čovek ne treba da uči ništa o zvuku..
Treba samo da pazari taj par zvučnika i da uživa u muzici..
Ako malo kasnije hoće nešto kvalitetnije promeni pojačalo kupi neku bolju zvučnu karticu ..Možda i neki jeftiniji dac konvertor itd..
Ako ga taj smer toliko ne znaima ne treba da se opterećuje time..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobiv na korisnoj poruci:
Aibo (3.11.2014), Bujosh (3.11.2014)
Stara 3.11.2014, 4:32   #55
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Uzecu Cantone. (Mada mi se i ne svidjaju previse)

Zvucna mi je Sound Blaster Live SB0410, svakako je bolja od integrisane.
Nije da me ne zanima, mada i nemam bas vremena da ucim o tome...

EDIT: Mada i ovi sto sada imam su 87dB, isplati li se za taj jedan dB (ako se to uopste tako racuna)? Znam da mnogo zanovetam. (haha i Harmonic Distortion im je 3%)

Poslednja ispravka: Bujosh (3.11.2014 u 5:01)
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 9:30   #56
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Samo je kod hi fi stvar obrnuta što stariji model to bolje samo da je lepo očuvan..Posle 90 ih je to manje više postala konfekcija..
Većina dobrih firmi je propala..
Zlatno doba hi fi su 70-80 godine..
Sa ovim se ne slažem. Kad me je hifi prvi put zainteresovao, išao sam od jednog do drugog hifi entuzijaste, slušao razne legende iz 80-ih i zvučale su mi super. A onda sam počeo da se motam po hifi sajmovima i prodajnim salonima, čuo i nove stvari... Neke su mi bile bezveze a neke su me ostavile bez reči. Ove entry level kutijice od 250€ su samo ok... Ali već od 400€ pa naviše počinjemo da pričamo o nekim jako finim stvarima. Količina detalja, dinamika, kontrola... sve je napredovalo u odnosu na te zlatne 80-e kada se gledaju modeli iste klase.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ja to vidim samo kao mit podržan od strane onih koji odbijaju da daju ozbiljnu šansu novim stvarima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 14:25   #57
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Eee ljudi, drug mog druga ima Canton LE 202, ja cu veceras da odem da cujem kako to zvuci pa javljam. U glavnom videcu kakav ce utisak canton ostaviti na mene. Ti zvucnici su 80e na oglasima.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 15:35   #58
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Najbolje je tako. Mada su oni baš mali, manji od svih ovde pominjanih. Pretpostavi da bi ti kupio nešto što zvuči slično, ali što može da svira dublje i teže.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 0:07   #59
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Poslusao sam cantone. Znaci stvarno nisu humani. Onako mali a da se stvarno lepo cuju, mnogo bolje od mojih koji su iste velicine a duplo losijeg kvaliteta, ali ipak treba jace da se cuju, do duse nije ni imao neko jako pojacalo, kaze da je 30W a decko ih stedi kao da su od zlata , al stvarno se lepo cuju. Generalno, ne bih izabrao njih cisto iz razloga sto mi trebaju glasniji zvucnici, ali da su mi se dopali, stvarno jesu!

Ne znam sta da radim, videcu jos malo po oglasima, raspitacu se pa cu da zakljucim sta da kupim.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 1:29   #60
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Pomoc oko zvucnika za "Hi-Fi"

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Poslusao sam cantone. Znaci stvarno nisu humani. Onako mali a da se stvarno lepo cuju, mnogo bolje od mojih koji su iste velicine a duplo losijeg kvaliteta, ali ipak treba jace da se cuju, do duse nije ni imao neko jako pojacalo, kaze da je 30W a decko ih stedi kao da su od zlata , al stvarno se lepo cuju. Generalno, ne bih izabrao njih cisto iz razloga sto mi trebaju glasniji zvucnici, ali da su mi se dopali, stvarno jesu!

Ne znam sta da radim, videcu jos malo po oglasima, raspitacu se pa cu da zakljucim sta da kupim.
Za cega ti trebaju glasniji zvucnici?Necujes dobro ili zelis da sedis u sobi dok ti probija mozak,a mozda je bitno da sem tebe muziku slusa i tvoj komsiluk,ili kad ti neko dodje da mu pokazes kako to svira glasno?Stvarno ne razumem ?Ako planiras sedeti sam u sobi i slusati toliko glasno brzo ces ostetiti sluh pa ce ti onda stvarno trebati glasni zvucnici.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko pravljenja programa(C) RUSuper Programiranje 14 20.4.2012 17:35
Pomoc oko kupovine zvucnika (4000din) b4Ne ŠDK - Foto i audio/video 3 7.3.2010 13:47
Menjanje zvucnika i dodavanje pojacala Roske Zvuk na računaru 1 8.1.2010 1:59
Creative Gigaworks T40 Series II POMOC Venom_91 ŠDK - Zvuk na računaru 0 24.7.2009 13:58
Potrebna pomoc - Izrada razglasa u objektu Jony_UE Foto i audio/video 3 7.11.2007 12:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com