Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2007, 8:59   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Stalno cistim recent documents (il kako se zove ona stavka u start meniju dge pokazuje fajlove koje sam skoro otvarao).

Takodje stalno praznim kantu.

.

P.S.
Uz to, nikad browser ekran ne drzim maksimizovan (rez. 1280x1024). Navikao, jer na taj nacin bez problema mogu da pristupim prvom "sloju" desktop precica na levoj i gornjoj ivici ekrana.

Poslednja ispravka: player1 (21.9.2007 u 9:06)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 9:27   #62
nickey
Član
 
Član od: 20.4.2007.
Lokacija: Serbian Dream
Poruke: 90
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Ne njakam refresh, ali imam naviku da reinstaliram win cim krene da se baguje, znaci cim neka igra ili program krene da usporava i staje, format c: <<figurativno receno
nickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 9:34   #63
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Dok igram neku vožnju i auto se upravlja sa strelicama a npr. nitro je na levi CTRL onda ruke prekrstim i sa levom rukom upravljam dok sa desnom stiskam CTRL. To mi je navika da upravljam glavnim likom levom rukom dok sa desnom držim miš u FPS igrama. Društo me je zezalo jedno vreme kada zbog ovoga.
Uzmi numericku tastaturu i vise te niko nece zezati. Inace taj problem sam imao i ja ali fala bogu sam se odvikao od njega i sad igram kao normalan cevek desna na srelice a leva za ostale gluposti kao menjanje brzina, nitro...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 9:56   #64
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
nickey kaže: Pregled poruke
Ne njakam refresh, ali imam naviku da reinstaliram win cim krene da se baguje, znaci cim neka igra ili program krene da usporava i staje, format c: <<figurativno receno
Ne mrzi te da cesto brises, kopiras, prebacujes, narezujes, instaliras...? Svaka ti cast Ja to radim verovatno mnogo redje nego prosecan korisnik racunara. Kada meni win krene da upucava i baguje, skoro uvek se nekako iscupam pomocu kombinacije: Antivirus+Antispyware+Registry Repair+Disk Defragmenter+cackanje-po-startupu

Reinstal Win-a ide kada bas nemam izbora.
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 10:48   #65
nickey
Član
 
Član od: 20.4.2007.
Lokacija: Serbian Dream
Poruke: 90
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
FooFighter kaže: Pregled poruke
Ne mrzi te da cesto brises, kopiras, prebacujes, narezujes, instaliras...? Svaka ti cast Ja to radim verovatno mnogo redje nego prosecan korisnik racunara. Kada meni win krene da upucava i baguje, skoro uvek se nekako iscupam pomocu kombinacije: Antivirus+Antispyware+Registry Repair+Disk Defragmenter+cackanje-po-startupu

Reinstal Win-a ide kada bas nemam izbora.

Ne bas, drugu particiju formatiram svakih ~3 reinstala win, a nemam sta da prebacujem sa c, eventualno save game. Svi download-i idu na d, a ne mrzi me da rezem, ja to polako dok se spremam, bas kao sada gledam forum i rezem 2 dvd-a, tako da mi nista ne ostane kad krene format c:
nickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 14:23   #66
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Navike? Lupkanje refresh-a na desktopu je standardno, dalje, cim se smorim, uzmem i krenem da cistim komp, brisem gluposti, defragment, antivirus scan, cisto da ne trosi struju za dzabe kad je upaljen. Tu je proveravanje foruma, cisto iz navike, da se baci oko...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 15:44   #67
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Imao sam jos jednu groznu naviku od koje sam se odvikao: Kad gob bih od nekog drugara uzeo CD trpao sam njegov sadrzaj u folder nazvan po tom drugaru, bez mnogo obzira da na sadrzaj tog diska. Onda sam malo unapredio metodu pakovanja pa sam disk podelio na muzika, filmovi, igre... i te foldere podelio po imenima "davaoca". Ovo je bilo uzasno, sada sam raskrtsio sa ovime i vise i ne znam ko mi je sta dao.

A onaj drug sto sam mu objasnjavao sta je refresh jos uvek snima stvari na hard na ovaj nacin. Posle trazi jednu pesmu po 5 minuta.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 15:46   #68
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Čudne navike

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Navike? Lupkanje refresh-a na desktopu je standardno, dalje, cim se smorim, uzmem i krenem da cistim komp, brisem gluposti, defragment, antivirus scan, cisto da ne trosi struju za dzabe kad je upaljen. Tu je proveravanje foruma, cisto iz navike, da se baci oko...
I ja radim istu stvar. Kada izadjem napolje na sat-dva a racunar mi je upaljen, obavezno pustim ili da mi se skida neki veci fajl ili antivirus da radi svoj posao ili pak nesto trece.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 16:09   #69
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Čudne navike

Ja sam se pre godinu dana odvikao od refresha. Ne secam se kako ali sad me mrzi da ga kliknem. A ranije sam umeo da po pola sata samo to radim. Takodje sam se igrao sa levim klikom na pozadini. Kao uramim sliku ili tako nesto.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 18:03   #70
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Za taj Jumping Jack ReFresh nisam ni znao da postoji posto sam po tom pitanju izvan svake sumnje van svih tokova.Sad kad sam procitao cemu sluzi ,vidim da nisam nista ni propustio.Od cudnih navika mogu da spomemenem kao i ZoranXXX da po skidanju programa sa neta stavljam doticne programe u istoimenu mapu i copy/paste opis texta u novootvoren text dokument.Nesto sto je prije stvarno "bilo" cudno jeste da sam povremeno-redovno instalirao windozu-sad koliko se sjecam zadnji put je bilo prije 3 godine i jos uvjek se osjecam "cudno"( pitam se zasto? ) !!!!!
A da dosjetio sam se,kad se radi o malo dugometraznim(kao i o kratkometraznim)textovima,radije to iskucam i wordpad-u nego direktno na forum.Razlog: nikad se ne zna!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 21:53   #71
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
To sam i ja radio. Levoruk sam, a strelice su najpraktičnije za upravljanje. A i mrzelo me je drugačije rasporedjujem kontrole.
Kasnije sam tek počeo da stavljam komande za gas, kočnice i ostalo na numerički deo tastature.
Ja sam dešnjak.

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Uzmi numericku tastaturu i vise te niko nece zezati. Inace taj problem sam imao i ja ali fala bogu sam se odvikao od njega i sad igram kao normalan cevek desna na srelice a leva za ostale gluposti kao menjanje brzina, nitro...
Ja se još nisam odvikao od toga a niti ću. BTW, vežbam NFSC za predstojeći WCG, auto upravljam na strelice levom rukom a desnom rukom menjam brzine sa Page Up i Page Down.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 21:56   #72
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Refreshujem i ja ponekad ali ne toliko...
Ali zato ako mi je ruka na misu non-stop pritiskam levo dugme...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 22:38   #73
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Čudne navike

Kad već pominjete igre... Kad igram PES, NBA ili neku igru u kojoj se koriste strelice i josh neke slova sa tastature obavezno ukrstim ruke tako da levom upravljam na strelice a desnom stiskam dugmiće na tastaturi...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 11:55   #74
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Ja sam dešnjak.



Ja se još nisam odvikao od toga a niti ću. BTW, vežbam NFSC za predstojeći WCG, auto upravljam na strelice levom rukom a desnom rukom menjam brzine sa Page Up i Page Down.
Ja sam napravio moj sistem kontrola. Desna na strelice, leva rasporedjena na tastaturi. I moje kontrole su: V nitro palcem leve ruke (ranije je bio space ali kad drzim space i strelicu na desno onda krene ono pistanje, trebalo je navikavanje par dana, ali sad ne mogu drugacije), B gledanje nazad palcem (najkorisceniji taster), W kocnica/rikverc kaziprstom leve ruke (zato sto mi je bilo teze da zglobom srednjeg prsta pritiskam strelicu dole), shift up TAB i shift down Q jer su pored W, rucna na leci SHIFT, to je navika iz prvog Undergrounda.

I svaku voznju ovako nameshtam.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 23:35   #75
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Zašto gasiš monitor?



Josh jedna navika zaostala sa 386-ice, a sem toga usteda energije, ekoloski razlozi!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 23:50   #76
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Nista cudno kod mene nema, osim, mozda, to sto uvek imam 2 misa na kompu, od kojih jednog ni ne gledam
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 23:50   #77
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Meni je navika da kad mi se neka stranica ocitava (uglavnom kad se dugo ocitava) da je sto brze podizem i spustam (maximizujem i minimizujem)
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 23:53   #78
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

E, eris me potseti sada
Imam obicaj da kada se ucitava stranica, pa onako nema velikog dela stranice sa donje strane, ja uhvatim skrol sa strane i brzo udaram ka dole, verujuci da cu tako probiti ono sto sprecava da se ucita
Lud...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 14:32   #79
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Čudne navike

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
E, eris me potseti sada
Imam obicaj da kada se ucitava stranica, pa onako nema velikog dela stranice sa donje strane, ja uhvatim skrol sa strane i brzo udaram ka dole, verujuci da cu tako probiti ono sto sprecava da se ucita
Lud...
U takvim situacijama ja obično šetam mišem po monitoru dok se ne učita.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 14:36   #80
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Čudne navike

Te gluposti i ja radim... Ne znam cemu mi to ali navika. Ali imam i naviku da bacam misa kad se smaram znaci zolngliram snjim... Jao meni kad jednom ispadne...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com