Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2015, 23:35   #3661
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ufff, kod mene mi "usaglašene" zakone donosimo time što smo napravili rupu pa je ogradili sa ostatkom priče koja se možé tumačiti ovako ili onako, zavisno od želje. Može i po sredini, to je kad kažeš da nisi nadležan. I onda dođe nova "ekipa" koja nas obavesti da ona prethodna nije donela "usaglašén" zakon pa ih prozivaju oni spolja i da ćé sad oni da to lepo poprave i donesu nov "usaglašén" zakon i naravno sprovedu nove "usaglašene" reforme. Tako da meni nešto dosta "usaglašénih" zakona već bi nešto malo domaćih zakona koji bi se primenjivali i bili prosti i jasni, bez rupa, ako može. I para ima ali su preusmerene na "vitalne" interese ovog naroda: koja stotina raznih agencija, pa neke desetine nevladinih agencija i grupacija, pa koja hiljada savetnika, koja stotina hiljada "politički bitnih" po raznim opštinama, pa koja hiljada službenih automobila (tu verovatno uspešno pariramo celoj EU) .... I tu bi ja malko da se povede sad interesa o onim nevažnim elementima za nas, recimo da se naprave nova radna mesta, da se malo obnovi vojska, pa malo da se da zdravstvu, nešto bi bilo lepo i za školstvo .....Jeste da je to baš nebitno, za one gore, ali eto, ja bi da probamo i ovo malko.

Inače, kako je vreme prolazilo, na videlo isplivali neki podaci o stealth sistemima koji nam ne govore da ej on baš wow rešenje. Saznali smo da najbolje deluje na talasnim dužinama od 5 i 10cm. Manje je efikasan protiv 23cm, a najmanje utiče na metarske radare. Pokazalo se i da algoritmi radara i snaga radara (što veća to bolje) isto tako smanjuje efikasnost stealth. Stealth mnogo manje utiče na aktivne glave za navođenje na raketama, što nam govori da njemu treba daljina da bi odradio posao, što manja daljina, manja efiksnost stealth sistema. Novi podaci iz zapadnih izvora, evropskih, govore da novi AESA radar za Tajfun bi trebao da otkriva stealth avione na daljinama od 80km, a to je radar na bazi GaAs. Rusi rade na novijoj tehnologiji, GaN, gde se govori o povećanju snage i do 5 puta u odnosu na ekvivalentni GaAs, dakle, i daljina otkrivanja će biti verovatno ista. Optoelektronika na Tajfunu otkriva vazdušni cilj tipa lovca na daljinama 90km, identifikacija je manja, pretpostavimo da je pola, to je 45km. Ni rusi tu ne zaostaju. Verovatno ni Kinezi nisu daleko. Sad kad uzmemo da maksimalna daljina lansiranja rakete srednje-velikog dometa na cilj tipa lovca, pod najpovoljnijim uslovima, dođe do 35km, stealth sve manje ima prednosti, pogotovu što se to plaća manevarbilnošću (i to smo naučili, stealth nije previše kompatabilan sa aerodinamikom). Pa dodamo nove visoko mobilne radare metarskog opsega kod rusa, ukrajinaca, kineza, pa manje njihove verzije veće mobilnosti (imaju ih belorusi u ponudi), novi algoritmi i najava GaN radara od stane rusa .... Priča poznata od davnina, do sad je stealth imao prednost ali sad se pojavljuju rešenja koja polako ali sigurno anuliraju prednost koju su imali. Znam da se to ne dopada baš mnogo amerima ali to je sad činjenica. Sad će morati da nađu neko novo rešenje problema.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2015, 0:29   #3662
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Mi se priblizavamo EU i time, kao i sve zemlje clanice EU, gubimo deo suvereniteta. Evropska unija ima svoje zakone i ocekuje da ih pratimo, pa tako i u sferi vazduhoplovstva. Nasa drzava je clanica i jedna od osnivaca medjunarodne konvencije o civilnom vazduhoplovstvu. Nemamo mi nista novo da izmislimo na tom polju osim da se drzimo svetskih standarda kako bi nam i dozvole bile priznate i kako bi se integrisali u otvoreno nebo Evrope.
Para nema. Drzava ima samo zakonodavnu i regulatornu ulogu u vazduhoplovstvu. Drzava ne poseduje skole, aeroklubove, letilista, nego samo izdaje licence privatnim firmama koje se time bave. Uostalom, skolsko i sportsko vazduhoplovstvo drzavu ni ne treba da zanima.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2015, 17:21   #3663
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ne treba da ih interesuje školsko i sportsko vazduhoplovstvo? Ovo spada u red gomile neodgovornih izjavaja kojim ova država baš obiluje. Državu itekako mora, ne treba već mora, da interesuju i školovanje pilota i sportski klubovi, stanje u njima, način rada, kadar koji je tu, kako se ljudi obučavaju, održava oprema i avioni. Sve vezano za njih. Jer od toga zavisi sigurnost leta nad našim glavama. I samo jedno pitanjce pošto me interesuje odgovor: koji je to aerodrom kod nas prodat i sad je privatno vlasništvo, koji je to sportski letački klub prodat i postao privatno vlasništvo, koja je to pista kod nas privatno vlasništvo? Jer jednini način da se prihvati tvoj stav je da je ovo urađeno i da država nema takvo vlasništvo. Spisak molim, ako nije teško. Jer koliko ja znam, nije ni jedan. A dok nije prodato, tad država ima obavezu da to i finansira u skladu sa potrebama održavanja bezbednosti i kvaliteta koji su propisani.

I ne, da si lepo pročitao video bi da para ima. I da te pare ne idu gde treba. Da ih nema ne bi bilo i za one gore navedene parazite. Ne bi bilo para da se prave tenderi od pola milke za klopu po raznim državnim sistemima da bi se izigralo naređenje o smanjenju troškova. To se plaća parama, ne klikerima. Niti ide na dođem ti. Para ima.

Je li ta mantra da se mi približavamo EU garant da su nam zakoni u skladu sa nekim pravnim normama? Samo da te obavestim, onako neobavezno, EU ne propisuje zakone već daje opšte smernice za njih, a države članice donose zakone. Mada, opet onako usput rečeno, mi nismo članica te EU. I nećémo biti bar još 20-30 godina, i to reda radi. Tako da bi nama bilo vrlo pametno da se pobrinemo za zakone za tih sledećih 30 godina, jer ovako kako ide kod nas, ima da to bude vrlo dugih 30 godina bezakonja.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2015, 18:55   #3664
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Odgovornost drzave je da propise zakone i da ih sprovodi. Ne mozes ocekivati od drzave da vodi aeroklubove i skole. Drzava je tu da proveri da li je plan i program skole u skladu sa zakonom i ako jeste da izda licencu; da sprovede teorijske i prakticne ispite i izda odgovarajuce dozvole. Da uvede vazduhoplove u registar i izda plovidbene dozvole. Da odobri programe odrzavanja koje je napravio proizvodjac ili neka treca strana, i jos mnogo toga. Tako je svuda u svetu, tako je i kod nas.

Stanje u klubovima/skolama i letilistima drzavu treba da interesuje taman toliko da izda dozvolu za rad ako su uslovi ispunjeni ili da ne izda dozvolu za rad ako uslovi nisu ispunjeni. Naravno, slazem se da ako je nesto u drzavnom vlasnistvu, drzava treba da povede racuna o tome, ali ne na nivou CAA vec na opstinskom ili mesnom nivou. Ja ne znam koja je vlasnicka struktura letilista i manjih aerodroma u Srbiji. Zemljiste je verovatno u drzavnom vlasnistvu a za ostalo ne mogu da tvrdim. Aerodromi su predati na upravljanje ili opstini (manjina), ili aeroklubovima. U AIPu imas za svaki aerodrom izdate sve informacije od operativnog znacaja, pa je tu naveden i operator aerodroma sa adresom, telefonom i email adresom.



Ok ako je EU mantra. Sta ti predlazes? Da izmenjamo sve zakone kako nam se svidja, pa da nase dozvole ne budu ni malo priznate u svetu (i ovako imaju jadnu prodju), da oteramo i ovo malo medjunarodnog saobracaja sto dolazi i naravno da oteraju oni nas? Kao sto rekoh nasa drzava (uglavnom, 99%) prati ICAO smernice kao sto to radi i EU. Jbt te smernice se dopunjuju i evoluiraju skoro 70 godina vec i sad cemo mi da se pravimo pametni i izmisljamo toplu vodu? I uopste nije bitno da li cemo i kad uci u EU.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 14:14   #3665
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Vrlo pogrešno me shvataš. Imaju međunarodna pravila, pogotovu u sektoru avio saobraćaja i te smernice moramo pratiti ne zbog toga što si naveo. Moramo da ih pratimo i primenjujemo jer su one pravljene na bazi povećánja sigurnosti i informacija koje postoje iz celog sveta, ne vrlo malog uzorka koji predstavlja jedna mala Srbija. Bilo bi izuzetno glupo ignorisati i ne primenjivati tako nešto.

Ono gde mi se ne slažemo je ovo: država ne treba .... Treba. Jer ona je jedina koja ovde ima para i mogućnosti da održi vazduhoplovstvo kao nešto što postoji. Otkad je počela da primenjuje takav sistem gde njoj nije posao ovo ili ono, vidimo da nam kvalitet i sigurnost vazduhoplovstva pada i pada i da smo došli do tačke koju si pomenuo: jadna prođa naših dozvola u svetu. Je li to bilo u vreme kad je država brinula o tome? Ne. Tad se postavlja jedno logično pitanje: da li i dalje nastaviti sa suludim sistemom koji sve uništava ili videti štra je i zašto u prošlosti radilo i to vratiti. I u staro vreme je nama sve bilo usaglašeno sa međunarodnim propisima, ali je bilo prilagođeno našim uvetima i potrebama. To nama treba. I to je šta predlažem. I to ne samo ovde u ovom slučaju.

Inače, i opštine su država, i svi aeroklubovi koji nisu privatizovani (a ne znam baš za neke koji jesu) jesu državno vlasništvo, dakle, prenosno, i oni su država. I kad država ne radi svoj posao, to nas sve treba da zabrine. Jeste da je ovde možda ovo mala stavka, ali šta sve dalje ne rade ako ni ovo malo neće da odrade? To je pitanje za sve nas. da li nama trebaju takvi ljudi? Da li nama treba neko ko ima stav kakav je imao jedan bivši premijer: da njemu nije posao da se bavi privredom. Nego čime? Klopanjem po kafanama?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2015, 13:49   #3666
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Pao jedan od dva Mi-17 u upotrebi u Vojsci Srbije kojim je u Beograd transportovana životno ugrožena beba iz Novog Pazara.
Poginuli su najbolji piloti koje je vojska imala, major Omer Mehić i kapetan Milovan Đukelić. Među stradalima su i zastavnik Nebojsa Drajić, Ivan Miladinović, kao i civilno lice Dževad Ljajić i Miroslav Veselinović i beba iz porodice Ademović.
Veza sa posadom je izgubljena sinoć u 22. 31, a helikopter je pao u širem rejonu aerodroma "Nikola Tesla" u Surčinu.
Pretpostavlja se da su uzrok nesreće najverovatnije loši vremenski uslovi i magla.
Velika tragedija za Srbiju.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 13:17   #3667
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Neka im je vecna slava, tragedija velika

Uzrok nesrece izgleda jeste nedostatak goriva u kombinaciji sa losim meteo uslovima, ali do toga je doslo iz jednog neverovatno sebicnog i sramotnog razloga. Ali ne bih da politizujem sve to ovde na ovom forumu. Njih vise nema i ne verujem da ce odgovorni odgovarati za ovo.....sve manje dobrih ljudi u Srbiji
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 13:50   #3668
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Gorivo nije opravdanje jer taj helikopter može da se spusti i sa ugašenim motorima. Mene brine drugo što se niko nije našao odlučan u momentu da preusmeri helikopter na neki od četiri stadiona koja su za tu priliku upaila reflektore. U pitanju su sekunde i momenat pravilne reakcije. Takože me brine što je udario vertikalno u zemlju a u blizini su bili dalekovodi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 15:32   #3669
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ponovo se po internetu pisu gluposti i lozi narod. Kakvi crni stadioni i bilo kakvo vanaerodromsko sletanje - u tim uslovima to bi bila cista ludost.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 15:38   #3670
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Ponovo se po internetu pisu gluposti i lozi narod. Kakvi crni stadioni i bilo kakvo vanaerodromsko sletanje - u tim uslovima to bi bila cista ludost.
ja sam bio na ratištu i takvi isti helikopteri su sletali na daleko manje igralište kad su skupljali mrtve i ranjene. Ako nije mogao tamo da sleti to su bili odlični orijentiri, moralo je da se nađe alternativa i pobegne od magle. Dva puta je pokušao smetali su i avioni koji su kasnije preusmereni na Temišvar. Neka dobro ispitaju ko je odgovoran ovo ne treba tek tako da prođe sa nekim običnim saopštenjem.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 16:30   #3671
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Moze helikopter da sleti gde pozeli, samo kad vidi mesto za sletanje. Nikakvi avioni nisu smetali, medicinski prevoz ima prioritet i sigurno da su svi avioni bili na vreme sklonjeni.

Nisu ni trebali da dolaze u Beograd ako nemaju savremenu opremu za instrumentalno letenje.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 19:53   #3672
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Gorivo nije opravdanje jer taj helikopter može da se spusti i sa ugašenim motorima. Mene brine drugo što se niko nije našao odlučan u momentu da preusmeri helikopter na neki od četiri stadiona koja su za tu priliku upaila reflektore. U pitanju su sekunde i momenat pravilne reakcije. Takože me brine što je udario vertikalno u zemlju a u blizini su bili dalekovodi.
Kako može da sleti sa ugašenim motorima? Može, ovako kako je i sleteo.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 20:37   #3673
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Kako može da sleti sa ugašenim motorima? Može, ovako kako je i sleteo.
Zato sto Mi 17 ima mogucnost autorotacije, sto znaci, okretanje elise bez pogona (naravno dok je u vazduhu).
@Todos
Mi 17 je opremljen za letenje u ovakvim uslovima i moze da slece skoro svugde, ali to ne znaci da je takvo sletanje bez rizika. Njima je zbog preusmeravanja ponestalo goriva i to sletanje nedaleko od aerodroma nije bilo najbezbednije. Magla, kisa, autorotacija....tu se zaboravlja i podloga na kojoj je helikopter verovatno pokusao da sleti. Nakon kise i vlaznog vremena ta podloga je najverovatnije bila cisto blato. Malo grublje sletanje je dovoljno da zaglavi tockove i da se helikopter raspadne pri sletanju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 20:56   #3674
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Ovaj helikopter je udario vertikalno. Zasto?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 21:53   #3675
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ovaj helikopter je udario vertikalno. Zasto?
Otkud ti to da je udario vertikalno?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 22:10   #3676
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Tako svi pricaju a mislim da i po ostacima letelice se vidi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 23:14   #3677
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Tako svi pricaju a mislim da i po ostacima letelice se vidi.
Nisam cuo, moguce. Takodje je moguce i da je letelica zaglavila prilikom sletanja (blato) pa krenuo napred kako to obicno biva kod helikoptera pa se prevrnuo. Nista jos nije utvrdjeno sto se tice samog pada, to su samo price. Cak i kada se zavrsi istraga, sumnjam u validnost svega toga. Od ljudi koji rade na Niskom aerodromu cuo sam potpuno drugaciju pricu (a nemam razloga da ne verujem ljudima, rade godinama tamo i komsije smo) od one koja se plasira od strane drzave/ministara.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 0:08   #3678
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Avioni

Posle ovakvih slučajeva ne bude mi više žao što su me devojke izgurale 2007. iz reda i nisam primljen za pilota na VA.

Događa se svuda, u svačijoj vojsci, naravno, ali ako ovako nastave nećemo imati za par godina ništa od tehnike bez ispaljenog metka.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 0:54   #3679
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Posle ovakvih slučajeva ne bude mi više žao što su me devojke izgurale 2007. iz reda i nisam primljen za pilota na VA.

Događa se svuda, u svačijoj vojsci, naravno, ali ako ovako nastave nećemo imati za par godina ništa od tehnike bez ispaljenog metka.
Ovaj Mi 17 je bio u mnogo boljem stanju nego 90% letelica u sastavu vojske. Ali slazem se. Doduse, jedno je nesreca, a drugo je kada se bespotrebno rizikuju zivoti i ne postuje procedura zbog politike.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 1:00   #3680
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nisam pratio mnogo vesti iz Srbije, poslednjih dana. Znam da je pao, i da su ljudi izginuli. Oko čega su kontroverze?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com