Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2021, 10:20   #1
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalice?a

Interesuje me zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjač i slušalice pošto me to jako iritira, inače u maju planiram da uzmem nov telefon preko mts-a, pošto većina novih telefona nema 3.5 mm jack ja sam se odlučio sa Samsung Galaxy A71, naravno najviše bih voleo da to bude Galaxy S21 Ultra pošto je zaista fenomenalan telefon ali nažalost nema 3.5 jack i uz telefon ne ide punjač nego se kupuje posebno.

Poslednja ispravka: HMrules (5.3.2021 u 10:38)
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 10:44   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

1. Zato što im je profitabilnije da ti prodaju skuplje USB slušalice i još milion gedžeta koji idu na jedan USB konektor, nego da ugrade 3.5 mm džek koji im diže cenu koštanja za 5 centi po telefonu (puta deset miliona prodatih primeraka = 500.000 dolara gubitka) i rizikuju da kupiš jeftine slušalice koje god ti hoćeš umesto skuplje koje idu na USB.
2. Isti razlog, pare pare pare. I do sada je najveća marža bila na punjačima, kablovima, konvertorima i sličnoj "dodatnoj opremi".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 11:05   #3
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Koliko sam provalio do sada su uz Samsung išle ok slušalice dok su uz Huawei sluške uvek bile očaj, trenutno imam JBL bubice sa 3.5 mm džekom i planiram da kupim još bolje Sennheiser bubice takođe sa 3.5 mm džekom kada uzmem novi telefon, bluetooth slušalice izbegavam u širokom luku jer slušam muziku u .flac i .ape formatu i samom bežičnom konverzijom preko bluetooth-a se gubi kvalitet zvuka na bluetooth slušalicama.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 14:27   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

3.5mm jack
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 14:34   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Imam Galaxy S9 i kako god ubodem slušalice ispadaju iz konektora na najmanji dodir, ako bi takav konektor bio i na novom i bolje da ga nema. Punjač me takođe zezao, isto ispadanje iz konektora i svaki čas connected/disconnected obaveštenje. Naravno dok je bio nov sve u redu, to je počelo posle nekih 1,5-2 godine mislim.

Uzgred osim ako ne koristiš neke bubice od 500+ evra teško da ćeš primetiti razliku u odnosu na Bluetooth.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 17:10   #6
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Imam Galaxy S9 i kako god ubodem slušalice ispadaju iz konektora na najmanji dodir, ako bi takav konektor bio i na novom i bolje da ga nema. Punjač me takođe zezao, isto ispadanje iz konektora i svaki čas connected/disconnected obaveštenje. Naravno dok je bio nov sve u redu, to je počelo posle nekih 1,5-2 godine mislim.

Uzgred osim ako ne koristiš neke bubice od 500+ evra teško da ćeš primetiti razliku u odnosu na Bluetooth.
Slušao sam JBL sluške na 3.5mm od 1500 din. i neke bluetooth sluške od 50e i prosto sluške na kabl zvuče bolje jer bluetooth nije lossless, čuje se degradacija u visokim tonovima.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 19:00   #7
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Kupiš dongle USB C - 3,5 mm i nema problema, a većina daje taj dongle uz telefon.
Inače meni su TWS sluške zakon, mrzim kablove.
Do maja će se i kod naših operatera pojaviti Redmi Note 10 PRO koji je bolji od A71 a biće i jeftiniji. Razmisli i o njemu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 19:27   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
HMrules kaže: Pregled poruke
Slušao sam JBL sluške na 3.5mm od 1500 din. i neke bluetooth sluške od 50e i prosto sluške na kabl zvuče bolje jer bluetooth nije lossless, čuje se degradacija u visokim tonovima.
Zavisi od slušalica. Uzmi kvalitetnije BT sluške od recimo istog proizvođača (primer: JBL 110BT) i razliku ćeš primetiti samo spektralnom analizom zvuka.

Ja za mobilno slušanje muzike godinama unazad koristim Sony MDR-1ABT i voleo bih da vidim da im neko u skorije vreme prismrdi kada je reprodukcija zvuka u tom cenovnom rangu u pitanju.

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Kupiš dongle USB C - 3,5 mm i nema problema, a većina daje taj dongle uz telefon.
Donglovi su muka živa jer se u 11 od 10 situacija desi da ti nije pri ruci baš kad ti treba. Plus, preveliki broj ima problema sa uređajima pa se na kraju prečesto sve svede na traženje dongla koji isključivo dolazi od proizvođača koji proizvodi telefon.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 19:42   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
HMrules kaže: Pregled poruke
Slušao sam JBL sluške na 3.5mm od 1500 din. i neke bluetooth sluške od 50e i prosto sluške na kabl zvuče bolje jer bluetooth nije lossless, čuje se degradacija u visokim tonovima.
Ma to za 50e je isto neki no name verovatno. Nešto bolje od toga.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 9:34   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Meni je na ovu temu zanimljivo što najskuplje flegšip zverke nemaju... dok npr. mid i low range obično imaju.

Npr. kod Xiaomi skoro svi jeftini Redmiji, pa i većina midrange obično imaju 3.5 mm. Dok Mi10 i Mi11 od 700+ € nemaju. Da li je zato što njih obično više tanje i oblikuju da budu što divniji za slike, da slučajno nemaju neku izbočinu i slično - verovatno nešto od toga. Ušteda od pola centa sigurno nije jer ako ne štede na tome na onim modelima od 150€... mada su oni često osetno deblji, teži, ivice nisu toliko uske i oborene, ekrani nisu zakrivljeni...

E onda kad kupiš to tanko i prelepo flegšip čudo, kao wus ga nabiješ u odvratno glomazno gumirano/armirano kućište i niti uživaš u toj liniji niti imaš 3.5mm. Zašto? Zato što su potrošači glupi i povodljivi i gutaju šta im se kaže.

Poslednja ispravka: Aibo (18.3.2021 u 9:48)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
player1 (18.3.2021), ZoNi (18.3.2021)
Stara 18.3.2021, 9:50   #11
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Zato sam vec mnogo godina na Xiaomi telefonima, i sad kad izadje Redmi Note 10 Pro prelazim na njega, to ce mi biti treci Xiaomi telefon u poslednjih 7-8 godina..

Uvek uzmem nesto od 200-250e i koristim nekih 3g otprilike.


Ljudi koji su tehnicki pismeni se ponasaju na jedan nacin, dok primecujem kod ljudi koji pojma nemaju da kupuju besne telefone od 800-1000e ne gledajuci ni kakav je uredjaj, koji je OS, sta ide u paketu koje su karakteristike baterije, procesora itd...
Vazno da je novi model i zvucno ime..

Neka ih
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 13:19   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Da li je zato što njih obično više tanje i oblikuju da budu što divniji za slike, da slučajno nemaju neku izbočinu i slično - verovatno nešto od toga.
Flegšip obično zauzimaju više prostora s kamerom/kamerama koje su sad s 4 ili 5 sočiva ili koliko više, to sigurno oduzima prostora, moraju da imaju veće baterije i slično, verovatno gledaju takođe da uštede prostor koliko god je to moguće.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 16:15   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ljudi koji su tehnicki pismeni se ponasaju na jedan nacin, dok primecujem kod ljudi koji pojma nemaju da kupuju besne telefone od 800-1000e ne gledajuci ni kakav je uredjaj, koji je OS, sta ide u paketu koje su karakteristike baterije, procesora itd...
Ljude koji su spremni da daju 1000€ za telefon, pa i više, apsolutno ne interesuju tehničke specifikacije i upravo kupuju skupe brendirane telefone da o tome ne bi morali da razmišljaju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 21:53   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

A čim ne žale 1000 evra za telefon, znači da ih valja šišati i za dodatnu opremu
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ZoNi (19.3.2021)
Stara 18.3.2021, 22:28   #15
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

ne zauzima prostor samo taj konektor vec i D/A konverter. I to se placa a oni gledaju svaki cent.
blutut dodatno zagadjuje 2,4GHz.

sto se tice punjaca, tako je mozda i bolje. telefoni su odavno postali i kod nas potrosna roba. odnosno ljudi ih ne menjaju tek kad izgube funkciju telefoniranja. tako da se sa silnim punjacima samo zagadjuje okolina.
a usb imas i na TV-u i STB-u i laptopu i zidnoj uticnici imaces ga i na frizideru wc solji...
a imas i ono bezicno punjenje koje je poseban kretnizam kad se vidi efikasnost i ostalo.

da, naravno, novi brzi punjaci su skupi jer imaju vecu snagu itd.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 22:38   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
a imas i ono bezicno punjenje koje je poseban kretnizam kad se vidi efikasnost i ostalo.

Ja sam kupio na početku taj bežični punjač i onda mi je bezveze stajao i skupljao prašinu, ali otkako kabl ispada iz konektora pravi je spas, nema više kablova samo u prolazu spustim telefon i posle ga podignem kad se setim, nema šanse da ću sledeći više puniti preko kabla.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2021, 11:24   #17
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

tja stavi ga u mikrotalasnu i ocas posla ce se napuniti
ono ljudi kukaju zbog wifi zracenja a kolika je snaga tog bezicnog punjaca?

zar nisu mogli da naprave neke elektrode na poledjini telefona sa magnetima i onda se samo stavi na odgovarajucu podlogu.
mislim da je epl nesto tako petntirao u konektorima.

Poslednja ispravka: orange47 (20.3.2021 u 12:19)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2021, 16:02   #18
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zašto novi telefoni nemaju 3.5 mm jack i zašto uz telefon više ne idu punjč i slušalic

Koliko se sećam, kod ove generacije punjača ne možeš puniti uređaj čim je 5-10 cm udaljen od punjača, ako ga ne držiš pored glave ne bi trebalo da je problem, moj je bar metar udaljen od svega. S nekom novom generacijom, ako izbace jače punjače, moguće da bi mogao biti problem.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XPERIA T, SP ili LG 4X HD - Novi telefon do 200 EUR kod provajdera uz najnizi paket XACAH Aparati i oprema 18 21.9.2013 22:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com