Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2008, 23:59   #1
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Telekom ADSL Thomson 546(i) v6 - problem

Danas su javili da dosjem po ovaj modem Thomson 546(i) v6. Sve sam dobro povezao i instalirao softwer sa prateceg cd-a a internet ne radi. Naime modem ima cetiri lampice: power, ethernet, dsl, internet. Svetle samo prve dve tacnije power i ethernet(jer je tako povezan sa kompom). Lampice dsl i internet uopste NE SVETLE. Jednostavno su mrtve.

Sve sam hardwerski i softwerski dobro povezao. Do sada sam povezivao dva puta adsl doduse kod drugog provajdera i sve je radilo iz prve.

Zvao sam tehnicku sluzbu(jedva sam ih jednom dobio) i rekli su mi da modem direktno ubodem u uticnicu kako bi video da li ce da svetli DSL. To sam i uradio, sve kablove sam pocupao i povezao sam modem direktno u uticnicu i opet nista. DSL opet nije svetleo. Opet sam zvao tehnicku sluzbu ali nisam uspeo da ih dobije.

Interesuje me sta mi je ciniti? Da li da trazim da mi daju neki drugi modem? Da li da njihovi ljudi dodju da licno vide?(da li se ovo dolazenje placa?) Da li su pustili mozda internet ili nisu?

Inace ovaj modem je predvidjen za ICDN. Napominjem da nemam icdn mozda je to uzrok?

Uostalom imate li neki savet sta je najbolje uraditi? Jer nervira me da mi ovde stoji modem a da net ne radi a da se racun placa.
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 1:00   #2
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Evo sad sam isprobao taj modem na drugom kompujetru(druga linija) koji vec ima adsl i radi. Tacnije samo sam modem povezao sa zidom(uticnicom) znaci nisam povezao sa kompjuterom i napokon gore lampice dsl i internet.

Sutra cu da probam na tom problematicnom broju. Da li je moguce da telekom mozda nije pustio to vreme za internet ili je nesto zeznuo u centrali?
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 2:53   #3
c.cvrc
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Imam isti problem, samo nisam im dozvolio da prekinu vezu kada sam ih jednom dobio (tehnicku podrsku), isprobao sam isto direktno u zid i nista. Odgovorili su mi da je problem registrovan i da ce biti otklonjen u roku od 24 do 48 casova. Mozda je najbolje da ih pozoves sto pre.
Zaboravih da kazem da mi je danas sluzbenica u ks prilikom potpisivanja ugovora rekla da mi je adsl vec pusten i da cu cim se povezem imati net.
c.cvrc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 13:50   #4
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Evo danas sam ih zvao i rekli su da ce proveriti i da ce u roku od 24-48 casova javiti. Iskreno se nadam da ce proraditi.

Nego da li ti sada radi internet?
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 15:19   #5
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Nisu vam jos pustili u Telekomu link (ja i drug smo glave polupali dok su nam to rekli)
Monk Psycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 22:06   #6
c.cvrc
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Citat:
Monk Psycho kaže: Pregled poruke
Nisu vam jos pustili u Telekomu link (ja i drug smo glave polupali dok su nam to rekli)
Stvar je u tome da mi je sluzbenica u korisnickom servisu rekla da su pustili jos pre nego sto sam potpisao. Sada jos ne radi a u ks kazu da je doslo do greske i da ce do sutra biti otklonjena. Jel mislis da je moguce da nisu pustili link i da foliraju, sta imaju od toga.
Umalo da zaboravim, da li ima veze to sto se led ispod koga pise dsl nikada nije upalio, a kako pise u uputstvu taj led trebe da blinka dok trazi link i da svetli konstantno kada ga nadje. Znaci da modem izgleda uopste nije ni probao da nadje link.

Poslednja ispravka: c.cvrc (12.2.2008 u 22:18)
c.cvrc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 0:54   #7
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Ljudi od ovog telekoma stvarno moze da se poludi. Evo danas su pustili ADSL tacnije sada je upaljena lampica DSL i internet, ali internet opet NE RADI. Sada telefon susti a kada izvadim kabl iz zida koji ide u spliter u line onda ne susti.

A pitanja ostaje isto zasto ovaj glupavi adsl ne radi. Da li je moguce da nisu pustili internet vreme, zasto telefon susti kada je ukljucen internet? Dodje mi da ih

Jos jedna stvar. Dobio sam ovaj adsl modem Thomson 546(i) v6. U uputstvu koje sam dobio uz modem kaze da instaliram drajver verzija 546. Medjutim na ovom disku pored toga 546 postoji i 546 v6 koji sam i dobio. Koji od ova dva drajvera da instaliram? Ja sam prvo instalirao 546 pa kasnije 546 v6. Da li ovo ima nekakve veze.

I da, kako moze drajver od modema da se izbrise, posto u add remove ne postoji opcija za brisanje drajvera.
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 1:02   #8
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Brisati možeš preko Device Manager-a...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 1:46   #9
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

provericu da li ima u device manageru, mada se nesto nesecam
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 16:47   #10
Serbianboss
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Srbija-Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom Adsl-Thomson 546(i) v6-problem

Evo ljudi napokon je adsl proradio. Fora je u tome sto kad sam instalirao drajvere koji dodju uz modem on je tcp/ip konekciji imao unete sledece parametre: Use the folowing IP adress i tu je imao ukucenu neku adresu. Medjutim adrese sam obrisao i stavio Obtain an IP adress automatically. Posle ovoga internet je proradio. I eto sad internet radi, rekoh mozda ovo pomogne nekom ako bude imao slicnih problema. Inace pomogla mi je tehnicka podrsaka u ovome.

Sad me zanima samo par stvari:

1. Sad kad je internet proradio imam u network conection-su Internet Gateway. Pa me zanima sta je to i da li vi kao korisnici telekoma imate isto to. Inace kada kliknem na taj internet gateway pokaze mi brzinu interneta i vreme na koliko sam na internetu.Evo slike:


2. Kako tacno da saznam koje je moja ip adresa. Kada u comand promu ukucam ipconfig dobijem sledece:


A kada odem na sajt http://www.showmyip.com/ kaze da je adresa 77.46.245.40 a u kompjuteru ne vidi tu adresu.

3. Zanima me da li je ovaj modem sto smo dobili Tomson 546(i) v6 da li on ima firewall. Recimo utorrent ima onu zelenu ikonicu a limewire pokazuje da se modem nalazi izmedju firewall-a. Takodje testirao sam i na sajtu www.grc.com i svi portovi su bili stealth(kao da ima firewall).

4. Cisto me zanima dugme internet koje se nalazi na modemu, ono gori ali i treperi. Kao kad recimo radi hard disk pa no stop treperi e tako je i kod modema.

Eto toliko za sad. pozdrav
Serbianboss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL, povezivanje na dva računara CShost Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 5.2.2008 17:17
Setovanje ADSL-a (Telekom) kontrolor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.2.2008 13:16
Telekom ADSL i instant mesidžing Neky Slobodni softver 3 3.2.2008 14:16
Problem sa ADSL konekcijom sawo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 17.2.2007 19:46
slackware 10.2 adsl problem rockdudbg Slobodni softver 9 26.12.2005 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com