Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2011, 13:15   #521
razbijac89
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 337
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku razbijac89
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

pa stvarno, okvirna cena bi bila nesto sto najvishe nedostaje kad citash tekst, pogotovo o nekom "povoljnom" hardveru, a cene nigde
razbijac89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 13:18   #522
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Ne razumem se bas u pravljenje casopisa,ali zar nebi bilo moguce editovati cenu,ako je bila neka drasticna promena,pre stampe?Ali svejedno,i okvirna cena bi koristila...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 16:13   #523
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

To što će se cijena u međuvremenu možda promijeniti mi nije valjan argument da se cijene ne objave, iz prostog razloga što sam čitalac to mora da ima u vidu. Pogledaće kad je časopis izašao i znaće da su cijene u međuvremenu pale ukoliko je prošlo više vremena od izlaska broja do dana kada je on vidio tu cijenu. Ionako u oglasima u SK pišu cijene, dakle nije problem da se cijene objave, a sam čitalac će uzeti u obzir da su se cijene u međuvremenu možda promijenile.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 16:30   #524
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Tako je. Niko normalan ne misli da su bilo gde, a kod nas naročito, cene "zakucane".

Zato bi i trebalo da stoji ovako:

Citat:
Okvirna cena: 45 evra
(može i u dinarima, mada su cene softvera, što je većini čitalaca SKa totalno nebitna stavka, izražene u stranoj valuti).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 16:32   #525
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

A kao sto sam vec rekao, cene i ako se promene nece se promeniti drasticno vec samo nesto malo gore ili dole tako da nista ne moze da smeta niti skodi da citalac zna bar, kako ZoNi rece, okvirnu cenu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 21:42   #526
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

@Редакција

Претурајући по неким буџацима у које бацам/стављам ствари које не знам где ћу, налетео сам на једног давно заборављеног другара.
Не хвалим се и није на продају.
Интересује ме да ли планирате да пишете озбиљније о старим машинама.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 23:02   #527
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Dekip, nastavi d apreturaš po tim budžacima, možda nađeš neki SK ili drugi časopis gde je već pisano o tome Što bi se papir danas trošio na tako nešto?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 23:31   #528
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A kao sto sam vec rekao, cene i ako se promene nece se promeniti drasticno vec samo nesto malo gore ili dole tako da nista ne moze da smeta niti skodi da citalac zna bar, kako ZoNi rece, okvirnu cenu.
Ako mozemo da objavimo cenu mi to i ucinimo, kad ne mozemo (testirani model je uzorak i jos nije u prodaji) onda je glupo da pretpostavljamo sta ce biti...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
ZoNi (7.1.2011)
Stara 7.1.2011, 23:39   #529
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
zoni kaže: Pregled poruke
dekip, nastavi d apreturaš po tim budžacima, možda nađeš neki sk ili drugi časopis gde je već pisano o tome Što bi se papir danas trošio na tako nešto?
Па што јес-јес, боље да има за рекламе.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 3:28   #530
razbijac89
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 337
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku razbijac89
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ako mozemo da objavimo cenu mi to i ucinimo, kad ne mozemo (testirani model je uzorak i jos nije u prodaji) onda je glupo da pretpostavljamo sta ce biti...
ali nije glupo, kao sto rece neko prethodno, znaci kad znash da je oko 30-40 evra ili oko 300-400 evra.

zar je toliko tesko napisati i odstampati 4-5 slova i brojeva?
razbijac89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 10:42   #531
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
razbijac89 kaže: Pregled poruke
ali nije glupo, kao sto rece neko prethodno, znaci kad znash da je oko 30-40 evra ili oko 300-400 evra.
Mi polazimo od pretpostavke da naši čitaoci poseduju osnovnu količinu znanja i razuma da umeju da prepoznaju da li neki komad hardvera košta 30 ili 300 evra (na primer, pretpostavljamo da čitaoci znaju da ne mogu da kupe netbook za 30 evra, već za 300 evra). Takođe, ako je nečemu uobičajena cena 30 evra, a testirani model ima cenu od 300 evra, veruj mi - to će biti pomenuto u tekstu.
Citat:
razbijac89 kaže: Pregled poruke
zar je toliko tesko napisati i odstampati 4-5 slova i brojeva?
Svet kompjutera nije oglasnik poput određenih domaćih sajtova koji imaju ažurne cene proizvoda, ali im zato opisi uređaja nisu ni blizu upotrebljivosti. Svet kompjutera se, pre svega, bavi objektivnom analizom i predstavljanjem ponude na tržištu. Prilikom davanja ocene uređaja, u obzir se uzima i njegova cena, što se u zaključku teksta i pominje. Ako uzmete brojeve (ili sajt) u šake i prelistate rubriku malo unazad, videćete da veliki broj tekstova ima objavljenu i okvirnu cenu uređaja, tako da mi nije jasno zbog čega tolika dževa? Drugo, kao što je Oluja rekao, veliki broj uređaja se dobija kao uzorak, bilo od kancelarije, PR agencije ili samih distributera, i mnogo pre nego što je cena formirana. Distributer cenu formira na osnovu velikog broja faktora. Jedan od njih je i psihološka granica u odnosu na cenu konkurentnih proizvoda. Tada i 10 evra znači mnogo, jer to odlučuje da li je proizvod X jeftiniji ili skuplji od proizvoda Y. Zbog toga oni i ne mogu da nam daju tačnu cenu proizvoda (u koju treba uračunati i PDV, jer je to krajnja cena koju kupac plaća).

I za kraj: ne, nije teško odštampati nekoliko brojeva i slova. I ne, ne radi to niko iz obesti ili da bi nervirao nekoga. Ukoliko imamo realnu cenu, ili možemo da je saznamo, ili znamo koja će biti, mi ćemo je objaviti.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
oluja (8.1.2011), razbijac89 (8.1.2011)
Stara 8.1.2011, 15:42   #532
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
1. Mi polazimo od pretpostavke da naši čitaoci poseduju osnovnu količinu znanja i razuma
2. Svet kompjutera se, pre svega, bavi objektivnom analizom i predstavljanjem ponude na tržištu.
3. videćete da veliki broj tekstova ima objavljenu i okvirnu cenu uređaja, tako da mi nije jasno zbog čega tolika dževa?
4. Ukoliko imamo realnu cenu, ili možemo da je saznamo, ili znamo koja će biti, mi ćemo je objaviti.
1. Pa, to je lepo, ali siguran sam da svi čitaoci ne znaju sve cene (za mnoge proizvode, naročito manje uobičajene, čak ni okvirnu cenu). Naravno, da ne bude zabune, ovo se odnosi i na mene (iako imam zvanično IT obrazovanje, iako već više od decenije imam istu e-mail adresu ). Primera radi, kad sam već pominjao miševe, ja i dalje često nisam siguran šta znači kad piše da neki miš ima povoljnu cenu (imho, povoljna cena je do 20ak evra), a onda na nekom sajtu vidim da košta 100 evra. Znači, ne znaju svi sve

2. Zato i volimo SK, zato ga i kupujemo godinama, zato ga i čitamo redovno Zato i želimo da bude sve bolji i potpuniji, a cena je deo "objektivne analize i predstavljanja ponude na tržištu".

3. Nema dževe, samo predlog da SVUDA (gde je to ikako moguće) bude navedena okvirna cena (meni bi bila dovoljna čak i pretpostavka vaših novinara koliko bi neki uređaj trebao da košta kad se pojavi u prodaji).

4. To se traži Ja sam mislio da je taj podatak mnogo dostupniji, odnosno da samo u izuzetnim slučajevima nije dostupan.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 12:27   #533
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Imam ja jedan predlog za tekst koji je mozda nekada bio ali zadnjih godina sigurno nije. Kao sto ste u poslednjih nekoliko brojeva pisali tekst o antivirus programima, codec, programima za video reprodukciju i sl. (znate na koje tekstove mislim...), voleo bih da uradite jedan takav tekst o najboljim Photoshop Plug-in programima.
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 17:53   #534
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Izbacite bre tu plavusu,umesto nje stavite reklamu,i pocnite da nam stampate postere
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EpicG na korisnoj poruci:
TearDrop (2.2.2011)
Stara 2.2.2011, 18:19   #535
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

^slazem se sa komentarom iznad....I dodao bih ideju(napominjem ne znam jer vec predlozena il razmatrana)bilo bi lepo kad bi tu jednu stranu umesto plavuse ubacili nesto u stilu nekad i sad.....Npr da se napravi neki hronoloski opis nekadasnjih ,,masina"koje su nekada davno krasile necije stolove a danas ostaju nama samo u lepom secanju i kao uspomena uz nesto sto smo odrastali....Tipa opis kako je npr nastala Amiga ko je njen kreator period kojim je ona dominirala...Nesto u tom stilu...kao mali time-line.Takodje predivne kolumne Ivana Vesica....Bilo bi fino kad bi jos neki broj posvetili vojnoj tehnologiji taj clanak me je stvarno odusevio....Kazem ovo su samo ideje
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 20:36   #536
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Epic Gamer kaže: Pregled poruke
Izbacite bre tu plavusu,umesto nje stavite reklamu,i pocnite da nam stampate postere
A onda da ti properemo malo šarenog veša na ruke... i otpevamo ti nešto na uvce, može?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 20:38   #537
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Kad vec insistirate,moze. Ali neku lepu pesmu.
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 20:53   #538
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

ama sta vam je ljudi ne mogu tek tako da izbace plavusu kad su obecali nastavak... Sad moraju da isteraju do kraja...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 21:31   #539
Alex2752
Novi član
 
Član od: 17.2.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Pa ovo je jedna po meni krupna kritika ovaj ako vam desetak strana svakog broja zauzimaju nagradne igre dajte da mogu ucestvovati i citaoci iz drugih zemalja (npr. da se prihvataju prijave za te nagradne igre sa not-free mailova recimo ili da date medjunarodni br za takve prijave recimo to pod 2 ili tako nesto ). Ovo ja shvatam ozbiljno jer kad vam casopis ima 10-tak strana tog da ne bude za nas prazan hod ucinite da tu bude mogucnost i za ostale.
Alex2752 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 11:45   #540
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Alex2752 kaže: Pregled poruke
Pa ovo je jedna po meni krupna kritika ovaj ako vam desetak strana svakog broja zauzimaju nagradne igre dajte da mogu ucestvovati i citaoci iz drugih zemalja (npr. da se prihvataju prijave za te nagradne igre sa not-free mailova recimo ili da date medjunarodni br za takve prijave recimo to pod 2 ili tako nesto ). Ovo ja shvatam ozbiljno jer kad vam casopis ima 10-tak strana tog da ne bude za nas prazan hod ucinite da tu bude mogucnost i za ostale.
Gde nađe 10 strana?

U poslednjem broju ima malo više nego što je uobičajeno. Uobičajeno je jedna strana. A sad ima još i gejmerska nagradna igra i Fest.

A što se međunarodnih učesnika tiče, imali smo i njih. Tu se postavlja problem preuzimanja nagrada. Ako je onaj ko dobije nagradu voljan da plati poštarinu i carinu za nagradu, onda nema problema oko isporuke. Takođe, ne vidim kako bi nekome iz inostranstva značile karte za Fest?
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forum: predlozi & sugestije oluja Forum o forumu 5976 26.8.2013 20:11
FF 2 - komentari, mišljenja, kritike... Eni Aplikativni softver 0 25.10.2006 17:23
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56
sugestije na sajt kenta Zanimljive Web lokacije 9 1.2.2006 21:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com