Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2013, 17:56   #41
BUGI
Član
 
Član od: 13.12.2008.
Poruke: 257
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 77 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
FTL je u naredna 24h samo 3.99$ na GOG-u.

http://www.gog.com/gamecard/faster_than_light
tu se ne dobija na steamu?ovde za 4 $ dobijes i na steamu http://www.ftlgame.com/
BUGI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 14:20   #42
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Podržite FTL LEGO set

http://lego.cuusoo.com/ideas/view/35223

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 19:51   #43
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Početkom 2014. FTL dobija besplatnu ekspanziju (FTL Advanced Edition)

http://www.ftlgame.com/?p=598
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (13.11.2013), Oggy (23.11.2013)
Stara 3.4.2014, 21:17   #44
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Izašla

http://steamcommunity.com/games/2126...94756731158442
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
bokela (3.4.2014), LoshMeeBre (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 11:12   #45
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Deluje odlicno igrao sam narodnu verziju i mislim da jer red da se plati
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 12:54   #46
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Odlična Igra,šta više reći za ovako nešto.
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nesic8693 na korisnoj poruci:
bokela (5.8.2014)
Stara 9.6.2016, 23:21   #47
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Večeras sam tek ovo počeo igrati, prešao tutorial i onda par puta lagano izginuo na Normal težini. Nije mi jasna progresija. Prva misija je da kao prenesem neke podatke i usput bježim od Rebela. Došao sam do drugog sistema jednom i izginuo a par puta nisam ni uspio doći. Svaki put ide sve od početka ali mislim da svemir nije isti. Da li ova misija ima neki kraj? Moram proći kroz sve sisteme? I kad to prođem to je ona završena jedna misija pa ako izginem na sledećoj vraćaće me samo na sledeću a ne i ovu prvu?

Lako mi brod "plane", nekad od požara koji se šire i ne stignem se snaći, a jedva da znam šta treba da radim. Vidio sam da otvaranjem vrata mogu da gasim požare. Nekad nemam kisika pa mi pomru. Nekad iz dobrih namjera želim pomoći drugom bordu a on me navuče pa me unište.

Ono u meniju "save & quit" će baš snimiti tačnu situaciju u kojoj sam stao?

Čuo sam da je igra teška ali ovo je baš teško a vidim da ovde neki kažu da ni Easy nije lagan i da je nekad lakši od Normal težine, zavisno od random event-a. Na primjer imam opciju da pošaljem lika da ode na drugi brod i pokuša pomoći tamo a on izgine. Ja sam se nadao da će on sve fino riješiti i da ću dobiti neku nagradu. Ovde se izgleda nikad ne zna šta će biti tako da sve zavisi i od čiste sreće.

Na početku me pita da li želim osnovnu igru ili ovu Advanced verziju, odabrao sam osnovnu jer vidim da za Advanced kaže da je za naprednije igrače.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 2:17   #48
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Dobrodošao u čarobni svet proceduralno generisanih roguelike igara

Igra je svaki put drugačija i svaki put kad zagineš krećeš od nule.

Sistemom otvaranja i zatvaranja vrata gasiš požare, jer kad nema kiseonika nema ni vatre, ali na žalost nema ni posade. Dakle posadu prebaci u prostorije gde nema vatre i zatvori ih, dok one sa vatrom "provetravaj".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 8:04   #49
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Igra se pamti svaki put kad predjes u novi sektor, ali se sejv brise ako pogines.

Sem ako ga nadjes i bekapujes.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 8:24   #50
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Da vidim da li sam vas dobro shvatio: ne samo da me vraća na početak ako poginem u toku jedne misije nego i kad ova misija završi i krene naredna (bar pretpostavljam da je ovo što igram samo prva misija) vratiće me na početak igre, na početak prve misije a ne druge?

Ovo prvo mogu da razumijem, početak misije je kao checkpoint i ako izginem vraća me na njega, ali ako ima recimo deset misija, svaka teška, i nekim čudom dođem do sedme i izginem vratiće me na...prvu? Ili nema misija već je sve samo jedna kontinuirana misija i kad izginem tu je kraj? Pa nije valjda da će me Rebeli ganjati cijelu igru i ja ću cijelu igru trebati da dostavim neke podatke tamo negdje?

Ako je tako onda je to stvarni veoma čudan koncept dizajna igara. Tu onda i ostaje samo ta jedna mogućnost a to je često bekapovanje snimljene pozicije, u suprotnom ne znam kako bi se igra uopšte mogla preći, da ne kažem i igrati.

A što se igre tiče, ovako samo gledajući sami početak, suviše naglo i brzo se izgine. U jednom trenutku sam sasvim OK a već iza sledećeg ćoška mi se sve raspada, i kraj. Sve se naglo i brzo odigra. A ja još i ne znam šta mi se sve prikazuje na ekranu i šta to znači. Recimo nekad ne vidim da mi kisik na brodu pada pa već bude kasno, ili prostorije promijene boju, i druge stvari na ekranu. Mislim da se ne vidi požar gledajući u same prostorije nego se to gleda dole iznad ikonica prostorija (sistema). Izgleda da svaki čas, naročito nakon bitaka, treba pauzirati i dobro sve pregledati na ekranu

Inače sviđa mi se, djeluje zanimljivo, vidim da su ocjene igre velike i da su igrači oduševljeni pa se samo nadam da ću pohvatati te neke stvari i moći da preživim duže od 15 minuta. Mada frustracija je sigurno puno veća kad se izgine nakon desetak sati nego nakon 15 minuta

Šta dobijam prebacivanjem na Easy težinu? Blagotvornije radnom evente? Manje požara i slabiji protivnički brodovi? Više resursa?

Ah da, bitke, imam neka dva ili tri oružja ali ne znam koji je najbolji u datoj situaciji, i koja kombinacija je najbolja, da puca jedno (za štit) pa drugo (za hull).
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 9:15   #51
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ako je tako onda je to stvarni veoma čudan koncept dizajna igara. Tu onda i ostaje samo ta jedna mogućnost a to je često bekapovanje snimljene pozicije, u suprotnom ne znam kako bi se igra uopšte mogla preći, da ne kažem i igrati.
Igra spada u danas popularni zanr proceduralno generisanih perma-death igara.
Ideja je da se igra ispocetka pa ispocetka pa ispocetka, gde je svaki prelaz totalno drugaciji.

Takve igre forsiraju perma-death, da ih ne bi neki igraci presli samo jednom i odbacili.

.

Posto je ceo prelaz relativno kratak, moguce je preci igru i u jednom sedenju. Srecom ima save sistem, samo isti ne stiti od poraza (bez rucne intervencije ).

Inace preporucujem Easy tezinu. Ni ona nije laka. A manja je sansa da te random struktura igre zezne sa veoma teskim protovnikom pre nego sto propisno nabudzis brod.


P.S.
Licno, sa save bekapom sam samo varao na poslednjem sektoru, jel se tu moze bas glupo izginuti, a totalno ima drugaziji gameplay od ostatka igre.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 9:40   #52
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Što se tiče sektora, jednom sam prešao u sledeći i dobio sam kao neku mapu svemira, neka kao struktura-putanja gdje sam mogao da biram da li ću ići gornjom ili donjom granom, a svaki sektor je označen bojama kao hostile, civilian, nebula. Da li je to struktura sektora cijele igre, kad/AKO dođem do kraja to je kraj igre za koji kažeš da se može preći u jednom sjedenju? Mislim da možda ima nekih 7-8 sektora u jednoj putanji.

A ovo što si mi objasnio za perma-death mi sad ima više smisla ako se igra može preći u jednom sjedenju. Ja sam mislio da je to dužinom klasična igra koja se igra danima pa mi nije bio jasan koncept da me svaki put vraća na početak igre.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Srecom ima save sistem, samo isti ne stiti od poraza (bez rucne intervencije ).
Pretpostavljam da ovde misliš na to da je save sistem samo kad moram ići pa on snimi prije izlaska iz igre, ali kod poraza ide uvijek od početka.

Čitao sam maloprije na netu neke kao savjete za igranje pa ću pokušavati i dalje
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 10:13   #53
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Ne moraš celu igru preći u jednom sedenju jer postoji save u svakom sektoru (ako moraš da prekineš igru, nastavljaš od tog sektora), ali je moraš preći takoreći sa jednim životom. Ako zagineš krećeš ispočetka, osim ako ne varaš i ručno sačuvaš sejv fajl, pa ga posle vratiš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 11:56   #54
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Ako je sve jedna misija kako se dolazi do jačeg broda?
Što se tiče istraživanja svemira iskupljanja resursa rado bih ja to temeljnije radio ali ovi Rebeli su za petama, kod svakog "skoka" se vidi gdje se nalaze. Mada sam i zbog tog istraživanja par puta izginuo, dočeka me ovo ili ono.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 12:04   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Nema jači/slabiji brod, ima samo drugačiji. Otključavaš ih tako što igru pređeš sa nekim od brodova koje već imaš ili tokom rare ingame eventa.

Nije ovo igra u kojoj sve možeš lagano da radiš, niti je poenta igre u tome. Dakle svaki potez ti je odluka koja te može stajati partije. Da li ćeš da se duže zadržiš u jednom sistemu i skreneš sa idealne putanje skupljajući resurse i rizikujući da te flota sustigne ili ćeš da skočiš u sledeći i nadaš se da će se resursi koji su ti potrebni jednostavno naći na putu, na tebi je da odlučiš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 14:00   #56
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Brod budžiš tako što kupuješ novo naoružanje i opremu a na samom brodu upgradeješ power i ostale komponente koje već postoje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 4:25   #57
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ako je sve jedna misija kako se dolazi do jačeg broda?
Što se tiče istraživanja svemira iskupljanja resursa rado bih ja to temeljnije radio ali ovi Rebeli su za petama, kod svakog "skoka" se vidi gdje se nalaze. Mada sam i zbog tog istraživanja par puta izginuo, dočeka me ovo ili ono.
Pazi, suština igre je to da se svaki put igra ispočetka odnosno krećeš od nule i cilj je da pređeš igru tako što ćeš iz prvog klastera stići do poslednjeg. Misija je uvek ista, početak je uvek isti sem ako ne odabereš neki drugi brod pored podrazumevanog (a brodove otključavaš igranjem, piše ti za svaki brod šta i kako treba uraditi da bi ga otključao, uglavnom).

Kada započneš novu igru mapa se uvek generiše nasumično za tu igru. Nakon što pogineš, pokretanje nove igre generiše novu mapu. To znači da te očekuju nasumični događaji, kontakti i dešavanja svaki put kad igraš iznova. To je lepota ove igre i njoj sličnih.

Dalje, jedna partija može da traje onoliko koliko ti želiš, ako želiš da istražuješ i maksimalno produžiš svoj boravak u klasteru - slobodno ali ovi su ti za petama i to je faktor koji te gura napred i tera da odigraš sledeći potez. Svaki sledeći potez je ništa drugo do proračunati rizik - i od toga će zavisiti kako ćeš proći.
Ovo nije igra koja se igra danima već pola sata do 3 sata, u zavisnosti od toga kako odlučiš da igraš i koliko si sposoban da preživiš.
Kada je budeš prešao sledeći korak je da sa stečenim znanjem okušaš svoje veštine na višim nivoima težine.
I naravno, igra nimalo nije laka, kao što si do sada već i video.

Kad već postujem - prodaje li ko povoljno ključ za FTL? Može na PM, rado bih kupio.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 13:07   #58
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

verujem da će u narednih desetak dana stići na euro do dva, tokom steam summer sales-a. kapiram da ću je i ja pazariti. toliko sam je se naigrao da je, bez obzira što nema multiplay, zaslužila.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 23:56   #59
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Evo maloprije sam došao do zadnjeg sistema po prvi put, i naravno poginuo. Nisam baš ni shvatio šta se u zadnjem sistemu tačno dešava i šta treba da radim, mapa je nešto drugačija a ima i taj Rebel flagship, kao i neka baza, ne znam ka čemu trebam da trčim a od čega da bježim.

Nisam stradao od flagshipa, nadam se da se ne moram boriti sa njim jer mi to ne zvuči kao bitka koju bih mogao da dobijem pošto stradam i od običnih brodova. Stradao sam od broda koji je imao 4. level štitova dok sam ja imao 3. level, a već to je dovoljno za poraz, tim prije što mi je upadao na brod sa vojnicima.

Ako u zadnji sisterm moram ući sa maksimalnim štitovima onda moram drugačije igrati, više rizikovati radi sakupljanja resursa jer zadnji nivo štitova je skup. Kroz nebule se može provući da me ne vide, samo izbjegavam kontakte sa bilo kim, ali to nije dobro sa strane sakupljanja resursa koji se dobiju iz bitaka i sličnog, dok je to opet rizik jer se može stradati.

Poslednja ispravka: Paladin (12.6.2016 u 0:04)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 0:07   #60
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Cilj je da uništiš flagship, to je boss u igri
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
advance edition, ftl, kickstarter, space

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metro: Last Light nexexcalibur Akcione igre 643 28.9.2022 23:46
Virtuelni piloti, javite se... Loodi Simulacije vožnje 1360 24.7.2015 15:45
Modovanje Z5500 [Bežični Light Show 12V] BAD BOY Modovi 11 12.9.2011 0:35
USB: this device can perform faster Dusan Maksimovic Nosači podataka 6 26.10.2009 1:02
Light Wave X800 GT Grafički softver i radovi 79 7.8.2006 19:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com