Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2012, 17:57   #1
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Lenovo G770 - utisci i informacije...

Interesuju me utisci ljudi koji poseduju ovaj laptop?

Da li se verzija sa I3 procesorom dobro pokazala?

Video sam na netu da se zhale na glossy izgled ekrana koji prakticno sve preslikava, i da treba traziti drugi laptop. Koliko je to stvarno opravdana zhalba?

Ja posedujem Toshibu sa glossy ekranom, i zna da me nervira ponekad, ali nishta zboh chega mi dodje da kupim neki drugi laptop.


EDIT:

Ne znam shta da radim. Naime nashao sam g770 sa I5 procesorom po relativno pristupacnoj ceni, ali dolazi samo sa regularnom garancijom od 2 godine. Dok verziju sa I3 procesorom mogu da nadjem sa produzhenim garancijama.

Da li je bolje uzeti I5 verziju sa standardnom garancijom, ili I3 verziju sa produzhenom?

Poslednja ispravka: Laserstorm (21.6.2012 u 18:14)
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2012, 21:41   #2
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Ekran nista posebno bolji ili losiji od drugih lapopova.
Tastatura je odlicna, jedino je malo uzana za desnu ruku, ali navikne se
Ja imam i5 pusta sve zivo, na nesto manjim detaljima, doduse nisam pokusavao da povecam ali uglavnom radi sve.
Baterija je naspram bratovog della zmaj.
Palmrest je super od aluminijuma.

E sad jedino sto se pri ovim temperaturama bas bas zna ugrejati. Valjalo bi neko postolje uzeti. Ja vijam al neuspesno.

Ako ti nije toliko vazan i5 procesor i3 se dosta manje greje, rece mi covek koji ga ima. Izgled je identican koliko znam.

Eto nemam pojma sta jos
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2012, 23:12   #3
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
Ekran nista posebno bolji ili losiji od drugih lapopova.
Tastatura je odlicna, jedino je malo uzana za desnu ruku, ali navikne se
Ja imam i5 pusta sve zivo, na nesto manjim detaljima, doduse nisam pokusavao da povecam ali uglavnom radi sve.
Baterija je naspram bratovog della zmaj.
Palmrest je super od aluminijuma.

E sad jedino sto se pri ovim temperaturama bas bas zna ugrejati. Valjalo bi neko postolje uzeti. Ja vijam al neuspesno.

Ako ti nije toliko vazan i5 procesor i3 se dosta manje greje, rece mi covek koji ga ima. Izgled je identican koliko znam.

Eto nemam pojma sta jos
Hvala na odgovoru. Koliko traje baterija u normalnom rezhimu rada?

Inace, razlika kod g770 i g770a je samo u procesoru, sve ostalo je isto. Ovo povecano grejanje modela sa I5 me malo secnulo, jer je mojoj Toshibi zbog pregrevanja neka komponenta pochela da otkazuje (ovi po servisima josh nisu otkrili shta je) i sad moram da je menjam.

Evo mislim se, jedina prednost koju ovaj I5 ima u odnosu na I3 je Turbo boost kojim mu se takt dize na 3.0GHz za jedno jezgro, a maks 2.7 za oba. Inache su oba 2 jezgarna procesora.

Da li se uopste isplati platiti razliku od 7 hiljada dinara za model sa jachim I5 procesorom? Usto ovaj model sa I5 sam nashao u prodavnici gde daju samo standardnu garanciju od 24 meseca, dok model sa I3 mogu da dobijem sa garancijom od 5 godina.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 2:51   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru. Koliko traje baterija u normalnom rezhimu rada?

Inace, razlika kod g770 i g770a je samo u procesoru, sve ostalo je isto. Ovo povecano grejanje modela sa I5 me malo secnulo, jer je mojoj Toshibi zbog pregrevanja neka komponenta pochela da otkazuje (ovi po servisima josh nisu otkrili shta je) i sad moram da je menjam.

Evo mislim se, jedina prednost koju ovaj I5 ima u odnosu na I3 je Turbo boost kojim mu se takt dize na 3.0GHz za jedno jezgro, a maks 2.7 za oba. Inache su oba 2 jezgarna procesora.

Da li se uopste isplati platiti razliku od 7 hiljada dinara za model sa jachim I5 procesorom? Usto ovaj model sa I5 sam nashao u prodavnici gde daju samo standardnu garanciju od 24 meseca, dok model sa I3 mogu da dobijem sa garancijom od 5 godina.
Iskreno, ali iskreno, uzmi ovaj sa i3 i 5 godina garancije. Vidio si i sam, laptopovi su veoma kvarljiva roba (zbog konstantnog nošenja, malog kućišta...) a sa tih 5g garancije, bio bi miran.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 9:40   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

A za šta planiraš da koristiš taj laptop? I kako (da li kao desktop replacement)?

Ja u kući imam jedan G770 sa i5 procesorom. Nisam primetio da se nešto mnogo greje, naročito je deo za dlanove fino hladan sve vreme.

Izgled je odličan, baš kao i rad (ovaj se često koristi za AutoCad, Corel i neke specijlizovane polu-profesionalne alate).

Mana nema mnogo - možda samo čudno mala (uska) tastatura, koja kao da je sa modela od 15", i (uslovno) dupla grafika (treba na početku malo da se podesi to, posle je ok, ali ipak je to mali smor). U ovom slučaju, laptop je desktop replacement, tako da bi bilo dobro da uopšte nema integrisanu grafiku...

Sve u svemu, sigurno je jedan od boljih laptopova na našem tržištu (btw, pogledaj i neke slične Asuse).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 15:59   #6
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
A za šta planiraš da koristiš taj laptop? I kako (da li kao desktop replacement)?

Ja u kući imam jedan G770 sa i5 procesorom. Nisam primetio da se nešto mnogo greje, naročito je deo za dlanove fino hladan sve vreme.

Izgled je odličan, baš kao i rad (ovaj se često koristi za AutoCad, Corel i neke specijlizovane polu-profesionalne alate).

Mana nema mnogo - možda samo čudno mala (uska) tastatura, koja kao da je sa modela od 15", i (uslovno) dupla grafika (treba na početku malo da se podesi to, posle je ok, ali ipak je to mali smor). U ovom slučaju, laptop je desktop replacement, tako da bi bilo dobro da uopšte nema integrisanu grafiku...

Sve u svemu, sigurno je jedan od boljih laptopova na našem tržištu (btw, pogledaj i neke slične Asuse).
Hvala na odgovoru, malo zakasnelo ali nema veze, Josh sam sinoc odluchio da uzmem ovaj sa I3 procesorom.

Trenutno instaliram drajvere sa diska koji je doshao uz njega, mislio sam da samo nadjem novije drajvere za graficke.

I kad sam vec kod grafickih moram da pitam kojim redosledom treba instalirati drajvere - prvo Intel pa ATI, ili obrnuto?


Shto se tiche prvih utisaka, zadovoljan sam.

Oseca se razlika kad se gleda ovaj ekran od 17 incha, glare nije nishta gori od moje stare Toshibe.

Shto se tiche tezhine, vrlo sam prijatno iznenadjen. Neki subjektivni utisak je da nije nishta tezhi od moje stare Toshibe. Drzheci ih u rukama ne mogu da ocenim koji je tezhi.

Tastatura je meni sasvim OK, jedino moram da se naviknem na promenjeni raspored tastera, ali veliki minus je shto je u pitanju Serbian tastatura. Navikao sam na US oznake, i sad me to malo nervira.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 19:27   #7
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Ubacis cd i redom instaliras, od 1 pa na dalje. Ja nisam uspeo da nadjem nove drajvere za graficku, mislim da ih ni nema, ati catalist ne uspeva da pronadje graficku, a sajt od lenova ne nudi noviju verziju.

Sto se tice grejanja, ako sam nejasno napisao, odnosi se na igrice, tada se greje, ovako u obicnom radu sa bilo kojim programom bez problema radi. A sad normalnim temperaturama u okolini se ne greje strasno ni tada, ali kad je ovo sad prigrejalo se znao solidno ugrejati.

E da sto se tice tastature, vecina lap topova za nase trziste sada ima nasu tastaturu ...
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 0:52   #8
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Znao sam da ce nesto lose da ispadne. Evo kakva slika se dobije kada se switchuje grafika sa Intel HD3000 na Radeon 6550m:



Mislio sam da je do drajvera, ovako je bilo i sa drajverima koje sam skinuo sa Lenovo sajta. Onaj crni prozor je catalyst control center. Iz njega nista ne moze da se odabere.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 4:13   #9
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Divota i ti imas igrajuce piksele..flesuj bios na poslednji aktuelni.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 8:14   #10
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Divota i ti imas igrajuce piksele..flesuj bios na poslednji aktuelni.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Mozhesh li da mi dash link i objasnish kako se to radi? Ne bih voleo da neshto upropastim.

I ti si ovo imao i reshio si taj problem, ili i dalje imash ovo?

EDIT:

Update-ovao sam BIOS sa fajlom skinutim sa lenovo sajta. I dalje imam istu problematicnu sliku kad se prebacim na Radeon.

Poslednja ispravka: Laserstorm (23.6.2012 u 9:35)
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 13:40   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
veliki minus je shto je u pitanju Serbian tastatura.
Hehe, ja apsolutno ne bih uzeo laptop koji nema srpsku tastaturu
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Laserstorm (23.6.2012)
Stara 23.6.2012, 14:11   #12
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Hehe, ja apsolutno ne bih uzeo laptop koji nema srpsku tastaturu
Tastatura je najmanji problem trenutno. Ako nisi primetio moj post iznad, Radeon graficka mi pravi probleme.

Instalirao sam Dead Space 2, i dok se zvuk lepo chuje od slike imam samo crn ekran sa onim crvenim grozdovima piksela.

Probao sam sve verzije drajvera koje sam nashao, a da odgovaraju za ove kartice, odradio sam i flash BIOSa i dalje je ista stvar.

Izgleda da sam kupio rachunar sa defektnom grafickom karticom. I moram da se bakcem s ovim bash sad kad imam ispit sledece nedelje.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 23:43   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Nosi u servis odmah i na reklamaciju. Cudno m ije malo to,posto imam drigara koji ima isti laptop i nije imao tih problema,a za te mrave znam sa serije y570 i to se resilo fleshovanjem biosa. Da li si napravio nove radeon drivere,i probao da spustis klokove kartice?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 1:18   #14
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Nosi u servis odmah i na reklamaciju. Cudno m ije malo to,posto imam drigara koji ima isti laptop i nije imao tih problema,a za te mrave znam sa serije y570 i to se resilo fleshovanjem biosa. Da li si napravio nove radeon drivere,i probao da spustis klokove kartice?
Skinuo sam drajvere sa Lenovo sajta, i nashao benchmark3d.com sa ati/amd drajverima. Odatle sam skinuo tri WHQL paketa od decembra prosle godine koji su mi se chinili najstabilniji. Chak sam pre instalacije drajvera vrshio clean reinstall sistema. Nishta se nije promenilo. Sa svim verzijama ista stvar. U windows imam sliku sa onim crvenim pikselima koji povremeno trepere i igraju, a kad pustim Dead Space 2 ili War for Cybertron (moje najzahtevnije igre koje imam) dobijem crn ekran sa crvenim pikselima.

Sutra ga vracam u prodavnicu i zamenicu ga za neki drugi laptop. Ovo je suvishe problematichno za mene. Nemam zhivaca da se bakcem sa njim vishe.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 2:34   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Jedno pitanjce,da li si ti kad i dobio laptop dobio u folijama i svemu ostalom sto ide?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 7:37   #16
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Jedno pitanjce,da li si ti kad i dobio laptop dobio u folijama i svemu ostalom sto ide?
Jesam. Nisam mu ni skinuo on zashtitnu foliju oko ekrana.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 15:40   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Dobro onda nemas problema. Pitam zato sto mi licilo da si odbio izlozeni model iz radnje.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 16:31   #18
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Dobro onda nemas problema. Pitam zato sto mi licilo da si odbio izlozeni model iz radnje.
Jeste bio izlozheni model iz radnje. Vratio sam ga u prodavnicu. Chekam da mi stigne zamenski laptop u sredu. Odluchio sam se za Asus K53SM-SX038.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:06   #19
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

hm pa taj ti je 15 inca ?
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:21   #20
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Lenovo G770 - utisci i informacije...

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
hm pa taj ti je 15 inca ?
Jeste. To mi nije nikad bila najvaznija stavka. Jeste, ima i manji HDD, ali meni su moji zhivci vazhniji. I jedan i drugi imaju lep dizajn, aluminijumski palmrest, procesori se razlikuju za 100MHz, a graficke imaju skoro iste performanse. Koliko sam mogao da procitam, i jedan i drugi imaju dobro resheno hladjenje.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
g770, lenovo, recenzije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa lenovo g770 škot Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 21.4.2012 4:33
ASUS K53SM-SX037 ili Lenovo Y570? Akcent ŠDK - Prenosni računari 18 8.4.2012 16:21
Lenovo G770 - crna video slika ZoNi Video/TV softver 1 25.3.2012 17:03
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Lenovo DO Tour, 19. i 20. septembar, Beograd Dukes Dešavanja i događaji 0 20.8.2011 17:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com