Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2012, 9:58   #1
AlfaBeta
Član
 
Član od: 2.1.2010.
Poruke: 105
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Word-Slika

Zanima kako da ubacim sliku u wordu, ali da posle mogu da koristim taj list tj da preko njega kucam tekst? Video sam na nekom dokumentu da je to moguce samo me zanima kako to da uradim? I da li je to moguce u PowerPointu?
Pozdrav
AlfaBeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2012, 12:50   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Word-Slika

Citat:
AlfaBeta kaže: Pregled poruke
Zanima kako da ubacim sliku u wordu, ali da posle mogu da koristim taj list tj da preko njega kucam tekst? Video sam na nekom dokumentu da je to moguce samo me zanima kako to da uradim? I da li je to moguce u PowerPointu?
Pozdrav
Moze da se uradi to sto hoces. Ides na Insert/Picture/ izaberes opciju from file i odaberes gde ti se fotka nalazi na hardu i ucitas sliku u word.
Drugi korak je da kliknes na nju i otvorice ti se opcije za razvlacenje smanjenje fotke po potrebi. I opet klik na fotku i izaberes text wrapping odnosno oni kucici ili kerovi ili psi kako hoces.
E tu imas izbor: dali hoces tekst oko slike, ili tekst preko slike, ili slika preko teksta...itd
Recimo ovaj postupak je dobar za memorandume odnosno logoe firmi na dokumentu koji se koristi za korespodenciju.
A svodi se sto se logo ucita kao slika postavi se na odredjeno mesto ( eventualno upise naziv, sediste, telefon firme ) i sve to lepo snimi kao blanko dokument u koji ce se kasnije unositi tekst po zelji.
Eto jedan od nacina upotrebe worda!
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2012, 13:07   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Word-Slika

Evo ti primer.
Skenirao sam vizit kartu, ucitao u word tamo je izbledeo i postavio kao pozadinu. Na njoj sam otkucao tekst svom drugaru i to sve za 10-tak minuta. Nije nesto profi jer i ne treba da bude ( obican cenovnik usluge na A4 papiru koji lepo zakaci na staklo kancelarije ) ali moze se to znatno bolje i lepse.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vizit.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	67,2 KB
ID:	43272   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Obrazac.jpg
Viđeno:	13 puta
Veličina:	41,2 KB
ID:	43273  

Poslednja ispravka: AstraLogos (24.5.2012 u 13:17)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
A što je loša slika? IKOM + LCD TV phenom_81 Foto i audio/video 5 19.7.2013 23:49
Skripta za upload slika ne funkcioniše vladakg Serverske aplikacije i baze podataka 4 1.4.2011 23:23
Softver Za Pregledanje Slika Sa Podesivim Aspect Ratiom sasha vukelic Grafički softver i radovi 4 13.10.2010 14:00
Preuzimanje slika (problem) jonathan Web razvoj 0 15.4.2010 17:52
Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti? Predrag Stankovic Grafika 9 15.12.2009 12:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com