Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2006, 23:05   #21
BlackNeo
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 134
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Ja sam ga nekad koristio, bio je dobar, samo malo bagovit, pa sam odustao. Probacu ga negdje opet.
BlackNeo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:23   #22
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Pa nebi se slozio da je Winamp bagovit program, on je sasim ok i njegov programerski tim ide stalno napred i uvek dodaju neke nove stvari koje ja ne primetim al vazno je da idu... i postavljaju nove standarde sto je ok...
mogao bi da uporedis audio playere u iducem broju nebi bilo lose mozda bi mogao i xmms i amarok da ubacis cisto ljudi da vide :P
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:41   #23
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Mr.Eco kaže:
Dal podrzava DFX ?
Niko ne odgovori na ovo, mislio sam da ga probam ali ako ne podrzava nema sta da trazi kod mene.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:44   #24
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Thumbs down Re: Sjajan audio player!!!

Skinuo sam sa neta Quintessential Player sjajan player..... imam jedno pitanje u vezi njega ....
šta trebam da ucinim da Naziv: Mali.JPG, pregleda: 173, veličina: 2,1 KB ovaj mali dodatak nestane (da ga nema)...znaci kad kliknem na "crticu _ " hoču da player ode u tray Bar.... Kao winAmp....dali je to moguče da na desktopu ne ostaje ono malo ^ovance na koje trena da kliknem 2x kako bi se player vratio iz Tray Bar-a na Desktop....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:55   #25
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Ako sam te dobro razumeo, treba da odeš u Preferences -> Tray Icon -> opcija Show icon in system tray when minimized (and hide taskbar icon).
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:19   #26
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Ewo sad sam na tvoju preporuku probao ,odusevio me player ,batalicu ovaj XMPlay ,ovaj mi mnogo vise lezi, stvarno bi trebalo da ga opises u SK.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:25   #27
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Magneto kaže:
Ako sam te dobro razumeo, treba da odeš u Preferences -> Tray Icon -> opcija Show icon in system tray when minimized (and hide taskbar icon).

Pa ne baš ....znači treba da ga nema onaj mali "bar" ima slička kako izgleda u postu #24....znači kad kliknem na _ player se spušta u tray bar a ostaje Prilog 5118 e ja oču da ga nema ako može .... kad kliknem na _ da player ode u tray a kad kliknem levim klikom na ikonicu u tray bar-u da se player vrati na desktop , kao kod winamp-a....
Nadam se da sam iz drugog pokušaja bio jasniji ......
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:30   #28
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sjajan audio player!!!

E Magneto , sad baš nešto kontam izgleda da je to do samog skina što ima dodatak koji ja ne gotivim nikako.....a možda i grešim...

edit: Heh , ipak je do skin-a.....promenio sam skin i sada ga ono čudo više nema.....samo još da se naviknem na to šo iz tray bar-a player neče na desktop da "iskoči" kad kliknem levim klikom na njega....

Poslednja ispravka: Freško (28.12.2006 u 0:43)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 20:17   #29
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
fresko kaže:
samo još da se naviknem na to šo iz tray bar-a player neče na desktop da "iskoči" kad kliknem levim klikom na njega....
Pa dobro, taj jedan klik više (dva brza klika levim tasterom, jelte) i nije neki dodatni napor. Ali moraću opet da te uputim na isti onaj deo u Preferences. Naime za svaki klik, dvoklik, troklik i dr. na tray ikonicu možeš da zadaš akciju po želji, između ostalog i to što tačno želiš. Milina, a?

A i zanimljivo je ovo rešenje da se muzika zapravo pauzira jednim klikom, though.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 22:34   #30
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Magneto kaže:
Pa dobro, taj jedan klik više (dva brza klika levim tasterom, jelte) i nije neki dodatni napor. Ali moraću opet da te uputim na isti onaj deo u Preferences. Naime za svaki klik, dvoklik, troklik i dr. na tray ikonicu možeš da zadaš akciju po želji, između ostalog i to što tačno želiš. Milina, a?

A i zanimljivo je ovo rešenje da se muzika zapravo pauzira jednim klikom, though.
Magneto
Sve je rešeno....klikove sam podesio kako meni odgovara i to je to... ... player radi besprekorno.....Winamp.....deinstaliran.....
Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 23:21   #31
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Hehe meni se toliko svideo da sam vec poskidao skoro sve pluginove i skinove sa sajta, zadrzace se dugo kod mene ovaj player...
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 0:47   #32
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Je li ima opciju Jump to file ? Ja je nisam našao...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 2:20   #33
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Magneto kaže:
A groteskni WinAmp sam zaboravio već odavno, svaka novija verzija podseća na sve goreg i goreg vepra, a uz to je bagovit do zla boga.
Winamp bagovit?Ja se ne secam da mi je ikad Winamp zakucao ili pobrljavio
Jedina mana koju sam ja primetio je to da su Pro verzije nesto sporije od Lite izdanja,ali je to sasvim razumljivo jer Pro izdanja sadrze gomilu stvari u paketu po principu papazjanije "sve u jednom"
Lite izdanje radi i brzo i stabilno,dok je jedina razlika Pro izdanja u nesto manjoj brzini
Gomila pluginova,skinova i pre svega odlicni Enchacer/DF i drugi pluginovi koji poboljsavaju kvalitet zvuka je ono sto konkurencija nema i sto je kod Winamp-a zakon....
Izuzetak je odlicni XMPlay koji moze da koristi Winamp pluginove jer ima ugradjeni wrapper....
Tako da su price "da je Winamp onakav ili ovakav" po meni najobicniji bullshit...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 3:11   #34
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

sve je to super, skinuo sam sve ponudjene ovde player-e i ne mogu rec da nevaljaju al nisu ni nesto revolucjonarni.. ukratko, jako solidni player-i
ja ih imam na "hiljade" ako ne bar toliko sam ih probao, insalirao itd. i jos uvek tragam za onim koji ce mene zadovoljit...
ali ono sto se ja drzim winamp-a jeste ta stvar sto je multi fukcjonalan, fleksibilan je dosta, manuelan. "sucelje" je jako dobro odradjeno, pregrst opcija za reprodukciju pesama, dosta korisnih dodataka, a jedan od meni korisnijih je pretvaranje spiska pesama u TXT format ili html
jos jedan i po meni veliki razlog sto koristim winamp jeste play list al u smislu:

recimo poredane liste pesama na:
metallica
maiden
nin
pentagram ..itd
i kad kliknem na jednu od tih lista izbaci mi sve pesme koje sam stavio za tu grupu (ako me ne razumete evo slika: klikni .. )
dakle kod ostalih player-a ima samo ponudjen play list onih pesama koje se reprodukuju trenutno pa ja sad moram u jednu listu da naguram sve pesme sto imam na racunaru..
da znam da se mogu play list snimat pa kad hocu neku odem na open playlist ali nema mi ponudjena opcija prikaza playlist-ova kao u winamp-u na Media Library
dakle ako neko zna neki program koji ima tako nesto, bio bih jako zahvalan kada bi mi naveo koi je

sto se tice winamp-a da je bagovit, to je tacno ali ne u smislu da sad da ide pesma unazad ili u tolikoj razmeri
jedni od bagova su recimo kad stavis da ti se ponavlja pesnma ono nece, pa kad stavis da recimo 3-4 sec. prelaze u pesmu, on opet radi kao da to nisi ukljucio, recimo desaje se da kad menjas skin pa kad hoces vratit na modern koji je pre bio on ti izbaci error i zatvori ti ga, pa ima problema nekad kod reprodukcije videa da ako ti trenutno nije ukljucen deo za prikazivanje videa (video and visualizaton) on ti video otvoru van kadra, negde ispod recimo START-a
ali to se sve desavalo na starim verzijama, ja trenutno imam 5.1 verziju i jako sjajno radi bez ikakvog baga
ja gledam player-e kako da budu jako korisni a ne puni nekih sarenih skinova, sminki nekih, screen sawer dok se reprodukuje pesma i sl.. zato nebi da ulazim u neku zescu raspravu, to je moje licno misljenje i vidjenje player-a
poz..
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 3:25   #35
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
jonathan kaže:

"pentagram"
mogu da se kladim da si iz Zrenjanina!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 3:31   #36
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Željko kaže:
Je li ima opciju Jump to file ? Ja je nisam našao...
U Default skin-u u okviru play list-e ima Search opciju ......verovatno ima i prečicu na tastaturi samo što je ja još nisam našao ......ali zato je tu Magneto ...čovek je ekspert za Quintessential čim bude video post verovatno če nam reći gde je prečica na tastaturi
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 14:07   #37
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Malo pomoci i meni treba, kad sam skidao DSP pluginove (inace DFX radi savrseno sa ovim playerom) video sam izotope ozone ali neku ustaru verziju, pa sa otisao i skinuo novu verziju koja ze zove ovako : IZotope Ozone VST DX RTAS v3.1 ,jel ima neko nekakvu ideju kako da ovo pokrenem sa QCD playerom ??
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 17:44   #38
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Citat:
Željko kaže:
Je li ima opciju Jump to file ? Ja je nisam našao...
Imaš fenomenalni search, dole na kraju, ispod liste pesama. Kao što je rekao fresko, to je osobenost default skina. Onda postoji search koji se bazira na sortiranju po abecednom redu, albumima ili rednim brojevima. Njemu pristupate desnim klikom na deo u glavnom prozoru, gde se nalazi naziv pesme koja je trenutno na repertoaru. To je takozvana Quick Track pretraga. Za njeno personalizovanje otidite u Preferences -> Quick Track.

Ali ono što najviše preporučujem je da instalirate odmah QCD Jump plug-in. Taj je zasigurno a must have kategorija. Veličina mu je prava sitnica, nešto malo više od 250 KB. kada ga skinete, jednostavno estrahujte fajl u direktorijum gde je instaliran Quintessential, tamo gde se nalazi i QCDplayer.exe fajl. Posle toga opet u Preferences -> Plug-ins -> Settings -> opcija Load new plug-ins. Ovaj deo oko aktiviranja plug-inova se odnosi i na nebojsu986, između ostalih.


Nakon toga, ubodete J na tastaturi i možete da uživate u svom novom jump prozoru koji kickuje ass.


Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2006, 1:08   #39
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Primetio sam search ali sve okolo je bilo crno pa sam mislio da nema nikakvu ulogu...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 10:25   #40
The Dark Gamer
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Bela Crkva
Poruke: 241
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sjajan audio player!!!

Dobar je ovaj Spider Player.Instalirao sam ga pre par dana,i bas hteo da vam ga preporucim....samo,meni je i dalje Winamp-Winamp.Makar zbog velokog broja skinova koji se mogu naci na netu....ima dosta boljih plejera,ali se Winampu uvek vracam.
The Dark Gamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
MPEG2 video audio sinhronizacija holodoc Video/TV softver 11 20.4.2006 16:09
48KHz-a audio u Leadtek WinFastu? holodoc Video/TV softver 3 25.3.2006 0:36
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com