Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2010, 11:35   #41
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Ako se uzme u obzir da ce gtx460 biti oko 250e..

za ceo komp nesto ovako:

AMD Phenom x4 955BE C3
ASUS M4A879GTD Pro
2gb bilo koji jeftiniji ddr3 ram(geil,apacer)
640gb wd aaks
samsung sh223c dvd rw
gtx460
chieftec cft 750w
xigmatek asgard kuciste


ovo je malo preko 700e tj 76.190din

sa 650w napjanjem i phenom x4 945 je 73.790din sto mislim da bi bilo ok da se protegne za ovakav komp.

Koja je ovo ploca?

Poslednja ispravka: Partybreaker (16.7.2010 u 15:54)
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 11:52   #42
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
Ok, verovatno ste u pravu, ali zar ne misliš da će se možda već sledeće godine pojaviti igre koje će tražiti više od 4GB da bi radile na zahtevnijim podešavanjima, a ko zna kako će se cene kretati, i šte će moći da se nadje a šta ne, ipak tržište je nemilosrdno, ali ok, te igre će verovatno tražiti i jaču grafiku pa i procesor, tako da sam sad rešio da stavim 4GB 2x2GB, a da više uložim u matičnu i napajanje, ovaj MSi-P55-GD65 što je sportista predložio mi deluje Ok zbog SLi mogućnosti i čini mi se da je bio opisan u SK gde se dobro pokazao
Znas kako, i da se pojave igre koje ce traziti 6GB ti ces i sa 4GB vrlo verovatno moci bez problema da igras tu igru u visokim podesavanjima. A i kad realno pogledas mnogo lakse ti je kasnije da dodas 2GB nego da opet pljunes ~100e za napajanje + kuciste samo zato sto si mislio da ce ti trebati 6GB. MSI-P55-GD65 jeste vrlo dobra ploca ali za nesto manje pare imas Gigabyte GA-P55-UD3R koji ne podrzava SLI, ali neverujem da ti je to odlucujuci faktor pri kupovini. I ovaj Gigabyte ima odlicnu naponsku i ujedno pruza odlicne OC mogucnosti...


Citat:
Potpuno sam svestan toga da za isti uloženi novac sa AMD-based konfiguracijom se mogu izvući nešto bolje performanse i veća mogućnost upgrade-a, ali jbg Intel + Nvidia je nešto što
Mislim da ti je potpuno pogresan pravac razmisljanja i da ne bi trebao tako ali tvoje su pare i imas puno pravo da radis s njima sta god oces, pa i da uzmes Intel + NVidia kombinaciju, tako da ja vise necu da ti solim pamet.

Citat:
Zar nije Chieftec ranije ovde i na drugim forumima bio dosta pljuvan, kako pravi loša i nestabilna napajanja
Chieftec u globalu gledano je apsolutni prosek od napajanja u svetu, ali pri nedostatku drugih kvalitetnih brendova u ovoj nasoj (siromasnoj?) zemlji i Chieftec pretstavlja odlican izbor. Cak stavise, CFT serija je vrlo dobro uradjena i neces se pokajati ako je kupis, ali GPS serija (konkretno model od 550W) je podosta losije uradjen od CFT serije i od GPS 550W verovatno ima i boljih resenja. U sustini mislim da bi trebao da potrazis ACF 550R ili SS ST50F i na kraju kao najskluplje resenje Chieftec CFT 600.



Citat:
E a kad bi vam rekao da sam razmišljao o 8GB, dali bi ste mi ludačku košulju
Upravo tako , jer je to u tvom slucaju bacanje para jer ima vaznijih komponenti na kojima ne treba da se stedi.

Citat:
Ok to ću već da promenim, ali ipak mislim da je previše 100€ + za kućište i napajanje, a šta misliš da nadjem nekog prostranog kineza, da mu ubacim vetilatore i da stavim konfu u njega, mislim da je pogrešno ulagati u preskupo kućište, za napajanje OK uvek je poželjno što jače i kvalitetnije, ali za kućište
Ma koliko god kinez bio prostran ipak je on kinez. Kvalitet izrade, i neke ostale bitne stvari mu sigurno nisu na nivou nekih skupljih ali i kvalitetnijih kucista, tako da ipak mislim da vredi odvojiti i za prostrano/kvalitetno kuciste. Xigmatek Asgard + ACF 550R/SS ST50F ili cak Chieftec CFT 600 bi bio dobar izbor. Kuciste koje je Picard naveo jeste bolji izbor ali isto tako i skuplji, pa ti vidi sta ti vise odgovara.



Citat:
Jbg, izgleda da verujem "pogrešnim" ljudima
Ja nisma rekao da je Segate Barracuda 1TB los disk, ali ja ipak nisam cuo maltene nista o njemu i vidim da se ne preporucuje po forumima pa ga isto tako ja ne bih preporucio nekom. Mozda bi trebalo da sacekas nekog ko ima dotican hrad pa da cujes utiske...



Citat:
Upravo tako nista od amd+gtx460, ujedno slažem se da je dobar izbor ono što je alradeta predlozio
To sto je alradeta predlozio jeste odlican izbor i ako budes isao na Intel treba da ides na tako nesto, jer za te pare tesko da moze bolje da se sklopi.

@Roskke
Flamingos je nesto pogresio u oznaci (i to nije razlog da odamh dizes prasinu oko toga), pa sam prilicno siguran da je mislio na ASUS M4A89GTD PRO. Da si procitao bilo koji review o ovoj maticnoj ploci znao da ova maticna nudi odlicne mogucnosti i da pretstavlja jedan od najboljih izbora za te pare ne bi se tako ponasao.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 11:55   #43
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Jos jedno OK kuciste za 40-50e (navodno bi trebalo da uskoro bude na akciji za 40e):

http://www.thermaltake.com/product_i...+Edition+&ovid
A sta si nasao, Predraze?
Daj oznaku ili slicicu.
Namerno nisam napisao o kom kućištu se radi jer je to upravo ovo zloglasno kućište za koje ivanza i još poneki kažu da će komponente u njemu biti ko "sardine u konzervi" ali po ovim dimenzijama i po slici meni ne deluje tako , ipak tu će biti samo 1 hdd, 1 optički uredjaj, 0 pci kartica, a i gtx 460 nije toliko dugačak, a i hdd bi postvio u donjem delu kućišta da ne bude blizu grafičkoj, znači ništa prenatrpano, ali ako kućište ima nekih većih mana onda ću odustati od njega iako mi se na izgled dosta djasvi
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 12:02   #44
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ok, verovatno ste u pravu, ali zar ne misliš da će se možda već sledeće godine pojaviti igre koje će tražiti više od 4GB da bi radile na zahtevnijim podešavanjima...
Licno ne mislim.
Zasto?

Zato sto su developeri i dalje svesni da vecina korisnika ima 32bitne operativne sisteme, i da je povladjivanje toj grupaciji jos uvek najbitnije za komercijalni uspeh.

Sa softverske tacke, to znaci dodela od maksimum od 2GB po jednom procesu/igri (il 3GB uz neke izmene).

Da bi se bilo sta vise iskotistilo, igra mora da ima i 64bitni exe, sto je prilicna retkost.

A za sad, znam samo jednu igru, gde 64bitni exe nije bio samo fensi dodatak (kao u Crysisu pre par godina), nego da je realno bio iskoriscen. A to je STALKER Call of Pripyat, gde se najveci nivo detalja mogao birati samo uz 64bitni operativni sistem.


Uz to, danas se gomila PC naslova sastoji od portova sa konzola, a one imaju jos manje limite po pitanju memorije. Pa kad se takva igra portuje na PC, i uz sva ulepsavanja retko zahteva dosta memorije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 12:06   #45
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Ako se uzme u obzir da ce gtx460 biti oko 250e..

za ceo komp nesto ovako:

AMD Phenom x4 955BE C3
ASUS M4A879GTD Pro
2gb bilo koji jeftiniji ddr3 ram(geil,apacer)
640gb wd aaks
samsung sh223c dvd rw
gtx460
chieftec cft 750w
xigmatek asgard kuciste


ovo je malo preko 700e tj 76.190din

sa 650w napjanjem i phenom x4 945 je 73.790din sto mislim da bi bilo ok da se protegne za ovakav komp.
Ploca se tacno zove Asus M4A89GTD PRO.

Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
Koja je ovo ploca? Iz naziva vidim da je neka njesra! ....GTD, sta? najjaca turbodizel verzija?
U pitanju je ploca koja kosta preko 100e koje nije pravljena da bude losa.

http://www.asus.com/product.aspx?P_I...Ygs&templete=2
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 12:12   #46
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Namerno nisam napisao o kom kućištu se radi jer je to upravo ovo zloglasno kućište za koje ivanza i još poneki kažu da će komponente u njemu biti ko "sardine u konzervi" ali po ovim dimenzijama i po slici meni ne deluje tako , ipak tu će biti samo 1 hdd, 1 optički uredjaj, 0 pci kartica, a i gtx 460 nije toliko dugačak, a i hdd bi postvio u donjem delu kućišta da ne bude blizu grafičkoj, znači ništa prenatrpano, ali ako kućište ima nekih većih mana onda ću odustati od njega iako mi se na izgled dosta djasvi
Ajmo ovako, to kuciste i nije toliko lose i utsici nekih ljudi koji ga poseduju i nisu losi, ali jednostavno meni kuciste i ne pretstavlja Bog zna kakav izbor. Treba da obratis paznju na preinstaliranu 12cm na zadnjoj strani koja zna da bude bucna i da kvari utisak ali to i nije neki problem. Licno meni se kuciste uopste ne svidja i mislim da ima i boljih izbora, ali ako si bas toliko zapeo...
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 12:26   #47
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

dobro ljudi ne kacite me na vrbu odmah zbog male grescice u oznaci,umoran sam bio kad sam sklapao...zabole me vishe glava od svih tih silnih oznaka..

@roskke pre nego pocnes da pravis faul u napadau,zamolio bih te da prvo procitas makar jedan rewiew te ploce pa ces znati da ona predstavlaj jednu jako dobru i best buy plocu za onoga ko moze da je priusti.

@ivanza i sportista,hvala na ispravci
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 7:25   #48
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Eh, da zaboravio sam da napomenem još jednu bitnu stvar, zašto bi uzeo Intel konfiguraciju, nije samo zato što sam Fanboy, već i da bi mogao da instaliram/testiram Mac OSX, a to na amd konfiguracijama e može pa čak i na pojedinim pločama za intel platformu
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 10:14   #49
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Kako god da okrenes i5 750+P55 ploca,2x2GB 1600MHz memorije,600W normalniji PSU,1TB HDD uz neko jeftinije kuciste,optika... izadjes na oko 930e
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 14:31   #50
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Ipak ću malo da se strpim i da sačekam, zbog najavljenog pojeftinjenja DDR Memorije kao i Intel Procesora , a moguće je i da će ATI ragoivati spuštanjem cena pa time prinude i NVIDIA-u i da oni to urade, kad sam čekao do sad sačekaću još malo, hvala svima na savetima
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 15:04   #51
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Svakako da ti je to pametno,ali iz drugog razloga - vece ponude na trzistu Kod nas nece biti drasticnih pojeftinjenja te na takvoj konfiguraciji mozes maksimalno ustedeti do 50e u najboljem slucaju (da sve bude onako kako ocekujes)
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 15:34   #52
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Konfa 700€ bez monitora inc. GTX 460

Pa i 50€ je nešto, ali nadam se malo više
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfa za igre do 45000 bez monitora sonofm ŠDK - Osnovne komponente 12 18.3.2010 12:10
Igračka konfa bez monitora nightflier ŠDK - Osnovne komponente 6 3.11.2009 0:36
Konfa do 300 evra bez monitora za igranje, multimediju i net Eni Šta da kupim? 34 16.1.2009 17:14
Konfa za 850 € (bez monitora) NemanjaS ŠDK - Osnovne komponente 6 6.12.2008 13:39
Konfa do 550eura bez monitora JocAz Šta da kupim? 13 28.12.2007 18:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com