Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2011, 15:58   #1
MSI_Guy
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 72 puta na 35 poruka
Post MSI WindTop AE2050

Igrao sam se malo duze sa ovim novim All in One uređajem koji je baziran na AMD Fusion-u i moram priznati da je sasvim fin PC za osnovne potrebe. Cena bi mu trebala biti dosta niska, niža od dosadašnjih WindTop All-in-One modela, s obzirom da će hardverski biti najslabiji.


Ovaj model je zasnovan na AMD-ovom APU-u E-350 koji u sebi sadrži Zacate jezgro koje čini dual core procesor koji radi na taktu od 1600MHz sa 1MB L2 keš memorije.


Grafički deo ovog APU-a čini Radeon HD6310 koji poseduje 80 Stream procesora i kompatibilan je sa DirectX 11 i SM 5.0. Odgovoran je za akceleraciju video materijala, pa iako CPU deo predstavlja uopšteno neki ekvivalent Intelovom Atomu, HD video materijal bi trebao da radi bez problema što ćemo i proveriti


Ovo grafičko rešenje je u svakom slučaju bolje od Intelovih integrisanih, pa ipak možete da se poigrate, ali ne treba očekivati čuda, jer je ovo zaista ograničena solucija, pogotovo u kombinaciji sa Atom-like procesorom.

Konfiguracija ima 2GB DDR3 memorije koja bi trebala da bude dovoljna za udoban rad, mada se ja ne bih žalio ni da ima 4GB, jer kada je Windows 7 u pitanju nikada ne treba biti zadovoljan :d


Ostatak konfiguracije čini sledeće:

HDD - WD Caviar Blue 500GB 16MB (AAKS)
DVD-RW, WiFi 802.11 b/g/n, 2x USB 3.0, 4x USB 2.0, GBit LAN, WebCam 0.3MPx, HDMI, Card Reader 6 in 1 itd.


WindTop AE2050 čini PC koji se nalazi unutar monitora dijagonale 20" sa rezolucijom 1600x900, a mislim da je vrlo jasno koji je odnos strana (16:9 ofkors). Ovo je rezolucija negde između HDReady i FullHD, a u suštini jako dobro ide uz 20" monitor. Iskreno da je veća, ne bi se videlo ništa, koliko bi dot pitch bio mali, a da je manja... pa, sve bi bilo zrnasto.

MSI_Guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 15:59   #2
MSI_Guy
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 72 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: [All in One] MSI WindTop AE2050

Enivej, slika je prilično dobra, mislim TN panel je u pitanju, dakle standardno malo lošiji uglovi, ali otprilike je ovo prosečan TN panel. Probijanje osvetljenja je jako malo i gotovo da ga i nema što me je prijatno iznenadilo. Ovaj ekran je osetljiv na dodir i podržava multi-touch, što dosta olakšava stvari čak i kada je Windows 7 u pitanju koji nije preterano dobro osmišljen za ekrane osetljive na dodir. Evo i videa kako to otprilike izgleda, a ujedno možete videti i kako radi 720p video (Coca Cola dokumentarac )


Kao što možete videti sve radi prilično korektno, u startu je samo potrebno dati vremena da se stvori navika na touch screen, jer meni čak i nakon dve nedelje korišćenja nije stvoren osećaj, mada sam se iznenadio kada su se neki prijatelji koji su sa njim prvi put imali kontakt, od starta ponašali kao da ga koriste godinama. Možda sam ja samo netalentovan, ali s obzirom da uz uređaj stiže i olovka, meni to osetno olakšava rad.

Naravno u pakovanju stižu miš i tastatura, tako da čak i konzervativci poput mene nemaju šta da se žale. Periferije su žične i vrlo jednostavne i dok je miš difolt difoltova uz činjenicu da je nešto manji od proseka, tastatura je skroz udobna za kucanje i baš mi se dopada.


AE 2010 je uokviren pleksiglasom, na kom sa leve strane stoje oznake gde se nalaze tasteri, a ujedno tu je površina osvetljena LED-ovima što izgleda jako lepo. Tu se nalazi taster za paljenje računara, a ispod njega još dva koji služe za povećavanje/smanjivanje intenziteta osvetljenja.


Na suprotnoj strani se nalazi optički uređaj, a u pitanju je slim varijanta, poput one koja se nalazi u notebook-ovima.


Na gornjoj ivici je stavljena Web kamera, rezolucije 0.3 mpx i iskreno, ona je tu više reda radi. Može da posluži za prvu pomoć, ali ja bih se ipak odlučio za neku regularnu, stand alone, web kameru.


Na zadnoj strani se nalazi većina izlaza, osim čitača kartica i dva USB 3.0 porta koji se nalaze na bočnoj levoj strani, što možete videti par slika ranije. Inače, jedan od tih USB 3.0 portova se može koristiti za punjenje iliti kao SuperCharger opcija koja se uključuje u BIOS-u. Na zadnjoj strani se nalazi četiri USB 2.0 porta, HDMI 1.4a, LAN i dva audio porta.

MSI_Guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 16:00   #3
MSI_Guy
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 72 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: [All in One] MSI WindTop AE2050

U realnom radu sam došao do zaključka da je rad sa All in One uređajima specifičan. Naime, ukoliko ga koristim kao regularan komp, sa mišem i tastaturom, onda je klasičan sistem da monitor bude pod uglom od nekih 90-95 stepeni, što je po mom iskustvu onako kako skoro svi mi koristimo računare.


U ovom smislu touch screen nema neku funkciju, jer dok je monitor pod pravim uglom, koristiti ekran prstima je prilično neprirodno. Zapravo, najudobniji način za korišćenje touch screen-a od 20" je kada je on pod veoma oštrim uglom i ja recimo stojim. Tada stvari postaju neverovatno praktične i dok radim na taj način sve mi ide fluidno. Ne znam da li je to samo moje viđenje stvari, ali sve više proizvođača All-in-One uređaja svoje model postavlja na postolja koja mogu jako puno da menjaju ugao i sada mi je to u praksi potpuno razumljivo (otkrio sam toplu vodu, zar ne? )


Eto to bi bilo to, ukoliko vas još nešto zanima, pitajte
MSI_Guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com