Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2021, 0:33   #1861
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Najjaci crtani. Kakvi marvelovi
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 16:19   #1862
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
Najjaci crtani. Kakvi marvelovi
Vrlo lose.
Epizode po 25 minuta i nista se ne desava, pricaju drame nece da idu oce da idu i onda odu negde za nesto na kraju klifhenger za sledecu epizodu i svaka tako prodje u putesetviju i pateticnom dijalogu. Da ne pominjem koji li je umobolni um smislio da deciji crtani iz 80ih uzme da koristi kao woke poligon. Belkinja je sad crnkinja i uz to je lezbejka, glani junak je skoro pa gej, glavna zenstvena junakinja je sad bukvalno transgender osoba napucana steroidima, ahhhh zasto? Kome ovo pomaze?. Sve sto se desava je kukumavcenje i zaljenje glevnih "junaka" a kad glavni zlikovac krene da ostvari svoj plan prvo pocne da prica sta ce da uradi i niko ali bas niko ne preduzima nista jer svi slusaju njegovo izlaganje i cekaju da uradi to sto najavljuje kao da su i ako stoje na korak pored njega. E da nije sve tako crno animacija je super i steta sto je potrosena na ovo smece.

Poslednja ispravka: Nestor (25.7.2021 u 16:47)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 18:05   #1863
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

Izgleda da su se strepnje obistinile (kao i mnogo puta do sada), vidim sad po nekim primerima pisanje je katastrofa. Na stranu buckuris i jurnjava za SJW, neki dijalozi i desavanja su potpuna nebuloza

Stvarno steta, potajno sam se nadao da ce biti makar upola dobra koliko i Castlevania...Ali avaj, idemo dalje, ne vredi trositi reci na katastrofe.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Nestor (25.7.2021)
Stara 25.7.2021, 18:43   #1864
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Coming soon

Tuga. Čemer. Jad.

Voleo bih stvarno da vidim ljude koji takve stvari prave da pokušaju sve to da objasne deci.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 19:35   #1865
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Voleo bih stvarno da vidim ljude koji takve stvari prave da pokušaju sve to da objasne deci.
Mislis na to kako Adam iz maca crpi moc Sive lobanje i postaje He-man? Kako se Orko krece a nema noge? Kako skelet moze da prica i hoda? Ni ja ne bih znao, iskreno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 20:21   #1866
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Dina je verovatno jedan od najboljih serijala naucne fantastike a najgore ekranizovan. Cak je jos prvi film bio i najbolji (iako ni slucajno nije preneo ni "a" od atmosfere iz knjiga).
Dina kao serijal knjiga je jedva nešto malo iznad proseka, uništena bespoštednom komercijalizacijom prve knjiga koja je pokupila silne nagrade u svoje vreme i jedina zapravo bila koliko-toliko originalna među svih 14 tomova koji su u međuvremenu naštancovani.

Da stvar bude gora Dina zapravo i nije naučna fantastika već čista fantazija koja eto sticajem okolnosti vuče tu klasifikaciju još iz vremena kada je sve što je bilo vezano za druge planete prosto šutnuto u naučnu fantastiku.

Čak i prva knjiga boluje od klasične Herbertove boljke da je uvod (neke dve petine) dobro i zanimljivo napisan, onda slede dve petine u kojima se praktično ništa ne dešava i na kraju se samo odjednom posledja petina stvori niotkuda da zapečati sudbinu epiloga kao rasprodaja piletine u Lidlu

Zato se i bojim kako će ova prepolovljena ekranizacija da prođe kod publike jer ako se drugi deo bude držao drugog dela prve knjige, gledanje trave kako rasti biće doživljaj epskih proporcija u odnosu na gledanje drugog dela Dine

Mada gledajući ove trailere, izgleda da se film zaista samo bazira na knjigama i da će zapravo biti dosta odstupanja od izvornog materijala (kakve je bre ono abominacija od Barona jbt. - pun intended )

A što se He-Mana tiče, ako preskočim "umetničku slobodu" autora da prekroji nostalgiju tolikog broja ljudi koji hoće da vide nastavak He-Mana a ne "Mistresses of the Universe", serija bukvalno smrdi na recikliranu prvu sezonu Castlevanije u svakom pogledu.

Nedovršena, sa užasnom pričom za koju čak i originalne nepovezane epizode deluju kao kandidati za Oskara i retardiranim cliffnahgerom zbog kojeg bi ceo tim pisaca trebalo poslati na kolektivnu psihijatrisjku terapiju...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 20:59   #1867
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Mada gledajući ove trailere, izgleda da se film zaista samo bazira na knjigama i da će zapravo biti dosta odstupanja od izvornog materijala (kakve je bre ono abominacija od Barona jbt. - pun intended )
Sve scene iz trailera prate priču verno, jedino sestru nigde nisam video.

Šta je problem sa Baronom? Prenet je 1/1 iz knjige sa sve antigravitacijskim pojasom sa kojim lebdi umesto da ga uguši tona sala koju ima na sebi.

Ostatak posta neću da komentarišem, tvoje viđenje i ukus.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 21:10   #1868
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Šta je problem sa Baronom? Prenet je 1/1 iz knjige sa sve antigravitacijskim pojasom sa kojim lebdi umesto da ga uguši tona sala koju ima na sebi.
Ne znam koju knjigu citiraš ali Herbertova Dina sigurno nije. Baron Harkonen je nizak, okrugao sa baršunasto crveno-zlatnom kosom, prenaglašenom odećom i rukama prepunim prstenja i drugog nakita.

Jedan deo opisa je bukvalno dat na samom početku knjige, drugi nešto detaljnije kasnije pri kraju tokom proslave rođendana u areni (neću da spoilujem čijeg).

Nije ovo videlo dizajn iz originalnog materijala.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 21:49   #1869
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Pa postoji nešto što se zove režiserova (vizuelna) vizija izvornog materijala i postoji nešto što se zove "prebacivanje-svega-sa-papira-na-veliki-ekran-je-pravi-način, šta-može-da-krene-naopako...". Ko hoće 1:1 prenos, TV serija Dune iz 2000-e je tako odrađena.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 22:20   #1870
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Pa postoji nešto što se zove režiserova (vizuelna) vizija izvornog materijala i postoji nešto što se zove "prebacivanje-svega-sa-papira-na-veliki-ekran-je-pravi-način, šta-može-da-krene-naopako...". Ko hoće 1:1 prenos, TV serija Dune iz 2000-e je tako odrađena.
Zbog takvih "vizija" na kraju lik kao što je Liet-Kynes od beloputog muškarca u kasnim godinama odjednom postane tamnoputa žena u ranim dvadesetim, iako u kontekstu priče tako nešto nema apsolutno nikakvog smisla.

Osim ako naravno u Vilnevovoj verziji Bene Gesserit ne postanu lezbejke
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 22:39   #1871
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne znam koju knjigu citiraš ali Herbertova Dina sigurno nije. Baron Harkonen je nizak, okrugao sa baršunasto crveno-zlatnom kosom, prenaglašenom odećom i rukama prepunim prstenja i drugog nakita.

Jedan deo opisa je bukvalno dat na samom početku knjige, drugi nešto detaljnije kasnije pri kraju tokom proslave rođendana u areni (neću da spoilujem čijeg).

Nije ovo videlo dizajn iz originalnog materijala.
Kasnije knjige ga opisuju ovakvog. Tako da nije slobodna tema, već iz knjiga.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 22:48   #1872
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Kasnije knjige ga opisuju ovakvog. Tako da nije slobodna tema, već iz knjiga.
Koja tačno knjiga? Gde tačno? Čak i da jeste tako (a nije) za ovu adaptaciju je "iks" puta rečeno da se bazira na prvoj knjizi (bar prvi film, moguće je da će nastavak zagaziti u "Mesiju").
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 23:18   #1873
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Koja tačno knjiga? Gde tačno?
Dune: House Harkonnen. Možda je scena iz trailera neka vizija iz budućnosti...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 23:41   #1874
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Dune: House Harkonnen. Možda je scena iz trailera neka vizija iz budućnosti...
Juniorove baljezgarije ni jedan jedini poštovalac Herbertove zaostavštine ne uzima za ozbiljno. Pisao je on tu sve i svašta, samo da nakamči dovoljno papira da izda novu knjigu. Ne mogu da komentarišem dalje jer ću ozbiljno zagaziti u spoilere.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 2:19   #1875
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Belkinja je sad crnkinja i uz to je lezbejka, glani junak je skoro pa gej, glavna zenstvena junakinja je sad bukvalno transgender osoba napucana steroidima, ahhhh zasto?
Odlgedao i nemam pojma odakle "projektujes" sve ovo.

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
a kad glavni zlikovac krene da ostvari svoj plan prvo pocne da prica sta ce da uradi i niko ali bas niko ne preduzima nista jer svi slusaju njegovo izlaganje i cekaju da uradi to sto najavljuje kao da su i ako stoje na korak pored njega.
Ovo je sasvim verno u odnosu na originalne crtace.

.

Jedino licno sto mogu da zamerim seriji je deceptivni marketing. U ovoj seriji He-Man nije glavni junak i to su vesto sakrili onim prvim "napumpanim" trejlerom.

Poslednja ispravka: player1 (26.7.2021 u 2:27)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 15:01   #1876
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Army of Thieves (2021)

Teaser
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 17:11   #1877
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Odlgedao i nemam pojma odakle "projektujes" sve ovo.



Ovo je sasvim verno u odnosu na originalne crtace.

.

Jedino licno sto mogu da zamerim seriji je deceptivni marketing. U ovoj seriji He-Man nije glavni junak i to su vesto sakrili onim prvim "napumpanim" trejlerom.
Generalno, serija se zove "Masters of the Universe" i nije ni morala da se bavi njima dvojicom.Problem svakako moze da bude u nama i tome sto sve to ne posmatramo istim onim klinackim ocima kada je He-Man bio institucija vecem delu populacije.Ja sam u cugu odgledao "svih" 5 epizoda i nisam bio nesto u fazonu da prekinem gledanje u bilo kom momentu, ali konacan proizvod definitivno ostavlja gorak ukus u ustima i izgleda kao jos jedno skrnavljenje mog i tvog detinjstva zarad novih sistema vrednosti.Ja ne znam ni za jednog novog heroja ili heroinu koji je kreiran od nule kao simbol novog vremena, novih vrednosti, a da je bio dovoljno interesantan da ga ja primetim.Zato postoji gomila rimejka ciji je jedini cilj da se ubije staro i glorifikuje novo, pri tom uz, u najmaju ruku, diskutabilne kvalitete svega ostalog."Masters of the Universe - Revelation" je knjiski primer toga.Teela je mene od samog starta uzasno podsetila na Abby iz Last of Us II, njen odnos sa Androm, nije bas najjasnije definisan.Andri je promenjena rasa.Ko je uopste Andra?Ne da je se ne secam iz originala, negooo... vriste mi... Nije bitan Hordak ali je bitno da u dve od pet epizoda gledam kuknjavu Teele koju su svi zivi prevarili a Adam najvise.Ona budalastina o slavi zupcaniku ispod Zmijske planine...
Na kraju svega novi Mastersi na mene ostavljaju isti utisak kao i prica o dizacu tegova koji je postao dizacica tegova i takmici se ravnopravno u zenskoj kategoriji samo zato sto mu je nivo testosterona dovoljno nizak.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 18:01   #1878
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Teela je mene od samog starta uzasno podsetila na Abby iz Last of Us II, njen odnos sa Androm, nije bas najjasnije definisan.
Pa partneri su njihovom placenickom poslu. Tj. koleginice.

Ali eto, ako zenski lik, koji je ratnica i logicno atletski gradjena ima zenskog lika kao koleginicu, onda pocinju price, jel eto nemogu da idu dve devojke a da nisu u vezi, u ovim modernim vremenima.

A da je u pitanju muski kolega veorvatno bi onda mislili da je u pitanju njen "decko". Ili bi se u buducnosti zaljubili, kao sto obicno biva u serijama.

Sto se tice Last Of Us 2 komentara, ja mislim da smo danas toliko bombadovani glupostima da ih trazimo gde i cak i nema.

Naravno, ne kazem da neka buduce epizode nece da prikaze neke od ovih tvdnji kao tacne, ali trenutno nema osnova (samo "pomalo" opravdanih strahova).

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Andri je promenjena rasa.Ko je uopste Andra?Ne da je se ne secam iz originala, negooo... vriste mi...
Ja se ne secam nikakve Andre iz originala, tako da tu nikome nije "promenjena rasa". Vidi se iz price da je novi lik kako komentarise kad vidja ostale likove iz originalne serije. Pa na kraju 5. epizode prvi put vidi **SPOILER** i pita ga ama zasto sve to radi.

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ona budalastina o slavi zupcaniku ispod Zmijske planine...
Meni je taj deo bio gotivan, jer prestavlja neku po meni postapokalipticnu buducnost Eternije, to jes sta bi bilo ako stvarno magija pukne u tom svetu, i razne lude kultove koji mogu da proisteknu iz toga. I kako su se neki stari negativci adaptirali u tome.

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Na kraju svega novi Mastersi na mene ostavljaju isti utisak kao i prica o dizacu tegova koji je postao dizacica tegova i takmici se ravnopravno u zenskoj kategoriji samo zato sto mu je nivo testosterona dovoljno nizak.
Na mene samo ostavnja utisak da u pitanju prica o Teeli, nista manje i nista vise, uradjena u stilu originalne serije kao nastavak radnje originalne serije, i sta bi bilo ako nema He-Mena da spasi stvar. Ostatak utisaka ostavljam za kada Part 2 bude gotov.


Sto se tice Netflix-a, oni sami nisu bili siguni u prodju serije, pa su koristili prevrtljivi marketing, da predstave seriju kao nesto sto nije. Sto je meni jedina velika kritika ove serije, jel logicno dovodi do razocarenja do bar dela originalne publike.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 18:52   #1879
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Da se razumemo, sve i da su njih dve svih 5 epizoda trckarale okolo drzeci se za ruku i ljubakale se posle svake akcione scene, nemam nista protiv ako je sve ostalo bitno uradjeno kako treba. Pa avatar Korra, jos pre par godina, se zavrsava onako kako se zavrsava. Niko ne moze da prica da je napravio masterse za fanove a u samom startu je unistio sve sto sam ja kao fan voleo. Trailer "I need a hero" sa pesmom iz tog vremena nema veze sa krajnjim proizvodom i samo to je dovoljan razlog za reakcijom. I ja se najiskrenije nadam da ce part 2 doneti smisao necemu sto definitivno nije pravljeno za mene, velikog He-Manovog fana...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 19:39   #1880
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Trailer "I need a hero" sa pesmom iz tog vremena nema veze sa krajnjim proizvodom i samo to je dovoljan razlog za reakcijom.
Ovo se potpuno slazem. Deceptivan marketing da prikaze seriju kao nesto sto nije, umesto da su bili posteni ka publici, i rekli iskreno o cemu se radi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, kompjuteri i film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com