Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2014, 8:34   #1
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Laptop problem

Laptop je Samsung RV518, kupljen 2011., sa 2 godine garancije.
Win7 je reinstaliran prošle godine, a poslednjih dana je kompjuter usporio otvaranje programa tipa Mozilla, GOM player i slično. U petak je korišćen Skype i kompjuter je još uvek radio manje-više solidno. Pri tom je nedeljama povremeno sam izlazio DVD koji je inače prazan (posumnjao sam na virus, ali o tome ništa na Google). Od AV je instaliran AVG free.
U subotu ujutru kada sam ga pokrenuo, prvo je prijavio neki Audio problem, zvuk je nakratko nestao pa se opet pojavila audio ikonica na task baru.

Od tada tastatura ne prima komandu, kad kliknem na start dugme, na search baru neprestano se ukucava zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, kao da neko drži prst na Z tasteru.

Pokušao sam System Restore, vratio na najdalju tačku kada je bio najstabilniji, čekao desetak minuta, on je javio da je uspeo da vrati sistem, ali zzzzzzzzzzzzzz je i dalje ostalo i bez reagovanja tasatature (samo reaguju tasteri F2 i F4 kada počinje Bios). Revoltiran, pokušao sam da stavim WinXP, ali kako da pokrenem boot sa diska with any key kad ne radi tastatura. Skinuo sam Ubuntu sa drugog računara, napravio butabilni fleš, pokrenuo instalaciju i kad god treba uneti podatke, ide zzzzzzzz. Sad je kompjuter bez ikakvog OS-a.

Mogu još samo da dodam da je na laptopu najviše korišćen Mozilla, Word, Gom player i povremeno Skype, nikada nije bio gamer ili nešto ekstremno. Jedino je najviše mrcvaren preko Royal Story koji moja supruga igra na Fb.

Da li je ovaj laptop spreman za otpad, jer ako je u pitanju hardverski problem, verujem da je novi laptop jeftiniji od te popravke?
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 9:05   #2
CuBe-O
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 52 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Laptop problem

Meni to deluje na pokvarenu tastaturu. Mislim da bi za pocetak trebalo otvoriti laptop i detaljno ga ocistiti.
CuBe-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CuBe-O na korisnoj poruci:
Black Adder (21.9.2014)
Stara 21.9.2014, 10:12   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Laptop problem

Kao što reče CuBe-O verovatno je tastatura u problemu.

Ne znam koliko si vičan u rasklapanju laptopa.

Ja bi za početak otvorio laptop i odkačio tastaturu, a onda bi preko USB-a zakačio klasiču destop tastaturu i pokušao da podignem sistem.

Ako sve radi kako valja dok je zakačena tastatura preko USB-a, onda je definitivno lipsala tastatura od laptopa.

To i nije tako strašan kvar nova tastatura kod kineza za taj laptop je ispod 15 Eura...

E sad ti vidi šta ćeš možeš i da baciš laptop ako si baš tako rešio
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Black Adder (21.9.2014)
Stara 21.9.2014, 12:46   #4
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Laptop problem

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Kao što reče CuBe-O verovatno je tastatura u problemu.

Ne znam koliko si vičan u rasklapanju laptopa.

Ja bi za početak otvorio laptop i odkačio tastaturu, a onda bi preko USB-a zakačio klasiču destop tastaturu i pokušao da podignem sistem.

Ako sve radi kako valja dok je zakačena tastatura preko USB-a, onda je definitivno lipsala tastatura od laptopa.

To i nije tako strašan kvar nova tastatura kod kineza za taj laptop je ispod 15 Eura...

E sad ti vidi šta ćeš možeš i da baciš laptop ako si baš tako rešio
Daleko bilo da ga bacam, jedva sam sakupio pare za njega. U međuvremenu sam opet pokušao da instaliram Ubuntu, i sad ne ide zzzzzzzzzzzzzzzz, nego random slova koja mu naiđu eeeeeeeeeeeeeeeee, jjjjjjjjjjjjjjjjjj itd. Definitivno je tastatura pošto miš na laptopu radi sve komande. Živeli Kinezi, odneću u servis da rasklope, nisam vičan rasklapanju te sofisticirane plastike. Još jednom, hvala obojici na mišljenju.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 1:03   #5
Ivan1985
Novi član
 
Član od: 22.9.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop problem

Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde. Pokvario mi se laptop, crko hard disk. Nosio sam kod drugara koji popravlja racunare kaze kacio je hard na drugi komp i ne prepoznaje ga, ne moze da mi spasi podatke. Da li postoji neki drugi nacin da spasim podatke. Imam oko 100gb slike i video a naravno nisam sacuvao nigde drugde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ivan1985 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 7:00   #6
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Laptop problem

Spoiler za ovde je 7000rsd:
http://neposys.com/data_recovery

Bio sam u prilici da ih uposlim i ok su.
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop, samsung, win

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa laptop tastaturom marko-bgd Kvarovi 1 19.7.2014 21:50
Problem sa internet konekcijom, PC radi, laptop ne BorisBG Kvarovi 1 21.1.2012 13:53
E sad je već problem... [posle rasklapanja laptop ne radi] Marti Misterija Prenosni računari 17 8.4.2010 13:51
Laptop sleep problem ili...? ShonEPFC Prenosni računari 4 24.11.2008 18:15
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com