Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2009, 22:34   #1
denisn86
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Zvuk mi "krči"

Pomozite ljudi!

Imao sam problem kad sam podigao sistem da instaliram graficku i zvucnu(integrisana). probao sam sa xp sp 2 i sp 3. na sp 2 mi nije radila graficka (dx9 nije hteo da se instalira), a sp 3 zvucnu nije uopste prepoznao kao da je nema! instalirao sam sp2 pa sam update-ovao sa sp 3 i sad radi. Ali imam problem sa zvucnom. Mnogo krci zvuk i usporen je kad se bilo sta ucitava, a kad ukljucim samo muziku ili gledam film ok radi! Bavim se obradom videa i veliki mi je problem, cak krci kad u winamp-u pustim pesmu i skrolujem novu listu u kojoj se tek ucitavaju pesme (znate na sta mislim). Svaka pomoc mi je dobro dosla! Unapred hvala!
denisn86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 0:01   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: zvuk mi "krrci"

Meni deluje kao da imas neki problem sa maticnom... Kakav si problem imao sa grafickom kartom? Ja bih za pocetak resetovao BIOS, i probao da dodam pci zvucnu da vidim da se slucajno ne ponasa isto kao integrisana...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 8:36   #3
denisn86
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk mi "krrci"

to mi izgleda jako komplikovano. ne znam kako bih to mogao uraditi.
denisn86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 10:35   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: zvuk mi "krrci"

instaliraj drajvere za matičnu i zvuk
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 21:31   #5
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: zvuk mi "krči"

Ne bi uopste trebao da se opterecujes Service Pack-ovima ma koji oni bili (1, 2, 3.....n), niti time da li koristis XP ili Vistu ili nesto trece... Dalje, nisi napomenuo da li je racunar odnosno maticna ploca nova pa ti se problem javlja vec pri prvom koriscenju te komponente ili posle izvesnog koriscenja odnosno n-tog reinstaliranja sistema. U slucaju br.2 ne moras da se bakces flash-ovanjem BIOS-a ploce, jer si rekao da ti je to jako komplikovano, a i vec znas da ti je zvucna pod tim BIOS-om normalno radila. Instaliraj svez Windows i OBAVEZNO download-uj i instaliraj NAJNOVIJE drajvere za zvucnu kartu, koje mozes naci na sajtu proizvodjaca tvoje ploce (obrati paznju na tacan model tvoje ploce i na ediciju Windows-a koju koristis). Ako ovo ne uspe iz prvog, slobodno pokusaj jos koji put (ponovna reinstalacija Windows-a i drajvera). Meni je, recimo, ovo uspelo iz drugog puta, a imao sam slican problem, koji se vise nikada nije ponovio...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 21:54   #6
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: zvuk mi "krči"

E, da, pokusaj i da (ako se dobro secam Windows-a XP) u podesavanjima tipa System Volume gde imas one razne klizace za podesavanje jacine zvuka raznih uredjaja skroz ugasis tj. mute-ujes opciju CD Audio ili PC Speaker (ne secam se tacno sta ali sta god ni jedno ni drugo nemaju veze sa tvojim zvucnicima).
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvuk na Sony "bean" mp3 plejerima aca84 Foto i audio/video 4 22.2.2010 23:30
Kako prenjeti zvuk sa PC na SONY DAV-DZ100 mikimaricic Video/TV softver 0 16.2.2009 17:58
Asus P5gpl-x-se Realtek ne radi 5.1 zvuk Apprentice Zvuk na računaru 2 11.2.2009 22:55
Stalno mi je mono zvuk na tv kartici... stankefa Video/TV softver 4 23.9.2007 14:44
Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije ezenkiel Zvuk na računaru 11 30.11.2006 18:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com