Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2006, 22:48   #21
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

E kad vec pominjete to odvikavanje, sedim ja na platou s' drustvom pre neki dan (cirk), kad nas startuje neki lik s' diktafonom i kaze da istrazuje bas taj fenomen za bas tu ustanovu i da li moze da nas intervjuise. Mi kazemo ajde sto da ne, samo da nas ostavi na miru, kad on ni pet ni sest vec desetak pitanja: malo nas pita dal igramo wow, pa kolko smo za kompom dnevno, pa dal nas neko kontrolise, pa zasto to radimo, pa dali znamo neke koji su zavisni, pa jel znamo dal je to lose i kako utice na ljudsku psihu, pa da li nasi roditelji znaju sta radimo?!?!? Sve nas gleda ko Inkvizitor muslimane. Alo bre, pa nije to zlocin. Malo fali pa da naprave tajnu policiju koja ce da hapsi po igraonicama pa po kucama...Izgleda da se to sva sila tranzicije lomi na ubogim ledjima bezazlenih igraca
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:10   #22
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom

Citat:
Auror kaže:
Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?


mislim da su ti sa televizije(vecina)otkaceni,ko da nema nasilja i na TV-eu,savako odlucuje koliko ce da igra i igra zbog zabave a ne zbog neke navlake pa posle da se odvikava,sta ces....(uzdah)

Citat:
DorianGrey kaže:
HA, svasta, ja ne znam ko bi meni mogao da brani da igram igre, to najmanje ocekujem od oca i majke, koji su do skoro igrali igrice vise nego ja Sad ih sprecavaju obaveze, pa su umanjili


Sto se tice tih centara za odvikavanje od igara, znam da ima u Kini, ai iskreno receno i ne cudi me, oni su totalni zaludjenici (za Warcraft), citao sam u novinama, da je jedan kinez ubio najboljeg druga zbog nekog maca, valjda, iz igre

A to za dede i babe je glupost, trebalo bi njih nauciti da igraju igre, pa neka im onda postave pitanje o stetnosti i zavisnosti...Pa bre, ja sam dedu naucio da igra na cuvenoj Buvljak skalameriji Terminator 2, desavalo se da igramo i po 5 sati bez prestanka, i koliko se secam deda se nije zalio na stetnost i zavisnost


to da je ubio najboljeg druga je tacno,a isto sam citao da ima jedna baka koju sponzorisu i miksoft i sony i ko sve ne samo da oproba igre ima sve moguce konzole i komp,a bogami i gomilu igara

Poslednja ispravka: Simke (8.11.2006 u 23:45)
NightWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:23   #23
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Na nasem TV kanalima se prikazuje dosta guposti pa gledam samo sport.
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 21:43   #24
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Evo pre neki dan sam gledao na RTS Dnevnik o ustanovi za odvikavanje od igara... Bar mi se cini da je bilo posto sam bio u zurbi pa nisam mogao da sedim i da gledam. Tamo intervjuisali neke likove zasto to rade i kakvo je zadovoljstvo u tome...
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 1:15   #25
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ne razumem sta ce nama ti centri
Sta tamo rade uopse??
Zatvore te u sobu bez kompa ????

Mislim bezveze......

Ko da kod nas ima tolko freakova, pa pola srbije nije ni culo za internet, a kamoli WOW.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 19:45   #26
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ima kod nas zavisnih ljudi od igrica i to dosta (posetite igraonicu), npr. moj drug svaki dan ide jedno 2 sata u igraonicu da igra kantere a kuci igra jedno 5 sati WoW (lik ima love). A oni ne TV-u nemaju pojima- po njima svako ko igra komp vise od 2 sata je zavisan od njega. Posle toga su mi roditelji s***i kako igram previse komp a daju mi da igram samo vikendom (j3b1ga sad ce prijemni, mora da se streba).A oni, stariji ljudi koji koriste komp po 5 sati i vise, koriste ga za posao i to nije zavisnost!!?? Kada bi njima i nama uzeli kompove videli bi smo ko je vise zavistan od njih- ja bi sebi pronasao neku drugu zanimaciju a oni bi samo sedeli i radili nista.
Uglavnom, svi smo mi po njima zavisni i treba nas strpati u tu kliniku. LOL
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 20:29   #27
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Ne$A kaže:
Ima kod nas zavisnih ljudi od igrica i to dosta (posetite igraonicu), npr. moj drug svaki dan ide jedno 2 sata u igraonicu da igra kantere a kuci igra jedno 5 sati WoW (lik ima love).
Kakva slucajnost, i ja imam jednog druga koji provodi u igraonici i igra WoW skoro ceo dan. Naravno da nije sucajnost. Tako da mislim da ima nekih ljudi koji su zavisni od kompova, ali su manjina (hvala Bogu). Tako mnogi ostavljaju obaveze izivot da bi igrali po ceo dan WoW ili kanter.
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 21:54   #28
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ustanova za odvikavanje od igara? Kod nas? Ma ne verujem. Retko ko ima para kod nas za tako nesto (pogotovo ako je puko brdo novca na igraonicu). Po mom misljenju to je za burzuje koji se navukli na igre, ne mogu da se odviknu, pa misle da ako plate neko drugi ce to da uradi za njih... Mislim, postoje ljudi koji cepaju igre all day long, ali oni koji su stvarno zavisni su retki. Uglavnom se ljudi pale na igre godinu-dve pa im dosadi pa posle igraju samo sa vremena na vreme (znam gomilu likova koji su tako prosli).
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2008, 15:50   #29
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Da li su igre stetne?

Od kad su video igre pocele masovno da se koriste kao sredstvo zabave javlja se pitanje da li su,i koliko stetne?
Verovatno ste culi gomile oprecnih misljenja,analiza poznatih "psihologa",lokalnih dusebriznika,zena u crnom i samoproklamovanih zastitnika dece i malogradjanskog morala koji grde,psuju i sa fanaticnom mrznjom govore o igrama.Kao kvare decu,teraju ih da se biju,da kradu i lazu i idu u zatvor.
Ma daj!!!Ako neko to radi to su roditelji koji lose vaspitaju svoju decu i ne brinu za njih i ostavljaju ih ulici da ih podize.Tesko cete naci neko
dete iz dobre i stabilne porodice da je posle igranja Postal-a izaslo na ulicu i krenulo da ubija sve redom.Ne moze njega igra naterati da uradi nesto pogresno ako
dete vec nema tu klicu negde u sebi koju nosi iz svoje porodice.
Prema tome odbacujem sve optuzbe na racun igara.Naravno,ne treba sa njima preterivati.To je jedina losa
stvar kod igara sto umeju da uvuku u svoje svetove i da covek zaboravi na radosti pravog zivota
i krene da zivi virtuelni.To sebi ne smete dopustiti.Napolju postoji mnogo bolji svet,prepun ljudi,zena i dogadjaja .
iskreno,i ja sam se bio navukao na warcraft i znam kako je.Ali sam uspeo da se izvucem i da se vratim single
playeru.
Elem,da ne skrecem sa teme.Smatram da su igre odlican nacin da mladi izbiju svoju agresivnost kao prvo.
Da umesto da se tuku po ulici svoj visak energije i zelje za unistavanjem(koju svaki mlad covek ili zena ima) ispucavaju u nekoj igri.Tako se
zadovoljavaju nasi praiskonski zivotinjski nagoni i svi su srecni.Zatim,kroz igre se dete uci da razlikuje dobro i zlo jer je 90%
svih igara borba dobra i zla gde je dobro uvek glavni junak i cije avanture igrac prati.Cak i onih 10 % igara gde je glavni junak zlica
i tu je to prikazano na neki umanjen nacin,kroz neku pricu o nepravdi koja je nekog naterala da bude zao itd.
Treca stvar je razvijanje refleksa i moci za brzo razmisljanje i multitasking.Kad bi dusebriznici znali kako je tesko
igrati Suden Strike ili slican rts i koliko tu stvari treba da se istovremeno prati i razmislja o njima ne bi tako
pricali.Dokazano je da igraci imaju mnogo brze reflekse i mnogo se lakse snalaze kad se nadju pred
vise izazova u stvarnom zivotu nego neigraci.

Ima naravno jos gomila dobrih stvari kod igara ali sam siguran da vi to vec i sami znate.Naravno,ima i losih ali mnogo manje nego dobrih.

Jos jednom ponavljam:Ma koliko su igre dobre ne treba preterivati.Sat-dva dnevno je sasvim dovoljno za svakoga!

preuzeto sa http://gamespersonal.blogspot.com/
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2008, 16:22   #30
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
severijan kaže: Pregled poruke
Jos jednom ponavljam:Ma koliko su igre dobre ne treba preterivati.Sat-dva dnevno je sasvim dovoljno za svakoga!
Hm... deja vu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2008, 23:21   #31
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Meni je 10-ak sati sasvim dovoljno
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 13:37   #32
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Чуо сам да због очију треба играти највише 30 минута.

Наравно, они који имају катодне ЦРТ мониторе требало би да посебно припазе на ово.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 17:10   #33
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Чуо сам да због очију треба играти највише 30 минута.

Наравно, они који имају катодне ЦРТ мониторе требало би да посебно припазе на ово.
Evo nadjoh stare igrice za PS1, i na svima u onoj knjizici, i na zadnjoj strani kutije ima upozorenja za stetnost od epilepsije, i kao da se posle 1 sata treba odmoriti 15 min. Hmmm ,ovo su igrice iz '95, a gde su takva upozorenja danas. Evo gledam chitave 4 strane su odvojili za krupno stampanje upozorenja.

Nego evo jedan trip: idem ja skolom i vidim u hodniku neki veliki cvet. Gledam ja i kontam sad cu da ishchupam nirnroot. I gledam ja tako jedno 5sec i odbotujem se. Znachi nisam sebi poverovao da mi se to desilo.

E a tek shto imam foru kad sam negde na nekoj svechanosti, a kamera snima, a ja naravno ne treba da se valjam od smeha. Fino zamislim u glavi balmoru i kako je gledam sa onog mesta gde je silts rider, onako sve levo desno, i nema shanse da se nasmejem.

E sad a za RTS, kakvi su oni panjevi, to je nevidjeno. Desilo se to pre, dok je u modi bio onaj ptichiji grip. Pricha ova na vestima:" I poslednja vest, roda koja je nadjena kod ????? (nesecam se gde) bare, i koja je kasnije preneta u obliznju veterinarsku stanicu, ispostavilo se da je......(i ja sad kontam reci ce da je zarazena, il nije, medjutim).......chaplja. Kad smo ja i deda pocheli da se smejemo. A sto je najgore, samo je josh jedan drug iz mog razreda to gledo, tako da nam ostali nisu verovali.


"I'm watching you, scum"
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:24   #34
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

E to za rodu je extra.A ja gledam lik u cg protestvuje zbog kosova i kaze: DA porucim najvecim teroristima na svijetu al kaid..... ovaj AMERICI da je kosovo nase..... Mislim,ko je njemu mozak popio?
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:33   #35
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
Evo nadjoh stare igrice za PS1, i na svima u onoj knjizici, i na zadnjoj strani kutije ima upozorenja za stetnost od epilepsije, i kao da se posle 1 sata treba odmoriti 15 min. Hmmm ,ovo su igrice iz '95, a gde su takva upozorenja danas. Evo gledam chitave 4 strane su odvojili za krupno stampanje upozorenja.
Pise to i sad
Evo ispred mene originalni Oblivion, u uputstvu jasno pise da se treba odmarati svakih sat vremena, a ukoliko pocne da vas boli glava da se odmah javite lekaru...I dalje su ta upozorenja napisan, samo ih niko ne cita...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:38   #36
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Evo ispred mene originalni Oblivion, u uputstvu jasno pise da se treba odmarati svakih sat vremena, a ukoliko pocne da vas boli glava da se odmah javite lekaru...
Jel' to zato što igra previše smara ako se igra više od sat vremena?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:45   #37
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

ma kakav odmor, sve sto vam je potrebno je:

http://www.manapotions.com/

It's 5-8 hours of smooth, jitter-free energy (http://www.manapotions.com/about.html)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 21:33   #38
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Pise to i sad
Evo ispred mene originalni Oblivion, u uputstvu jasno pise da se treba odmarati svakih sat vremena, a ukoliko pocne da vas boli glava da se odmah javite lekaru...I dalje su ta upozorenja napisan, samo ih niko ne cita...
Koji humor. Ja jedino nakon teške glavobolje(čiaj kome) prekidam igru.
Sad da igram sat i odmaram se 15min nikada ne bih ništa zaigrao.
Osim toga igram oko 5 sati dnevno i dobro sam ispao.

Poslednja ispravka: Iilija64 (23.2.2008 u 21:47)
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 21:57   #39
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
ma kakav odmor, sve sto vam je potrebno je:

http://www.manapotions.com/

It's 5-8 hours of smooth, jitter-free energy (http://www.manapotions.com/about.html)
Dobra fora nema sta
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 1:39   #40
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Al uvek su to izlizane fore, kao nasilje u igrama provocira stvarno nasilje. Sada cepam serious Sam preko neta (igram cooperative), a tu u pola sata ima nasilja vishe nego u Normandiji cheteres i chetvrte, pa josh nisam dograbio tommygun i krenuo da delim pravdu na ulici.

Ako je neko labilan, on ce uzeti pushku i pocheti da ubija. Prosto i jednostavno, ne treba mu igra za to.

PS video sam par postova iznad, kompjuter se ne igra, igraju se igre na kompjuteru
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, iskustva, nasilje, stetnost, uticaj

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Najbolji program za katalogizaciju PC igara ??? Ceka Aplikativni softver 7 18.12.2007 18:51
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28
Iskakanje iz igara The mighty Boo Kvarovi 4 14.8.2006 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com