Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Pregled rezultata glasanja: Koji browser koristite?
Firefox 69 39,66%
Opera 51 29,31%
Chrome 65 37,36%
Internet Explorer 9 5,17%
Safari 5 2,87%
neki drugi 7 4,02%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2011, 22:34   #21
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Safari vec odredjeni vremenski period....precicu na komp kad reinstaliram Windows al do tad me mrzi da prebacujem sve bookmarke i sifre i sve ostalo u chrom
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 23:00   #22
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
nema crash-eva, sto je cesta pojava kod Firefoxa, ma koja verzija bila.
Sve ostalo manje-više, ali po mom mišljenju, FF je jedan od najstabilnijih programa uopšte Mada, to mislim i za Chrome... Opera mi je par puta "zaribala", ali ni to ne smatram problemom - suviše je retko, da bi se to posmatralo kao problem.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 23:06   #23
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Imam instaliran IE ,Mozilla Firefox ,Google Chrome i Operu.
Od toga koristim najvise ,skoro uvek Operu.Najlepsi prgled ima ,svidja mi se kako funkcionise i navikao sam.

Ostalo koristim kada Opera nema pristup ,tipa kada skida drivere za Nvidiu.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 23:12   #24
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Koristio FF dok nije poceo da puca na svakih 5 minuta. Od tada (vec 2.5 godine) samo Opera zbog:

- stabilnosti
- izgleda (IBIS Inspire transparent skin )
- speed dial-a (bolji nego na ostalim browserima, mada mi se novi ne svidja)
- svi browseri su podjednako brzi mada ja tripujem da mi Opera radi najbrze
- odredjenih precica
- i ekstenzija (koje verovatno imaju i ostali browser-i)
- nema toolbarova (tj. ja mislim da ih nema a kod nekih ljudi sam vidjao i po 10 na FF)
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 23:13   #25
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Firefox, ali kapiram da je chrome mnogo bolji.
Jedini razlog zbog koga sam i dalje na ff je sto sam pretrazivac opremio svim meni potrebnim ekstenzijama i navikao sam/poznajem pretrazivac a na chrome-u su mi neke opcije nepoznate.
Koristim chrome ponekad, cisto da ucim jer kapiram da je on ''buducnost'' a vidim da je jedan clan naveo da su se pojavili ti alati i dodatci tako da cu ozbiljno da razmislim o ovom pretrazivacu.
I dalje mi je ff lepsi, tj teme su lepse od bilo koje chrome teme.
Ali imam probleme sa ff, kada otvorim 10ak tabova krece da guta ram memoriju, do 80 % ukupnog iskoriscenja 4gb ram-a [ok ima tu i ostalih programa ali sam primetio da je to zbog ff] a i ''secka'' npr pri prelasku na sa 1 tab-a na drugi, prodje po 1-2 sek i to me nervira.
Ali do pojave ovih bagova sam bio prezadovoljan sa ff, da izdvojim Adblock plus ekstenziju, ali ko zna, mozda nema ovih bagova u novijim verzijama..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 23:41   #26
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Firefox, ali kapiram da je chrome mnogo bolji
Loše kapiraš

Danas su svi browseri veoma dobri, tako da ni jedan nije MNOGO bolji od ostalih. Chrome je odličan browser, ali sigurno nije mnogo bolji od FFa, koji je ipak kompletniji browser (čak i bez extenzija).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
pera82zmaj (26.2.2011)
Stara 27.2.2011, 0:36   #27
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Loše kapiraš
Pa dobro covek ima svoje misljenje, i moje misljenje je da je chrome stvarno brzi ali da gusi slabije sisteme vise od bilo kog drugog browsera (cak i mozille).

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
(čak i bez extenzija).
Ovde si u pravu, Chrome je dosta uproscen browser, gde je sve ulozeno u lepotu "na oko" i brzinu. Za sad je FF kompletniji browser, Opera je jedina (u mom pogledu) neprevazidjen browser, dal za slabe, dal za jake kompijutere, uvek laka i brza
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 0:45   #28
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Uspeo sam da napravim tako dobru kombinaciju ekstenzija na firefoxu da mi taj delic sekunde (koliko je realno jedina razlika na 95% sajtova ) na hrome ili operi ili safariju ne znaci nista.
Pokusao sam i na operi i hromu i safariju da napravim nesto slicno i bio sam najblizi da predjem na operu.
U sustini ima 5 dobrih pretrazivaca firefox opera hrome Internet explorer 9 safari i u sustini nije ni vazno ko sta koristi razlika je mala a pogotovo kad izadje firefox 4 i zvanican IE 9 u realnom zivotu razlika u brzini nece postojati sem na testovima ..
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 0:56   #29
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
sve sto ima firefox ima i chrome
Ovo definitivno NIJE tačno Evo, ponoviću stvari koje ja zameram Chrome-u, a koje kod svih drugih browsera nisu problem:

- Nije moguće promeniti ime ili ukloniti "Other bookmarks" folder na Bookmarks baru
- Ne postoji Print preview (pregled pre štampe)
- Ne postoji dugme Print (ovo može da se sredi pomoću extenzija ili bookmarkleta)
- Ne postoji mogućnost podešavanja štampe (veličina margina, da li će se odštampati URL i sl)
- Download-bar nema opciju "Auto-hide" nakon završetka preuzimanja
- Ne može da se otvori fajl, bez downloada (Nema opcija Open, samo Save)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
DAKINS (27.2.2011)
Stara 27.2.2011, 1:09   #30
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Za prvih pet stavki se slažem, ali ovo poslednje i te kako ima smisla.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:22   #31
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Mozillu, nekako sam navikao na nju, valjda i zato sto mi je komsija koji me je naucio prvim stvarima na racunaru, preporucio bas nju. Vremenom se pokazalo da je barem za mene veoma stabilna i dosta brza nego opera ili recimo chrome koji nikada i nisam gotivio. A od pretrazivaca google jedan i jedini
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:29   #32
Bata86
Član
 
Član od: 28.3.2009.
Lokacija: Neverwhere, NG
Poruke: 307
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 32 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Firefox jos od 1.5.0.12 verzije. <3
Od tada iskljucivo FF, pre toga IE, probao sam ostale, chak imam chrome i safari na kompu ali nikako da kliknem na jedan od ta dva.
Bata86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:38   #33
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Za prvih pet stavki se slažem, ali ovo poslednje i te kako ima smisla.
Objasni, molim te Ja ne vidim nikakav smisao - bolje je imati izbor dve opcije, nego samo jednu od tih dveju mogućnosti.

Zapravo, meni je to jedan od najvećih minusa Chrome-a! Npr. kad skidam titl:
1. Chrome: moram da downloadujem ZIP na desktop, pa da ga odatle raspakujem u folder sa filmom, pa da naknadno obrišem skinut ZIP
2. FF (i drugi): kliknem direktno Open, drag&dropujem titl u folder sa filmom, pa zatvorim ZIP, koji je automatski "nestao"...

Slično važi i za direktno otvaranje brojnih fajlova sa Neta (to delimično može kod Chromea sa Google online čitačima PDF, Office i sličnih fajlova, ali ja više volim da mi se svi fajlovi direktno otvaraju u default programu).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:41   #34
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ovo definitivno NIJE tačno Evo, ponoviću stvari koje ja zameram Chrome-u, a koje kod svih drugih browsera nisu problem:

- Nije moguće promeniti ime ili ukloniti "Other bookmarks" folder na Bookmarks baru
- Ne postoji Print preview (pregled pre štampe)
- Ne postoji dugme Print (ovo može da se sredi pomoću extenzija ili bookmarkleta)
- Ne postoji mogućnost podešavanja štampe (veličina margina, da li će se odštampati URL i sl)
- Download-bar nema opciju "Auto-hide" nakon završetka preuzimanja
- Ne može da se otvori fajl, bez downloada (Nema opcija Open, samo Save)
E, pa onda ja i ti nemamo iste afinitete.
1. Other bookmarks meni odlicno dodje kao nesto "temporary bookmarks" dok skidam neke linkove, dok mi je neki post na forumu zanimljiv i slicno. (zamena za read it later u firefox, mada i to postoji u chromu)
2. Ako imas virtualni printer tipa Nitro PDF, mozes sacuvati stranicu prvo u njemu, pa videti kako izgleda.
3. Dugme print postoji u context meniju, mozes cak i da se povezes preko udaljenog stampaca u opcijama.
4. Ja ne stampam mnogo, za margine me bas nije i briga
5. Za download koristim IDM koji se savrseno integrise u chrome i skida sve moguce zalepljene video i audio fajlove.
6. Nikad nisam otvarao fajlove, kad pocne da skida video u Media Player Classicu imam preview i to mi je dovoljno. Slicno i za audio. Za PDF kao sto rekoh ima integrisani.

Poslednja ispravka: Packypfc (27.2.2011 u 1:51)
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:59   #35
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Chrome, zasto?
Zato sto je brzi od ostalih koje sam koristio + jednostavno izgleda, nije saren
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 2:45   #36
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
E, pa onda ja i ti nemamo iste afinitete.
1. Other bookmarks meni odlicno dodje kao nesto "temporary bookmarks" dok skidam neke linkove, dok mi je neki post na forumu zanimljiv i slicno. (zamena za read it later u firefox, mada i to postoji u chromu)
2. Ako imas virtualni printer tipa Nitro PDF, mozes sacuvati stranicu prvo u njemu, pa videti kako izgleda.
3. Dugme print postoji u context meniju, mozes cak i da se povezes preko udaljenog stampaca u opcijama.
4. Ja ne stampam mnogo, za margine me bas nije i briga
5. Za download koristim IDM koji se savrseno integrise u chrome i skida sve moguce zalepljene video i audio fajlove.
6. Nikad nisam otvarao fajlove, kad pocne da skida video u Media Player Classicu imam preview i to mi je dovoljno. Slicno i za audio. Za PDF kao sto rekoh ima integrisani.
0. Očigledno
1. Nemam ja ništa protiv tog foldera, samo volim fleksibilnost. U ovom slučaju, to znači mogućnost da se promeni to ime (meni je predugačko, zauzima suviše prostora) ili da se folder ukloni, ako nekome ne treba.
2. Naravno, ja koristim čak i bolju varijantu - iPrint - ali to ipak ne znači da Print Preview nije potreban u samom browseru.
3. Da, da... Ali, iz meni nejasnog razloga, ne postoji mogućnost da se dugme Print doda u toolbar (može u bookmarks bar, što sam ja i uradio).
4. Ok, ja pričam o generalnim problemima sa Chrome-om
5. Ali, da li ti IDM skida i npr. slike sa Neta? Meni je apsolutno besmisleno da skinem sliku, i da mi onaj glupavi download-bar "čuči" sve dok ga ne isključim. Stvarno ne razumem otkud im ideja da nešto tako implementiraju u browser
6. Eh, ja često direktno otvaram fajlove - nema potrebe da ih svaki put skidam na HDD (naravno, i kad ih otvorim direktno, oni se ipak skidaju na HDD... itd, znam to )

Takođe, sviđa mi se što FF podržava prečice za bold/italik/podvučeno na forumima (CTRL+B/I/U)...

Sve u svemu, Chrome je odličan browser, ali je, imho, nedovršen i prazan
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 3:00   #37
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
0. Očigledno
1. Nemam ja ništa protiv tog foldera, samo volim fleksibilnost. U ovom slučaju, to znači mogućnost da se promeni to ime (meni je predugačko, zauzima suviše prostora) ili da se folder ukloni, ako nekome ne treba.
2. Naravno, ja koristim čak i bolju varijantu - iPrint - ali to ipak ne znači da Print Preview nije potreban u samom browseru.
3. Da, da... Ali, iz meni nejasnog razloga, ne postoji mogućnost da se dugme Print doda u toolbar (može u bookmarks bar, što sam ja i uradio).
4. Ok, ja pričam o generalnim problemima sa Chrome-om
5. Ali, da li ti IDM skida i npr. slike sa Neta? Meni je apsolutno besmisleno da skinem sliku, i da mi onaj glupavi download-bar "čuči" sve dok ga ne isključim. Stvarno ne razumem otkud im ideja da nešto tako implementiraju u browser
6. Eh, ja često direktno otvaram fajlove - nema potrebe da ih svaki put skidam na HDD (naravno, i kad ih otvorim direktno, oni se ipak skidaju na HDD... itd, znam to )

Takođe, sviđa mi se što FF podržava prečice za bold/italik/podvučeno na forumima (CTRL+B/I/U)...

Sve u svemu, Chrome je odličan browser, ali je, imho, nedovršen i prazan
Meni se takvim cini firefox. Ono sto mi kod njega smeta je BRZINA. Firefox vec posle tri ekstenzije pocinje da trokira, crash-ira i ko zna sta jos ne. Koliko puta mi se samo desilo... Nekad sam se kleo u Firefox, ali vec prvog dana kad se pojavio Chrome, rekao sam sebi: Samo je pitanje vremena... Kad je dosao do verzije 7, prelomio sam, reinstalirao windows instalirao Chrome, posle nekoliko dana ga prilagodio prema svojim potrebama i ne bih ga menjao. (Zasad) Ko zna, ubuduce, ali Firefox 4 beta me nista nije impresionirao, stavise, jos je sporiji nego trojka i sumnjam da ce se tu nesto promeniti kad izadje final verzija.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 3:14   #38
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
0. Očigledno
1. Nemam ja ništa protiv tog foldera, samo volim fleksibilnost. U ovom slučaju, to znači mogućnost da se promeni to ime (meni je predugačko, zauzima suviše prostora) ili da se folder ukloni, ako nekome ne treba.
2. Naravno, ja koristim čak i bolju varijantu - iPrint - ali to ipak ne znači da Print Preview nije potreban u samom browseru.
3. Da, da... Ali, iz meni nejasnog razloga, ne postoji mogućnost da se dugme Print doda u toolbar (može u bookmarks bar, što sam ja i uradio).
4. Ok, ja pričam o generalnim problemima sa Chrome-om
5. Ali, da li ti IDM skida i npr. slike sa Neta? Meni je apsolutno besmisleno da skinem sliku, i da mi onaj glupavi download-bar "čuči" sve dok ga ne isključim. Stvarno ne razumem otkud im ideja da nešto tako implementiraju u browser
6. Eh, ja često direktno otvaram fajlove - nema potrebe da ih svaki put skidam na HDD (naravno, i kad ih otvorim direktno, oni se ipak skidaju na HDD... itd, znam to )

Takođe, sviđa mi se što FF podržava prečice za bold/italik/podvučeno na forumima (CTRL+B/I/U)...

Sve u svemu, Chrome je odličan browser, ali je, imho, nedovršen i prazan
Ja koristim Chrome, ovi navodni nedostaci su meni licno kao korisniku besmisleni. Print ni ne koristim i da ga koristim ima taj 3rd party virtualni printer sto je packy naveo i nevidim nikakav problem sto se toga tice. Kome treba brz print bez komplikovanja ima u meniju opcija print i vozi.

Ono boldovano je tvoja licna stvar i meni to licno ne smeta, cak sta vise mnogo je bolji od Firefoxovog koji otvara novi prozorcic kad hocu neki download da pokrenem i neverovatno me iziritira kad ga otvori pa moram da ga minimize ili da kliknem na glavni prozor da nastavim surfovanje netom dok se skida. Zar nije lakse na googleovom da zapocne download i nastavis da surfujes kao da nikakav download nisi ni pokrenuo, a ako ti bas bode oci stisnes X-ic da ga zatvori, samo pomeris mis par centimetara dole.
A ono sto se tice da ne moze da otvori file bez downloada (Run) ne vidim kakav je problem samo da se klikne na zavrsen download i da se pokrene instalaciju ili open file-a, mislim sve jedno je dal ces na FF da kliknes na Run na pocetku ili ces da kliknes na chromeu na skinut file posle zavrsenog downloada. Dodje na isto. Klik vamo klik tamo.
Sa moje tacke gledista FF u nicemu nije bolji od chrome-a, cak je gori sto se brzine tice. Nemam nista protiv FF-a i sam sam ga koristio 2 godine, al kad izadje bolje jednostavno moram bolje da koristim. Chrome u mom slucaju. Operu necu da komentarisem, koristio sam je malo iz radoznalosti, al jako mi se lose pokazao. Taj njegov eye candy izgled i fast dial kako se vec zove ne moze nadoknaditi nedostatke i lose iskustvo koje sam imao sa njime. Manje vise slican je kao FF samo u proceni iz mog iskustva FF je za nijansu brzi,ako se ne instaliraju nikakvi addonovi.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 13:02   #39
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
1. Firefox vec posle tri ekstenzije pocinje da trokira, crash-ira i ko zna sta jos ne.
2. Firefox 4 beta me nista nije impresionirao, stavise, jos je sporiji nego trojka i sumnjam da ce se tu nesto promeniti kad izadje final verzija.
1. Koristm nešto preko 20 extenzija i ne primećujem "trokiranje, kraširanje i td" Naprotiv, FF radi extra stabilno; s druge strane, extenzije za Chrome gutaju RAM ko lude (sva sreća, danas to više nije problem, ali ipak...)
2. Hehe, s moje tačke gledišta, FF4 je samo za nijansu sporiji od Chrome-a i to jedino kod prvog pokretanja - kasnije su podjednako brzi.

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
1. Print ni ne koristim i da ga koristim ima taj 3rd party virtualni printer sto je packy naveo
2. Ono boldovano je tvoja licna stvar
3. mnogo je bolji od Firefoxovog koji otvara novi prozorcic kad hocu neki download da pokrenem i neverovatno me iziritira kad ga otvori pa moram da ga minimize ili da kliknem na glavni prozor da nastavim surfovanje netom dok se skida.
4. a ako ti bas bode oci stisnes X-ic da ga zatvori, samo pomeris mis par centimetara dole.
5. A ono sto se tice da ne moze da otvori file bez downloada (Run) ne vidim kakav je problem samo da se klikne na zavrsen download i da se pokrene instalaciju ili open file-a, mislim sve jedno je dal ces na FF da kliknes na Run na pocetku ili ces da kliknes na chromeu na skinut file posle zavrsenog downloada. Dodje na isto.
1. Mogao si da kažeš da ne koristiš Net, pa ti je svejedno koji browser koristi John Doe iz Minesote Ja pokušavam da sagledam problem onako generalno, ne samo s moje tačke gledišta. Zahtev za print preview-om na Chrome i Chromium forumima je jedna od najtraženijih opcija... A korišćenje PDF printera u tu svrhu bi bilo izuzetno beskorisno, osim ako ne štampaš jednu stranu nedeljno. iPrint je puno bolje rešenje
2. I to je izuzetno tražena ispravka na Chrome/Chromium forumima
3. Poenta je da kod FFa to ponašanje možeš da ispraviš očas posla Npr. ovako ili ovako.
4. Ma, da, to ću da radim svaki čas. Ne razumem kako neko može da kaže da je dobro što Chrome ne ubaci opciju da ukloni taj bar nakon par sekundi... Osim ako je čovek pravi "fanboj", pa mu ne smeta ništa i ne gleda stvari objektivno. Zato ja i nisam protiv tog download-bara, već bih samo voleo da se sam ukloni npr. 5 sekundi nakon završenog downloada.
5. Ne dođe na isto, a već sam objasnio gore - kod Chrome-a moraš naknadno da brišeš skinute fajlove, dok FF i SVI ostali browseri sami uklone te fajlove, ako se koristi opcija Open

Poslednja ispravka: ZoNi (27.2.2011 u 13:21)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 13:24   #40
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji browser koristite i zašto ?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1. Koristm nešto preko 20 extenzija i ne primećujem "trokiranje, kraširanje i td" Naprotiv, FF radi extra stabilno; s druge strane, extenzije za Chrome gutaju RAM ko lude (sva sreća, danas to više nije problem, ali ipak...)
2. Hehe, s moje tačke gledišta, FF4 je samo za nijansu sporiji od Chrome-a i to jedino kod prvog pokretanja - kasnije su podjednako brzi.



1. Mogao si da kažeš da ne koristiš Net, pa ti je svejedno koji browser koristi John Doe iz Minesote Ja pokušavam da sagledam problem onako generalno, ne samo s moje tačke gledišta. Zahtev za print preview-om na Chrome i Chromium forumima je jedna od najtraženijih opcija... A korišćenje PDF printera u tu svrhu bi bilo izuzetno beskorisno, osim ako ne štampaš jednu stranu nedeljno. iPrint je puno bolje rešenje
2. I to je izuzetno tražena ispravka na Chrome/Chromium forumima
3. Poenta je da kod FFa to ponašanje možeš da ispraviš očas posla Npr. ovako.
4. Ma, da, to ću da radim svaki čas. Ne razumem kako neko može da kaže da je dobro što Chrome ne ubaci opciju da ukloni taj bar nakon par sekundi... Osim ako je čovek pravi "fanboj", pa mu ne smeta ništa i ne gleda stvari objektivno. Zato ja i nisam protiv tog download-bara, već bih samo voleo da se sam ukloni npr. 5 sekundi nakon završenog downloada.
5. Ne dođe na isto, a već sam objasnio gore - kod Chrome-a moraš naknadno da brišeš skinute fajlove, dok FF i SVI ostali browseri sami uklone te fajlove, ako se koristi opcija Open
A ti si bas lenj, kad ti te nijanse smetaju Nije stvar samo u pokretanju firefoxa (koji se pokrece 2-3 sek sporije) bar kod mene i kod 10-og otvaranja. Chrome se pokrece u treptaju oka (Core 2 Duo 2200 MHZ), nego drasticno sporije ucitava stranice. Narocito cetvorka. Stvarno sam bio neprijatno iznenadjen. To je neverovatno olaksanje kad zatvoris firefox i posle par sekundi otvoris chrome i nastavis da surfujes gde si stao. Ne moze da se uporedi.
I što si zapeo za taj download bar. U zivotu nisam koristio integrisan browserow manager, pa mi je svejedno. Za mene je IDM majka nad majkama i ne bih ga dao nizasta. On sam krene sa download sam se zatvori kad zavrsi, moze da se koriguje download brzina, ako hoces nesmetanije da surfujes...
P.S. Firefox kao ne guta RAM. I bez ekstenzija pojede 100 MB pri otvaranju. Klasicna boljka koju kao uvek ce da rese, a samo se pojacava.

Poslednja ispravka: Packypfc (27.2.2011 u 13:32)
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite? GoranSTX Slobodni softver 568 11.1.2024 9:52
Freeware - koji koristite... oluja Aplikativni softver 429 16.12.2021 19:12
Koji OS koristite? thebluephoenix Operativni sistemi 96 14.12.2009 12:26
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Koji player koristite za divx xvid mkv, gledanje filmova... Salito Slobodni softver 8 26.12.2007 0:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com