Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2010, 19:54   #1
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Unhappy uTorrent i problemi

Pozdrav ljudi!

Imam jedan problem koji žešče iritira.

Posedujem ADSL konekciju od 2.0 Mbps. Kada uključim kompjuter i kada krenem da surfujem, protok je savršen i stranice se otvaraju veoma brzo.

Međutim, kada završim neki download preko uTorrenta i kada izađem iz programa, internet mi radi kao puž. Samo za logovanje na SK forum, nakon rada u uTorrentu mi je bilo potrebno preko 30 sec. A evo, dok kucam ovaj post, još mi nije učitao sve smajlije sa strane. Ova boljka prestaje tek kada restartujem komp (Log out / Log in mi ne pomaže).

Ono što posebno zabrinjava je i to što čak i kada ugasim uTorrent, on se i dalje pojavljuje u Windows Task Manageru.

Imate li neku ideju o čemu se ovde radi?

Unapred hvala.

pxl
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 23:11   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Što se tiče gašenja ne znam šta ti predložim sem da proveriš da li je slučajno µTorrent ostao aktivan. Ako ga "klasičnom" metodom ugasiš (čuveno crveno X dugme), on ostaje aktivan i vidi se u system trayu. Tek kad ideš desni klik, pa exit na ikonicu programa u system trayu, µTorrent biva skroz ugašen.

Pretpostavljam da si smanjio download/upload brzine radi poboljšanja brzine surfovanja? Pored toga, proveri i broj konekcija po torentu (Options -> Preferences -> Bandwidth -> Number of Connections).
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 0:56   #3
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

@partybreaker

Znam za taj fazon. Uvek ga gasim iz systray-a desnim klikom. Izgleda da ću morati da se pozabavim sa podešavanjima. U svakom sl, hvala na odgovoru.


@godzilla

Pričamo o softveru, ne o ilegalnim torrentima. Torrent programi se sasvim legalno i bez ikakvih problema opisuju i u računarskim listovima, na poznatim internet sajtovima etc., iz prostog razloga što postoji pregršt besplatnog sadržaja koje možeš preuzeti putem torrent programa.

Pričamo o karakteristikama "pištolja", ne o "upucavanjima".
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pixel na korisnoj poruci:
godzilla (9.2.2010)
Stara 9.2.2010, 3:16   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Pa i ako ga ugasiš desni klik-Exit metodom, proveri u Task Manageru da li imas "utorrent.exe" proces Takodje, jednostavno stopiraj download nakon uploada osim ako nećeš da seeduješ i da ti ide protok...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 11:16   #5
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Doktore, izvini, ali ja sam se u prvom postu trudio da što jasnije objasnim svoj problem. Na kraju ispade da seedujem jer ne zaustavljam upload.

Dakle ja izađem iz utorrent-a definitivno (ne spuštanjem u systray), a meni se u task manageru pojavljuje uTorrent.exe proces koji ne mogu da ubijem.
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 11:18   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Updateujes ga redovno? Probaj da ga obrises i skines sa sajta novu verziju, bez obzira na to da li je vec imas ili ne.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 14:40   #7
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Doktore, izvini, ali ja sam se u prvom postu trudio da što jasnije objasnim svoj problem. Na kraju ispade da seedujem jer ne zaustavljam upload.

Dakle ja izađem iz utorrent-a definitivno (ne spuštanjem u systray), a meni se u task manageru pojavljuje uTorrent.exe proces koji ne mogu da ubijem.
Evo sad sam probe radi isključio uTorrent i prati istovremeno u task manageru uTorrent.exe proces... sam je nestao i sav protok je oslobođen...inače 2.0 vezija uTorrent-a...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku despot77 na korisnoj poruci:
pixel (11.2.2010)
Stara 9.2.2010, 15:05   #8
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Veliko hvala svima na odgovorima. Probaću da skinem noviju verziju pa da vidim da li je možda u tome problem.

U svakom slučaju ako neko ima još neku ideju neka postuje.


Pozz
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 1:23   #9
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Ljudi, nova verzija (2.0) je rešila problem.

Hvala svima na odgovorima.

Pozz
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 19:43   #10
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Kakav je taj novi uTorrent 2? Radi li stabilno?

Pretpostavljam da ga smijem instalirati preko 1.8.5 verzije, i da će mi sve ostati u njemu od onoga što već imam.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 21:29   #11
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Kakav je taj novi uTorrent 2? Radi li stabilno?

Pretpostavljam da ga smijem instalirati preko 1.8.5 verzije, i da će mi sve ostati u njemu od onoga što već imam.
Ja sam tako uradio, imao 1.8.5 i nekoliko torrenta u toku, instalirao preko njega 2.0 i svi pokrenuti torenti nastavili dalje normalno skidanje...inče 2.0 za sad nije pokazao ni jednu slabost... ima par dodatnih podešavanja...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 23:14   #12
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Meni je na početku 2.0 bagovao. Tačnije, odbijao je da ograniči upload. Updateovao se još par puta i sada sve radi kako treba.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2010, 10:22   #13
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Meni je na početku 2.0 bagovao. Tačnije, odbijao je da ograniči upload. Updateovao se još par puta i sada sve radi kako treba.
Od kad ga koristiš možda je to još bila beta, zvanična verzija je od: 25.01.2010
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2010, 17:28   #14
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Danas sam instalirao µTorrent 2 i imao sam dosta male brzine, tek na trenutak brzina skoči ali samo na par sekundi, napravi "vrh" na onom grafikonu i odmah pada. Kasnije sam vidio da se i na zvaničnom forumu žale na to.

Vratio sam µTorrent 1.8.5 i brzina mi je onakva kakva treba biti, maksimalna i stabilna.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:18   #15
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Zelio bih da vas pitam nesto.Kada skidam neki torrent sa bittorrentom/utorrentom da li cu citav torent morati ponovo skidati ako u mi se toku downloadovanja komp resetuje il ugasi???
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:30   #16
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Naravno da ne, pamti se progress.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Darky (13.3.2010)
Stara 14.3.2010, 11:02   #17
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

pozdrav, imam slican problem, samo sto se problem kod mene pojavio sa verzijom 2.0, prije toga nisam imao nikakvih problema

Uglavnom, kad ugasim uTorrent (u systrayu an exit, naravno) i posle nekog vremena probam da ga upalim, dobijem poruku da "uTorrent still running... bla, bla" tj, process je i dalje aktivan, i naravno ne mogu da ga "ubijem" ni puskom!
Probo sam preko task managera, process killera itd... imam win7, i ponavljam, problem se sve cesce pojavljuje od kako mi je verzija 2.0 instalirana, cacko sam po nekim forumima i neki lik mi rece da treba da ugasim disk cache u podesavanjima u Torrenta, ali ne znam koliko je to pametno.
Vratio bih se na stariju verziju programa, ali bojim se da ce mi lista torrenta koji se skidaju/seeduju biti izbrisana, tj, da cu morati sve torrente pono da ubacujem "pjeske" zna li neko mogu li se vratiti na verziju 1.8, ili nizu, bez da ostanem bez download liste?
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 11:49   #18
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Citat:
bebeys kaže: Pregled poruke
pozdrav, imam slican problem, samo sto se problem kod mene pojavio sa verzijom 2.0, prije toga nisam imao nikakvih problema

Uglavnom, kad ugasim uTorrent (u systrayu an exit, naravno) i posle nekog vremena probam da ga upalim, dobijem poruku da "uTorrent still running... bla, bla" tj, process je i dalje aktivan, i naravno ne mogu da ga "ubijem" ni puskom!
Probo sam preko task managera, process killera itd... imam win7, i ponavljam, problem se sve cesce pojavljuje od kako mi je verzija 2.0 instalirana, cacko sam po nekim forumima i neki lik mi rece da treba da ugasim disk cache u podesavanjima u Torrenta, ali ne znam koliko je to pametno.
Vratio bih se na stariju verziju programa, ali bojim se da ce mi lista torrenta koji se skidaju/seeduju biti izbrisana, tj, da cu morati sve torrente pono da ubacujem "pjeske" zna li neko mogu li se vratiti na verziju 1.8, ili nizu, bez da ostanem bez download liste?

Može, ja sam to radio, prvo bekapuj folder:
C:/Users/Username/AppData/Roaming/uTorrent (ovo je za windows 7 i vistu putanja)
C:/Documents and Settings/Username/Application Data/uTorrent (za XP)
U tom folderu su sva glavna podešavanja po pitanju trenutnih torrenta koje skidaš...
Zatim detaljno deinstaliraj uTorrent sa čišćenjem registri baze, na primer sa Revo Uninstaller-om, zatim kopiraj folder uTorrent na staro mjesto i instaliraj željenu verziju uTorrent-a i to je to... meni je isto pravio probleme kad sam sa starije verzije 1.7.5 htio da pređem na 1.8.5 i onda sam ovo uradio, i svi započeti torrenti su nastavili tamo gdje su stali...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku despot77 na korisnoj poruci:
bebeys (14.3.2010)
Stara 14.3.2010, 12:44   #19
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

imam pitanje: kako ubrazti utorrent?? tacnije kako da radi perfektno!? ortak moj ima 1MB SBB,a ja 1MB Telekom,i on skida 150kb/s a ja taj isti fajl jedva 60kb/s u cemu je fora i kako namestiti pravilno utorrent da sljaka ko po loju,hvala: )
jos nesto: ortak moj iz Surcina ima SBB. i njemu utorrent uopste ne radi,a njegovom komsiji odma do njega kuca,radi ko po loju a imaju iste brzine :\
hvala
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 13:12   #20
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: uTorrent i problemi

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
imam pitanje: kako ubrazti utorrent?? tacnije kako da radi perfektno!? ortak moj ima 1MB SBB,a ja 1MB Telekom,i on skida 150kb/s a ja taj isti fajl jedva 60kb/s u cemu je fora i kako namestiti pravilno utorrent da sljaka ko po loju,hvala: )
jos nesto: ortak moj iz Surcina ima SBB. i njemu utorrent uopste ne radi,a njegovom komsiji odma do njega kuca,radi ko po loju a imaju iste brzine :\
hvala
Mislim da SBB nema 1Mb/s nego 1,5 teoretski max. za 1Mb je 128KB/s... na nekim sajtovima preporučuju da se port za uTorrent stavi da bude između 59xxx i 655535, a tvom drugaru možda firewall (windows-ov ili onaj koji je instaliran) nije pravilno podešen, pa ne dozvoljava izlaz na net.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
torrent, utorrent, µtorrent

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi i samo problemi dokle... lemson Kvarovi 13 18.1.2013 22:31
uTorrent + ADSL = Problem Palitreks Komunikacioni uređaji i umrežavanje 71 17.7.2009 15:52
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51
Problemi Quetzalcoatl Kvarovi 0 19.9.2008 16:44
uTorrent 1.7 Download The EXCALIBUR Aplikativni softver 10 6.8.2008 21:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com